Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 2091B — uniwersalny samojezdny sprzęt do wszystkich prac rolniczych — orka, uprawa, sadzenie i kopanie różnych roślin, pielenie, koszenie traw, hilling.

Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblok Centaur MB 2091B

Ponadto, przy użyciu wielu innych urządzeń pomocniczych, ciągnik prowadzący staje się pełnoprawnym pomocnikiem domowym — odśnieżanie, podlewanie roślin, oczyszczanie terenu, wyrównywanie miejsc.

Centaur 2091B jest wyposażony w mocny silnik benzynowy DB177E 9 KM. przy chłodzeniu powietrzem rozruch odbywa się z rozrusznika elektrycznego pracującego z akumulatora. Przeznaczony jest do obróbki działek o dużej i średniej powierzchni.

Szacowany koszt Centaura MB 2091b na rynku wynosi 33,4 — 35,2 tys. Rubli.

Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Centaur MB 2091B

Specyfikacje

silnikjednocylindrowy 4-suwowy
Moc maksymalna, KM/kW/obr/min9 / 6,67
Prędkość maksymalna, wał korbowy, obr. min. 3600
Rodzaj paliwabenzyna
Uruchom systemrozrusznik elektryczny/rozruch ręczny
Układ chłodzenia silnikawymuszone chłodzenie powietrzem
Pojemność silnika, cm³270
Zużycie paliwa (maksymalne), l/h2,5
Pojemność zbiornika paliwa, l6
transmisjaprzekładnia zębata stożkowarodzaj
napędbezpośrednio przez sprzęgło wielopłytkowe
Typ sprzęgłaSprzęgło wielotarczowe w kąpieli olejowej
Liczba biegów, przód-tył2 / 1
Szerokość uprawy, mm874-1136-1406
Głębokość uprawy, mm150-300
Wymiary ciągnika prowadzonego z tyłu (dł./szer./wys.), mm1030 / 501 / 804
Masa własna145,8

Funkcje motobloków

 • Skrzynia biegów posiada 2 biegi do przodu i 1 do tyłu, co umożliwia racjonalne wykorzystanie mocy maszyny w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.
 • Zamontowane narzędzia pasywne są montowane za pomocą zaczepu w tylnej części ciągnika jednoosiowego, urządzenia aktywne — na wale odbioru mocy skrzyni biegów.
 • Dzięki regulowanej glebogryzarce z ustawieniem typu możliwa jest szeroka uprawa gleby: 870/1136/1406 mm.
 • Dzięki wielotarczowemu suchemu sprzęgłu ciągnik prowadzony jest płynnie, bez szarpnięć.

  Wysoce niezawodna przekładnia bez łańcuchów i pasów jest przeznaczona do dużych obciążeń podczas obróbki trudnych gleb.

 • Pokrętła sterujące ciągnikiem prowadzonym z tyłu są bardzo ergonomiczne — wygodna regulacja w różnych płaszczyznach, co jest bardzo wygodne podczas pracy na ograniczonej przestrzeni, w pobliżu przeszkód lub po prostu, aby operator nie musiał przemieszczać się po świeżo uprawianej glebie.
 • Dzięki specjalnemu filtrowi olejowo-powietrznemu żywotność maszyny znacznie się wydłuża.
 • Ekonomiczne zużycie paliwa, obniżony poziom hałasu i wibracji.
 • Ciągnik jednoosiowy wyposażony jest w typośrednicę glebową z dużymi tarczami ochronnymi roślin (280 mm), duże koła pneumatyczne, komplet narzędzi oraz instrukcję obsługi.

  Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

  Centaur MB 2090B

W linii benzynowych ciągników pchanych Centaur występuje wersja MB 2090 B bez rozrusznika elektrycznego, konstrukcyjnie podobna do ciągnika pchanego Centaur MB 2091B.

Możliwe usterki

Jak w każdej technice, w ciągniku prowadzonym prędzej czy później mogą wystąpić różne usterki i awarie. A potem przed właścicielami pojawia się logiczne pytanie o naprawę: samodzielnie czy w serwisie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, oczywiście wszystko zależy od charakterystyki awarii.

Aby ten problem pojawił się tak późno, jak to możliwe, konieczne są racjonalne obciążenia sprzętu podczas pracy z zamontowanymi jednostkami i zapobieganie na czas.

WOM

Najważniejsze elementy — silnik i skrzynia biegów, wymagają minimalnej konserwacji podczas pracy. Wymiana oleju i sprawdzanie jego poziomu, czyszczenie wkładu filtra powietrza, regularne przeglądy prewencyjne wystarczą, aby uniknąć częstych awarii w przyszłości.

Aby uniknąć przegrzania silnika, konieczne jest wykluczenie pracy ciągnika prowadzącego na biegu jałowym — jest to najbardziej istotne w przypadku silników chłodzonych powietrzem.

Na samym początku, po nabyciu Centaura MB 2091b, należy przeprowadzić kompetentne docieranie silnika zgodnie z instrukcją obsługi.

Przyjrzyjmy się najczęstszym usterkom i sposobom ich naprawy.

 1. Podczas pracy przekładnia bardzo się nagrzewa. Głównymi przyczynami są zużyte łożyska, tarcie, brak oleju przekładniowego lub jego zła jakość. Należy wymienić olej lub łożyska.
 2. Motoblock nie działa równomiernie. Sprawdź stan bieżnika na kołach, najprawdopodobniej się zużył.
 3. Wibracje podczas pracy. Możliwe, że zaczep nie jest prawidłowo podłączony lub nie jest w pełni zamocowany.
 4. Silnik nie uruchamia się dobrze. Wykonaj oględziny pod kątem uszkodzeń, sprawdź, czy w zbiorniku gazu i dopływu paliwa na całej linii nie ma gazu, sprawdź układ zapłonowy pod kątem iskry, oceń wydajność gaźnika i spróbuj poprawić mieszankę paliwową.
 5. Gaźnik nie działa. Ta część odpowiada za przygotowanie i dostarczenie mieszanki paliwowej. Sprawdź jakość paliwa, zdemontuj i umyj gaźnik miękką szmatką nasączoną benzyną, aby usunąć osady węglowe i żużel. Następnie dokładnie wysusz kompresorem powietrza i suchą szmatką.
 6. Ropa płynie. Możliwe: zużycie lub nieprawidłowy montaż uszczelek olejowych na łożyskach, zużycie okładzin, niedokręcona do końca pokrywa lub przedostanie się ciał obcych do zaworu powietrza. Sprawdź części i wyczyść je.
 7. Ciągnik prowadzący „prowadzi” podczas pracy. Musisz dokręcić śrubę regulacyjną.
 8. Sprzęgło się ślizga. Poluzuj, jeśli nie działa, przyczyną może być koło zamachowe. Jest to urządzenie, które przenosi moment obrotowy z rozrusznika na wał korbowy. Zęby koła zamachowego mogą być zużyte. Naprawa i wymiana części odbywa się tylko w warsztatach.

Opinie

Fora zwracają uwagę na jakość wykonania ciągników jednoosiowych Centaur i ich wysoką wydajność.

Leonid, Solnechnogorsk:

Odpowiedni model na środkowy obszar. Jeśli oczywiście jest dużo ziemi, lepiej jest wziąć ciężki ciągnik z silnikiem wysokoprężnym chłodzonym wodą. MB centaur 2091b lubi, że ma rozrusznik elektryczny, chociaż uważa się, że silnik benzynowy uruchamia się dobrze, ale zimą nie zawodzi. Montaż jest dobry.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию