Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 1081D. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 1081D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 1081d — ciężki sprzęt samobieżny o mocy 8,5 KM. Nowość w 2017 roku, opracowana na bazie wersji MB 1080 D. Ciągnik pchany jest wyposażony w silnik wysokoprężny chłodzony wodą, co jest wygodne przy stabilnym dużym obciążeniu. Polecany do prac rolniczych i domowych z różnymi przystawkami na terenach do 2 ha.

Motoblok Centaur MB 1081D

Ciągnik prowadzący jest uruchamiany za pomocą rozrusznika elektrycznego. Posiada ośmiobiegową skrzynię biegów (6 do przodu i 2 do tyłu) zamiast (3 i 1), sprzęgło jednotarczowe i awaryjne wyłączanie w przypadku przeciążenia. Dzięki tym cechom Centaur MB 1081d szybko zyskał zasłużoną popularność w gospodarstwach rolnych i prywatnych gospodarstwach domowych.

Kupując to urządzenie, należy zachować ostrożność, ponieważ często jest mylone z ciągnikiem Centaur MB 1081 D-5. Różnica między modelem 1081 D-5 a wersją 1081 D polega tylko na obecności koła pasowego z trzema żebrami i trzech pasów napędowych.

Specyfikacje

Moc maksymalna, KM (kw)8,0 (5,93)
Rodzaj paliwaolej napędowy
Uruchom systemrozrusznik ręczny/elektryczny
Układ chłodzenia silnikachłodzenie wodne
Zużycie paliwa (maksymalne), l/h1,71
napędNapęd pasowy (2 paski), sprzęgło 1-tarczowe
Liczba biegów do przodu / do tyłu6 / 2
Rozmiar koła6,00-12
Szerokość uprawy, mm1000
Głębokość uprawy, mm190
podzespołykoła gumowe 6.00-12
Masa własna235,10

Funkcje aplikacji

Cechy i zalety ciągnika pchanego Centaur MB 1081D:

  • silnik wysokoprężny TOYOKAWA (Japonia) (ze względu na maksymalną przyczepność przy niskich prędkościach zwiększa żywotność silnika jednostki);
  • ekonomiczne zużycie paliwa — 0,8 kg/h;
  • uniwersalność — dzięki 4 opcjom odbioru mocy, możliwość efektywnej pracy z pługiem, aktywnym nożem, obsypnikiem, pompą, wózkiem itp.;
  • elementarna zmiana biegów na zwiększony i zmniejszony zakres;
  • szeroki zakres prędkości 2-25 km/h;
  • dzięki blokadom mechanizmów różnicowych urządzenie obraca się o 360° w jednym miejscu (zapewnia to wyjątkową zwrotność, szczególnie podczas pracy w ciasnych przestrzeniach).

podzespoły

Kompletny zestaw ciągnika jednoosiowego zawiera pług, przecinak, rozrusznik elektryczny, akumulator i koła. Dzięki regulacji położenia lemieszy możliwe jest oranie śladu z kół, uprawa gleby w szklarniach, w pobliżu ogrodzenia i wykonywanie równych, równych bruzd. Aktywny obcinacz gleby wykonany jest w postaci dziesięciu par kutych noży w kształcie szabli pod obudową, która wykonuje obróbkę gleby o szerokości do 100 cm.

Weiterlesen:
Przegląd gamy modeli ciągników pchanych Varma. Charakterystyka sprzętu, wideo z obsługi, recenzje

Awaria niektórych elementów często wiąże się z elementarnym naruszeniem instrukcji obsługi ciągnika, a mianowicie:

  • naruszenie reżimu docierania silnika,
  • niewłaściwy olej lub przepełnienie,
  • zapychanie się tłumika produktami spalania,
  • brak luzu pomiędzy elementem dociskowym a łożyskiem wyciskowym w sprzęgle.

Zgodność z najprostszymi wymaganiami i zaleceniami producenta, terminowa konserwacja zapobiegawcza pomoże uniknąć poważniejszych problemów podczas eksploatacji i znacznie obniżyć koszty naprawy.

Recenzje wideo

Tworzenie mini traktora z ciągnika jednoosiowego:

Błędy podczas uruchamiania jednostki:

Opinie

Sugerujemy przeczytanie recenzji użytkowników ciężkich ciągników z silnikiem Diesla z tej serii:

Siemion, obwód odeski:

Na wiosnę kupiłem Centaura 1081 D, od razu przekonałem się w pracy, jak wygodnie i szybko można obrabiać powierzchnię. Sadził ziemniaki, ścielił łóżka na kapustę. W starym ogrodzie, który rozluźnił, były już takie warownie, jak dziewicza ziemia. Silnik nie przegrzewa się i działa poprawnie.

Tarasa, cz. Czernigowka:

Motoblok Centaur mb 1081D-5. Duże koła, odblokowany mechanizm różnicowy, wysokie osiągi – wszystko czego potrzebujesz. Oczywiście waga jest duża, ale jest stabilna i zwrotna.

Władimir, obwód połtawski:

Kupiłem Centaura 1081d z silnikiem Diesla ze zniżką. Latem udało mi się pracować na polu siana, a potem planuję pracę w szklarniach. Rozrusznik elektryczny, podoba mi się wybór prędkości.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector