Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblok Kadvi MB-90. Specyfikacje, urządzenie i konserwacja

Motoblock Kadvi MB-90 Charakterystyka, urządzenie i konserwacja

Opis

Motoblock „Kadvi” MB-90 to jeden z pierwszych projektów fabryki motocykli Kaluga. Należy do topowych modeli, które dobrze się sprzedały i zasłużenie zyskały reputację jednego z najlepszych i najtrwalszych rosyjskich ciągników jednoosiowych. Pod względem parametrów technicznych jednostka nie ustępuje nawet zagranicznym analogom. Sprzedawany jest z silnikami tego samego producenta.

Motoblock Kadvi MB-90 Charakterystyka, urządzenie i konserwacja

Motoblok «Kadvi» MB-90

Zakres ciągnika Kadvi MB-90 jest bardzo szeroki. To nie tylko praca z ziemią, ale także realizacja szeregu prac, w szczególności transport towarów, koszenie trawy, kopanie ziemniaków, podlewanie ogrodu (gdy pompa jest podłączona). Moc silnika wystarcza, aby zapewnić wykonanie wszystkich najważniejszych operacji rolniczych.

Kadvi MB-90

Motoblock „Kadvi” MB90 jest wyposażony w reduktor biegów i sprzęgło tarczowe. Środek ciężkości tego modelu i wszystkich jego modyfikacji znajduje się nisko, dzięki czemu urządzenie ma prawidłowy rozkład masy.

Wśród wymiernych zalet MB-90 można wyróżnić skrzynię biegów. Urządzenie w pełni funkcjonuje na czterech biegach do przodu i czterech wstecznych, natomiast analogi zbliżone do modelu pod względem parametrów technicznych mogą pracować tylko na dwóch biegach, a dodanie dwóch kolejnych uzyskuje się poprzez przerzucenie paska. To znacznie spowalnia pracę, ale Kadvi MB-90 oszczędza takich trudności.

Motoblok «Kadvi» MB-90

Skrzynia biegów posiada pełny bieg wsteczny i skośny mechanizm różnicowy. Podczas podłączania osprzętu możesz wybrać najbardziej optymalny tryb prędkości, ponieważ niezawodność działania zapewnia skrzynia biegów bezpośrednio przez wał odbioru mocy. Sprzęgło jest wyposażone w specjalną blokadę — jest stale w stanie „włączonym”, a do zmiany prędkości wystarczy użyć dźwigni zmiany biegów w pobliżu kolumny kierownicy.

Kierownica jest wygodna, ponieważ w Kadvi MB90 obraca się o 180 stopni. Pozycje kierownicy są ustalone w zależności od wymaganej wysokości.

Modyfikacje MB90

Obecnie producent „Kadvi” produkuje bardziej rozbudowaną gamę modeli ciągników jednoosiowych, zarówno ciężkich, jak i lekkich, a także kultywatorów silnikowych. Masowa produkcja modelu Kadvi MB90 nie jest już produkowana.

Weiterlesen:
Motoblok Jenisej. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Model MB-90 pojawił się pod koniec lat 90. i od razu stał się popularny. W tym czasie model był dostępny w kilku modyfikacjach:

 • MB-90M;
 • MB-90M1;
 • MB-90M2;
 • MB-90M3.

Wszystkie modyfikacje, z wyjątkiem MB-90M3, zostały wyprodukowane z krajowymi silnikami Kaluga firmy Kadvi, nieznacznie różniącymi się ilością koni mechanicznych. W modyfikacji MB-90M3 zainstalowano chiński silnik Vanguard 7,5 KM o mocy 7,5 KM.

Obecnie silniki do MB-90 nie są produkowane, ale niektóre sklepy internetowe oferują chiński silnik Lifan 177F i zestaw adapterów do montażu tego silnika na ciągniku MB-90.

Podstawowe wyposażenie

Zgodnie z instrukcją obsługi ciągnik Kadvi MB-90 został dostarczony w komplecie z kołami pneumatycznymi. Dołączone zostały frezy. Podobnie jak we wszystkich modelach ciągników jednoosiowych, w MB-90 można zauważyć następujące główne części robocze:

 • zderzak;
 • koła;
 • kolumna kierownicy;
 • dźwignia blokady mechanizmu różnicowego;
 • sprzęgło;
 • skrzynia biegów;
 • silnik;
 • skrzynia biegów przystawki odbioru mocy;
 • dźwignie do załączania WOM, rewersu, zmiany biegów, gazu.
Olej przekładniowy:T85W90 lub TAJ 17
Olej silnikowy:olej maszynowy 10W40 dowolnego producenta
Paliwo:benzyna AI-80, AI-92

Konserwacja MB-90, podobnie jak wszystkich jego modyfikacji, odbywa się według standardowego schematu: po dotarciu, czyli po 20 godzinach od włączenia ciągnika jednoosiowego i rozpoczęcia pracy, co 100 godzin pracy i przed zmianą sezonu.

W celu zapoznania się ze standardami konserwacji zalecamy zapoznanie się z fabryczną instrukcją obsługi ciągnika z operatorem prowadzącym MB-90, a także z innymi artykułami dotyczącymi ciągników z operatorem prowadzącym więcej nowe modele na naszej stronie internetowej.

Załączniki

W chwili obecnej zaprzestano produkcji osprzętu do Kadvi MB-90, można jednak użyć osprzętu używanego konserwowanego przez rolników od lat 90-tych lub przystosować osprzęt innych producentów do ciągnika za pomocą zaczepów uniwersalnych.

Weiterlesen:
Kultywatory silnikowe Texas. Skład, charakterystyka, recenzje

Motoblok «Kadvi» MB-90 po lekkiej modernizacji

Niektórzy rolnicy samodzielnie wykonują osprzęt, ale jest to wykonalne tylko w przypadku prostych projektów.

Popularne załączniki do MB-90:

 • pług;
 • kultywatory tnące;
 • hiller;
 • ucha;
 • brona;
 • kopaczka do ziemniaków;
 • kosiarka rotacyjna „Zarya”;
 • sadzarka do ziemniaków.

Przedstawiamy film o działaniu tej jednostki z frezami:

Motoblok «Kadvi» MB-90 z kosiarką:

Opinie

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat tego modelu, większość z nich jest pozytywna, użytkownicy zwracają uwagę na jakość i niezawodność urządzenia:

Iwan, Twer:

„Co do MB90 mogę powiedzieć tak: używałem go od dawna, działał dobrze, ale były problemy z zimnym startem jesienią i wiosną, jak tylko się rozgrzał, działał bez zarzutu. W zeszłym sezonie przestał się ruszać po ochłodzeniu. Teraz myślę o wymianie starego silnika na Hondę lub GREENFIELD GF 190 F lub FE z rozrusznikiem elektrycznym. Serwis twierdzi, że można go dostarczyć z minimalnymi modyfikacjami, spróbuję.

Aleksander, Krasnojarsk:

„Ciągnik prowadzący jest dobry, chociaż„ starzec ” już jest. Niby ze względu na pracę kierownicy i oczywiście ze względu na zestaw prędkości. Wygodnie jest pracować z wysypiskiem, przekręcasz jedną dźwignię. Jedyne, co mi się nie podoba, to to, że silnik mógłby być mocniejszy, ale biorąc pod uwagę, że mam 97-letni traktor pchany, jestem zadowolony ze wszystkiego. Rzadko naprawiam, a potem nie sam, ale z pomocą fachowców.

Igor, Penza:

„Witam wszystkich motocyklistów! Używam mb90 od 15 lat, wszystkie części są oryginalne. Teraz kupiłem traktor, bo motyka jest bezczynna, kilka razy w roku uruchamia się do przemiału ziemi, mały kawałek 1,5 akra. Kiedy noże starły się z naszej ciężkiej gliniastej gleby, kupiłem nowe od Newy, przyspawałem je bez zmniejszania szerokości. I stało się łatwiejsze dla ciągnika prowadzącego, z hukiem przechodzi przez ziemię, głębokość wynosi około 20 cm z nowymi nożami.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd przyczep i adapterów do ciągników jednoosiowych Oka
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector