Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motoblok Lynx MBR7-10. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR7-10. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR7-10

Lynx MBR7-10 odnosi się do ciężkich ciągników pchanych, z łatwością przetwarzających nawet dziewiczą glebę. Ciągła praca ciągnika prowadzącego na placu budowy nie powinna przekraczać 2 godzin, zgodnie z instrukcją. Do celów przemysłowych to urządzenie nie jest używane.

Motoblok Lynx MBR7-10. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Lynx MBR7-10

Zakres działania ciągnika MBR7-10: domki letniskowe, ogrody przydomowe i ogródki warzywne. Klasyczny układ głównych elementów MBR7-10 sprawia, że ​​ciągnik prowadzący jest ergonomiczny, zwrotny i łatwy w obsłudze.

Opis

Wyposażony w czterosuwowy silnik o mocy 7 KM. z chłodzeniem powietrzem. Silnik uruchamiany jest za pomocą rozrusznika ręcznego.

Motoblok Lynx MBR7-10. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik 170F

Ten ciągnik jednoosiowy może wykonywać prace rolnicze i agrotechniczne na powierzchniach do 30 akrów.

Lynx MBR7-10 jest w stanie wykonać:

 • orka,
 • przemiał,
 • rozwolnienie,
 • odchwaszczanie,
 • hilling.

Urządzenie może służyć jako sprzęt pomocniczy do zbioru, a także jako agregat do sadzenia roślin okopowych poprzez przystosowanie odpowiednich przystawek. Szerokość gleby pod uprawę to 80 cm, waga urządzenia to 82 kg bez przystawek.

Charakterystyka

Model silnika170F
Pojemność skokowa silnika170
Moc silnika (KM)7.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Pojemność miski olejowej (l)0,9
Sprzęgłopasek
Szerokość robocza (cm)80
Głębokość obróbki (cm)13
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła4,5 * 10
Ciężar, kg82

Zasady działania

Z boku ciągnika prowadzonego zgodnie z instrukcją. Ważnym okresem na początku pracy z jednostką jest jej docieranie.

Docieranie odbywa się od momentu pierwszego włączenia i trwa około 10-20 godzin przy 2/3 mocy silnika.

Koniec okresu docierania można uznać za zakończony, jeżeli maszyna pracuje bezawaryjnie, wykonuje wszystkie funkcje określone w instrukcji i nie emituje obcego hałasu podczas pracy.

Po dotarciu spuść zużyty olej i paliwo z silnika, wymień olej w skrzyni biegów. Ponadto można rozpocząć pracę z ciągnikiem prowadzącym, ładując go z pełną siłą.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1012D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Po każdym użyciu maszyny należy wykonać następujące czynności:

 • czyszczenie części roboczych z brudu: cylindra, noży, skrzydełek ochronnych i kół;
 • sprawdzenie poziomu oleju, paliwa, w razie potrzeby uzupełnienie do normy;
 • jakość mocowania wszystkich połączeń.

Start odbywa się na płaskiej powierzchni. Do silnika stosuje się wysokooktanową benzynę i olej dowolnego producenta, półsyntetyczny lub syntetyczny na zimę, olej mineralny na lato. Na przykład: 10W30, 10W40, SAE30 (Mobil, Viking, Universal, Shell itp.).

Do skrzyni biegów: oleje przekładniowe SAE 75W-80, 75W-70 (Motul, Castrol, Elf itp.).

Ważne! Przechowywać ciągnik prowadzony pusty, bez paliwa i oleju w pojemnikach.

Kompletny zestaw motobloku Lynx MBR7-10:

 • ciągnik prowadzony w opakowaniu;
 • koła (2 szt);
 • redlica z mocowaniem;
 • skrzydła ochronne do montażu nad kołami;
 • uniwersalny zaczep do mocowania osprzętu.

Przegląd wideo

Jeśli posiadasz ciągnik Lynx MBR7-10, w komentarzach możesz dodać link z recenzją wideo tego urządzenia.

Opinie właściciela

Na forach można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat tego modelu. Właściciele zwracają uwagę na funkcjonalność, moc i wysoką wydajność urządzenia. Z minusów możemy wyróżnić jego hałas oraz silne wibracje.

Aleksander, obwód Woroneż:

„Wybrałem ciągnik prowadzony od dawna, jestem wybrednym nabywcą, dlatego ważne jest dla mnie pełne wyjaśnienie wszystkich szczegółów pracy. Lynx MBR7-10 podobał mi się zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wyglądu: imponująca maszyna, duże koła. Czytałem recenzje, że rzekomo takie koła, jak w podstawowej konfiguracji, nie są zbyt odpowiednie, a potrzeba więcej. Powiem, że to kompletna bzdura! Z pakietem podstawowym wszystko jest w porządku. Samochód jest mocny, działa jak szalony, wystarczy mieć czas na kierowanie i kierowanie. Niektórzy również grzeszą na wadze, mówią, niezbyt ciężkie, konieczne jest dodanie ciężarów. Przerobiłem 30 akrów, traktor pchany działa świetnie! Nie wierz w negatywne recenzje, sprawdź sam i pracuj zgodnie z instrukcjami, wtedy nie będzie problemów.

Dmitrij, Riazań:

„Ryś to białoruski traktor, kiedy go kupiłem, niektórzy radzili mi, abym wziął coś prostszego i tańszego, ponieważ działka ma tylko 10 akrów. Ale chciałem mieć mocny sprzęt i taki, żebym nie wydawał ciągle pieniędzy na części zamienne. MBR7-10 mam już trzeci rok. Chciałbym napisać bardziej szczegółowo, może moja recenzja przyda się tym, którzy wciąż myślą o tym, co jest. A więc przede wszystkim zalety: rozsądna cena, około 25 tysięcy rubli, za ciężki ciągnik z takim silnikiem, myślę, że to nie jest drogie. Dobre frezy, z hukiem biorą każdą ziemię, ale po każdym przejściu trzeba ją wyczyścić, jeśli ziemia jest miękka lub wilgotna. Stabilny, przysiady. Wady: sprzęgło pasowe. Na takiej „ciężkiej” można było mieć coś bardziej nowoczesnego. Kosiarki nawijają trawę, trzeba ją skosić przed frezowaniem. Głośny silnik, zauważalne wibracje, ręce męczą się po 30 minutach pracy, trzeba robić przerwy.

Ogólnie rzecz biorąc, zgodnie z charakterystyką nie ma żadnych skarg. Dobry, niezawodny traktor pchany na każdą glebę. Polecam każdemu, kto naprawdę chce pracować na stronie i uzyskać dobry wynik!”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje
Ссылка на основную публикацию