Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 1070D. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 1070D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 1070D (7 KM) to wielkogabarytowa uniwersalna jednostka, opracowana na bazie znanego motobloku Zirka SH-61, który wcześniej został wycofany z produkcji.

Przeznaczony do wykonywania szerokiego zakresu prac rolniczych na obszarach do 2 hektarów, transportu różnych towarów o wadze do 0,5 tony, sprzątania terenu. Dostępne do agregowania z różnymi załącznikami.

Średnia cena na rynku to 14-15 tysięcy rubli.

Obecnie ta wersja nie jest dostępna, opracowano bardziej wydajną maszynę Centaur. MB 1080D 9 KM Dużą popularnością cieszy się identyczny model z rozrusznikiem elektrycznym i akumulatorem Centaur MB 1071D.

Specyfikacje

Model silnikaZirka R175AN
Typ silnika4-suwowy, diesel
Liczba cylindrów1
Moc silnika70hp
Pojemność skokowa silnika353cm³
Rodzaj paliwaolej napędowy
Pojemność baku6,0l
Typ chłodzeniaWoda
Rodzaj uruchomieniapodręcznik
transmisjareduktor biegu
Liczba prędkości6 do przodu / 2 do tyłu
Szerokość przetwarzania75cm
Głębokość przetwarzania15cm
Waga190kg

Urządzenie

Silnik wysokoprężny R 175 AN

Blok silnika wyposażony jest w profesjonalny, ekonomiczny silnik wysokoprężny R 175 AN z chłodzeniem cieczą.

Obecność mechanizmu różnicowego z wymuszoną blokadą oraz solidna waga maszyny (210 kg) zapewniają dużą zwrotność w trudno dostępnych miejscach, na trudnym terenie. Dobrą manewrowość ułatwiają duże rozmiary kół transportowych.

Obecność 2 wałów odbioru mocy: przedni pas — do łączenia aktywnych narzędzi i tylny bieg — do kosiarki do gleby, zamienia ciągnik prowadzący w technikę wielofunkcyjną.

Możliwa stabilna praca z obsypnikiem, kosiarką, kopaczem do ziemniaków i sadzarką do ziemniaków, pługiem, pompami, przyczepami.

Przegląd wideo działania Centaura MB 1070D z różnymi załącznikami:

Jednotarczowe sprzęgło bezstopniowe zapewnia płynny ruch i hamowanie Centaura. Maszyna wyposażona jest w wytrzymałe hamulce pierścieniowe z wewnętrznymi nakładkami rozprężnymi.

Weiterlesen:
Motobloki Żubr PS-Q70. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Szeroki zakres prędkości – 6 do przodu i 2 do tyłu, pozwalają dobrać optymalny rytm pracy w zależności od zamontowanych jednostek. Parametry uprawy z aktywnym obcinaczem gleby to: głębokość 80-140 mm, szerokość — 700 mm.

Awarie

Ponieważ używany jest każdy sprzęt, zużycie komponentów i mechanizmów jest nieuniknione. Z powodu utraty właściwości konsumenckich, ze względu na rozwój deklarowanego zasobu, poszczególne części przestają pełnić swoje bezpośrednie funkcje. W takich przypadkach konieczna jest naprawa lub całkowita wymiana elementów.

Często występują awarie skrzyni biegów ciągnika:

  1. sprzęgło się ślizga
  2. nie wyłącza się całkowicie
  3. w skrzyni biegów pojawia się nadmierny hałas.

Przyczyną poślizgu suchego sprzęgła tarczowego są często zanieczyszczenia olejowe na tarczach, zniszczenie ich warstwy ciernej, brak niezbędnego luzu między łożyskiem wyciskowym a elementem dociskowym oraz osłabienie sprężyny naciskowej.

Niepełne rozłączenie sprzęgła następuje z powodu:

  • naruszenie napięcia linki z manetki,
  • odkształcenia tarcz, ich zakleszczanie się na rowkach,
  • zły olej.

Obcy hałas w skrzyni biegów jest wynikiem zużycia łożysk i kół zębatych, braku oleju, niestabilnej jakości lub niewystarczającego dokręcenia elementów złącznych. Z reguły zużycie łożysk jest zwiastunem poważnych wad.

Oczywiste jest, że ostrożne podejście do ciągnika, terminowa konserwacja zgodnie z instrukcją obsługi jest podstawą jego niezawodnej pracy i trwałości.

Model motobloku Centaur MB 1070D jest nadal bardzo popularny, w sprawnych rękach może przekształcić się w potężną technikę, która nie jest gorsza pod względem wydajności od pełnoprawnego minitraktora.

Unikalny minitraktor z bloku silnika Centaur MB 1070D:

Opinie

Recenzje Centaura mb 1070d są w większości pozytywne. Jest funkcjonalny i mocny, nadaje się do każdego załącznika.

Leonid, Odessa:

Olej napędowy mb Centaur 1070 wykorzystuję głównie na grunt w uprawie i sadzeniu — kopaniu ziemniaków. W gospodarstwie domowym jest wiele prac w dużych ilościach: z przyczepą, łopatą, pompą. Nie żałuję, choć jednorazowo zapłaciłem sporą kwotę, teraz można znaleźć taniej.

Nikołaj Sumy:

Byłem przekonany, że lepiej orać po mojej ziemi ze zdjętymi kołami, zakładam łapy, tak jest o wiele lepiej. Centaur 1070d pracuje na moim gospodarstwie od 4 lat, jestem zadowolony, choć trochę ciężki.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector