Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Motobloki Kubanets łączą organiczny design i wysokie parametry techniczne. Skrzynia biegów ma dwie prędkości do przodu i do tyłu, dzięki czemu można ustawić optymalną prędkość do konkretnego rodzaju zadania. Łącząc załączniki, możesz wykonywać różnego rodzaju prace rolnicze — gruntowe, transportowe, pielenie itp.Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Każdy ciągnik jednoosiowy Kubanets ma swoje własne parametry techniczne i cechy. Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

Modele benzynowe ciągników jednoosiowych

MB-105 (dla 7 koni mechanicznych)

Jest to ciągnik prowadzący z 170-konnym silnikiem benzynowym HMS7F. Silnik uruchamiany jest przez rozrusznik ręczny.

Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motoblok Kubanets MB-105 7.hp
 • Pojemność zbiornika paliwa ciągnika MB-105 wynosi 6,5 litra.
 • Maksymalna szerokość robocza frezów wynosi od 80 do 105 cm, głębokość zanurzenia można regulować w zakresie od 15 do 30 cm.
 • Masa ciągnika MB-105 z operatorem prowadzącym wynosi 138 kg.

MB-105 (dla 9 koni mechanicznych)

To urządzenie ma podobny wygląd do poprzedniego modelu, ale różni się mocą i wagą.

Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motoblok Kubanets MB-105 9.hp
 • Silnik benzynowy ciągnika MB-105 nosi nazwę HMS177F i ma 9 koni mechanicznych.
 • Waga urządzenia to 150 kg.
 • Ten ciągnik jednoosiowy może być z powodzeniem używany nawet na najcięższych glebach.

MB-1050

To urządzenie jest lekkim półprofesjonalnym modelem.

 • Waga MB-1050 to 82 kg. Z tego powodu może pracować tylko na lekkich glebach.
 • Motoblock MB-1050 posiada silnik benzynowy o mocy 7 koni mechanicznych.
 • Szerokość frezowania wynosi od 80 do 105 cm.

MB-500

 • Jest to lekki model, który jest używany na małych powierzchniach.
 • Jego waga to 80 kg, a moc silnika HMS170F to 7 koni mechanicznych.
 • Maksymalna szerokość obróbki gleby frezami i ciągnikiem prowadzącym MB-1500 wynosi 1 m.
 • W tym modelu nie ma WOM.
Weiterlesen:
Przegląd ciągnika jednoosiowego z silnikiem Diesla Foreman GT 120 RDKE. Specyfikacje, prace wideo, recenzje właścicieli

MB-900

Model ten ma identyczne właściwości z ciągnikiem MB-500, jednak montowany jest tu wał odbioru mocy. Z tego powodu waga wzrosła do 85 kg.

MB-950

Na podstawie recenzji producent zauważył, że modele MB-500 i MB-900 są mało praktyczne. A przy odbiorze dużych ładunków urządzenie ich nie wytrzymuje. Aby skorygować te punkty, wypuszczono ciągnik MB-950 z ulepszoną żeliwną skrzynią biegów i wzmocnionym zaczepem.

Urządzenie to przeznaczone jest do użytku na działce o powierzchni 20 arów.

Modele diesla ciągników jednoosiowych

MB-105D (MB-105 DE)

To urządzenie jest wyposażone w silnik wysokoprężny o mocy 6 koni mechanicznych. Dzięki małej mocy ciągnik MB-105D pchany ma dużą masę — 149 kg.

Pozwala to zwiększyć przyczepność z nawierzchnią i pracować w lepkich lub gliniastych warunkach glebowych.

Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motoblok Kubanet MB-105D (MB-105 DE)

Ze względu na mniejsze zużycie oleju napędowego, pojemność zbiornika paliwa ciągnika MB-105D jest zaprojektowana na 3,5 litra.

W zależności od rozrusznika istnieją dwie modyfikacje tego urządzenia: ręczna i elektryczna. Druga opcja jest uważana za bardziej praktyczną i umożliwia uruchomienie ciągnika z silnikiem wysokoprężnym MB-105D w każdych warunkach.

 MB-135DE

To urządzenie jest używane podczas pracy z działką o powierzchni 50 akrów.

Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motoblok Kubanets MB-135DE
 • Jego silnik wysokoprężny HMS186F ma 9 koni mechanicznych.
 • Rozrusznik elektryczny jest zainstalowany w ciągniku MB-135DE z silnikiem wysokoprężnym.
 • Skrzynia biegów ma 3 stopnie.
 • Maksymalna szerokość cięcia to 135 cm.
 • Ciągnik jednoosiowy z silnikiem wysokoprężnym MB-135DE waży 176 kg.

 Załączniki

Same motobloki Kubanets nie są funkcjonalne. Ich powszechne stosowanie na terenach wiejskich jest podyktowane dużym wyborem przystawek, które mogą zautomatyzować podstawowe prace rolnicze. Poniżej znajduje się bardziej szczegółowy przegląd każdego zaczepu.

Frezy

Jedną z podstawowych cech motobloku Kubanets jest szerokość frezów i ich głębokość zanurzenia. Ta przystawka umożliwia mieszanie wierzchniej warstwy gleby, zwiększając w ten sposób żyzność gleby i wynikowy plon.Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Weiterlesen:
Motobloki Żubr Z-15. Przegląd, charakterystyka, recenzje

W zestawie z wieloma motoblokami Kuban znajduje się zestaw frezów.

pługi

Alternatywną opcją dla noży jest pług. Ma podobny zakres, ale jest bardziej stosowany przy pracy z gruntami dziewiczymi, gdy powierzchnia jest twardsza, frezy po prostu nie mogą wejść w ziemię i stale przeskakują powierzchnię ziemi.

Kosiarki

Motobloki Kubanets mogą pomóc w wyczyszczeniu chwastów podczas ich gwałtownego wzrostu lub przygotowaniu dziewiczych gruntów do orki.Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Producent oferuje swoim klientom opcje kosiarek rotacyjnych. To ich najpopularniejsza modyfikacja. Kosiarki rotacyjne tną trawę dzięki obracającym się ostrzom.Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Motobloki Kubanety wraz z tym osprzętem są często wykorzystywane przez firmy komunalne do kontroli poziomu trawy w parkach i na trawnikach, a także przez mieszkańców wsi do zbioru siana na zimę.

Kopaczki do ziemniaków i sadzarki do ziemniakówMotobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Ziemniak to bardzo popularna uprawa w naszym kraju. Jednak praca polegająca na sadzeniu i kopaniu go wymaga dużego wysiłku fizycznego. Motobloki Kubanets może je ułatwić przy pomocy kopaczek do ziemniaków i sadzarek do ziemniaków.Motobloki Kubanety. Przegląd gamy modeli, charakterystykaZalecane są do stosowania w przypadkach, gdy prace należy prowadzić na działkach od 5 arów. Ręczne wykonanie tego zajęłoby kilka dni, ale z ciągnikiem Kubanets można to zrobić w ciągu kilku godzin.

Odśnieżarka i łopata

Gdy nadchodzi zima, wielu właścicieli motobloków Kubanets umieszcza swoje urządzenie w garażu przed rozpoczęciem siewu. Ale na próżno, bo te maszyny mogą pomóc w odśnieżaniu. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców wsi, gdzie nie ma nadziei na to, że rano media wszystko posprzątają, ale trzeba zakasać rękawy i samemu posprzątać.

Odśnieżarki pozwalają zebrać warstwę śniegu i zrzucić ją na dużą odległość (od 7 metrów). Przy niewielkiej ilości opadów można użyć łopaty, która odrzuca śnieg w pobliżu.

Dzięki motoblokom Kubanets i osprzętowi do pługów śnieżnych bez problemu utorujesz sobie wyjście z garażu, parkingu czy chodników.

Weiterlesen:
Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Adapter i przyczepy

Adapter

Wiele motobloków Kubanets jest potężnych i zaprojektowanych do użytku na obszarach od 20 akrów. To absolutny plus. Jednak w tej beczce miodu jest mucha w maści. Trzeba iść za ciągnikiem prowadzącym, a nawet kierować urządzeniem. A to wymaga dużego wysiłku fizycznego. Aby odciążyć właściciela, wymyślono adaptery. Są to specjalne konsole z siedziskiem, dzięki którym można sterować ciągnikiem Kuban siedząc.

Jeśli potrzebujesz przewieźć towar na duże odległości, powinieneś zakupić dodatkową przyczepę. Producent oferuje swoim klientom opcje zrzutu. Przyczepy te są bardzo wygodne w użytkowaniu i ułatwiają rozładunek.

Zwiastun filmu

Wystarczy podnieść przód przyczepy. Maksymalna ładowność zależy bezpośrednio od mocy motobloku Kubanets. Im jest wyższy, tym więcej może unieść.

Koła, klocki i gąsienice

Standardowo wraz z ciągnikiem jednoosiowym Kubanets dostępny jest zestaw kół pneumatycznych. Dzięki nim możesz dostarczyć urządzenie na miejsce pracy i prowadzić prace z dodatkowymi przystawkami. Motobloki Kubanets mają wysokiej jakości opony, co pozwala na pracę nawet na lepkich glebach.

Jeśli masz mały model, to podczas transportu towarów lub pracy z twardą glebą ciągnik prowadzący po prostu zaczyna się ślizgać i nie wykonuje niezbędnego zadania. Aby to naprawić, możesz po prostu zainstalować występy. Umożliwią płynniejsze poruszanie się urządzenia.

Gdy musisz jeździć po śniegu lub lodzie, przyczepność jest minimalna, więc ani klocki, ani standardowe opony nie pomogą.

W takich sytuacjach producent motobloków Kubanets zaleca zainstalowanie przystawki gąsienicowej. Zwiększy obszar kontaktu z powierzchnią. I zapewni wszechstronność urządzenia.

Wagi

Jeśli czujesz, że Twojemu ciągnikowi prowadzącemu brakuje tylko trochę mocy, spróbuj zwiększyć przyczepność do podłoża ze względu na dodatkowy ciężar.

Zaczep

Ogromnym plusem motobloków Kuban jest uniwersalny zaczep, który umożliwia korzystanie z osprzętu innych producentów.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Salut-100 BS-V. Opis, charakterystyka, opinie

Instrukcja obsługi

Pierwsze uruchomienie i docieranie

 1. Proces montażu musi przebiegać zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi.
 2. Następnie dodaj olej i paliwo, ponieważ nie są one dostępne w fabryce.
 3. Potem nadchodzi ważny moment — włamanie. To pierwsze 6 godzin użytkowania motobloków Kubanets, kiedy części silnika są smarowane i ocierają się o siebie.
 4. Podczas włamywania urządzenie musi być użytkowane przy minimalnych obciążeniach. Najlepiej jeździć z pustą przyczepą. Po zakończeniu docierania wymień olej silnikowy.

Serwis

 • Olej silnikowy w motoblokach Kuban należy wymienić po 20 godzinach. Zaleca się stosowanie półsyntetyków 10W-30.
 • Olej w skrzyni biegów należy wymienić po 100 godzinach pracy ciągnika jednoosiowego Kubanets. Najbardziej odpowiednie marki to Tap-15v lub TAD-17i.
 • Dźwignie sterujące należy smarować Litol-24 lub Solidolem.

Zawsze napełniaj czystym i świeżym paliwem, aby nie zatkać układu paliwowego.

Poważne usterki i naprawy

Najczęstsze awarie motobloków Kubanets to:

 • Zatkane filtry (należy je okresowo czyścić);
 • Wadliwe świece zapłonowe (odpadł kontakt, zmieniła się szczelina lub utworzyła się sadza);
 • Zabrakło paliwa lub oleju;
 • Uszkodzony kabel rozrusznika
 • Pasek napędowy pękł;
 • Ustawienia gaźnika są wyłączone.

Rozwiązanie każdego z tych awarii jest intuicyjne. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz zapoznać się z instrukcją obsługi.

Przegląd wideo

Oto jak gleba jest frezowana za pomocą motobloku Kubanets:

Ale jak za pomocą konwencjonalnego pługa możesz podnieść plony:

Opinie właściciela

Oto, co piszą ci, którzy testowali motobloki Kubanets w pracy:

Stanisław około 135DE:

„Zamówione przez sklep internetowy dotarły szybko iw stanie zdemontowanym. Zebrane, a następnie zwinięte. Potem wyregulowałem sprzęgło, dokręciłem śruby i wymieniłem olej. To już drugi sezon z rzędu. W tym czasie bardzo poważnie ładowany podczas transportu. Do tej pory nie widziałem żadnych problemów.

Plusy: wysokiej jakości silnik, doskonałe koła (jeżdżą również po mokrej glebie), jakość wykonania skrzyni biegów i skrzyni biegów jest na najwyższym poziomie

Minusy: Pokrętła sterujące były z luzem, rozwiązałem problemy z podkładkami.

Jakość lakieru nie jest zbyt dobra, po pierwszym sezonie podbarwiłem ją tak, aby nie było rdzy.

Dmitrij o modelu 900:

„Kupiłem go stosunkowo niedawno. Przyciąga cena. Początkowo przyglądałem się uważnie Salutes, ale sprzedawca polecił tego Kubana. Jego cechy są podobne, ale kosztuje o 5 tys. Podczas włamywania się nie pojawiły się problemy, robiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Zadowolony z pracy noży. Nie ma jeszcze innego zaczepu i nie mogę ocenić.

Plusy: Wał sześciokątny na kołach, nie tak wrażliwy na jakość oleju jak analogi

Minusy: Hałas silnika jest dość spory (w końcu nasz montaż), obraca się z trudem”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kultywatory Patriot. Skład, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию