Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 1012D. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 1012D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 1012D to ciężki motoblok z silnikiem Diesla. Wyposażony jest w mocny 12-konny silnik. i pozwala na efektywną pracę na dużych działkach — do 4 ha. Orka ciężkich gleb i dziewiczych gruntów jest głównym celem ciągnika prowadzącego. Glebogryzarka o stałej szerokości 1 m skutecznie pielęgnuje glebę trudną w uprawie.

Motoblok MB Centaur 1012D

Przy zastosowaniu dodatkowych przystawek Centaur MB 1012D doskonale poradzi sobie z wieloma pracami rolniczymi i domowymi: sadzeniem i kopaniem ziemniaków, odchwaszczaniem i kopaniem, oczyszczaniem terenu z gruzu i śniegu, niwelacją terenów.

Dzięki kosiarce możesz zrobić przyzwoity zapas paszy. Siła trakcyjna maszyny jest imponująca – możliwy jest transport towarów do 0,7 tony z prędkością 21 km/h.

Specyfikacje

Moc maksymalna, KM (kw)12,0 (8,89)
Rodzaj paliwaolej napędowy
Uruchom systemrozrusznik ręczny
Układ chłodzenia silnikachłodzenie wodne
Zużycie paliwa (maksymalne), l/h2,27
napędNapęd pasowy (3 paski), sprzęgło 2-tarczowe
Liczba biegów do przodu / do tyłu6 / 2
Szerokość uprawy, mm1000
Głębokość uprawy, mm190
podzespołyzaawansowane SPTA, gumowe koła 6.00-12
Masa własna269

Funkcje aplikacji

Aby zapewnić stabilną, nieprzerwaną pracę tak ciężkiego ciągnika pchanego, nie wystarczy chłodzenie powietrzem silnika. Dlatego stosuje się chłodzenie wodne za pomocą skraplacza. Smarowanie obciążonych elementów silnika odbywa się poprzez rozpylanie oleju z dysz.

Cechą ciągnika pchanego Centaur MB 1012D jest zastosowanie napędu opartego na trzech wysokiej jakości pasach, co czyni ten model wyjątkowo niezawodnym i praktycznym. Nawet przy maksymalnym obciążeniu napęd pasowy nie zawodzi.

Dzięki dwutarczowemu sprzęgłu biegi przełącza się łatwo, podczas ruszania z miejsca operator nie odczuwa żadnych szarpnięć i szarpnięć.

W motobloku Centaur MB 1012D rama została wzmocniona, dzięki czemu możliwe było dokładniejsze umieszczenie silnika, co znacznie poprawiło wyważenie tego modelu. Podczas pracy operator nie odczuwa już wyczerpujących obciążeń na rękach.

Pomimo dużej masy (260 kg) ciągnik jednoosiowy przewyższa pod pewnymi cechami minitraktor — ma wysoką zwrotność i zwiększoną zdolność do jazdy w terenie.

Zapewnia to obecność 8 biegów (6 do przodu i 2 do tyłu) oraz duże koła (6,00-12) z głębokim bieżnikiem typu chevron. Dzięki regulacji rozstawu (do 740 mm) można ustawić ciągnik jednoosiowy do obróbki rozstawu rzędów o różnych szerokościach.

Weiterlesen:
Brait Motoblock BR-68. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Informacje na temat montażu i obsługi ciągnika MB Centaur 1012 DE można znaleźć w przeglądzie wideo.

Jeśli planujesz używać ciągnika z operatorem prowadzącym w zimnych porach roku, zwróć uwagę na model MB Centaur 1012E z rozrusznikiem elektrycznym. Teraz nie trzeba bez końca ciągnąć za przewód, wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce i maszyna zacznie działać. Rozrusznik elektryczny działa z akumulatora z ładowaniem z wbudowanego generatora. Reflektor halogenowy jest podłączony do tego samego obwodu i świetnie sprawdza się podczas pracy w ciemności.

Motoblock Centaur MB 1012d jest również dostępny w rozszerzonej konfiguracji — z aktywnym nożem i ciężkim pługiem. Kolejną opcją konfiguracji jest MB 1012 DE (rozrusznik elektryczny) z aktywnym nożem i ciężkim pługiem. W związku z tym koszt różnych wersji waha się w zależności od rodzaju wyposażenia ciągnika, a średnia dla rynku wynosi 46,5 — 63,2 tys. Rubli.

Instrukcja obsługi

Aby uniknąć częstych awarii ciągnika prowadzonego, konieczne jest przeprowadzanie planowej konserwacji w odstępach czasu określonych w instrukcji obsługi i przestrzeganie zaleceń dotyczących określonych rodzajów prac.

Dzięki racjonalnemu wykorzystaniu wielu dostępnych regulacji i ustawień zawsze możesz wybrać najbardziej optymalny tryb pracy, prawidłowo ładując sprzęt. Pozwoli to zaoszczędzić Centaur 1012e przed irytującymi awariami i awariami.

Dla stabilnej pracy silnika konieczne jest systematyczne monitorowanie poziomu oleju w skrzyni korbowej. Lub na przykład podczas pracy z pługiem i transportu szczególnie ciężkiego ładunku nie należy pracować na wysokim biegu. Przeciwnie, przy niskich obciążeniach powinieneś wybrać szybsze tempo.

Znając cechy konstrukcyjne kierownicy — skuteczne pochłanianie drgań, możesz zapewnić sobie najwygodniejsze sterowanie maszyną. Podczas pracy z frezem regulowaną kierownicę można ustawić tak, jak jest to dla Ciebie wygodne, a podczas pracy z pługiem, ustawić kierownicę w najniższej pozycji. Podczas transportu ładunku kierownica musi znajdować się w najwyższym położeniu.

Weiterlesen:
Motoblocks Garden Scout, recenzja wideo, specyfikacje, recenzje właścicieli

Opinie

Na forach jest wiele pozytywnych recenzji na temat działania ciągników jednoosiowych Centaur. Zasadniczo właściciele chwalą wszechstronność, jakość wykonania, moc i szybkość urządzenia. Oto przykład komentarzy z forów użytkowników motobloków:

Michaił, Baranowka:

Kupiłem luksusowy traktor pchany Centaur 1012de wraz z pługiem i frezem. Nasz czarnoziem jest ciężki, oleisty, a kuter kultywuje mocno, głębokość jest wystarczająca. Nie da się przejechać lekkim traktorem prowadzonym z tyłu. Doceniłem wiele niuansów projektowych: żeliwną osłonę skrzyni korbowej, regulowaną kierownicę, metalową miskę, dużo prędkości i oczywiście elektryczny rozrusznik.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию