Motoblok Stinko. Charakterystyka, załączniki, recenzje
Przegląd asortymentu
Recenzja ciągników pchanych marki Stinko ogranicza się tylko do jednego modelu, który został doceniony przez konsumenta, wykazując wysoką jakość wykonania i niezawodną konstrukcję.
Producentem marki Stinko jest rosyjska firma o tej samej nazwie, która współpracuje z wiodącymi rosyjskimi producentami sprzętu i narzędzi. Centra serwisowe firmy z wykwalifikowanymi specjalistami znajdują się w różnych częściach kraju.
Motoblok Stinko MB 7
Masa ciągnika pchanego Stinko mb 7 wynosi 90 kg. Jednostka wyposażona jest w elektrownię benzynową o mocy 7 koni mechanicznych. Silnik czterosuwowy posiada ochronę powietrza przed przegrzaniem. Silnik uruchamiany jest ręcznie z rozrusznika rewersyjnego.
Ręczna skrzynia biegów zapewnia dwie prędkości do przodu i do tyłu. Oba koła zębate wykonane są ze stali, co znacznie wydłuża żywotność urządzenia. Wspornik służy do mocowania pługa śnieżnego lub kosiarki do ciągnika prowadzonego. Mocowanie pozostałych osprzętu odbywa się za pomocą przedłużonego zaczepu. Kierownica jest regulowana w dwóch pozycjach, uchwyty wykonane są z materiału pochłaniającego wibracje.
Charakterystyka
Moc (KM) | 7 HP |
Typ silnika | Czterosuwowy |
Uruchom system | Rozrusznik ręczny |
Pojemność silnika (cm3) | 206 |
Wymiary gabarytowe MB — 1D1 (2,3) M i jego modyfikacje, mm | 1470x 80 × 1000 |
Sucha masa, kg, nie więcej | 90 |
Prędkość transportowa, m/s (km/h), nie mniej niż | 1 (3,6) — na 1. biegu, 2,5 (9) — na 2. biegu |
Ilość biegów: | 2 — do przodu, 1 — do tyłu |
Załączniki
Pakiet do ciągnika jednoosiowego zawiera najpotrzebniejsze wyposażenie — zaczep, koła uprawne (ostrogi), pług, dwa glebogryzarki kurzych łapek, redlicę. Marka nie produkuje innych osprzętu, jednak ciągnik prowadzony jest doskonale agregowany z zadaszeniami innych krajowych producentów. Podajemy więc te zadaszenia, które można wykorzystać na działce ogrodowej:
- Frezy rotacyjne. Frez do kurzych łapek jest w stanie z łatwością przecinać glebę o dowolnej gęstości, w tym glebę dziewiczą.Frezy «Peparowany»
- Pług. Przeznaczony do orki wszystkich rodzajów gleby.
- Koła pługa (łapy). Są to duże metalowe osie-koła z przyspawanymi żebrami. Stosowane są w połączeniu z wiatami do prac polowych (orka pługiem, hilling, pielenie, sadzenie i zbiór). Wykonaj podwójną akcję — przesuń ciągnik prowadzący do przodu i spulchnij ziemię żebrami.ostrogi
- zaczep. Przeznaczony jest do łączenia bloku silnika z różnymi daszkami. Uniwersalny zaczep pozwala nie tylko doczepić funkcjonalny ekwipunek, ale także ustawić jego poziom i kąt natarcia.
- Redlica. Ten element umożliwia regulację głębokości zanurzenia korpusów roboczych ciągnika prowadzącego w glebie.
- Kosiarki. Obrotowe, czołowe i segmentowe – to modyfikacje oferowane przez przemysł krajowy.
- Kosiarka rotacyjna
- Kosiarka czołowa Terminator
- Segment kosiarki
- Hillera. Ten funkcjonalny sprzęt jest w stanie wyciąć bruzdy w grządkach do sadzenia, utworzyć grzbiet gleby do hilling ziemniaków itp.
- Chwastownik. To urządzenie pozwala właścicielowi ciągnika prowadzącego szybko i skutecznie pozbyć się chwastów, bez szkody dla roślin i długiego przebywania w ogrodzie.chwastownik
- Sadzarka do ziemniaków. Dzięki tej dyszy sadzenie ziemniaków nie zajmie dużo czasu, urządzenie samo posadzi i wystrzeli, głównym zadaniem operatora jest monitorowanie terminowego napełniania leja.
- Kopaczka do ziemniaków. Ten baldachim pozwoli na mechaniczny zbiór ziemniaków w możliwie najkrótszym czasie. Istnieją dwie modyfikacje jednostki — koparki wibracyjne i proste.
- kopaczka do ziemniaków
- Przesiewacz do ziemniaków KM-1
- Koła pneumatyczne. Przeznaczony do transportu ciągnika jednoosiowego, odpowiedni w komplecie z dyszą pługu śnieżnego, kosiarką i przyczepą.
- Odśnieżarka. Istnieją trzy rodzaje osprzętu do pługa: szczotka, pług ślimakowy i lemiesz (łopata).
- Pędzel
- Dmuchawa do śniegu
- ostrze łopaty
- Przyczepa. Ten baldachim jest w stanie transportować ładunek jednostkowy i masowy do miejsca przeznaczenia. Może być wyposażony w siedzisko, może mieć funkcję automatycznego wyładunku.
Instrukcja obsługi
Po zakupie ciągnika Stinko należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Ten dokument zawiera następujące szczegółowe opisy:
- Urządzenie jednostkowe.
- Charakterystyka ciągnika pchanego Stinko.
- Pierwsze uruchomienie i docieranie.
- Procedura pracy z różnymi załącznikami.
- Utrzymanie.
- Wymagania bezpieczeństwa.
- Rozwiązywanie problemów.
Instrukcje wskazują wszystkie ogólne wymiary i wagę ciągnika, typ i moc silnika, markę używanego paliwa i olejów, cechy konstrukcyjne i wiele więcej. Kierując się charakterystyką techniczną, przyszły właściciel jednostki wybiera do swoich potrzeb ciągnik jednoosiowy.
Właściciel ciągnika prowadzącego, kierując się instrukcjami, może samodzielnie zmontować to urządzenie agrotechniczne.
Sekcja urządzenia opisuje szczegółowo wszystkie komponenty i elementy ciągnika Stinko z czytelnymi opisami montażu krok po kroku.
Możesz przeczytać instrukcję szczegółowo, pobierając ją z linku: Instrukcja obsługi motobloku Stinko MB-7
Pierwszy start
Procedurę pierwszego uruchomienia ciągnika prowadzącego należy przeprowadzić zgodnie ze wszystkimi zasadami. Kolejność czynności w najdrobniejszych szczegółach jest opisana w instrukcji. Po uruchomieniu silnika właściciel musi wykonać kolejną ważną procedurę — dotarcie.
Podczas docierania ruchome części silnika są docierane, co zapewnia długą żywotność w przyszłości. Proces docierania trwa około 5 godzin. W tej chwili nie można przeciążać ciągnika prowadzącego. Najlepiej użyć go do połowy.
Po dotarciu ciągnika jednoosiowego należy całkowicie wymienić olej w skrzyni korbowej na nowy.
Utrzymanie
Konserwacja obejmuje:
- Codzienna pielęgnacja urządzenia „przed” i „po” jego eksploatacji.
- Sprawdzanie stanu urządzenia raz w miesiącu;
- Profilaktyka w centrum serwisowym.
- Zachowanie na zimę.
Serwis podczas pracy z ciągnikiem jednoosiowym
Przed pracą w terenie:
- upewnij się, że w zbiorniku znajduje się wymagana ilość paliwa (zaleca się napełnianie skrzyni korbowej olejem na lato SAE 30, zimą 5W-30, do skrzyni biegów i skrzyni biegów zaleca się stosowanie specjalnych olejów smarnych do skrzyni biegów np. TAD17I, TAP-15V, TEP-15, TSP-15K, TSL-14);
- sprawdzić obecność i ilość oleju w skrzyni korbowej;
- mocniej dokręcić śruby mocujące;
- sprawdzić ciśnienie w oponach.
Po operacji:
- oczyścić i umyć ciągnik prowadzący;
- wysuszyć w miejscu chronionym przed światłem słonecznym;
- nasmaruj elementy trące smarami;
- przykryć i przechowywać w suchym miejscu.
Podstawowe problemy i rozwiązania
Silnik nie uruchamia się:
- przepalona świeca zapłonowa — wymienić;
- świeca jest zadymiona — czyszczenie;
- przewód nie jest podłączony do świecy — podłącz;
- magneto nie powiodło się — wymiana;
- filtr jest zabrudzony — wymienić;
- zabrudzone przewody paliwowe — wymienić;
- zatkany gaźnik — czyszczenie;
- brak paliwa — uzupełnianie;
- benzyna niskiej jakości — wymień;
- niski stopień kompresji — skontaktuj się ze specjalistą.
Wirniki przestały się obracać:
- kamienie lub grudy ziemi utknęły w nożach;
- luźne zapięcia — dokręcić;
- linka sprzęgła nieregulowana — regulacja;
- luźny pasek klinowy — wymienić.
Koła nie obracają się:
- luźne zapięcia — dokręcić;
- niewyważona linka sprzęgła — regulacja;
- Luźny pasek klinowy — wymienić.
Nietypowe odgłosy transmisji:
- łożysko jest zużyte — wymienić;
- główny bieg nie jest wyregulowany — wyreguluj zgodnie z instrukcją.
Frezy przestały się obracać:
- kamienie lub grudy ziemi dostały się na wirniki — czyste;
- pasek jest rozciągnięty lub pęknięty — wymienić;
- rolka i koło pasowe nie są wyregulowane — skontaktuj się z centrum serwisowym;
- zgubione piny — wymienić.
Opinie właściciela
Maxim, 43 roku:
„Wiosną kupiłem ciągnik jednoosiowy, zaufałem krajowemu producentowi i nie przegrałem. I pługi, maciory i kopacze – całą pracę wykonuję na ciągniku jednoosiowym. Działkę o powierzchni 12 arów mijam z frezami w godzinę. Jeszcze nie było żadnych awarii”.
Piotr, 49 lat:
„Stinko został mi podarowany przez dzieci na urodziny, sama bym zdecydowała od dawna. Samochód nie jest zły, mocny, doskonale wyregulowany, prosty w obsłudze, niewymagający pielęgnacji. Ponieważ urodziny są w sierpniu, spróbowałem tylko koparki i pługa. Teraz spakowane, czekając na wiosnę, zobaczmy jak wyjdzie z zimowania.
Dmitrij, 25 lat:
„Mój ojciec i ja frezujemy ciągnikiem Stinko już drugi rok. Samochód jest dobry, niedrogi, funkcjonalny. Ze starej Newy pozostało trochę baldachimów, więc się zbliżyły, wykorzystujemy je w pełni. Uruchamia się bez problemów, rączka bardzo szybko się dopasowuje.”