Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock Centaur MB 3040D to samobieżna jednostka rolnicza grupy lekkiej, przeznaczona do pracy na małych działkach o powierzchni 0,5-0,7 ha. Wyposażony w ekonomiczny silnik wysokoprężny o mocy 4 KM. chłodzony powietrzem.

Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Centaur MB 3040D

W połączeniu z osprzętem ciągnik jednoosiowy doskonale radzi sobie z większością prac rolniczych.

Specyfikacje

silnikDiesel, 4-suwowy R 170 F
Moc silnika4,0 KM
Pojemność skokowa silnika198cm³
transmisjareduktor biegu
Ilość biegów2 do przodu / 2 do tyłu
Szerokość przetwarzania75cm
Głębokość przetwarzania30cm
Pojemność baku3,4l
Zużycie paliwa0,5l/godzinę
Rodzaj uruchomieniapodręcznik
wymiary1740*1050*980mm
Waga93kg

Zalety ciągnika z operatorem prowadzącym

  • Możliwość wyboru optymalnego trybu pracy ze względu na obecność zmniejszonego i zwiększonego zakresu prędkości (1+1)x2.
  • Mocny silnik wysokoprężny o dużej sile pociągowej pracuje wydajnie przy niskich prędkościach.
  • Niedroga agregacja z różnymi załącznikami.
  • Wygodna regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, z uwzględnieniem indywidualnych cech, także gdy operator znajduje się z boku jednostki.
  • Sprzęgło łączy się z silnikiem i odłącza od niego skrzynię biegów i mechanizmy robocze. W przypadku przeciążenia sprzęgło ślizga się, chroniąc w ten sposób inne elementy przed uszkodzeniem.
  • Obecność w konfiguracji wysokiej jakości frezów hartowanych i kół pneumatycznych.
  • Praktyczne parametry uprawy gleby: szerokość w jednym przejeździe 75 cm, głębokość 30 cm.
  • Regulowany kąt obrotu pokrętła sterującego w 12 pozycjach (6 w górę/6 w dół) o kącie 180°.

Funkcje aplikacji

Chociaż ten traktor prowadzący ma prostą konstrukcję i jest łatwy w obsłudze, mogą wystąpić drobne usterki. Najczęściej może je poprawić sam właściciel. Aby to zrobić, przed rozpoczęciem pracy należy szczegółowo zapoznać się z instrukcją obsługi ciągnika prowadzącego.

Motobloki Centaur MB 3040D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Centaur MB 3040D

Czasami dochodzi do sytuacji, gdy jednostki transmisyjne zaczynają się nagrzewać. Głównymi przyczynami awarii są zużyte łożyska, brak oleju w skrzyni korbowej lub niewłaściwa marka. Nadmierne jego wypełnienie poza normą może również prowadzić do wycieku ze skrzyni biegów. Wyciek występuje również w przypadku nieprawidłowego montażu lub pęknięcia uszczelek olejowych, a także zużytych pod nimi uszczelek.

Średni koszt ciągnika jednoosiowego na rynku waha się od 22,0 do 27,0 tysięcy rubli, co jest dość przystępną ceną dla takiego wydajnego sprzętu.

Aby wyeliminować takie awarie, uszkodzone części są wymieniane, uszczelki olejowe, uszczelki są prawidłowo zainstalowane, śruby na łącznikach pokrywy są dokręcane, odpowietrznik jest czyszczony i, jeśli to konieczne, poziom oleju jest normalny. Stosowanie nieodpowiednich olejów jest surowo zabronione.

Weiterlesen:
Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Opinie

Wadim, Nogińsk:

Kiedy kupiłem traktor pchany Centaur 3040, wyjazdy na wieś zamieniły się w radość. Wielu pewnie się z tym spotkało — wszystko trzeba wykopać ręcznie, bo traktor jest blisko, a nie ma. Następnie posadź wszystko rękami itp. Całe lato zamieniło się w ciągłą pracę, chcieli w ogóle sprzedać daczę. Teraz przyzwyczailiśmy się do tego i już drugi rok wykonujemy dużo pracy przy pomocy traktora, czasem jest czas, żeby po prostu odpocząć na wsi.

Siergiej, Poliany:

MB Centaur 3040 z silnikiem wysokoprężnym to najbardziej odpowiedni samochód dla środkowej części. Pługi, pielęgnują, sadzą i kopią ziemniaki bez problemów. Pracuję już czwarty rok, brak komentarzy do jakości.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию