Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Fermer FM 1507 PRO-S. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motoblok Fermer FM 1507 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Ciągnik pchany Fermer FM-1507 PRO-S to najmocniejszy członek rodziny ciągników pchanych Fermer. Urządzenie ma imponującą wagę (147 kg) i jest przeznaczone do użytku na złożonych i gęstych glebach. Urządzenie jest w stanie przetwarzać dziewiczą glebę. Duże koła zapewniają urządzeniu zwiększoną zdolność do jazdy w terenie nawet na glebach po deszczu lub zmarzniętym podłożu po zimie.

Motoblok Fermer FM 1507 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Fermer FM 1507 PRO-S

Fermer FM-1507 PRO-S jest urządzeniem uniwersalnym, ponieważ z jego pomocą rolnik może wykonywać prace rolnicze przez długi czas. Funkcjonalność tę zapewnia traktorowi prowadzonemu czterosuwowy silnik benzynowy o mocy 15 KM. Jego moc to 11 kW. Pomimo dużej mocy i dużej wagi ciągnik z operatorem prowadzącym zużywa umiarkowanie paliwo, jest łatwy w utrzymaniu i montażu.

Specyfikacje

Model jest szczególnie popularny na Białorusi, importerem jest SOOO „TD Instrumentkomplekt”. Okres użytkowania deklarowany przez producenta zgodnie z instrukcją wynosi 7 lat. Po tym okresie konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej konserwacji ciągnika prowadzącego w centrum serwisowym Fermer lub w innej podobnej instytucji.

TypMotoblock
Moc silnika15 KM (11 kW)
Pojemność silnika, cm3420
Liczba prędkości2 do przodu / 1 do tyłu
Zużycie paliwa, l/h1,8
Pojemność skrzyni korbowej oleju, l1,1
Pojemność zbiornika paliwa, l6,5
napędbieg
WOMJest
Prędkość uprawy, m/min6-12
Szerokość cięcia, mm850-1350
Głębokość uprawy, mm150-300
Średnica wału, mm32 (szesnastkowy)
FrezyJest
gumowe koła7,00-12
Poziom hałasu, dBa103 + 3
Poziom wibracji, m/s10-21,5 + 0,1
Waga netto, kg147

Należy pamiętać, że ten model jest wygodniejszy w transporcie w stanie zdemontowanym. Ponadto taki transport zapewni integralność wszystkich części i kluczowych części urządzenia. Przed transportem zalecamy zdemontowanie kół i błotników, a także wszelkich zaczepów i dodatkowego wyposażenia z ciągnika Fermer FM-1507 PRO-S.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika benzynowego z napędem elektrycznym Tselina MB-802. Funkcje, korzyści, filmy, recenzje

podzespoły

Standardowy pakiet ciągnika pchanego Fermer FM-1507 PRO-S zawiera następujące elementy:

 • Osłony ochronne na koła;
 • wały do ​​instalowania frezów;
 • dwa koła;
 • redlica;
 • przedłużenie dźwigni zmiany biegów;
 • uchwyt do obracania klamki;
 • noże do krojenia;
 • błotniki do kół;
 • listwy do mocowania pokrowców;
 • wspornik redlicy;
 • narzędzia i zestaw mocowań do wspornika redlicy;
 • podkładki na wale wyjściowym i mocowania do nich;
 • dwa komplety zapięć.

Instrukcja obsługi

W instrukcji obsługi ciągnika rolniczego Fermer FM-1507 PRO-S wszystkie elementy zawarte w pakiecie podstawowym są ponumerowane i opisane. Zapoznanie się z instrukcja do jednostki jest obowiązkową częścią przygotowania do pracy.

Rolnik FM-1507 PRO-S

Konserwacja ciągnika Fermer FM-1507 PRO-S odbywa się z uwzględnieniem cech urządzenia i czasu pracy. Pierwszy przegląd techniczny należy przeprowadzić przed uruchomieniem ciągnika, po etapach montażu i regulacji wyposażenia. Podczas montażu montowane są koła napędowe. Ważne jest, aby nie mylić kierunku kół, lewy i prawy powinny znajdować się na „rodzimych” kołkach.

Następnie należy ułożyć okablowanie za pomocą dołączonych do zestawu opasek zaciskowych. Następnie zamontuj osłony, wspornik redlicy i samą redlicę. Ostatnią częścią instalacji jest montaż frezów. Następnie napełnia się olej i paliwo.

Przed pierwszym użyciem urządzenia należy je uruchomić.

Serwis

Do tankowania zbiornika paliwa używana jest benzyna AI92. Do napełnienia silnika olejem należy używać samochodowych olejów silnikowych SAE 10W40, SAE 15W40 lub dowolnego podobnego oleju co najmniej klasy SF.

Do skrzyni biegów producent zaleca oleje przekładniowe SAE 80W90, SAE 85W90, TAD 17 lub dowolne o podobnych parametrach.

Dopiero po wykonaniu takich manipulacji możesz rozpocząć pracę z ciągnikiem prowadzącym.

Fermer FM-1507 PRO-S uruchamiany jest zgodnie ze standardowym schematem: urządzenie jest zainstalowane na płaskiej powierzchni, zawór paliwa musi być otwarty (skrajne prawe położenie), a dźwignia ssania w skrajnym lewym położeniu („zamknięty” ). Po zakończeniu pracy z ciągnikiem z operatorem prowadzącym koniecznie zamknij zawór paliwa.

Weiterlesen:
Przegląd traktorów pchanych Huter. Opis modeli, praca wideo, recenzje

1-dźwignia zmiany biegów, 2-blokada, 3-silnikowa dźwignia zatrzymania awaryjnego

Podczas zmiany biegów w ciągniku Fermer FM-1507 PRO-S należy płynnie wciskać sprzęgło. Dźwignia zwalniana jest powoli bez opadania, ponieważ nieostrożna obsługa znacznie skraca żywotność skrzyni biegów i skrzyni biegów.

Na uchwycie sterującym znajduje się również zatrzask służący do utrzymywania sprzęgła w określonej pozycji.

Po uruchomieniu ciągnika z operatorem prowadzącym odczekaj 2-3 minuty, silnik powinien pracować i rozgrzewać się. Ponadto możesz stopniowo zwiększać liczbę obrotów silnika za pomocą dźwigni przepustnicy i sprzęgła.

Zaleca się przerabiać mokre gleby w kilku przejściach, a w pobliżu drzew Fermer FM-1507 PRO-S lepiej nie używać w ogóle. Na pochyłych terenach można używać ciągnika prowadzonego tylko po przekątnej do kąta nachylenia.

Cechą ciągnika pchanego Fermer FM 1507 PRO-S jest jego duża ładowność, na przykład:

Opinie właściciela

Opinie użytkowników o tym modelu są zróżnicowane. Z jego pozytywnymi cechami (łatwość obsługi, moc), odnotowuje się również słabą jakość wykonania i wysokie zużycie paliwa.

Anatolij, Mińsk:

„Motoblok jest potężny. Nadaje się na małe i duże działki, ale na skalę przemysłową oczywiście nie będzie w stanie uprawiać ziemi. Podobały mi się szerokie koła, jest to wygodne, jednostka nie prowadzi na bok, nawet ruchome piaski dobrze się przechodzą. Ale są też niuanse. Jeśli benzyna jest złej jakości, filtry szybko się pogarszają. Oszczędzanie tutaj nie jest szczególnie udane, biorąc pod uwagę zużycie 1,8 litra na godzinę. W przeciwnym razie podoba mi się urządzenie, nie było jeszcze żadnych skarg na pracę, dobry ciągnik jednoosiowy ”.

Ignat, Homel:

„Rolnik wziął ciągnik nieprzypadkowo, czytał dobre recenzje w sieci, a sprzedawca doradzał z głębi serca. Mogę powiedzieć, że maszyna jest potężna, ale ciężka, z przyzwyczajenia na początku było ciężko. Wystarczą dwa frezy, nie chcę zawracać sobie głowy instalowaniem dodatkowych. Pracuję na działce 4 ha, wykonuje świetną robotę. Jeśli jest rolka gleby, może się ślizgać, ale generalnie przechodzi gładko”.

 

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector