Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 2090D. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 2090D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 2090D to uniwersalna maszyna z profesjonalnym silnikiem diesla o mocy 9 KM, przeznaczona do przydomowych ogródków i małych gospodarstw rolnych.

Dzięki wytrzymałej przekładni zębatej stożkowej i wielotarczowemu sprzęgłu jest w stanie wykonywać ciężkie prace w agregacji z narzędziami ciągnionymi: orka, uprawa, spulchnianie, hilling, pielenie, transport towarów.

Specyfikacje

silnikpojedynczy cylinder 4-suwowy pionowy
Moc maksymalna, KM/kW9,0 / 6,67
Prędkość maksymalna, wał korbowy, obr. min. 3000
Rodzaj paliwadiesel
Uruchom systemstart ręczny
Układ chłodzenia silnikawymuszone chłodzenie powietrzem
Pojemność silnika, cm³418
Zużycie paliwa (maksymalne), l/h1,83
Pojemność zbiornika paliwa, l5,5
transmisjareduktor typu stożkowego
napędbezpośrednio przez sprzęgło wielopłytkowe
Typ sprzęgłaMokre sprzęgło wielotarczowe
Liczba biegów, przód-tył2 / 1
Szerokość uprawy, mm874-1136-1406
Głębokość uprawy, mm150-300
Wymiary ciągnika prowadzonego z tyłu (dł./szer./wys.), mm1030 / 501 / 804
Masa własna169

Cechy i zalety

 • Ergonomia — regulowana kierownica w pionie i poziomie
 • Zwrotność — dzięki obniżonemu środkowi ciężkości
 • Bezpieczeństwo — zabezpieczenie tylnego wału
 • Tłumienie drgań — dzięki zamontowaniu kierownicy na cichych blokach
 • Ochrona roślin — specjalne talerze
 • Ekonomia — niskie zużycie oleju napędowego
 • Wydajność — dzięki regulowanemu 3-sekcyjnemu nożowi (sekcje 1 stałe + 1 zdejmowana + 874 zdejmowana) szerokość uprawy wynosi 1136/1400/XNUMX mm.
 • Wielofunkcyjność — możliwość produktywnej pracy z różnymi załącznikami.

Motoblok Centaur 2090D-3

Opracowano modyfikację ciągnika prowadzącego — Centaur 2090D-3, który jest przeznaczony do pełnoprawnej obróbki otwartego terenu o średniej złożoności.

Motobloki Centaur MB 2090D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Centaur 2090D-3

Jest to dokładny odpowiednik wersji Centaur MB 2090D, jednak nie ma dysków do ochrony roślin.

Funkcje aplikacji

Ze względu na zalety konstrukcyjne, możliwości produkcyjne modelu i rozsądne ceny, w połączeniu z doskonałymi właściwościami, ciągnik pchany Centaur MB 2090D cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Szacowany koszt na rynku ciężkiego Centaura MB 2090D waha się w granicach 16,5-18,0 tys.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1010E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Instrukcja obsługi ciągnika z operatorem prowadzącym zawiera szczegółowe zalecenia dotyczące różnych etapów:

 • docieranie,
 • przygotowanie do pracy
 • początek,
 • praca z jednostkami ciągnionymi,
 • zatrzymanie i przechowywanie.

Przygotowanie do pracy polega na obowiązkowym sprawdzeniu odpowiedniego poziomu płynów roboczych – oleju i oleju napędowego.

Zdarza się, że po kilku próbach maszyna nie uruchamia się. Taka awaria często objawia się z powodu wietrzenia układu paliwowego w nowych ciągnikach jednoosiowych, które wcześniej nie działały lub nie działały na zimę.

Problem ten jest eliminowany przez ciągłe obroty silnika ciągnika prowadzonego za pomocą linki rozrusznika ręcznego tak, aby wszystkie pęcherzyki powietrza wydostały się z dysz.

Druga metoda wymaga pewnych umiejętności technicznych. Konieczne jest odkręcenie wszystkich połączeń gwintowanych w układzie paliwowym, odpowietrzenie silnika wysokoprężnego, aż paliwo pojawi się z pierwszego połączenia.

Następnie dokręć to połączenie i naprzemiennie wykonuj procedurę przy każdym połączeniu, aż do dyszy. Po uruchomieniu silnika, przed rozpoczęciem pracy musi on najpierw pracować na biegu jałowym, aby się rozgrzać.

Instalowanie zawieszanych narzędzi na ciągniku Centaur MB 2090D i praca z nimi zwykle nie sprawia szczególnych trudności. Ważne jest, aby prawidłowo dobrać wymagany moment obrotowy, aby skutecznie wykonać określony rodzaj pracy bez zbędnego wysiłku silnika i skrzyni biegów.

Docierany motoblok Centaur MB 2090D:

Opinie

Na forach chińskie ciągniki jednoosiowe charakteryzują się na różne sposoby: chwalą, besztają, doradzają, jak najlepiej przystosować Centaury do naszych pól i ogrodów. Około 100 dużych i małych przedsiębiorstw w Chinach produkuje ciągniki jednoosiowe. Zrozumiałe są obawy przyszłych właścicieli, jak nie kupić jednorazowej pięknej zabawki. Właściwą decyzją jest wybór ciągnika jednoosiowego w renomowanym sklepie z certyfikatem zgodności i niezawodną gwarancją.

Maxim, obwód kijowski:

Jesienią kupiłem diesel Centaur mb 2090. Zadowolony z pracy udało się nawet kupić słabsze, 9 koni to dla mnie dużo. Na gumowych kołach trzeba za nim biec, ale dobrze radzi sobie z frezami.

Siergiej, Zaporoze:

Czytałem na forach i wybrałem mb centaur 2090d. Z zasług, które zauważę; łatwa w obsłudze, pobiera mało oleju napędowego, duża szerokość robocza przy obróbce 140cm. Wśród wad: nie zaczyna się dobrze na mrozie, po długim okresie bezczynności pływak paliwa również może się zaklinować. A więc radzę, zwłaszcza jeśli ktoś ma przyzwoitą działkę, a duży traktor nie zawsze może wezwać.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki DaeWoo 80110 - recenzja wideo, recenzje właścicieli
Ссылка на основную публикацию