Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

Skład

Motobloki Parma produkowane są w chińskiej fabryce Parma Power. Urządzenia te szybko zyskały popularność wśród konsumentów krajowych ze względu na niską cenę, doskonałą jakość wykonania i długą żywotność.

W sumie w linii motobloków Parma istnieje kilka modeli, przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

Parma BT-01-6.5

Ten ciągnik benzynowy jest wyposażony w silnik o mocy 6,5 KM i silnik chłodzony powietrzem.

Gearbox przystosowany jest do 3 pozycji: 2 do przodu i XNUMX do tyłu.

Aby ułatwić obsługę, ciągnik pchany Parma VT 01 6,5 jest wyposażony w uchwyt sterujący o regulowanej wysokości.

Waga tego urządzenia to 90 kg.

Według jazd próbnych zaleca się ich stosowanie na działkach do 1 ha.

Motoblok Parma 105.3

Prezentowane są tutaj 2 modele silników: diesel (D) i benzyna (G).

Silniki Diesla są uważane za bardziej praktyczne i trwałe. Zużywają mniej paliwa i mają dłuższą żywotność.

Silnik wysokoprężny CHANGCHAI 178F ma moc 6 koni mechanicznych. Najwyższe zużycie paliwa na godzinę intensywnej pracy wynosi 1,14 litra. Waga tego silnika to 36 kg.

Silnik benzynowy Parma270 F ma moc 9 KM. i dzięki temu wielkość zużycia paliwa wzrasta do 3 litrów na godzinę pracy. Masa silnika — 26 kg.

Skrzynia biegów ma 1 pozycję do tyłu i 3 do przodu.

Jazdy testowe ciągników jednoosiowych Parma 105.3 pokazują doskonałe osiągi urządzenia na średnich obszarach z glebami gliniastymi.

Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

Motoblok Parma 168-3 Ulubione

Model ten wyposażony jest w silnik Lifan 168 F-2 o mocy 6,5 koni mechanicznych. Blok silnika Parma 168-3 ma chłodzenie powietrzem.

Zużycie paliwa wynosi około 500 g na moc na godzinę pracy.

Motoblock Parma 168-3 jest wyposażony w ręczny rozrusznik do uruchamiania silnika.

Głębokość obróbki wynosi średnio od 10 do 25 cm.

Weiterlesen:
Motobloki Agura. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Te ciągniki prowadzone z tyłu podczas jazd testowych wykazały swoje osiągi nawet na dziewiczych, średnio ciężkich terenach.

Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

Przegląd załączników

Motobloki Parma mają szerokie zastosowanie: od uprawy roli po transport towarów i odśnieżanie.

Osiąga się to za pomocą kompatybilnych załączników. Przyjrzyjmy się całej gamie zastosowań ciągników jednoosiowych Parma.

Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

  1. Nóż

Wiele urządzeń Parma jest wyposażonych w prefabrykowany nóż. Jest montowany w miejsce standardowych kół pneumatycznych i ma kształt szabli. Taka roślina jest uważana za najbardziej odpowiednią do uprawy ze względu na prostotę i niezawodność jej konstrukcji.

Najważniejsze jest, aby prawidłowo zmontować noże, aby były zainstalowane we właściwym kierunku i nie przecinały się podczas pracy. Kolejność montażu jest przedstawiona w instrukcji użytkowania.

  1. Pług

Pług służy do mieszania wierzchniej warstwy żyznej gleby. Istnieją dwa rodzaje pługów: odwracalne i klasyczne.

Klasyczne wrzucają ziemię w swobodne tory podczas ruchu.

Odwracalne mają specjalną formę lemieszy, dzięki której gleba jest najpierw kilkakrotnie mieszana, a dopiero potem zrzucana na bok. Poprawia to jakość uprawy gleby.

  1. Kosiarki

Wzrost trawy wiosną i latem przynosi wiele niedogodności. Wcześniej prace te wykonywano ręcznie przy użyciu kosy. Jednak teraz traktor pchany Parma wraz ze specjalną kosiarką może pomóc w koszeniu trawy.

Najczęściej używane kosiarki rotacyjne. Znajdują zastosowanie nie tylko na działkach ogrodowych, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Kosiarki rotacyjne koszą trawę za pomocą obrotowych ostrzy, które obracają się i tną. Takie urządzenia można wykorzystać do koszenia młodej trawy.

Kosiarki segmentowe są mniej popularne, ale uważane są za bardziej profesjonalne. Ten zaczep pozwala na pracę z dziewiczą glebą i małymi krzewami. Kosiarki segmentowe tną trawę dwoma rzędami ostrzy poruszających się naprzemiennie względem siebie.

  1. Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Praca przy ziemniakach jest bardzo uciążliwa, ponieważ trzeba w nią włożyć dużo wysiłku i energii. Ciągnik jednoosiowy Parma wraz ze specjalnym zaczepem może pomóc w ułatwieniu pracy.

Weiterlesen:
Motobloki Zubr JR-Q12. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Sadzarka do ziemniaków przeznaczona jest do sadzenia roślin okopowych w gruncie. Najczęściej wykonuje się go w następującej konstrukcji: z przodu znajduje się pług, który tworzy wykop, a za specjalnym urządzeniem ze zbiornikiem, z którego warzywo jest pobierane za pomocą przenośnika taśmowego i sadzone w ziemi. Za sadzarką do ziemniaków wykopany jest rów za pomocą dwóch pagórków.

Kopaczka do ziemniaków służy do kopania ziemniaków. Najbardziej popularne są opcje ekranu. Mają przed sobą nóż, który przecina warstwę ziemi i kieruje ją na ryk, gdzie zostaje złamana, a na powierzchni ziemi pozostają tylko ziemniaki.

  1. Odśnieżarka i łopata

Zimą do odśnieżania można wykorzystać ciągnik Parma. Odśnieżarki są w tym świetne.

Za pomocą aktywnego noża wycinana jest dolna warstwa gęstego śniegu. Następnie uderza w koło pasowe i kieruje się w stronę wirnika, który obraca się i odrzuca go na bok. Zasięg wyrzutu odśnieżarki zależy bezpośrednio od mocy ciągnika prowadzącego i kierunku wiatru.

Łopata łopaty służy nie tylko do odśnieżania, ale również do wyrównywania mieszanek piasku i żwiru. Łopatę należy wybrać na podstawie jej wymiarów: wysokości i szerokości.

  1. Adapter

Obciążenie fizyczne podczas pracy z urządzeniem jest bardzo duże. Adaptery to specjalne przystawki do ciągników pchanych Parma, które umożliwiają pracę w pozycji siedzącej. Te adaptery zmniejszają obciążenie operatora.

  1. Koła i klocki

Ciągniki pchane Parma są standardowo wyposażone w średniej wielkości koła pneumatyczne. Pozwalają na pracę na twardej powierzchni.

Ciągniki pchane Parma są stosunkowo lekkie, dlatego często konieczne jest zwiększenie przyczepności do powierzchni ze względu na występy. Są to specjalne urządzenia, które są umieszczane w miejscu standardowych kół i stanowią stalową felgę. Posiada zamontowane wzdłuż konturu metalowe płytki, które podczas ruchu wchodzą w ziemię i poruszają urządzeniem.

  1. Gąsienice

Podczas pracy zimą często pojawia się problem z tym, że ciągnik prowadzący zaczyna ślizgać się po śniegu lub lodzie. I podczas gdy ucha już nie pomagają. W takim przypadku na ratunek przyjdą gąsienice.

Weiterlesen:
Motoblok Ural. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Przystawka ta jest umieszczona na osi zamiast kół pneumatycznych i pozwala na zwiększenie powierzchni ​kontaktu ciągnika z podłożem.

  1. Wagi

Jeśli nie ma ochoty kupować drogich gąsienic lub klocków, a konieczne jest zwiększenie przyczepności, można użyć konwencjonalnych środków obciążeniowych. Zwiększy to wagę urządzenia, a wraz z nim nacisk na podłoże.

Obciążniki fabryczne produkowane są w formie naleśników, które zawieszone są na osi koła i niczego nie przeszkadzają podczas pracy.

  1. Sprzęgła

Wybierając osprzęt do ciągnika jednoosiowego Parma, należy zwrócić uwagę na zaczep. Ta część odpowiada za agregację ciągnika prowadzącego i zaczepu. Wielu producentów wykonuje specjalną formę zaczepu. Ciągniki jednoosiowe Parma posiadają uniwersalny zaczep, który pozwala na współpracę z 90% dodatkowego wyposażenia.

Utrzymanie

Aby ciągnik jednoosiowy Parma działał jak najdłużej, musisz przestrzegać kilku prostych zasad dotyczących pielęgnacji i konserwacji:

 • Olej silnikowy należy wymieniać co 25 godzin pracy. Instrukcja obsługi zaleca stosowanie olejów 10W-30 lub 10W-40. Są uniwersalne i odpowiednie dla większości stref klimatycznych;
 • W przypadku przekładni okres wymiany oleju jest znacznie dłuższy i wynosi około 100 godzin pracy. Do ich smarowania zaleca się stosowanie radzieckiego Tap-15V, TAd-17i lub ich analogów;
 • Dźwignie zmiany biegów należy również okresowo smarować wodoodpornymi smarami wapniowymi lub litowymi, aby zmniejszyć tarcie i wydłużyć żywotność ciągnika Parma;
 • Po zakończeniu pracy konieczne jest oczyszczenie urządzenia z resztek brudu, kurzu, wilgoci itp. Jeśli nie wykonasz tej procedury, korozja może szybko zacząć rozwijać się na częściach ciągnika prowadzącego;
 • Kontakt z wodą jest niedozwolony, ponieważ niektóre części Parmy mogą zwierać się w obecności dużej ilości wilgoci;
 • Przed wyjazdem należy koniecznie przeprowadzić kontrolę wzrokową ciągnika prowadzącego pod kątem nienaturalnego położenia części lub ich zużycia.

Instrukcja pierwszego uruchomienia i docierania

Niezwykle ważne jest prawidłowe rozpoczęcie pracy, zgodnie z instrukcja użycia.

Weiterlesen:
Przegląd potężnych ciągników pchanych o zwiększonych zasobach Patriot Ontario PRO. Specyfikacje, filmy i recenzje prac

Opisuje zasady pierwszego uruchomienia i docierania silnika, charakterystykę ciągnika prowadzącego oraz niuanse pojawiające się podczas pracy.

Jeśli kupiłeś ciągnik Parma i jesteś jego pierwszym właścicielem, konieczne jest dodanie oleju i benzyny, ponieważ nie są one dostępne po opuszczeniu fabryki.

Następnie urządzenie powinno zostać dotarte, aby części mechanizmu przyzwyczaiły się do siebie i zaczęły działać poprawnie. W montażu fabrycznym możliwe są drobne błędy w częściach silnika. Wbieganie pozwala wygładzić te niuanse, części wyraźnie pasują do rowków.

Docieranie oznacza korzystanie z ciągnika prowadzącego z połową mocy maksymalnej. Idealnie taka procedura ma miejsce przy pustej przyczepie i jeździe po równej powierzchni. Ale jeśli nie, możesz złapać zaczep (na przykład pług lub nóż) i chodzić po glebie w delikatnym trybie.

Poważne usterki i naprawy

Wszyscy właściciele ciągników Parma muszą wiedzieć, jak naprawić główne usterki występujące podczas użytkowania.

Pomimo tego, że instrukcja obsługi nie zaleca samodzielnego wykonywania napraw, a jedynie kontakt z centrami serwisowymi, nie zawsze znajdują się one w pobliżu.

Dlatego oto główne awarie ciągników jednoosiowych Parma i ich przyczyny:

Jeśli masz trudności z uruchomieniem silnika:

 • Sprawdź obecność paliwa w zbiorniku, świece i ich stan;
 • Być może przewód wychodzący ze świecy zapłonowej odpadł;
 • Sprawdź układ paliwowy i zasilanie paliwem;
 • Spróbuj zamknąć ssanie i ponownie uruchomić.

Silnik nie wytwarza pełnej mocy:

 • Utlenianie wystąpiło na styku świec zapłonowych;
 • Obcy przedmiot dostał się do filtra powietrza;
 • Woda dostała się do benzyny;
 • Spróbuj wyregulować gaźnik.

Podczas dużych obciążeń silnik urządzenia jest niestabilny:

 • Sprawdź ilość paliwa i stan filtra paliwa;
 • Sprawdź szczelinę świecy zapłonowej.

Recenzje wideo prac

Tak działa orka ciągnikiem jednoosiowym Parma, adapterem i pługiem:

Ten film przedstawia pracę ciągnika jednoosiowego Parma w połączeniu z broną:

Motoblock Parma nadaje się również do pracy na dziewiczych ziemiach, oto przykład początku orki:

Weiterlesen:
Przegląd motobloków Khoper 1050 C. Opis, charakterystyka, opinie

Opinie właściciela

Na forach traktory Parma otrzymały wiele pozytywnych opinii. Właściciele zwracają uwagę na ich niezawodność, łatwość konserwacji, moc i funkcjonalność.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию