Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Krotof. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Motobloki są wykorzystywane przez mieszkańców obszarów wiejskich do uprawy roli i transportu towarów. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się chińskie ciągniki jednoosiowe Krotof. Urządzenia te są tanie w swoim segmencie rynku, ponieważ firma jest stosunkowo młoda i stara się pozyskać swoich klientów.

Motobloki Krotof prezentowane są zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej.

Krotof WG251

Ten ciągnik jednoosiowy Krotof jest wyposażony w jednocylindrowy czterosuwowy silnik benzynowy YL170F/P o mocy 7 koni mechanicznych.

Motoblok Krotof WG251
 • Maksymalna szerokość robocza frezów to 105 cm, a głębokość ich zanurzenia regulowana od 18 do 39 cm.
 • Średnia prędkość ciągnika krotofowskiego wynosi 0,27-0,45 metra na sekundę.
 • Ten model jest wyposażony w opony pneumatyczne o rozmiarze 4,00-8.
 • Ciągnik krotoff VG251 waży 85 kg.

Krotof WG353

Krotoff 353 to model z silnikiem Diesla. Posiada silnik WM186F o mocy 9 koni mechanicznych. Silnik motobloku Krotoff WG353 napędzany jest rozrusznikiem elektrycznym.

Motoblok Krotof WG353

Objętość zbiornika jest zaprojektowana na 5,5 litra oleju napędowego. Szerokość uprawy do 110 cm, a głębokość do 30 cm.

Skrzynia biegów ciągnika krotof WG353 jest przeznaczona do 3 pozycji: 2 do przodu i XNUMX do tyłu.

Krotof WG522

Motoblok Krotof WG522

To urządzenie ma 7-konny silnik benzynowy.

 • Skrzynia biegów ma 3 stopnie: 2 do przodu i jeden do tyłu.
 • Szerokość obróbki frezów WG522 jest regulowana w zakresie od 80 do 120 cm, a głębokość zanurzenia od 15 do 30 cm.
 • Prędkość ciągnika WG522 z osprzętem wynosi średnio od 0,27 do 0,45 metra na sekundę, w zależności od gleby i wykonywanej pracy.
 • Koła pneumatyczne w rozmiarze 4,00-10 ułatwią poruszanie się urządzenia po każdym podłożu.
 • Masa ciągnika jednoosiowego Krotof WG522 wynosi 85 kg.

Krotof WG901

Model ten posiada silnik benzynowy o mocy 9 koni mechanicznych. Silnik napędzany jest ręcznym rozrusznikiem.

Weiterlesen:
Przegląd gamy modeli motobloków Agromash. Specyfikacje, recenzje

Skrzynia biegów motobloku Krotoff WG901 ma 3 stopnie.

Ten model Krotoffa waży 125 kg.

Ze względu na zwiększoną masę montowane są szersze opony w rozmiarach 5,0-12.

Krotoff WG912

Ten ciągnik jednoosiowy to ulepszona wersja modelu 901 z rozrusznikiem elektrycznym.

Załączniki

Motobloki Krotoff zyskały dużą popularność dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowań. Na obszarach o małych i średnich rozmiarach mogą zastąpić pełnoprawny ciągnik. Jednocześnie zalety jego działania są oczywiste: to mniejsze, bardziej ekonomiczne, tańsze i tańsze części do niego. A zakres prac daje dokładnie to samo.

Nóż

Ten osprzęt jest uważany za podstawowy i jest sprzedawany w komplecie z większością ciągników jednoosiowych Krotof. Frezy mieszają górną warstwę gleby, zwiększając w ten sposób plon.

Producent oferuje noże do szabli, ale ostatnio ustąpiły miejsca kurzym łapkom. Montowane są również zamiast standardowych kół pneumatycznych, ale mają inną konstrukcję. Na metalowym wale przyspawane są stalowe pręty, a na ich końcu zainstalowane są trójkątne płyty. Z wyglądu te frezy przypominają dokładnie „kurze łapki”.

Pług

Jeśli konieczna jest praca z dziewiczymi ziemiami, ich pierwsze przetwarzanie najlepiej wykonać za pomocą pługa. To przywiązanie jest znane naszym pradziadkom. Teraz po prostu przybrał inny wygląd i zamiast konia zastosowano ciągnik krotof.

Pługi obrotowe umożliwiają rozbijanie dużych bloków gleby, a dopiero potem odrzucanie warstwy gleby na bok.

Kosiarki

Bujny wzrost trawy latem sprawia wiele kłopotów w jej czyszczeniu. Pomóc w tym mogą ciągniki jednoosiowe Krotoff wraz z kosiarkami.

Najczęściej używane opcje obrotowe. Koszą trawę dzięki obrotowym nożom. Modele te poradzą sobie z młodą trawą o średniej wielkości i małymi krzewami.

Kosiarki segmentowe radzą sobie z gęstymi chwastami na dziewiczych terenach. Są w stanie wyciąć nawet duże chwasty i średnie krzewy. Kosiarki segmentowe tną trawę dwoma rzędami trójkątnych ostrzy, które poruszają się do siebie.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika benzynowego Tselina MB-901. Specyfikacje, instrukcje, filmy, recenzje

Kosiarki z traktorami pchanymi Krotof znajdują zastosowanie nie tylko na terenach wiejskich, ale również w obiektach użyteczności publicznej.

kopaczki do ziemniaków sadzarki do ziemniaków

Motobloki Krotoff mogą ułatwić prace rolnicze przy ziemniakach.

Sadzarki do ziemniaków przeznaczone są do sadzenia owoców w gruncie. Najczęściej działają według następującej zasady: pług robi wykop, następnie owoce są wyprowadzane ze zbiornika i sadzone w tej samej odległości, a dwa pagórki na końcu zakopują wykop. Sadzarki do ziemniaków są aktywnie wykorzystywane podczas sadzenia ziemniaków na średnich lub dużych obszarach.

Po dojrzeniu roślin okopowych należy je wykopać. W tym celu kopaczka do ziemniaków jest połączona z ciągnikiem krotoff. Najprostsza opcja ma postać pługa ze spawanymi prętami stalowymi (potocznie nazywane są przesiewaczami). Podczas ruchu pług podnosi dolną warstwę ziemi wraz z ziemniakami, a pręty łamią duże bloki, pozostawiając na powierzchni tylko owoce.

Dmuchawa do śniegu i łopata

Podczas obfitych opadów śniegu ciągniki kroczące Krotoff mogą pomóc w odśnieżaniu za pomocą specjalnych osprzętu.

Profesjonalne odśnieżarki stosuje się w przypadku dużej ilości opadów lub konieczności usunięcia dużej powierzchni gleby. Podnoszą warstwę śniegu i odrzucają ją przez zsyp.

Dmuchawa do śniegu

Jeśli konieczne jest czyszczenie tylko własnego obszaru, a pokrywa śnieżna nie podnosi się w zimie powyżej 20 cm, zamiast odśnieżarek można użyć konwencjonalnych łopat. Ich bezpośrednim przeznaczeniem jest wyrównywanie mieszanek piasku i żwiru podczas budowy, ale zimą radzą sobie z odśnieżaniem.

Koła, klocki i gąsienice

Ciągniki jednoosiowe Krotoff są standardowo wyposażone w koła pneumatyczne o szerokim rozstawie. Są w stanie dostarczyć urządzenie na miejsce w celu obsługi lub transportu towarów. Jednak przy wykonywaniu prac często pojawia się problem z niewystarczającą przyczepnością do podłoża.

Weiterlesen:
Przegląd motobloków z wałem odbioru mocy „Tselina” NMB-901. Cechy działania, zdjęcia, filmy, recenzje

Lugi mogą rozwiązać ten niuans. Są to metalowe tarcze, do których wzdłuż konturu przyspawane są stalowe płyty w kształcie litery V. Podczas jazdy wjeżdżają w ziemię i pomagają ruszyć ciągnikiem prowadzącym do przodu.

Zimą pojawia się inny problem. Pod warstwą śniegu tworzy się twardy lód. A ucha tu nie pomogą. Zamiast tego możesz zainstalować gąsienice. Nie tylko zwiększą przyczepność z nawierzchnią, ale także zwiększą powierzchnię styku.

Adapter i przyczepa

Podczas pracy ciągnika krotoff przy zwiększonym obciążeniu lub na dużej powierzchni właściciele bardzo się męczą. Adaptery mogą częściowo zmniejszyć obciążenie operatora. To specjalna konsola z siedziskiem, która pozwala kontrolować podczas siedzenia.

Adapter

Podczas przewozu towarów ciągnikiem jednoosiowym Krotof wykorzystywane są przyczepy. Producent oferuje opcje wysypu, które mogą ułatwić proces rozładunku.

Zaczep

Cechą ciągników jednoosiowych Krotof jest to, że mają uniwersalny zaczep, który umożliwia korzystanie z osprzętu innych producentów (Neva, Cascade, MTZ itp.).

Wagi

Jeśli konieczne jest zwiększenie przyczepności ciągnika prowadzącego do powierzchni, ale nie ma potrzeby instalowania uch lub gąsienic, można zastosować środki obciążające. Modele fabryczne wykonane są w formie naleśników i zawieszone na osi koła. Alternatywnie możesz użyć dowolnego ciężkiego przedmiotu, który masz pod ręką.

Obsługa i konserwacja

Nowi właściciele ciągnika jednoosiowego Krotoff muszą koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi. Zawiera główne dane producenta dotyczące charakterystyki urządzenia, jego urządzenia, kolejności montażu i docierania, niuansów obsługi oraz harmonogramu konserwacji zapobiegawczej.

Ta recenzja wideo pokazuje proces montażu frezów fabrycznych:

Bieganie

Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją obsługi. Po zmontowaniu ciągnika krotof należy zatankować paliwo i benzynę. Wielu właścicieli zapomina o tym i natychmiast słyszy dziwny dźwięk z silnika.

Następnie konieczne jest włamanie. Ta procedura pozwala częściom silnika wyraźnie dopasować się do pożądanych rowków i ocierać się o siebie, ponieważ zawsze występują drobne błędy w montażu fabrycznym.

Weiterlesen:
Motoblok Weima WM500. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Zgodnie z instrukcją obsługi włamanie powinno nastąpić w ciągu 5 godzin.

W tej chwili konieczne jest używanie ciągnika jednoosiowego przy niskich prędkościach i przy minimalnych obciążeniach. Jazda z pustą przyczepą lub orka na minimalnej głębokości miękkiej gleby jest uważana za idealne włamanie.

olej

Aby ciągnik jednoosiowy Krotoff działał jak najdłużej, konieczne jest przeprowadzenie prac profilaktycznych zgodnie z zaleceniami producenta.

 • Olej silnikowy należy wymieniać co 25 godzin pracy urządzenia. Instrukcja obsługi zaleca stosowanie 10W-40 lub 10W-30.
 • Olej przekładniowy należy wymieniać rzadziej, po 100 godzinach pracy. Idealnymi opcjami wymiany są TAd-17i lub Tap-15v.
 • Dźwignie sterujące należy okresowo smarować wodoodpornymi smarami, aby zmniejszyć tarcie na nich i zapobiec rdzewieniu i zatarciu. Motoblock Krotoff jest pod tym względem bezpretensjonalny i możesz użyć Litol-24 lub Solidol.
 • W przypadku modeli benzynowych konieczne jest stosowanie wysokooktanowego paliwa AI-92.

Poważne awarie

Każdy właściciel ciągników jednoosiowych Krotof powinien wiedzieć, jak rozwiązywać podstawowe usterki.

Jeśli silnik nie uruchamia się:

 • Sprawdź, czy w zbiorniku jest paliwo;
 • Być może zawór gazu przypadkowo się zamknął;
 • Możliwe, że brud i kurz dostały się do układu paliwowego;
 • Sprawdź stan świec zapłonowych i zamocowanie do nich zacisków;
 • Sprawdź, czy z gaźnika wycieka benzyna;
 • Możliwe, że przepustnica powietrza w gaźniku opadnie.

Jeśli w układzie zapłonowym występują usterki, głównymi przyczynami są:

 • Na świecach powstała sadza;
 • Niewłaściwy zestaw przerwy świecy zapłonowej;
 • Przycisk stop tonie;
 • Końcówka świecy zapłonowej stała się bezużyteczna;
 • Zmieniła się szczelina między rozrusznikiem a butami, w wyniku czego iskra nie dociera.

Poniższy przegląd wideo pokazuje prawidłową sekwencję uruchamiania silnika:

Opinie

Oto, co mówią na forum o ciągnikach jednoosiowych Krotoff:

Stanisław:

„Świetne urządzenie w tej cenie. Są małe niuanse, ale ogólnie zadowolone. Prędkości są ustawione w taki sposób, że trudno jest znaleźć właściwą i albo trzeba biec za ciągnikiem prowadzącym, albo ledwo chodzić. Przy wadze 110 kg jeździ bardzo mocno i czasami zacina się nawet na lekkich terenach.

Plusy: Duży wybór załączników, cena

Minusy: Kierownica nie przesuwa się na bok (orka nie jest zbyt wygodna), jest kilka kroków skrzyni biegów, jakość wykonania nie jest zbyt dobra, wydaje się kryształowa”

Vladimir:

„Początkowo myślałem, że nie ma różnicy między ciągnikami pchanymi, a najważniejsza była ich charakterystyka. Och, jak bardzo się myliłem. Po uruchomieniu wydawało mi się, że silnik pracuje głośno, ale gdy wyjechałem na boisko po włamaniu, zdałem sobie sprawę, że nadal jest cicho. Ryczy jak ranny lew na polu bitwy. Po godzinie pracy pękł pasek (choć nie korzystałem z niego w pełni). Musiałem się zmienić. Noże w zestawie to plus, ale bardzo szybko się psują — minus. Gaźnik nie służył nawet przez sezon, zaczęło płynąć paliwo. Na szczęście gwarancja została na razie wymieniona, ale jeśli wybierzesz, to poszukaj innego producenta.

Plusy: Ceny

Minusy: Przeczytaj recenzję

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd przyczep do ciągników jednoosiowych NEVA. Wideo, majsterkowanie, rysunki
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector