Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 2013B. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 2013B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 2013B to potężna samobieżna maszyna z 13-konnym silnikiem benzynowym. do pracy na dużych powierzchniach do 2 ha.

Motoblok Centaur MB 2013B

W agregacji z różnymi przystawkami wykonuje szeroki zakres prac rolniczych i domowych: orkę, hilling, uprawę, bronowanie, koszenie, odchwaszczanie, śmieci i odśnieżanie.

Z przyczepą przewozi do 750 kg ładunku.

Specyfikacje

silnikpojedynczy cylinder 4-suwowy
Maksymalna moc silnika, kW/KM 9,56 / 13,0
Maksymalna prędkość wału korbowego, obr/min3600
Rodzaj paliwabenzyna
Układ rozruchowy silnikarozrusznik ręczny
Układ chłodzenia silnikawymuszone chłodzenie powietrzem
Pojemność silnika, cm³389
Pojemność zbiornika paliwa, l6,5
transmisjaprzekładnia zębata stożkowa
napędbezpośrednio przez sprzęgło
Typ sprzęgławielotarczowy w kąpieli olejowej
Liczba biegów do przodu/do tyłu2 / 1
Koła transportowe5.00-12.00
Szerokość uprawy, mm1400
Głębokość uprawy, mm150-300
Wymiary (DxSxW), mm1730h985h1080
Masa własna132

Funkcje aplikacji

Chłodzony powietrzem silnik benzynowy ma zwiększone zasoby, ma automatyczną kontrolę prędkości i jest przeznaczony do intensywnego użytkowania przez długi czas. Czujnik poziomu oleju silnikowego zapobiega rozruchowi, zapewnia automatyczne wyłączenie przy niskim poziomie oleju.

Motoblok Centaur MB 2013B z frezami

Dzięki możliwości regulacji sekcji tnących w trzech pozycjach (3+1+1) można ustawić różne szerokości orki 874/1136/1400 mm. Mocne koła transportowe zapewniają Centaurowi dobrą stabilność, zdolność do odchwaszczania i podnoszenia wysokich sadzonek bez uszkodzeń.

Właściwy dobór uch znacznie zwiększa drożność ciągnika prowadzącego podczas pracy z osprzętem (na przykład pługiem), podczas transportu towarów na miękkim podłożu.

Ciągnik prowadzący może być wyposażony w składany nóż 140 cm (3+1+1), koła (5×12). Pług, łapy uniwersalne, brony i obsypniki kupowane są osobno.

Motobloki Centaur MB 2013B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Ciągnik pchany Centaur MB 2013B jest niezwykle atrakcyjny ze względu na optymalne wyważenie konstrukcji, ergonomię i komfort obsługi, wygodne ustawienie indywidualnych parametrów sterowania przy wykonywaniu różnego rodzaju prac. Opracowano ulepszoną wersję mini techniki Centaur 2013b-5 o zwiększonej wydajności.

Weiterlesen:
Przegląd traktorów pchanych Huter. Opis modeli, praca wideo, recenzje

Serwis

Jednak bez względu na to, jak wysokiej jakości jest sprzęt, podczas jego pracy mogą wystąpić awarie. Najczęstsze awarie to problemy z silnikiem i skrzynią biegów. W przypadku problemów z silnikiem należy rozróżnić sytuacje, w których silnik nie uruchamia się i gdy silnik nie pracuje prawidłowo.

  • Błędy transmisji mogą być spowodowane różnymi przyczynami, czasami z powodu niewłaściwej konserwacji. Na przykład przy stosowaniu oleju niskiej jakości w skrzyni biegów może wystąpić zwiększony hałas.
  • Ze względu na zużyte części zmiana biegów może być trudna.
  • Jeśli frezy, pług, inne osprzęt są nieprawidłowo zamontowane, wibracje ciągnika prowadzącego mogą wzrosnąć.

W każdym razie główną metodą zapobiegania awariom jest staranne użytkowanie i terminowa konserwacja ciągnika prowadzonego zgodnie z instrukcją obsługi.

Opinie

Recenzje w sieci na temat tego modelu są różnorodne: od niespodziewanie entuzjastycznych do skrajnie oburzonych. Sugerujemy przeczytanie kilku recenzji właścicieli i podzielenie się osobistymi wrażeniami na temat działania ciągników jednoosiowych Centaur.

Siergiej, rejon Wołoczyski:

Chciałem kupić traktor pchany z silnikiem benzynowym. Kupiłem nowy produkt mb centaur 2013b-4. Normalne tempo pracy, nie ogrzewane. Dobrze zaczepić osprzęt, współpracuje z broną, pługiem, skoszoną trawą. Nośność jest przyzwoita, pół tony jest cicho transportowane polną drogą.

Aleksander Obuchow:

Kupiony Centaur 2013b. Skrzynia była głośna, myślałem, że kupiłem małżeństwo, okazało się, że zapięcia nie są dobrze dokręcone. Wydajność jest wysoka, praca jest zadowolona.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector