Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblock MTZ: przegląd załączników

Osprzęt do motobloków MTZ

Wartość ciągnika Belarus MTZ-05 leży w zdolności do pracy z zagregowanymi załącznikami. Białoruska Fabryka Traktorów oferuje swoim klientom dużą liczbę kompatybilnych z nią jednostek. Przyjrzyjmy się dokładnie każdemu i jego celowi. Przyjrzyjmy się dokładnie każdemu i jego celowi.

Odśnieżarka SM-0,6

odśnieżarki

Odśnieżanie to bardzo trudne zadanie, a robienie tego za pomocą łopaty jest długie i trudne. Do tych celów możesz użyć traktora białoruskiego. Do wykonywania operacji odśnieżania służą dwa rodzaje osprzętu: odśnieżarka i lemiesz.

 • Odśnieżarka zbiera śnieg za pomocą specjalnej łyżki i wyrzuca go na odległość od 2 do 6 metrów, w zależności od modelu i mocy konkretnego ciągnika MTZ.

Wysypisko
 • Ostrze wygląda jak łopata, jest wygięte w łuk i ustawione pod kątem. Podczas ruchu odrzuca śnieg w bok, stopniowo oczyszczając ziemię.

Specjalne odśnieżarki są skomplikowane i znacznie droższe niż pługi. Jednocześnie wykonują zadania niemal w ten sam sposób.

Frezy, kultywatory, pługi i brony

Główna praca traktora białoruskiego związana jest z orką i frezowaniem ziemi. Tego typu próbki są przeznaczone do rozluźniania i mieszania jej górnej warstwy w celu zwiększenia płodności i jednorodności.


 • Przecinarka służy do obróbki średnich gleb na dużych powierzchniach o twardej powierzchni za pomocą ciągnika prowadzącego MTZ-05. Na przykład podczas pracy z dziewiczą glebą lub zaniedbanym obszarem.
 • Kultywator dla Białorusi dobrze sprawdza się w okresie wiosenno-jesiennym, kiedy gleba po zimie lub żniwach zawiera resztki chwastów i innych upraw. W takim przypadku urządzenie mieli je i tworzy jednolitość.
 • Pług najlepiej nadaje się do głębokiej uprawy z ciągnikiem MTZ-05. Wchodzi głęboko w ziemię, mieszając w ten sposób dolne warstwy ziemi na głębokość 20 cm.
 • Kolejnym zaczepem ciągnika MTZ-05 jest brona, która jest używana głównie po uprawie ziemi kultywatorem lub frezem. Rozbija duże stosy ziemi, które pozostały po uprawie lub mieleniu ziemi.
Weiterlesen:
Motobloki Agura. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Wideo: Motoblock MTZ-05-orka pługiem

Okuchniki

Okuchnik uniwersalny

Uprawy muszą być pielęgnowane. Wiele z nich wymaga hillingowania. Ciągnik prowadzący MTZ-05 ze zboczem doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

Okuchnik ma dwie opcje konstrukcyjne: dwustronne pługi lub talerze, które wyrzucają ziemię z rozstawu rzędów na krzaki z uprawami. Podczas tego dochodzi również do pielenia, co eliminuje konieczność ręcznego wykonywania tej procedury za pomocą siekacza.

Sadzarka do ziemniaków

Do sadzenia ziemniaków na ciągniku MTZ-05 podłączona jest kopaczka do ziemniaków lub sadzarka do ziemniaków.


 • Najbardziej popularną opcją jest wibracyjna kopaczka do ziemniaków, która zbiera glebę na głębokości 20 cm, a następnie za pomocą wibracji odchwaszcza glebę, pozostawiając na powierzchni tylko bulwy ziemniaka.
 • Sadzarka do ziemniaków działa według następującej zasady: pług robi otwory do sadzenia. Następnie, po pewnym czasie, specjalne urządzenie wkłada ziemniaki, a dwa krążki na końcu próbki wypełniają otwór.

Adaptery

Adapter HorseAM IS-2

Seryjnie ciągnikiem białoruskim prowadzi się stojąc za kierownicą. Praca na dużych powierzchniach jest fizycznie wyczerpująca. Ułatwia pracę adaptera. Jest połączony z ciągnikiem MTZ-05 i zapewnia kierowcy możliwość sterowania siedząc na siedzeniu.

Przyczepy

Praca w rolnictwie często wiąże się z transportem towarów na odległość, niezależnie od tego, czy są to ciężkie plony, czy wielkogabarytowe siano. Służą do tego przyczepy. Występują w różnych konfiguracjach i nośnościach.

Kosiarka rotacyjna KRM-1

Kosiarki

Czyszczenie chwastów za pomocą ciągnika MTZ-05 jest łatwe i proste za pomocą kosiarek. Dostępne są dwie opcje: obrotowa i segmentowa. Ostrza obrotowe pracują z ostrzami obrotowymi, ostrza segmentowe tną trawę ostrzami poruszającymi się w płaszczyźnie poziomej.

Ochraniacze i obciążniki

Pilną kwestią w eksploatacji traktora białoruskiego jest zwiększenie jego przyczepności do podłoża. Podczas pracy na ciężkich glebach zaczep często przeskakuje i pozostawia nieuprawiane fragmenty gleby. Aby rozwiązać ten problem, stosuje się ucha lub środki ważące.

Motoblock MTZ: przegląd osprzętu i wyposażenia ciągniętego

ostrogi
 • Ucho to obręcz, na której mocowane są płyty. Wnikają w glebę i pozwalają poprawić przebieg pługa lub frezów.
 • Środki ważące są zawieszone na samym ciągniku MTZ-05 lub na osprzętu. W ten sposób zwiększa się ciężar ciągnika prowadzonego i trudniej jest mu przeskoczyć. Uprawa ziemi będzie dokładniejsza.
Weiterlesen:
Przegląd motobloku MTZ-09N. Urządzenie, charakterystyka, działanie, opinie

Analogi

Często rodzime przywiązania nie są usatysfakcjonowane pod względem ich cech i wymiarów. Głównym czynnikiem przy wyborze jest zaczep, ponieważ musi być odpowiedni w swojej konstrukcji.

Ten sam zaczep, co na Białorusi, jest prezentowany w ciągnikach jednoosiowych:

 • Newa;
 • Argo;
 • Bizon.

Dlatego możesz użyć ich załączników. Każdy producent ma swoje własne specyfikacje mocowania, dlatego też należy ich używać mądrze.

Frez do kurzych łapek dla Agro

Na przykład szersza oferta frezów jest prezentowana dla ciągników Argo z operatorem prowadzącym. Mogą to być szabla lub „kurze łapki”. Te pierwsze są uważane za klasyczne i są używane przez każdego producenta ciągników pchanych, a kurze łapki to stosunkowo nowy typ przecinarki. Pozwalają na głębszą uprawę gleby, a tym samym zwiększają wydajność.

Ważny! Zawsze powinieneś brać pod uwagę moc swojego MTZ. Powinno wystarczyć uruchomienie Białorusi i autostopu.

Domowe opcje

Wszystkie opisane wcześniej urządzenia można zakupić u producenta lub wykonać samodzielnie. Na specjalnych stronach znajdują się szczegółowe schematy zbierania. Jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać w komentarzach i uzyskać odpowiedź od osób, które już tego doświadczyły.

Opinie właściciela

Oto kilka opinii z forów na temat doświadczeń ze współpracy z Białorusią.

Igor:

„Przystawka do traktora MTZ dla mężczyzny jest jak kosmetyczka dla kobiety. Im więcej go w garażu, tym więcej pracy mogę wykonać. Przede wszystkim kupiłem pługi i brony, a potem wszystko inne. Nawet zimą znajduję dla niego zastosowanie w postaci odśnieżania, choć rozgrzanie trwa nieco dłużej, ze względu na to, że temperatura otoczenia jest niższa.

Wasilij:

„Teraz nie wyobrażam sobie pracy z ziemniakami bez mojego ciągnika MTZ. Jakie lądowanie, jakie sprzątanie. Korzystanie z ciągnika jednoosiowego pozwala zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Ponieważ wszystko odbywa się za pomocą technologii. Został stworzony, aby ułatwić pracę ręczną. Nie widzę sensu w rezygnowaniu z tego.»

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector