Motoblock Foreman GT 709 SK. Charakterystyka, wideo, instrukcje obsługi
Pomimo tego, że rosyjska firma Prorab LLC zaczęła stosunkowo niedawno produkować ciągniki i kultywatory, jej produkty zyskały już dużą popularność wśród konsumentów.
Holding Grupa klasy A, do którego należy firma, produkuje nie tylko sprzęt ogrodniczy, ale także różne materiały eksploatacyjne, a także elektronarzędzia.
Opis modelu
Ciągnik pchany Prorab GT 709 SK to model klasy średniej, który jest przeznaczony do uprawy na średnich i dużych obszarach o gęstej glebie. Model wyposażony jest w mocny silnik z ręcznym startem.
Jako paliwo używana jest benzyna. Ze względu na dużą pojemność zbiornika paliwa i niskie zużycie paliwa (1,8 l/h) możesz pracować na silnikowym kultywatorze Prorab GT 709 SK dość długo i nie martwić się o tankowanie.
Rączka, na której znajdują się wszystkie niezbędne elementy sterujące, posiada regulację wysokości, dzięki czemu operator może dostosować ją do swojego wzrostu.
Waga urządzenia to 95 kg, co odpowiada klasie wagi ciężkiej i pozwala na pracę bez obciążników.
Dzięki zastosowaniu osprzętu funkcjonalność kultywatora silnikowego Foreman GT 709 SK jest znacznie zwiększona. Dzięki mocnemu silnikowi maszyna bez problemu poradzi sobie z uprawą, orką, kopaniem ziemniaków, sprzątaniem ogrodu z gruzu, liści czy śniegu.
Korzystając z wózka lub przyczepy możesz przewozić towary o wadze do 400 kg.
Specyfikacje
silnik | 7 KM 4-suwowy chłodzony powietrzem |
Objętość robocza cylindra, cu. cm | 208 cm³ |
Pojemność baku | 6 l |
Szerokość robocza | 105cm |
Głębokość robocza | 10 cm |
Liczba noży | 8 |
Liczba biegów | 2 do przodu / 1 do tyłu |
projekt | wał / koło pasowe odbioru mocy koła transportowe odwracać ogrodzenia roślin regulacja wysokości kierownicy obrót boczny rączki |
Waga | 95kg |
Funkcje aplikacji
Producent zaleca stosowanie benzyny Foreman GT 709 SK o liczbie oktanowej 92 i oleju SAE 15W40 do ciągnika prowadzonego.
Smar należy wymieniać zgodnie z harmonogramem podanym w instrukcji.
Pierwsza wymiana dokonywana jest po dotarciu, które odbywa się bezpośrednio po zakupie lub po długim okresie bezczynności.
Sam bieg nie zajmuje dużo czasu. Przestrzegając poniższych kroków, będziesz w stanie prawidłowo włamać się, zapewniając w ten sposób, że wszystkie części są docierane:
- Sprawdź poziom oleju i paliwa w zbiornikach. W przypadku wykrycia niedoboru konieczne jest dodanie.
- Przez pierwsze 4 godziny silnik powinien pracować na biegu jałowym. Ale nie możesz pracować dłużej niż 20 minut, więc musisz wykonać program, zwiększając prędkość na krótki czas do maksimum.
- Przez następne 4 godziny kultywator może być używany, ale nie obciążaj więcej niż 50% jego pełnej wydajności.
- Po zakończeniu docierania spuść zużyty olej i napełnij nowym.
Harmonogram konserwacji znajduje się w instrukcji obsługi.
- Olej należy wymieniać co 25 godzin pracy urządzenia.
- Olej przekładniowy należy wymieniać co 100 godzin.
- Dźwignie sterujące należy raz w miesiącu smarować Litolem lub Solidolem, aby działały płynnie.
- Ciągnik jednoosiowy Foreman GT 709 SK po zakończeniu sezonu pracy należy odkurzyć, a mianowicie: oczyścić z brudu, wytrzeć do sucha, spuścić paliwo i olej, nasmarować części robocze, przykryć szmatką i pozostawić w suchym miejscu do praca zostaje wznowiona.
Więcej szczegółów na temat cech działania ciągnika jednoosiowego Foreman GT 709 SK można znaleźć w instrukcje—>
Recenzja wideo
Poniżej znajduje się przegląd wideo ciągnika Prorab GT 709 SK ze szczegółowym badaniem jego zalet i wad
Poniższy przegląd wideo wyraźnie pokazuje, jak złożyć kultywator silnikowy Prorab GT 709 SK po zakupie
Opinie właściciela
Constantine:
„Dawno temu, 709 lat temu, kupiłem ciągnik Prorab GT 5 SK i byłem zadowolony z jego pracy. Z jego pomocą zarabiam dodatkowe pieniądze, orając cudze ogrody. Najczęściej używam frezów dołączonych do zestawu i hillerów. Nie kupiłem żadnego innego sprzętu. Poważne szkody nie były przez cały okres. Zużycie to około 2 litry na godzinę, a ja pracuję 8 godzin dziennie. «
Danila:
„Używam ciągnika pchanego tylko 3 lata, a standardowe koła dołączone do zestawu już się zużyły. To było trochę frustrujące, ale po zakupie nowych i od innego producenta nie było już z niczym problemów. Działam na różne sposoby i w zależności od zastosowania osprzętu maszyna zużywa 1 litr lub 2 litry. za godzinę.»
Zapraszamy do pozostawienia opinii o ciągniku jednoosiowym, aby nasi czytelnicy mogli się z nim bardziej szczegółowo zapoznać oraz poznać zalety i wady modelu.