Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Centaur. Specyfikacje, załączniki, konserwacja, instrukcje

Opis

Motobloki marki Centaur zdobyły najwyższe oceny od rolników, rolników i ogrodników ze względu na wysoką niezawodność i przystępną cenę.

Nic dziwnego, że ten uniwersalny sprzęt samojezdny jest liderem sprzedaży, a zapotrzebowanie na niego stale rośnie.

Potoczna mądrość laików o rzekomo złej jakości chińskich ciągników jednoosiowych sięga odległych lat dziewięćdziesiątych, kiedy tanie towary z Państwa Środka zalały kraje WNP.

Dziś ciągniki pchane Centaur produkowane są w jednej z najlepszych fabryk w Chinach, przy użyciu podzespołów najlepszych światowych producentów, co gwarantuje wysoką jakość zespołów roboczych, wieloletnią eksploatację bez awarii.

Zalety i cechy ciągników jednoosiowych Centaur

 • Trwałe, nowoczesne silniki spełniają międzynarodowe standardy.
 • Dzięki żeliwnej skrzyni korbowej silnik jest odporny na przegrzanie, wytrzymuje wysoki stopień forsowania, a zasoby silnika są znacznie zwiększone.
 • Suche sprzęgło wielotarczowe poprawia przenoszenie momentu obrotowego, zapewnia płynną jazdę.
 • Dzięki wielobiegowej skrzyni biegów istnieje możliwość wyboru optymalnego trybu do wydajnej pracy z dodatkowymi przystawkami.
 • Reduktor ma duży margines bezpieczeństwa, przeznaczony do znacznych obciążeń.
 • Obecność mechanizmu różnicowego odblokowującego zapewnia dużą zwrotność.
 • Ergonomiczny system regulacji kierownicy w pionie i poziomie zapewnia komfort pracy, zmniejsza obciążenie rąk i kręgosłupa operatora.
 • Obecność wału odbioru mocy pozwala agregować różne aktywne narzędzia pomocnicze.

Skład

Solidna rodzina Centaurów, w której znajdują się egzemplarze nie mające odpowiednika wśród innych marek ciągników jednoosiowych pod względem parametrów pracy, pozwala zaspokoić potrzeby szerokiego grona odbiorców.

Przedział cenowy gamy modeli Centaur wynosi od 14,0 do 65,0 tysięcy rubli. w zależności od mocy maszyny.

Marka Centaur jest reprezentowana przez ciągniki jednoosiowe, które różnią się rodzajem silnika — benzyną i olejem napędowym. Każdy typ ma swoje zalety i wady.

Ciągniki benzynowe z operatorem pchanym

Centaury benzynowe produkowane są z silnikami o mocy od 6 KM. (Centaur MB 3060 B) do 16 KM (Centaur MB 2016 B).

Korzyści:

 • niska cena,
 • łatwość konserwacji i obsługi.

Wady:

 • mniejsza trakcja na niskich obrotach,
 • podczas pracy konieczne jest utrzymanie prędkości obrotowej silnika na wystarczająco wysokim poziomie.
Weiterlesen:
Przegląd motobloków Khoper 1050 C. Opis, charakterystyka, opinie

Ciągniki jednoosiowe z silnikiem Diesla

Gama ciągników z silnikiem wysokoprężnym Centaur ma moc 4,0 KM. (Centaur MB 3040 D) do 13 KM (Centaur MB 1013 D).

Niedogodności:

 • wysoka cena,
 • skomplikowana obsługa.

Zalet jest o wiele więcej:

 • dobra trakcja w całym zakresie obrotów,
 • wysoki zasób motoryczny,
 • tańszy olej napędowy.

Różnice modelu

Modele różnią się rodzajem chłodzenia silnika: powietrzem i wodą.

 • Wszystkie motobloki benzynowe i wysokoprężne o małej mocy i niewielkiej wadze są chłodzone powietrzem.
 • W ciężkich pojazdach z silnikiem Diesla o masie powyżej 190 kg (modyfikacje MB 1070 D, MB 1010 DE) jest chłodzony wodą.

Silniki chłodzone powietrzem mają długą żywotność.

Wybierając ciągnik jednoosiowy, należy kierować się wielkością terenu. Dla małego obszaru, na którym zamierzasz orać, pielęgnować, chwastów, optymalna będzie benzyna o mocy 6 KM. lub ciągnik z silnikiem Diesla Centaur 4 KM

W przypadku średnich terytoriów do 1,5 hektara odpowiednie są modele o wadze od 125 kg o mocy 6-9 KM. — MB 2080 B, MB 2091 D.

Osobno warto zwrócić uwagę na ciężkie motobloki diesla Centaur z chłodzeniem wodnym — wersje MB 1012 D, MB 1081 D, przeznaczony do intensywnego użytkowania na trudnych glebach, powierzchnie przetwórstwa do 4 ha.

Aby ułatwić pracę w ciemności, niektóre modyfikacje ciężkich ciągników pchanych mają reflektor halogenowy.

Jeśli planujesz eksploatację ciągnika w zimie, możesz kupić wersje z rozrusznikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora: MB 2061D, MB 2091 B.

W zależności od przeznaczenia ciągniki z operatorem prowadzącym mają optymalny dobór biegów. W przypadku modeli o małej mocy zwykle 2 do przodu / 1 do tyłu. Skrzynia biegów ciężkich modyfikacji ma szerszy zakres prędkości — 6 do przodu / 2 do tyłu.

Niektóre modele ciągników jednoosiowych Centaur opuściły przenośnik — MB 2060 D, 1070 Dzostały zastąpione bardziej zaawansowanymi modyfikacjami wykonanymi z nowoczesnych materiałów kompozytowych, wyposażonymi we frezy z tarczami do ochrony roślin, ergonomiczne, przyjazne dla środowiska, o ulepszonej konstrukcji — Centaur MB 2081 D, MB 2050 DM-2.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 3060B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Załączniki

Oprócz głównego celu — orki i uprawy, ciągnik z dodatkowymi przystawkami wykonuje szeroki zakres prac rolniczych, domowych, transportowych i budowlanych.

Za pomocą zaczepów montuje się sprzęt pasywny: obsypniki, płaskie siekacze, brony. Dzięki różnym przyczepom Centaury mogą przewozić duże ładunki o masie do 0,7 tony.

Na wałach odbioru mocy zamontowane są aktywne osprzęt: pompy silnikowe do pompowania cieczy, kosiarki rotacyjne, odśnieżarki, wywrotka, osprzęt generatora, łuparka do drewna.

Dzięki specjalnej konstrukcji regulowanego obcinacza zębowego możliwa jest zmiana szerokości uprawy gleby do 140 cm.

Jak zmontować frez do motobloków Centaur MB 2060 D-3; MB 2070B-3:

Zamontowanie adaptera na ciągniku jednoosiowym zamienia go w doskonały środek transportu, ułatwia zarządzanie, transport towarów.

Adapter do motobloku Centaur MB 2091 D zrób to sam:

Ciężkie ciągniki pchane są wyposażone w koła o dużej średnicy z wysokim bieżnikiem. Dzięki dużej wadze i solidnej mocy, zapewniona jest ultra wysoka zdolność do jazdy w terenie, maszyny z powodzeniem przetwarzają ciężkie i dziewicze gleby.

Gąsienice do ciągnika jednoosiowego

Zimą koła można zastąpić gąsienicami. Zwiększają obszar kontaktu urządzenia z podłożem, poprawiając tym samym jego przebieg.

Dzięki regulacji toru transportowego i dużemu prześwitowi możliwe jest hilling wysokich roślin. Dla lepszej przyczepności do gleby w lekkich modelach zaleca się stosowanie metalowych kół z ostrogami. Podczas pracy na trudnych glebach stosuje się obciążniki.

Centaur doskonale radzi sobie z oraniem ziemi odwracalnym pługiem. Orka odbywa się w następujący sposób: wykonuje się pierwszy tor, następnie umieszcza się w nim jedno koło, a pług opuszcza się w ziemię. W ten sposób drugi utwór zakopuje pierwszy.

Takie funkcjonalne urządzenia jak sadzarka do ziemniaków i kopaczka do ziemniaków są szeroko stosowane w agregacji z ciągnikami pchanymi Centaur.

Sadzarka do ziemniaków ma następujące urządzenie: z przodu znajduje się pług, który przebija się przez tor, bulwy ziemniaka wpadają do niego ze zbiornika wzdłuż przenośnika taśmowego. Za rowem zakopane są dwaj górale.

Weiterlesen:
Motoblocks Garden Scout, recenzja wideo, specyfikacje, recenzje właścicieli

Najpopularniejsza w naszych czasach jest wibracyjna kopaczka do ziemniaków. Przed nią znajduje się aktywny nóż, który przecina warstwę ziemi i podaje ją na ekran, gdzie grudki ziemi są łamane i pozostają tylko owoce.

Kopanie ziemniaków ciągnikiem jednoosiowym MB Centaur 1070 D:

Czasami podczas pracy w zestawie z dodatkowymi jednostkami konieczne jest zwiększenie siły pociągowej Centaura.

W takich przypadkach stosuje się pnącze w celu zmniejszenia liczby obrotów kół napędowych podczas pracy z obsypnikiem, nożem, kosiarką rotacyjną, adapterem, kopaczem do ziemniaków, przyczepą, sadzarką do czosnku.

Pnącze to dodatkowa skrzynia biegów, która jest montowana na korpusie ciągnika jednoosiowego, co umożliwia zmniejszenie prędkości jego ruchu przy jednoczesnym zwiększeniu przyczepności, aby zapewnić wydajniejszą pracę ciężkich opcji.

Zimą traktor prowadzący można przekształcić w odśnieżarkę. Prostszym nasadką do odśnieżania jest łopata.

Jest to blacha wygięta w łuk i umieszczona pod kątem, u dołu zainstalowany aktywny nóż do cięcia twardych warstw śniegu.

Instrukcja obsługi

Właściwa konserwacja i eksploatacja ciągnika, zgodnie z jego przeznaczeniem, pomaga przedłużyć żywotność i poprawić właściwości sprzętu. Nie wymaga to specjalnej wiedzy i wysokich kosztów, a najbardziej poprawne są zalecenia, które oferuje producent.

 • Działa w maszynie

Wykonywane są w celu zapewnienia racjonalnego szlifowania głównych elementów silnika, skrzyni biegów, ściśle przestrzegając instrukcji konserwacji, stopniowo obciążając ciągnik prowadzący: najpierw przy 1/3 mocy przez 3-4 godziny, potem przy 2/3 mocy.

Pierwsza wymiana oleju w silniku następuje po pierwszym etapie docierania.

Tej zasady nie należy lekceważyć, ponieważ gruz, ciała obce, które w przypadku dostania się do oleju powodują zakleszczenie silnika natychmiast po rozpoczęciu pracy, z pewnością pozostaną w silniku po montażu.

 • Wymiana oleju

Pierwszą wymianę oleju w skrzyni biegów należy wykonać po 25 godzinach pracy, kolejną częstotliwość — po 100-250 godzinach pracy lub 1-2 latach w przypadku przechowywania. Niektórzy właściciele nie stosują się do tego zalecenia i praktycznie nie wymieniają oleju w skrzyni biegów, w najlepszym razie monitorują jego poziom i po prostu go uzupełniają.

W silnikach benzynowych należy stosować wyłącznie oleje silnikowe benzyn klasy SE, SF, SG, AI-92. Silniki Diesla wymagają oleju klasy CA, CB, CC, CD oraz wysokiej jakości oleju napędowego.

Główne awarie ciągników jednoosiowych

Każda technika pod koniec jej zasobu zawodzi. Niestety nie da się tego uniknąć, ale całkiem możliwe jest opóźnienie wystąpienia irytujących awarii, usterek i opóźnienie zbliżającej się naprawy tak bardzo, jak to możliwe.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Warunkiem ciągłej, nieprzerwanej pracy jest przestrzeganie zalecanego przez producenta trybu pracy, zgodnego z instrukcją obsługi — bez obciążeń szczytowych.

Ciągniki z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym chłodzone powietrzem nie mogą pracować na biegu jałowym, co prowadzi do przegrzania i przedwczesnej awarii silnika.

Jeśli silnik nie uruchamia się:

 • Sprawdź paliwo i świecę zapłonową
 • Dostosuj położenie przepustnicy;
 • Wyczyść filtr powietrza i zbiornik paliwa
 • Wlej odpowiednią mieszankę do gaźnika.

Silnik się nagrzewa:

 • Za mało oleju lub niski poziom;
 • Wentylacja lub silnik są brudne;
 • Obcy przedmiot dostał się do tłumika.

Iskra zniknęła — oczyść nasadkę świecy z brudu i sadzy. Ta usterka z reguły dotyczy tylko silników jednocylindrowych.

Jeśli ciągnik prowadzący silnie wibruje, jest to sygnał, że frezy nie są prawidłowo zainstalowane, są uszkodzone lub mocowania są poluzowane.

Regularna kontrola prewencyjna pomoże przedłużyć żywotność ciągników pchanych Centaur, dzięki czemu najprawdopodobniej wykryjesz drobne usterki, zapobiegając na czas poważniejszym awariom.

Silniki Diesla uzyskują większą moc przy niskich obrotach niż silniki benzynowe i zużywają się w nich mniej części. Dlatego zasoby silnikowe silnika wysokoprężnego są wyższe.

Aby przedłużyć żywotność, zgodnie z instrukcją, po każdych 100 godzinach pracy ciągnik z silnikiem wysokoprężnym musi pracować na pełnym obciążeniu przez 2-3 godziny.

Nie zapomnij o wysokiej jakości oleju do ciągnika z silnikiem wysokoprężnym, utrzymuj filtr powietrza w czystości — pomoże to również opóźnić naprawy.

Zdecydowanie: kluczem do długiej żywotności silnika jest terminowa konserwacja i przestrzeganie zaleceń operacyjnych zawartych w instrukcjach lub w naszych artykułach.

Minitraktor z motobloku Centaur

Potężny ciągnik z silnikiem wysokoprężnym i chłodzeniem wodnym można samodzielnie przekształcić w miniciągnik, zmieniając go w wielozadaniową uniwersalną maszynę, która nie jest gorsza pod względem wydajności od pełnoprawnego ciągnika. Wskazane jest, aby jako podstawę wybrać ciężkie modele.

Weiterlesen:
Zmiana motobloku MTZ na minitraktor. Opis, etapy, rysunki

Właściciele, którzy chcą przekształcić MB Centaura w ciągnik wielofunkcyjny, mogą kupić gotowe zestawy do konwersji, których cena jest dość przystępna.

Opinie właściciela

Na forach można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat ciągników jednoosiowych Centaur. Jest to mocny, niezawodny i wysokiej jakości sprzęt zdolny do wykonania całego bloku prac rolniczych.

Stepan, obwód moskiewski:

Praca na ziemi jest bardzo ciężka, nie tylko nie sprawia przyjemności, ale czasami wręcz odpycha od rolnictwa. Kupiłem Centaura 2050d z nadzieją, że uda mi się zmechanizować wiele prac. Moje oczekiwania spełniły się nawet bardziej niż oczekiwano. Doskonała technika, dobry montaż. Od 3 lat pracuję bez remontu, sukcesywnie poszerzając możliwości o różne przyczepy.

Anatolij, obwód Wołgograd, Osada:

Cokolwiek mówią o chińskiej technologii, ale uważam, że podróbkę można kupić nie tylko z Chin. Nie należy kontaktować się z podejrzanymi dostawcami, którzy mają na swojej stronie internetowej 5 typów ciągników jednoosiowych oraz te na zamówienie. Kupiłem mojego Centaura 1013d z silnikiem Diesla z poważnego sklepu internetowego do poważnej pracy. Niezawodność jest droższa, nie powinieneś dać się skusić kilkutysięcznemu zyskowi. Wydzierżawiłem 4 ha ziemi, wszystkie prace wykonuję. Polecam.

Iwan, obwód połtawski:

W gospodarstwie posiadam mb Centaur 2016 z silnikiem benzynowym od 4 lat. Przez około pół roku nie mogłem się odpowiednio przystosować do pracy z nim. A dlaczego — z własnej winy. Albo koła nie mogły być dostosowane do odchwaszczania, albo silnik zgasł podczas przechylania. A trzeba było tylko dolać oleju — czujnik poziomu wyłącza silnik, albo coś innego. Więc chcę doradzić — przeczytajcie, chłopaki, dokładnie instrukcję fabryczną.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector