Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 2090B. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 2090B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur 2090B z 9-konnym silnikiem benzynowym. przeznaczony do intensywnego użytkowania na średnich powierzchniach do 2 ha.

Dostępny agregowany z różnymi przystawkami i wykonuje szeroki zakres prac rolniczych i domowych:

 • orka,
 • rozwolnienie,
 • uprawa,
 • odchwaszczanie,
 • sadzenie i kopanie warzyw.

Z przyczepą przewozi różne towary.

Motoblok Centaur MB 2090B

Centaur 2090b słynie z dobrych osiągów i stabilnej pracy na ciężkich glebach. Jest to odpowiednik diesla MB 2060d i różni się tylko mocniejszym silnikiem, jest taki sam pod względem osiągów.

Średni koszt modelu 2090b na rynku waha się między 30,5 — 34,7 tys. Rubli. To doskonała cena połączona z wysoką wydajnością w eksploatacji.

Specyfikacje

silnikjednocylindrowy 4-suwowy
Moc maksymalna, KM/kW9 / 6,67
Prędkość maksymalna, wał korbowy, obr. min. 3600
Rodzaj paliwabenzyna
Uruchom systemstart ręczny
Układ chłodzenia silnikawymuszone chłodzenie powietrzem
Pojemność silnika, cm³270
Zużycie paliwa (maksymalne), l/h2,5
Pojemność zbiornika paliwa, l6
transmisjaprzekładnia zębata stożkowarodzaj
napędbezpośrednio przez sprzęgło wielopłytkowe
Typ sprzęgłaSprzęgło wielotarczowe w kąpieli olejowej
Liczba biegów, przód-tył2 / 1
Szerokość uprawy, mm874-1136-1406
Głębokość uprawy, mm150-300
Wymiary ciągnika prowadzonego z tyłu (dł./szer./wys.), mm1030 / 501 / 804
Masa własna148

Zalety modelu

Motoblock Centaur MB 2090B posiada szereg przydatnych zalet, które czynią go atrakcyjnym dla rolników, właścicieli domków letniskowych i ogródków warzywnych:

 • Wysokiej jakości czterosuwowy jednocylindrowy silnik benzynowy SH270 jest konstrukcyjnie przesunięty do przodu, co pozwala mu wydajnie pracować na każdej glebie.
 • Dzięki wielotarczowemu sprzęgłu niezawodna przekładnia ślimakowa zapewnia niezawodną pracę przez długi czas.
 • Możliwość regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach pozwala dostosować ciągnik prowadzący z uwzględnieniem indywidualnych cech operatora.
 • Obecność trzech prędkości pozwala wybrać optymalny tryb pracy. Na wysokim biegu współpracuje z glebogryzarką, na niskim biegu współpracuje z pługiem.
 • Dobrze współpracuje z różnymi urządzeniami pasywnymi i aktywnymi, w szczególności: kosiarką rotacyjną, wibracyjną koparką do ziemniaków, sadzarką do ziemniaków, odkładnicą.
 • Dyszel ma regulowaną szerokość w sekcjach (3+1+1), odpowiednio, szerokość robocza wynosi 874/1136/1400 mm.
Weiterlesen:
Przegląd obsypników i pługów do ciągnika jednoosiowego MTZ

Funkcje aplikacji

Aby uniknąć częstych awarii, instrukcja obsługi ciągnika Centaur z operatorem prowadzącym przewiduje rutynową konserwację sprzętu. Oprócz okresowych wymian oleju należy systematycznie kontrolować stan filtra powietrza, od którego w dużej mierze zależy żywotność silnika.

Na forach toczy się wiele dyskusji dotyczących jakości przenoszenia mocy chińskich ciągników jednoosiowych. Jednak dla pojazdów samobieżnych tej klasy to właśnie napęd pasowy jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem konstrukcyjnym, ponieważ wymiana pasów nie sprawia trudności nawet początkującym. A w razie zderzenia z przeszkodami – kamieniami, gałęziami, metalem optymalnie chroni przed uszkodzeniami i wstrząsami.

Opinie

Na forach jest wiele pozytywnych recenzji na temat działania ciągnika Centaur 2090b. Właściciele są zadowoleni z mocy i funkcjonalności urządzenia. Jedyną wadą jest wysokie zużycie benzyny.

Siergiej Lipieck:

Centaur 2090. Duży, wystarczająca moc. Jeśli musisz często coś robić, lepiej wziąć benzynę, zwłaszcza jeśli występują problemy z silnikiem Diesla. Zainstalowałem adapter i wygodnie jest mi jechać 3 km na pole niż pieszo. I pracuj cały dzień. I nie ma komentarzy na temat jakości i pracy.

Max, region Kursk:

Benzyna Centaur 2090 po raz pierwszy zobaczyła krewnego, próbowała pracować, podobała się. Mam go na drugi sezon. Dobrze współpracuje z pługiem, lemieszem. Przemierzam dziewicze krainy nożem 2 razy, staram się nie przeciążać. Nie ma problemu.

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию