Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblok Lynx MBR-8. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-8

Lynx MBR 8 to funkcjonalny ciągnik jednoosiowy należący do klasy ciężkich jednostek do pracy z każdym rodzajem gleby i wykonywania prac pomocniczych w ogrodzie, daczy, ogrodzie i na terenach przyległych. Waga maszyny bez osprzętu wynosi 120 kg.

Motoblok Lynx MBR-8. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-8

Opis

Urządzenie stało się niezawodne i wydajne, o wysokiej wydajności i produktywności. Lynx MBR-8 jest wyposażony w czterosuwowy silnik benzynowy 170F. Typ chłodzenia silnika — powietrze. Moc — 8 KM lub 5,9 kW. Pojemność silnika wynosi 170 cm3, zbiornik paliwa jest zaprojektowany na 3,6 litra, a olej na 0,9 litra. Przy pełnym obciążeniu silnik zużywa średnio 1,8 litra paliwa na godzinę.

Motoblok Lynx MBR-8. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik 170F

Podstawowe wyposażenie motobloku Lynx MBR-8:

 • zdemontowany ciągnik prowadzony — bez kierownicy i kół;
 • dwa koła;
 • zestaw noży (4 szt, 32 noże);
 • błotniki ochronne do kół;
 • regulowany uchwyt;
 • instrukcja obsługi.

Ryś MBR-8 może w jednym przejściu obrabiać pas ziemi o szerokości do 95 cm Podczas montażu dołączonych do zestawu frezów urządzenie obraca warstwę gruntu na głębokość do 35 cm Skrzynia biegów zamontowana na wybiegu -za ciągnikiem bieg, sprzęgło mechaniczne, wielotarczowe. Istnieje wał odbioru mocy, dzięki czemu funkcjonalność ciągnika jednoosiowego jest maksymalnie rozszerzona.

Zalecanym typem paliwa do tego modelu jest benzyna 92AI, dopuszczalna jest klasa 95AI. Nie zaleca się stosowania benzyny niskiej jakości ze względu na szybkie zapychanie się filtra paliwa i przedwczesne zużycie silnika.

Oprócz standardowych osprzętów (pługów, frezów itp.) do urządzenia można podłączyć osprzęt specjalny, kosiarki rotacyjne lub dyskowe, odśnieżarki itp.

Klasyczny układ głównych części ciągnika jednoosiowego sprawia, że ​​jest on wygodny, zwrotny, dostępny do transportu, biorąc pod uwagę usunięcie uchwytu sterującego.

Główne cechy motobloku Lynx MBR-8:

 • Regulowany uchwyt (w obu kierunkach i na wysokość).
 • Stabilne duże koła pneumatyczne (wymiary 4,00×10).
 • Uniwersalny zaczep do mocowania wózka i innego sprzętu, takiego jak przyczepa, brona, kopaczka do ziemniaków.
 • Średnica noży wynosi 32 cm, liczba obrotów na minutę wynosi 93, nożyce są dostarczane w komplecie z ciągnikiem jednoosiowym i kołami do niego.
 • Trzy tryby pracy (dwa biegi do przodu i jeden bieg wsteczny).
 • Gwarancja producenta na produkt wynosi 12 miesięcy.
 • Mocny silnik fabryczny, niezawodny, średnio głośny.
 • Skrzynia biegów, która wytrzyma maksymalne obciążenia.
 • Wysoka wydajność — ten ciągnik jednoosiowy może uprawiać działki o powierzchni 30-50 akrów.
 • Nośność z uwzględnieniem siły uciągu wynosi do 450 kg, przy wadze do 500 kg zaleca się stosowanie środków obciążeniowych.
Weiterlesen:
Przegląd ciągnika jednoosiowego Foreman GT 715 SK. Opis modelu, działania, pracy wideo

Charakterystyka

Model silnika170F
Pojemność skokowa silnika170
Moc silnika (KM)7.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Sprzęgłopasek
Szerokość robocza (cm)100
Głębokość obróbki (cm)36
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła4.0 * 10
Ciężar, kg82

Instrukcja obsługi

Zmontuj ciągnik z operatorem prowadzącym zgodnie z dostarczoną instrukcją. Zalecamy również skonsultowanie się ze sprzedawcą w kwestiach interesujących i zapoznanie się z opiniami właścicieli podobnych modeli na forach internetowych rolników.

Używaj ciągnika z operatorem prowadzącym zgodnie z instrukcjami:

 • Wymień olej na czas, dodaj benzynę (jakość materiałów wypełniających musi być wysoka, aby silnik działał stabilnie i bez awarii).
 • Prawidłowo konserwuj ciągnik jednoosiowy — oczyść go z brudu, wymieniaj filtry w odpowiednim czasie (najlepiej co 50 godzin pracy i natychmiast po dotarciu).
 • Nie skracaj czasu docierania — co najmniej 8 godzin, następnie spuść olej i benzynę i zalej świeże paliwo (olej silnikowy typ 10W-40, 10W-30).

Przegląd wideo

Jeśli jesteś właścicielem ciągnika pchanego Lynx MBR-8, podziel się własną opinią na temat tego modelu. W komentarzach do tego artykułu możesz zostawić linki do przechwyconych filmów, a także szczegółowe recenzje tego ciągnika.

Takie informacje przydadzą się tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór ciągnika z operatorem prowadzącym i zastanawiają się nad zakupem uniwersalnego asystenta do ogrodu.

Opinie właściciela

Na forach na temat tego modelu pojawiło się wiele pozytywnych recenzji. Zwracają uwagę na jego funkcjonalność, wysoką wydajność, moc i łatwość sterowania.

Witalij, Wołogda:

„Motobloki Lynx od Białorusinów uważam za jedne z najlepszych, ufam temu producentowi. Używałem wcześniej MBR7, potem sprzedałem i kupiłem MBR8 dla siebie, podobało mi się, że zmienili sprzęgło, w modelu 8 to dysk, nie trzeba się oszukiwać z tymi paskami: dość szybko się zużywają, to ty muszę to zmienić. A potem napełniony olejem i wszystkim. Jeśli chodzi o działanie ciągnika, powiem tak: jego właściwości są doskonałe i naprawdę je uzasadniają. Nie działa z frezami, po prostu leci. Ziemia zamienia się w pył. Ale może ważna jest też jakość ziemi, mamy czarną ziemię, gleba jest dobra. Osobiście nie czuję ciężaru ciągnika z operatorem prowadzącym, choć jest ciężki, dla mnie waży od 140 kg i więcej. Nieco później planuję nakręcić film o tym, jak ciągnie odśnieżarkę — zabiorę go na chwilę od sąsiada i sprawdzę, jak śnieg zostanie oczyszczony ”.

Stepan, Iżewsk:

„Wziąłem Lynx według recenzji i cech, dużo czytałem w sieci, a sprzedawca mnie namówił. Ciągnik prowadzący jest naprawdę warty zachodu, nie powiem złych rzeczy. Ale w pracy są oczywiście niuanse, gdzie bez nich. Ale według mojej wstępnej oceny jest bardziej stromy niż ta sama Neva czy Ugra. Nie porównywałem z zagranicznymi odpowiednikami, nie ma możliwości.

Plusy: ciężki, ale dobrze kontrolowany. Benzyna na taką wagę wydaje naprawdę skromnie. Na początku coś nie wyszło z góralkami, ale potem poszłam jak ładna. Z przystawki używam wszystkiego, co jest w oborze: pługa, kosiarki i haków, nie myślałem, że będzie ciężej, ale można spróbować.

Wady: jest niewiele praktycznych informacji, powiedzmy, że instrukcja jest już napisana dla tych, którzy normalnie komunikują się z technologią. Jeśli od zera nic nie będzie jasne. Chciałbym uzyskać więcej informacji o charakterystyce i wideo w sieci od producenta, jak zagraniczne firmy kręcą o swoich produktach.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje
Ссылка на основную публикацию