Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
19 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Mini traktory Centaur. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, osprzętu

Opis

Mini traktory Centaur są produkowane w Chinach. Z powodzeniem stosuje się je na działkach rolnych do 6 ha. Ponadto są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej do sprzątania ulic i utrzymania parku.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Popularność miniciągników Centaur wynika z kilku powodów:

 • Wysokiej jakości układ hydrauliczny

We wszystkich miniciągnikach marki Centaur cylinder hydrauliczny znajduje się na górze, co zapobiega przedostawaniu się do niego brudu i kurzu. Posiada również 3 pozycje, dzięki czemu możesz wybrać wygodny tryb do konkretnego zadania.

 • Wydłużona żywotność pasów napędowych

Napinacze są specjalnie ukształtowane, aby zapobiegać skręcaniu lub strzępieniu się pasów napędowych.

 • Zaczep uniwersalny

Dzięki temu minitraktory Centaur mogą obsługiwać osprzęt nie tylko chińskiego producenta, ale także firm trzecich.

 • Silnik Kama

Wszystkie mini traktory z linii Centaur są wyposażone w silniki wysokoprężne Kama. Wyróżniają się niezawodnością i zwiększoną żywotnością. Jest w stanie pracować przez 10 godzin bez przerwy. Zużycie paliwa uzależnione jest od mocy mini traktora. Średnio jest to około 1,5 litra na godzinę.

 

 • Łańcuch napędowy noża

Podczas uprawy nożem na pasek napędowy jest duży ładunek, przez co często pękają i stają się bezużyteczne. W mini traktorach przecinarka Centaur jest napędzana podwójnym łańcuchem.

 • Rozmiar utworu

Podczas przetwarzania upraw, które już wykiełkowały, ważne jest, aby ich nie uszkodzić. Minitraktory Centaur pozwalają swoim właścicielom ustawić rozstaw osi od 1 do 1,2 m.

 • materiały

Chiński producent starał się maksymalnie wydłużyć żywotność minitraktora, używając wyłącznie wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych. Na przykład skrzynia biegów wykonana jest ze stopu stali i żeliwa, co pozwala na zwiększenie wytrzymałości i odporności na zmiany obciążenia.

 

Największe obciążenie podczas pracy minitraktora Centaur trafia na ramę i most, zostały one dodatkowo wzmocnione, aby zapobiec pęknięciu podczas pracy.

Skład

Najpopularniejsze modele tej marki to:

 1. Centaur T-24 (24 KM, waga-660 kg);
 2. Centaur T15D (15 KM, waga 570 kg);
 3. Centaur T-220 (24 KM, waga 980 kg);
 4. Centaur T-18 (18 KM, 640 kg);
 5. Centaur T-244 (24 KM, 1300 kg);
 6. Centaur T-224 (22 KM, waga 960 kg).

 

 

Zasadniczo wszystkie mini traktory chińskiej marki mają napęd na wszystkie koła z funkcją blokady kół, która umożliwia maszynom przejazd przez lepkie i luźne gleby.

Przegląd załączników

Mini traktory zyskały popularność dzięki kompatybilnym osprzętowi. Centaury są w stanie zautomatyzować dużą ilość prac rolniczych. Przyjrzyjmy się gamie osprzętu do tych maszyn.

Frezy, kultywatory, brony, kultywatory

Frezy są podstawowym wyposażeniem dołączanym do większości mini traktorów Centaur. Służą do mieszania wierzchniej warstwy żyznej gleby i ujednolicania jej. Dzięki takim działaniom znacznie wzrasta żyzność gleby.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Po frezowaniu na twardym gruncie często pozostają grudki ziemi. Brony służą do ich łamania.

Jeśli nie ma ochoty na dwukrotną uprawę ziemi: najpierw kosami, a następnie bronami, możesz użyć kultywatorów. Są to specjalne talerze, z zamontowanymi talerzami z zębami, które nie tylko mieszają glebę, ale również natychmiast ją rozbijają.

Kultywatory służą głównie do wyznaczania linii do siewu roślin.

Pług

Ta przystawka jest używana z miniciągnikami Centaur do mieszania twardych gleb. Mają mniejszy uchwyt niż frezy. Jednocześnie czerpią korzyści z głębi zanurzenia. Frezy mogą mieszać glebę na głębokości do 15 cm, a pługi do 20 cm.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Można znaleźć pługi obrotowe o specjalnej konstrukcji lemieszy. Ziemia na nich najpierw przewraca się kilka razy, a następnie jest odrzucana. Dzięki temu klocki są łamane i nie ma potrzeby ponownego przejeżdżania przez pole z broną.

Moc mini traktorów Centaur pozwala na użycie nie jednego, ale dwóch lub trzech pługów jednocześnie, zwiększając tym samym obszar obróbki w jednym przebiegu.

Przyczepy i wózki

Minitraktory Centaur posiadają silniki wysokoprężne Kama o dużej mocy trakcyjnej. Są w stanie bez problemu przewozić ładunki o wadze do półtorej tony.

Wybierając przyczepę zwróć uwagę na jej ładowność.

 

Zwiastun filmu

Właściciele mini traktorów Centaur zalecają korzystanie z opcji przyczepy wywrotki, które są rozładowywane po prostu podnosząc wózek.

Kosiarki i zgrabiarki

Chiński producent mini traktorów Centaur oferuje zakup kosiarek rotacyjnych. Są w stanie wyciąć duże chwasty i średnie krzewy. Szybkość obróbki terenu kosiarką rotacyjną i minitraktorem Centaur wynosi średnio 5 km/h.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Układ hydrauliczny niektórych modeli Centaur umożliwia natychmiastowe podłączenie dwóch osprzętu. Zgrabiarki są idealne do kosiarek, mają większą szerokość roboczą niż kosiarki, co pozwala na natychmiastowe zbieranie skoszonej trawy.

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Aby ułatwić pracę w gospodarstwie z ziemniakami na dużych powierzchniach, stosuje się miniciągniki Centaur wraz z osprzętem.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Sadzarka do ziemniaków pozwoli bezproblemowo sadzić rośliny w ziemi w krótkim czasie. Z przodu mają pług, który robi rów, potem bulwy ziemniaka są karmione ze zbiornika, a za torem zasypują dwa pagórki.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Najprostszą wersją kopaczki do ziemniaków jest zwykły pług. Jednak właściciele muszą być ostrożni i ustawić przystawkę we właściwej pozycji, aby nie pokroić ziemniaków. Za bardziej profesjonalną uważana jest przesiewacz do ziemniaków do minitraktorów Centaur, który podcina dolną warstwę ziemi i za pomocą przesiewaczy rozbija hałdy ziemi i pozostawia tylko rośliny okopowe.

Odśnieżarka i łopata

Odśnieżarki są używane głównie przez mieszkańców wsi lub przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.Minitraktory Centaur Przegląd, charakterystyka, osprzęt,

Jeśli konieczne jest oczyszczenie niewielkiego odcinka drogi lub obszaru przydrożnego, możesz użyć konwencjonalnej łopaty. Pozwala na odśnieżanie jezdni.

Jeśli istnieje potrzeba usunięcia dużego obszaru, lepiej użyć profesjonalnych odśnieżarek. Podnoszą warstwę śniegu i odrzucają ją na bok na odległość do 15 m.

Rozszerzacz

Rozsiewacz rozrzuca nasiona lub może być używany do zraszania chodników i podjazdów zimą, gdy nagromadzi się lód.

Pędzel

Szczotka służy do czyszczenia śniegu i gruzu. Szeroko stosowany przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.

Równiarka

Równiarka tylna znajduje zastosowanie w architekturze krajobrazu, skutecznie wyrównując grunt lub inne nasypy. Jego zaletą jest to, że przyciąga ze sobą sypkie ciała stałe, zamiast popychać je przed sobą.

Oto recenzja wideo od właściciela sposobu mielenia gleby:

Instrukcja obsługi

Ten dokument musi bezwzględnie przestudiować wszyscy nowi właściciele miniciągników Centaur, aby zrozumieć jego charakterystykę techniczną i zasadę działania.

Instrukcja pierwszego uruchomienia i docierania

Kluczem do długotrwałego użytkowania minitraktorów Centaur jest prawidłowe pierwsze uruchomienie. Montaż maszyny musi odbywać się ściśle zgodnie z wymaganiami instrukcji obsługi.

Następnie musisz dodać olej i paliwo! Bo wielu właścicieli o tym zapomina.

 • Przez pierwsze 8 godzin minitraktor Centaur musi pracować w trybie delikatnego docierania silnika. Odbywa się to tak, że części silnika są smarowane ze wszystkich stron i wchodzą w odpowiednie rowki.
 • Zaleca się włamanie jadąc z pustą przyczepą lub używając frezów na głębokość do 5 cm.
 • Niektóre salony oferują uruchamianie w trybie automatycznym na specjalnych maszynach.
 • Następnie olej należy wymienić, ponieważ gromadzi się w nim duża ilość zanieczyszczeń mechanicznych, a przy dalszym użytkowaniu mogą one uszkodzić mini traktor Centaur.

Ochrona

Jeśli nie planujesz używać mini traktora Centaur przez 2 miesiące lub dłużej, zaleca się konserwację urządzenia. Do tego potrzebujesz:

 1. spuścić olej i paliwo (w tym czasie nadal będą nabierać wilgoci i staną się bezużyteczne),
 2. odłączyć przewody od świec zapłonowych,
 3. nasmarować skrzynię biegów (aby zapobiec ich zakleszczeniu),
 4. przykryj i umieść maszynę w suchym miejscu, chronionym przed promieniami słonecznymi (aby zapobiec korozji).

Serwis

Ciągniki Centaur są bezpretensjonalne w codziennym użytkowaniu.

 • Przed wyjazdem należy wizualnie sprawdzić stan minitraktora Centaur, sprawdzić działanie układu kierowniczego i hamulcowego, sprawdzić obecność paliwa i oleju.
 • Zaleca się wymianę oleju silnikowego raz na 100 godzin pracy. Jako zamiennik producent zaleca stosowanie M-10G2.
 • Olej przekładniowy należy wymienić raz przed rozpoczęciem pracy sprężynowej lub po 1000 godzinach pracy. Zaleca się stosowanie Tap-15V.
 • Minitraktory Centaur diesel. Ważnym czynnikiem w utrzymaniu ich właściwości technicznych jest stosowanie wysokiej jakości i świeżego oleju napędowego.
 • Konieczna jest również okresowa kontrola stanu świec zapłonowych, filtrów paliwa i powietrza, opon itp.

 

Poważne usterki i naprawy

Naprawa miniciągników Centaur może być trudna dla niektórych właścicieli, chociaż główne usterki można łatwo rozwiązać samodzielnie:

Jeżeli układ hydrauliczny ciągnika nie podnosi osprzętu:

 • Być może poziom oleju spadł (należy go uzupełnić);
 • Pompa układu hydraulicznego jest wyłączona (włącz ją);
 • Zablokowany hydrauliczny zawór nadmiarowy (zdemontuj i wyczyść zawór).

Jeśli silnik nie jest stabilny, oto możliwe przyczyny:

 • Poziom paliwa spadł poniżej znaku minimalnego (konieczne jest jego dodanie);
 • Pasy napinające (muszą być prawidłowo ustawione);
 • Zatkane filtry paliwa lub powietrza (oczyść je);
 • Gaźnik jest zatkany z powodu brudu (należy go zdemontować, umyć i wyczyścić);
 • Problemy z układem zapłonowym (najczęściej świeca gaśnie lub stała się bezużyteczna).

Jeśli hamulce nie działają:

 • Zwiększył się luz pedału (dostosuj jego położenie);
 • Zużyta tarcza lub klocek hamulcowy (wymień odpowiednie części).

Jeśli skrzynia biegów się przegrzewa:

 • Mały luz przekładni lub łożyska (regulacja);
 • Brak oleju lub jego słaba jakość (dolej odpowiedni do tego modelu olej do wymaganego poziomu);

Jeśli rozrusznik nie działa:

 • Zerwanie lub słaby kontakt drutu (przylutuj lub połącz);
 • Słabe ładowanie akumulatora (naładuj go);
 • Zwarcie (oczyść powierzchnię kolektora lub wymień szczotki);
 • Słaby kontakt przełącznika magnetycznego (przekręć skok przełącznika o 2-3 obroty).

Opinie właściciela

Oto, co piszą właściciele mini traktorów Centaur na specjalnych forach:

Igor:

Pracuję jako minitraktor na działce 2 ha. Robię głównie ziemniaki. Szybkość przetwarzania strony jest przyzwoita, ale zawsze chciałbym być szybszy. Używam obsypnika, pługa dwuobwodowego, kopaczki do ziemniaków i sadzarki. Przyczepność na powierzchni jest idealna.

Zalety: Wysokiej jakości przekładnia z paskiem klinowym, niskie zużycie oleju napędowego, doskonała moc.

Minusy: Prędkość na wale jest niewielka, trudno znaleźć części zamienne. 

Aleksander:

Posiadam działkę o powierzchni półtora hektara. Przetwarzanie z ciągnikiem prowadzącym zajmuje dużo czasu, ale ręcznie jest to całkowicie niemożliwe. Dlatego zdecydowałem się na zakup minitraktora Centaur. Sama jednostka nie jest zła, są drobne wady, ale są one z nawiązką równoważone przez plusy.

Plusy: japoński silnik wysokoprężny, który działa jak szwajcarski zegarek.

Układ hydrauliczny pracuje stabilnie.

Ekonomiczny i wielofunkcyjny.

Minusy: Pudełko jest bardzo trudne do przełączenia. Siedzenie jest twarde.

Link do głównej publikacji