Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9

Lynx MBR-9 to ciężki ciągnik pchany. Posiada dużą moc, wydajność, może być stosowany do wykonywania wszelkiego rodzaju prac agrotechnicznych na działkach przydomowych, ogródkach warzywnych, terenach przydomowych.

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR-9

Waga urządzenia to 130 kg (bez załączników). Wszystkie wymagane osprzęt, z wyjątkiem noży dostarczanych z ciągnikiem jednoosiowym, należy zakupić osobno.

Opis

Motoblock Lynx MBR-9 doskonale sprawdza się zarówno przy podstawowych pracach rolniczych na ziemi (hilling, odchwaszczanie, orka, kultywacja), jak i tych bardziej skomplikowanych, wykonywanych poprzez łączenie osprzętu przez wał odbioru mocy (WOM).

Motoblock Lynx MBR-9 jest urządzeniem domowym, przeznaczonym do obróbki powierzchni do 50 akrów.

Motoblok Lynx MBR-9. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik 177F

Silnik zainstalowany na Lynx MBR-9 — 177F OHV 270 cm3, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, 9 KM. Pojemność zbiornika paliwa to 6L. Objętość oleju wynosi 1,1 l. Zużycie benzyny przy pełnym obciążeniu ciągnika jednoosiowego wynosi 1,8 — 2 litry na godzinę. Podczas pracy na pierwszym biegu zużycie benzyny będzie mniejsze niż podana wartość.

Cechy motobloku Lynx MBR-9:

 • Istnieje funkcja regulacji szerokości pracy z glebą, waha się ona od 80 — 115 cm, przy maksymalnej szerokości noży można zarządzać dużą powierzchnią terenu za pomocą spacer- za ciągnikiem w określonym czasie.
 • Ręczny rozrusznik pozwala na szybkie uruchomienie ciągnika prowadzonego, a praca możliwa jest w trzech trybach prędkości: dwa biegi do przodu, jeden bieg wsteczny.
 • Odblokowanie koła.
 • Mocne szerokie koła dla zwiększenia zwinności, stabilności i osiągów (rozmiar kół 6,00-12).
 • 1 rok gwarancji producenta.
 • Fabrycznie zmontowany silnik, niezawodny i trwały.
 • Wysoki stopień drożności na każdym rodzaju gruntu, ciągnik prowadzący nie przechyla się na bok, nawet podczas chodzenia po gęstej glebie.
 • Ergonomiczna konstrukcja, klasyczny układ wszystkich kluczowych elementów urządzenia.
 • Regulowany uchwyt — dla wygody operatora i lepszej kontroli.
 • Uniwersalny zaczep do osprzętu dowolnego typu.
Weiterlesen:
Motobloki Żubr HT-105. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Charakterystyka

Model silnika177F OHV
Pojemność skokowa silnika270
Moc silnika (KM)9.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)6.5
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Szerokość robocza (cm)100
Głębokość obróbki (cm)36
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła6,00 × 12
Ciężar, kg82

Instrukcja obsługi

Montaż ciągnika jednoosiowego oraz podłączenie wiodących elementów roboczych odbywa się zgodnie z instrukcją. Urządzenie może pracować w dowolnej temperaturze powietrza, biorąc pod uwagę nagrzewanie się oleju w zimnych porach roku przed wlaniem go do zbiornika. Po montażu należy przeprowadzić docieranie, które trwa co najmniej 8 godzin przy obciążeniu silnika 2/3 mocy.

Ważne! Podczas docierania silnik dostosowuje się do obciążenia i dopiero po tym może pracować z pełną mocą.

Zgodność z zasadami działania obejmuje:

 • Wszystkie połączenia gwintowane muszą być zabezpieczone.
 • Skrzynia biegów i silnik są wypełnione olejem i paliwem (do silnika 10W-30, 10W-40, do skrzyni biegów olej przekładniowy SAE 75W-80, 75W-70).
 • Powierzchnie ciągnika jednoosiowego należy po każdej pracy oczyścić z brudu. Jeśli ostrza tnące są uszkodzone, należy je wymienić.

Podstawowy zestaw ciągnika jednoosiowego zawiera:

 • dwa koła o wymiarach 6,00×12, większe koła na życzenie;
 • dwa skrzydła ochronne;
 • uniwersalny zaczep do mocowania osprzętu;
 • uchwyt sterujący;
 • instrukcje dla operatora.

Przegląd wideo

Jeśli jesteś właścicielem motobloku Lynx MBR-9, możesz zostawić swoje filmy i recenzje w komentarzach do tego materiału. Twoje informacje na temat tego modelu ciągnika jednoosiowego pomogą innym rolnikom sformułować obiektywną opinię i dokonać wyboru na korzyść tego lub innego modelu.

Opinie właściciela

W Internecie jest wiele pozytywnych recenzji na temat tych ciągników jednoosiowych. Jest to bardzo wydajna, funkcjonalna i wysokiej jakości jednostka z prostym systemem sterowania.

Walery, Krasnodar:

„Wyrażę swoją opinię na temat produktu: wziąłem sobie takiego rysia 2 lata temu. Zadowolony do dziś. Po pierwsze, jest ciężki i ma WOM. Jak dla mnie, nie musisz szukać więcej, aby pracować z zamontowanym. Ciągnik pchany jest mocny, jest bardzo szybki na frezarkach z rodzimymi kołami, można zaczepić ucha, do których jest bardzo szybki. Ziemia z mielenia zamienia się w puch. Tutaj dla amatora i zależnie od kultury. W przypadku ziemniaków możesz po prostu chodzić z pługiem, w każdym razie noże są dobre! Kto potrzebuje funkcjonalnego asystenta w ogrodzie lub na stronie — weź to, nie pożałujesz.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Ant motoblokowy. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector