Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Agura. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motobloki Agura. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Urządzenia te przeznaczone są do automatyzacji dużej ilości prac ziemnych na działkach ogrodowych, ogrodowych i przydomowych. Ponadto ciągniki jednoosiowe Agura znajdują zastosowanie w transporcie towarów oraz pracach użyteczności publicznej.

Poniżej przedstawiamy charakterystykę głównych modeli ciągników jednoosiowych Agura z oficjalnej strony internetowej.

Agura 900

Ten model jest wyposażony w silnik benzynowy o mocy 6,5 KM.

Motoblok Agura 900

Agura 900 zaczyna się od ręcznego rozrusznika.

Głębokość robocza frezów wynosi 30 cm, a maksymalna szerokość robocza 90 cm.

Agura 900 NOWOŚĆ

To bardziej zaawansowany model. To urządzenie jest wyposażone w jednocylindrowy czterosuwowy silnik benzynowy Lifan o mocy 7 KM. Silnik Agura 900 NEW napędzany jest ręcznym rozrusznikiem.

Motoblok Agura 900 NOWOŚĆ
 • Głębokość uprawy frezami wynosi od 15 do 30 cm, a szerokość robocza regulowana od 80 do 110 cm.
 • Skrzynia biegów motobloku Agura 900 NEW ma 3 stopnie: 2 do przodu i jeden do tyłu.
 • Ciągnik jednoosiowy waży 76 kg.
 • Agura 900 NEW ma ulepszoną przekładnię łańcuchową.

Agura 1100 9B MQ

Ten profesjonalny model wyposażony jest w 177-konny silnik benzynowy LIFAN9 F. Silnik Agura 1100 9B MQ uruchamiany jest za pomocą rozrusznika ręcznego.

Motoblok Agura 1100 9B MQ

Maksymalna szerokość obróbki powierzchni Agura 1100 9B MQ z frezami wynosi 135 cm, a głębokość ich zanurzenia w glebie może sięgać 30 cm.

Masa motobloku Agura 1100 9B MQ wynosi 130 kg.

Załączniki

Motobloki to pełnoprawne minitraktory. Są w stanie wykonywać szeroki zakres prac rolniczych za pomocą dodatkowych przystawek:

 • Orka i frezowanie gleby;
 • Sadzenie, hilling i kopanie ziemniaków;
 • Usuwanie śniegu;
 • koszenie chwastów;
 • Transport towarów.

Frezy

Ten zaczep jest dołączony do większości ciągników Agura pchanych. Są używane przez rolników do mieszania wierzchniej warstwy gleby przed sadzeniem roślin i po ich zebraniu.Motobloki Agura. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Weiterlesen:
Motoblok Brado. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Podczas ich montażu należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi producenta. Bo jeśli noże nie są prawidłowo podłączone, złamią się i szybko zawodzą.

pługi

Podczas pracy na cięższych glebach lepiej jest używać pługów z ciągnikami prowadzonymi Agura do mieszania wierzchniej warstwy gleby. Na oficjalnej stronie producent oferuje pług obrotowy.

Pług obronny

Pracują nieco wolniej, ponieważ szerokość robocza jest ograniczona przez lemiesz. Frezy podczas pracy z twardymi skałami nie mogą wchodzić w ziemię i po prostu skakać, a pługi pozwalają na obróbkę takich obszarów.

Kosiarki

Ten osprzęt jest często używany przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i ogrodnicze wraz z ciągnikiem Agura.

Oficjalna strona internetowa przedstawia kosiarki rotacyjne, które mogą kosić chwasty oraz drobne i chwasty. Ich konstrukcja ma dwa metalowe dyski, pomiędzy którymi znajdują się noże. Gdy ciągnik prowadzący jest włączony, noże są odkręcane, pod wpływem siły odśrodkowej prostują się i tną.


Jeśli musisz usunąć obszar z gęstą trawą i krzewami, lepiej użyć opcji segmentowych. Posiadają dwa rzędy noży usytuowane w płaszczyźnie poziomej i naprzemiennie zbliżają się do siebie. Jednak kosiarki segmentowe mogą być używane tylko na płaskiej powierzchni.

Kosiarka musi być zawieszona przed ciągnikiem prowadzącym.

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Ziemniak jest popularną uprawą rolniczą w naszym kraju. Jednak jej sadzenie i zbieranie wymaga dużo pracy fizycznej. Ciągniki jednoosiowe Agura wraz ze specjalnym zaczepem mogą je zautomatyzować.

Sadzarki do ziemniaków i kopaczki do ziemniaków stosuje się w przypadkach, gdy konieczna jest praca na dużej działce.


Podczas sadzenia najtrudniej jest kopać dziury. Aby nie używać sadzarki do ziemniaków, możesz częściowo zautomatyzować pracę. Aby to zrobić, wystarczy zrobić rów z pługiem i posadzić ziemniaki.

Weiterlesen:
Motobloki Shtenli 1100. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Zamiast kopaczki do ziemniaków możesz ponownie użyć pługa. Ale w tym przypadku musisz być bardzo ostrożny, ponieważ jeśli ustawienie jest niewłaściwe, pokroi dużą ilość ziemniaków.

Odśnieżarka i łopata

W sezonie zimowym większość właścicieli motobloków Agura nie znajduje pracy. Chociaż mogą pomóc w odśnieżaniu.

Odśnieżarki znajdują zastosowanie głównie w obiektach użyteczności publicznej, gdzie konieczne jest odśnieżanie dużych powierzchni. Ta przystawka zbiera warstwę śniegu i odrzuca ją na bok przez rynnę.


Jeśli zimą nie dostaniesz dużo śniegu, możesz użyć zwykłego ostrza łopaty. Świetnie radzą sobie z pokrywą śnieżną o wysokości do 20 cm, łopata musi być zawieszona z przodu ciągnika Agura.

Przyczepy

Motobloki Agura mogą przewozić towary na duże odległości za pomocą przyczep. Są zwykłe wózki i są wywrotki. Producent oferuje swoim klientom drugą opcję z wysokimi bokami, siedzeniem z przodu i maksymalnym obciążeniem 300 kg.

Zwiastun filmu

Koła, klocki, gąsienice i obciążniki

Ciągniki jednoosiowe Agura dostarczane są standardowo z kompletem noży i kół pneumatycznych. Opony umożliwiają dostarczenie urządzenia do miejsca pracy. Koła te posiadają szeroki bieżnik, dzięki czemu pozwalają na poruszanie się ciągnika jednoosiowego wraz z osprzętem.

Jeśli trakcja z nawierzchnią nie jest wystarczająca, producent zaleca wymianę opon na klocki. Ich metalowe płytki wnikają w lepką glebę i poprawiają właściwości flotacyjne.


W sezonie zimowym pojawia się kolejny problem. Ślizga się po lodzie. W takim przypadku konieczne jest zwiększenie powierzchni styku urządzenia z powierzchnią. Pomoże w tym moduł gąsienicowy.

Innym sposobem na poprawę właściwości flotacji są środki ważące. Są to metalowe naleśniki zawieszone na osi koła. Na oficjalnej stronie producenta prezentowane są odważniki o wadze 16 kg.

Adaptery

Podczas pracy na dużych powierzchniach właściciel ciągników pchanych Agura jest pod dużym obciążeniem. Aby go zmniejszyć, istnieje specjalny przedrostek — adapter.

Adapter przedni

Jest to stelaż z siedziskiem i podnóżkiem, dzięki któremu można sterować ciągnikiem Agura z pozycji siedzącej. Istnieją opcje adapterów, które można zawiesić z przodu ciągnika.

Weiterlesen:
Urządzenie, naprawa i konserwacja kultywatorów silnikowych Mole

Foki

Problemem ciągnika rolniczego Agura jest niewielka liczba biegów. A prędkość koła jest często zbyt duża. Reduktory mogą rozwiązać ten problem. Montowane są na ramie pomocniczej do silnika. Zasada działania pnącza jest bardzo prosta, mała gwiazdka jest zainstalowana na wale osi ciągnika prowadzącego, a duże na tym sprzęcie. Tak więc podczas pracy ciągnika Agura pnącza przejmują większość obrotów silnika.


Sprzęgła

Ciągniki jednoosiowe Agura posiadają uniwersalny zaczep. Umożliwia korzystanie nie tylko z załączników z oficjalnej strony internetowej producenta, ale także z traktorów zewnętrznych.

Obsługa i konserwacja

Przed przystąpieniem do pełnego użytkowania ciągników pchanych Agura należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Opisuje charakterystykę techniczną modelu, kolejność montażu i zasady działania.

Bieganie

Każdy nowy właściciel ciągników jednoosiowych Agura musi rozpocząć eksploatację zgodnie z wymaganiami instrukcji obsługi.

 • Po zmontowaniu koniecznie wlej olej i paliwo do odpowiednich przegródek.
 • Nie możesz od razu rozpocząć pracy z pełną wydajnością.
 • Najpierw musisz dobiec (innymi słowy, użyj ciągnika prowadzącego z minimalnym obciążeniem). Odbywa się to w celu dokładnego nasmarowania wszystkich części ciągnika prowadzącego i ich wyraźnego wejścia w rowki.
 • Zazwyczaj docieranie trwa od 5 do 8 godzin.

Poniższy przegląd wideo demonstruje zdolność ciągnika Agura w terenie:

Serwis

Motobloki Agura są produkowane w Chinach i nie są uważane za standard jakości. Dlatego, aby przedłużyć ich zastosowanie, należy koniecznie wykonać prace techniczne zgodnie z instrukcją obsługi.

Olej silnikowy należy wymienić po 25 godzinach pracy ciągnika Agura z operatorem prowadzącym. Producent zaleca stosowanie opcji półsyntetycznych 10W-40 lub 10W-30.

 • Olej przekładniowy należy wymienić po 100 godzinach pracy urządzenia. Do tych celów możesz użyć publicznie dostępnego TAd-17i lub Tap-15v.
 • Dźwignie sterujące należy raz w miesiącu smarować Litolem-24.
 • Wszystkie ciągniki prowadzone przez Agura są zasilane benzyną i pracują na AI-92. Nie używaj starego lub brudnego paliwa.
 • Raz na sześć miesięcy należy sprawdzić stan filtrów paliwa i powietrza, mają tendencję do zapychania się brudem i awarii.
Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 901 PRO. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Poważne usterki i naprawy

Motobloki Agura to technika, która okresowo zawodzi. Dlatego każdy właściciel powinien wiedzieć, jak je naprawić. Oto zalecenia producenta:

Oto możliwe przyczyny poślizgu paska napędowego:

 • Przyklejanie się tłustego brudu (zaleca się czyszczenie paska);
 • Poluzowanie napięcia paska (mocniej go dokręć);
 • Pasek jest mocno zużyty.

Podczas pracy skrzynia biegów bardzo się nagrzewa:

 • Brak oleju przekładniowego lub złej jakości smaru;
 • Łożyska cierne zużyły się (w takim przypadku lepiej skontaktować się z centrum serwisowym w celu naprawy).

Motoblock Agura działa w szarpnięciach:

 • Różne ciśnienie w oponach lub zużycie;
 • Śruby regulacyjne są ustawione nieprawidłowo;
 • Niski poziom paliwa;
 • Problemy z paskiem napędowym.

Przegląd wideo

Ta recenzja wideo pokazuje bronowanie gleby za pomocą ciągnika rolniczego Agura z adapterem:

Opinie właściciela

Oto, co mówią na forach o pracy ciągników jednoosiowych Agura:

Alexey:

„Kupiłem ciągnik Agura 900 pchany w 2015 roku. Zadowolony. Silnik pracuje zarówno w temperaturach dodatnich, jak i ujemnych. Bez problemu radzi sobie z mokrą glebą, ale przy glebie dziewiczej jest to szkopuł. Czasami trzeba przejść przez noże 5-6 razy, aby normalnie rozbić grudki brudu. Wystarczająco przemyślane przez kilka sezonów, ale do tej pory nie było żadnych szczególnych awarii.

Plusy: Niskie zużycie paliwa i niska cena

Minusy: Niewystarczająca moc

Sergey:

„Rok temu kupiłem ciągnik Agura z operatorem prowadzącym. Wiosną obrobił na nim 20 akrów. Sterowanie jest dość proste, ale dla tych, którzy nie zetknęli się z taką techniką, na początku będą boleć ręce. Dopiero po przyzwyczajeniu się do urządzenia i znalezieniu optymalnej pozycji sterowanie będzie wydawać się wygodne. Waga ciągnika jednoosiowego i jego moc wystarczają na moją witrynę z głową.

Plusy: Łatwość podróżowania, niska cena, niezawodność

Minusy: jeszcze go nie znalazłem

Link do głównej publikacji