Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9

Lynx MBR-9 to ciężki ciągnik pchany. Posiada dużą moc, wydajność, może być stosowany do wykonywania wszelkiego rodzaju prac agrotechnicznych na działkach przydomowych, ogródkach warzywnych, terenach przydomowych.

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9

Waga urządzenia to 130 kg (bez załączników). Wszystkie wymagane osprzęt, z wyjątkiem noży dostarczanych z ciągnikiem jednoosiowym, należy zakupić osobno.

Opis

Motoblock Lynx MBR-9 doskonale sprawdza się zarówno przy podstawowych pracach rolniczych na ziemi (hilling, odchwaszczanie, orka, kultywacja), jak i tych bardziej skomplikowanych, wykonywanych poprzez łączenie osprzętu przez wał odbioru mocy (WOM).

Motoblock Lynx MBR-9 jest urządzeniem domowym, przeznaczonym do obróbki powierzchni do 50 akrów.

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik 177F

Silnik zainstalowany na Lynx MBR-9 — 177F OHV 270 cm3, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, 9 KM. Pojemność zbiornika paliwa to 6L. Objętość oleju wynosi 1,1 l. Zużycie benzyny przy pełnym obciążeniu ciągnika jednoosiowego wynosi 1,8 — 2 litry na godzinę. Podczas pracy na pierwszym biegu zużycie benzyny będzie mniejsze niż podana wartość.

Cechy motobloku Lynx MBR-9:

 • Istnieje funkcja regulacji szerokości pracy z glebą, waha się ona od 80 — 115 cm, przy maksymalnej szerokości noży można zarządzać dużą powierzchnią terenu za pomocą spacer- za ciągnikiem w określonym czasie.
 • Ręczny rozrusznik pozwala na szybkie uruchomienie ciągnika prowadzonego, a praca możliwa jest w trzech trybach prędkości: dwa biegi do przodu, jeden bieg wsteczny.
 • Odblokowanie koła.
 • Mocne szerokie koła dla zwiększenia zwinności, stabilności i osiągów (rozmiar kół 6,00-12).
 • 1 rok gwarancji producenta.
 • Fabrycznie zmontowany silnik, niezawodny i trwały.
 • Wysoki stopień drożności na każdym rodzaju gruntu, ciągnik prowadzący nie przechyla się na bok, nawet podczas chodzenia po gęstej glebie.
 • Ergonomiczna konstrukcja, klasyczny układ wszystkich kluczowych elementów urządzenia.
 • Regulowany uchwyt — dla wygody operatora i lepszej kontroli.
 • Uniwersalny zaczep do osprzętu dowolnego typu.
Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2060D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Charakterystyka

Model silnika177F OHV
Pojemność skokowa silnika270
Moc silnika (KM)9.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)6.5
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Szerokość robocza (cm)100
Głębokość obróbki (cm)36
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła6,00 × 12
Ciężar, kg82

Instrukcja obsługi

Montaż ciągnika jednoosiowego oraz podłączenie wiodących elementów roboczych odbywa się zgodnie z instrukcją. Urządzenie może pracować w dowolnej temperaturze powietrza, biorąc pod uwagę nagrzewanie się oleju w zimnych porach roku przed wlaniem go do zbiornika. Po montażu należy przeprowadzić docieranie, które trwa co najmniej 8 godzin przy obciążeniu silnika 2/3 mocy.

Ważne! Podczas docierania silnik dostosowuje się do obciążenia i dopiero po tym może pracować z pełną mocą.

Zgodność z zasadami działania obejmuje:

 • Wszystkie połączenia gwintowane muszą być zabezpieczone.
 • Skrzynia biegów i silnik są wypełnione olejem i paliwem (do silnika 10W-30, 10W-40, do skrzyni biegów olej przekładniowy SAE 75W-80, 75W-70).
 • Powierzchnie ciągnika jednoosiowego należy po każdej pracy oczyścić z brudu. Jeśli ostrza tnące są uszkodzone, należy je wymienić.

Podstawowy zestaw ciągnika jednoosiowego zawiera:

 • dwa koła o wymiarach 6,00×12, większe koła na życzenie;
 • dwa skrzydła ochronne;
 • uniwersalny zaczep do mocowania osprzętu;
 • uchwyt sterujący;
 • instrukcje dla operatora.

Przegląd wideo

Jeśli jesteś właścicielem motobloku Lynx MBR-9, możesz zostawić swoje filmy i recenzje w komentarzach do tego materiału. Twoje informacje na temat tego modelu ciągnika jednoosiowego pomogą innym rolnikom sformułować obiektywną opinię i dokonać wyboru na korzyść tego lub innego modelu.

Opinie właściciela

W Internecie jest wiele pozytywnych recenzji na temat tych ciągników jednoosiowych. Jest to bardzo wydajna, funkcjonalna i wysokiej jakości jednostka z prostym systemem sterowania.

Walery, Krasnodar:

„Wyrażę swoją opinię na temat produktu: wziąłem sobie takiego rysia 2 lata temu. Zadowolony do dziś. Po pierwsze, jest ciężki i ma WOM. Jak dla mnie, nie musisz szukać więcej, aby pracować z zamontowanym. Ciągnik pchany jest mocny, jest bardzo szybki na frezarkach z rodzimymi kołami, można zaczepić ucha, do których jest bardzo szybki. Ziemia z mielenia zamienia się w puch. Tutaj dla amatora i zależnie od kultury. W przypadku ziemniaków możesz po prostu chodzić z pługiem, w każdym razie noże są dobre! Kto potrzebuje funkcjonalnego asystenta w ogrodzie lub na stronie — weź to, nie pożałujesz.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motoblok Weima WM1000N-6 DeLuxe KM. Specyfikacje, recenzje
Ссылка на основную публикацию