Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, specyfikacje, załączniki, instrukcje

Opis

Minitraktory Rusich i Chuvashiller są rozwinięciem rosyjskiej firmy Chuvashiller Plant LLC. Obecnie zakład produkuje sprzęt rolniczy i komunalny, taki jak motobloki, minitraktory, przystawki do różnego sprzętu, części zamienne do ciągników oraz motobloki. Popularność marki tłumaczy się tym, że cały sprzęt jest montowany bezpośrednio w fabryce ciągników Chuvashiller.

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Minitraktor Rusich T220

Do montażu używane są zarówno komponenty zagraniczne, jak i rosyjskie, sprzęt jest sprawdzany i testowany. W sklepie firmowym lub bezpośrednio na stronie producenta można zamówić części zamienne do mini traktorów, ciągników jednoosiowych. Producent gwarantuje również konserwację swoich produktów przez cały okres gwarancji.

Minitraktor Chuvashiller 224

Minitraktory Rusich i Chuvashiller są zgodne ze standardem bezpieczeństwa EAC, spełniają wymagania GOST i charakteryzują się wysoką jakością, długą żywotnością silnika. Są funkcjonalne, wydajne i zwrotne, mają atrakcyjny wygląd.

Mianowanie mini traktorów

Mini traktory Rusich i Chuvashiller mogą być używane do obróbki działek o różnych rozmiarach (od 10 akrów do 30 hektarów). W zależności od mocy, liczby koni mechanicznych, zasobów silnika dla różnych potrzeb, możesz wybrać konkretny model mini traktora. Im wyższa wydajność i ilość koni mechanicznych, tym wyższa cena sprzętu.

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Minitraktor Chuvashiller 184

Oprócz funkcji rolniczych sprzęt może być wykorzystywany do transportu towarów lub zbiorów, do zbioru, a także do pracy w zimie przy odśnieżaniu terenu. Wiertnice budowlane można podłączyć do potężnych ciężkich modeli mini traktorów, dzięki czemu funkcjonalność urządzeń staje się jeszcze szersza.

Skład

  • Gama modeli minitraktorów Rusich jest reprezentowana przez następujące modele: Rusich T-12, T-15, T-21, T-224, T-244 (z kabiną lub bez) 184.
  • Gama modeli minitraktorów Chuvashiller jest reprezentowana przez następujące modele: Czuwastrzał 224, 354, 504, 804, 120, 150, 184.
  • Wszystkie mini traktory prezentowane na oficjalnej stronie internetowej wyposażone są w silniki wysokoprężne.
  • Każdy model ma swój własny zestaw cech technicznych, mocy, mocy.
  • Formuły kół minitraktorów: 4×4, 2×4 (napęd na wszystkie koła, napęd na tylne koła).
  • Na życzenie przyszłego właściciela sprzętu na maszynie można zainstalować łuk bezpieczeństwa.
  • Niektóre mini traktory są sprzedawane w komplecie z glebogryzarką i pługiem dwuskibowym.
  • W zestawie znajduje się cała dokumentacja produktu (oprócz pakietu dokumentów PSM — jego koszt płatny osobno).
  • Istnieje możliwość zakupu ciągnika bez pakietu PSM, z dopłatą za pakiet.
Weiterlesen:
Mini traktory Dongfeng. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Załączniki

Każdy model minitraktora Rusich lub Chuvashiller może współpracować z osprzętem zarówno z zakładu produkcyjnego, jak i innych producentów (Chiny, Białoruś, Ukraina, Polska, USA, kraje UE). Następnie rozważymy bardziej szczegółowo, które modele zamontowanych narzędzi można zainstalować w miniciągnikach produkowanych przez Chuvashiller LLC.

Przecinarki obrotowe

W zestawie do niektórych modeli można otrzymać sterownicę. Standardowy rozmiar tego narzędzia to 1,2 m. W razie potrzeby możesz wybrać inny model, mniejsze lub większe pokrycie gleby.

Rototiller 1GQN-140

Brony

W asortymencie osprzętu oferowanego przez zakład znajdują się brony 1BQX (model 1.3, 1.5, 1.7, gdzie liczby pokazują pokrycie gleby podczas pracy z tą częścią). Sprzęt ten różni się liczbą dysków roboczych (od 14 do 16, w zależności od szerokości roboczej). Podczas pracy brona zużywa mniej energii niż pług lemieszowy.

Brona 1BQX-1.7

pługi

W przypadku Rusich i Chuvashpiller można zastosować następujące rodzaje pługów: pług z kołem podporowym, pług dwuskibowy, trzyskibowy, czteroskibowy, a także pług obrotowy z zaczepem. W zestawie niektórych modeli minitraktorów znajduje się pług dwuskibowy. Proces orki odwracalnym pługiem na minitraktorze Rusich można zobaczyć na tym filmie:

Przyczepy i wózki

Standardowe zalecenie producenta: każdy przedstawiciel gamy modeli miniciągników lub ciężkich ciągników jednoosiowych może współpracować z wózkiem TM-500 lub TMT-540 (nośność sprzętu zależy od liczb). W przypadku cięższych mini traktorów można zastosować przyczepy z wywrotkami stałymi, a także, jeśli parametry są odpowiednie, przyczepy hydrauliczne o większej ładowności.

Kosiarki

Zalecane typy kosiarek dla Rusich i Czuwaszpiler: segmentowo-palcowe 9G-1.4А, 9G-1.6А, 9G-1.4, 9G-1.6. Takie kosiarki doskonale czyszczą chwasty, można je wykorzystać do zbierania roślin strączkowych, a także pracować z nimi na pagórkowatym terenie, zboczach – gdzie trudno jest użyć innego sprzętu. Kosiarka rotacyjna Zarya nadaje się również do minitraktorów Chuvashiller i Rusich.

Weiterlesen:
Minitraktor Rusich T15 Przegląd, charakterystyka, zalety modelu

Zgrabiarki i przetrząsacze

Załączniki o podobnych funkcjach. Służy do przewracania siana na zimę, a także do zbierania trawy po użyciu kosiarki. Model odpowiedni dla minitraktora Rusich i Chuvashpiler to grabie zawieszane o szerokości roboczej 140 cm Zęby grabi wykonane są z wysokiej jakości metalu i mają zakrzywiony półokrągły kształt.

Kopaczki do ziemniaków i sadzarki do ziemniaków

Producent zaleca stosowanie takich przystawek do kopania roślin okopowych: kopaczki do ziemniaków 4U-1, przenośnika lub wibracyjnej kopaczki do ziemniaków, a także klasycznej (odpowiednia do Rusich T12 i T15).

Sadzarki do ziemniaków: KS2MT, KS1A.

Odśnieżarka i łopata

Poszukiwany sprzęt do mini traktorów, zwłaszcza w północnych regionach kraju. LLC Chuvashiller oferuje lemiesz do odśnieżania 220 (dla modeli Rusich T21, Rusich T224, Rusich T220); 504 (dla Chuvashiller 504), 240 (dla Rusich T240 i Chuvashiller 240). Dodatkowa opcja: ostrze użytkowe (do Rusich T244, Chuvashiller 354, 804, 504). Wymiary gabarytowe wysypu łopatowego: nie więcej niż 2530/2520/810 (DShV).

Odśnieżarki reprezentowane są przez następujące modele osprzętu: odśnieżarka STN-1,6 (szerokość 1,6 m, montowana z tyłu); Pług śnieżny FRS (szerokość 1,6 m, wymagana moc do zawieszenia na mini traktorze — 25-35 KM).

Inne rodzaje załączników

W asortymencie producenta znajdują się również inne rodzaje osprzętu, a mianowicie: rozsiewacze nawozów, siewniki, ślimaki, prasy, belki bezpieczeństwa z baldachimem lub bez, przyczepy i naczepy, haki holownicze, łańcuchy śniegowe o różnych średnicach do pracy w zimie, ładowarka FGP

Minitraktory Rusich i Chuvashpiller mogą współpracować z załącznikami innych światowych producentów, na przykład Zirka, Salyut, Katman, Dongfeng, Bison, Bison, Farmer, Uralets, Scout, Bulat, Sintai, Calibre, Swat. W przypadku minitraktorów o niskiej wadze (do 500 kg) można dostosować osprzęt z ciężkich ciągników jednoosiowych, takich jak Neva, Patriot i inne.

Weiterlesen:
Minitraktor 132P. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Konserwacja i eksploatacja

Przy zakupie właściciel minitraktora otrzymuje instrukcję obsługi. Konserwacja i pielęgnacja minitraktora odbywa się zgodnie z niniejszym dokumentem.

Bieganie

Docieranie to okres próbny, podczas którego docierają wszystkie kluczowe części silnika. Podczas docierania minitraktor jest obciążony 70% maksymalnego obciążenia. Producent LLC Chuvashiller uruchamia swoje produkty w przedsiębiorstwie, to znaczy, że ciągniki są dostarczane do sprzedaży gotowe do pracy. Kupując mini traktor wybranego modelu, sprawdź czy produkt został przetestowany w produkcji.

Do silnika wybierz specjalny wysokiej jakości olej przeznaczony do silników Diesla chłodzonych wodą. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy (80W90, 85W90).

Pierwszy start

Pierwsze uruchomienie minitraktora odbywa się zgodnie z instrukcją zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i zasadami eksploatacji. Poniższa tabela przedstawia parametry uruchomienia silnika przy pierwszym uruchomieniu.

Rozruch silnika bez obciążenia:

Pozycja przepustnicyPrędkość obrotowa silnika, obr/minCzas, minCiśnienie oleju, MPa
mały650-80050,05
średni1100-1400100,1-0,15
DużyPrędkość znamionowa50,2-0,3

Konserwacja mini traktora po dotarciu:Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Zachowanie na zimę

Przy długim przestoju (zwykle w okresie zimowym) minitraktor musi być przechowywany lub tzw. konserwacja. Poniższy rysunek opisuje procedurę przechowywania ciągnika.

Oddanie do konserwacji:

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Tabela głównych usterek minitraktorów Rusich i Chuvashiller

Poniższa tabela przedstawia główne usterki miniciągników i sposoby ich usuwania.Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Minitraktory Rusich i Chuvashiller. Przegląd, charakterystyka

Recenzje wideo

Opinie właściciela

Aleksander Czeboksary:

„Od kilku lat używam Chuvashiller 354. To kategoria ciągników o średniej mocy: można do niej podłączyć zarówno odśnieżarkę, jak i lemiesz. Nie opłaca mi się brać oddzielnej dmuchawy do śniegu, ponieważ rzadko jej używam. Zasadniczo mam traktor do pracy w daczy i ogrodzie, działka o powierzchni 60 akrów. Nie ma żadnych skarg na technologię, te niuanse, które pojawiają się podczas pracy, sam decyduję ”

Dmitrij, obwód moskiewski:

„Właściciel Rusich T224. Myślę, że ten mini traktor jest dla mnie najlepszy! Czytałem wiele sprzecznych opinii na temat tych ciągników. Napiszę swoją opinię, aby inni użytkownicy również mogli wyciągnąć wnioski.

Zalety: produktywne, wydajne, łatwe w obsłudze, atrakcyjne wizualnie, z dobrym designem, w średnim segmencie cenowym. Aby zrozumieć, co to jest — muszą działać, wyciągnąłem wnioski, technika jest idealna dla strony. Kupiłem kopaczkę do ziemniaków z zamontowanej. Dostałam w prezencie pług i przecinak ze sklepu, w którym go kupiłam

Wady: nie radzę mocno obciążać przyczepy, moc tego ciągnika jest nieco powyżej średniej, ale mimo wszystko polecam o nią dbać, to nie jest traktor.»

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Mini traktory Calibre. Przegląd gamy modeli, charakterystyka
Ссылка на основную публикацию