Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Motobloki Profi to produkty firmy Shtenli. Seria ciągników jednoosiowych to niezależna gałąź techniczna, w gamie modeli, w której znajduje się wiele jednostek pojazdów mechanicznych — wszystkie ciągniki jednoosiowe Profi mają różną moc, mają określony zestaw właściwości technicznych.

Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Profi 1800

Profi to osobny kierunek ciągników jednoosiowych, należą one do klasy motocykli ciężkich, ale nie są przeznaczone do użytku profesjonalnego. Ich przeznaczenie jest domowe. Mogą służyć do prac pomocniczych na budowie, np. do transportu plonów, zbierania śmieci, odśnieżania terenów.

Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Profi 1900

Marka Profi pojawiła się po wejściu motobloków Shtenli na rynek krajów SGN, około końca lat 90. XX wieku ze względu na zapotrzebowanie na uniwersalne motobloki o średniej masie, co umożliwiło zwiększenie dostępności takiego sprzętu dla szerokiego zakres konsumentów.

Modyfikacje motobloków Profi

Obecnie dostępne są następujące modele „Profi”:

 • Profi 1800 — 14, KM, z WOM, 155 kg;
 • Profi 1800 — 18 KM, z WOM, 175 kg;
 • Profi 1900, niski bieg, WOM, 14 KM, 155 kg;
 • Profi 1900, niski bieg, bez WOM, 14 KM, 155 kg;
 • Profi 1900, niski bieg, bez WOM, 18 KM, 175 kg;
 • Profi 1900, niski bieg, z WOM, 18 KM, 175 kg;
 • Profi 1400, WOM, dyferencjały, 14 KM (w niektórych sklepach internetowych można znaleźć oznaczenie Profi 1400 K2V), 178 kg;
 • Profi 1030 — duże koła, dyferencjał, WOM, 8,5 KM, 120 kg;
 • Profi G-185 — diesel, WOM, 10,5 KM, 290 kg;
 • Profi G-192 — diesel, WOM, 12 KM, 320 kg.

   

Ciągniki benzynowe z tą gamą modeli są wyposażone w te same silniki: benzynowe, czterosuwowe, chłodzone powietrzem, z tą różnicą, że moc silnika dla różnych modyfikacji jest różna: od 8,5 do 18 KM. Wszystkie te jednostki są ciężkie, przeznaczone są do użytku domowego. Diesel Pros są wyposażone w czterosuwowe silniki wysokoprężne chłodzone wodą.

Załączniki

Dzięki uniwersalnemu zaczepowi ciągniki prowadzone przez Profi współpracują z różnymi osprzętem. Następnie rozważymy bardziej szczegółowo, które osprzęty są odpowiednie dla ciągników z operatorem pchanym Profi i jak są używane.

Frezy

Kupując ciągnik z operatorem prowadzącym, właściciel otrzymuje przecinaki wraz z urządzeniem. Cztery noże, jeśli to konieczne, możesz użyć tylko dwóch. Dodatkowe frezy mogą być również zainstalowane na życzenie właściciela. Montaż frezów odbywa się po montażu głównych części ciągnika jednoosiowego. Do montażu niezbędny jest zestaw narzędzi z opakowania, a także specjalne rękawice z grubej tkaniny, aby uniknąć obrażeń.

Schemat montażu noża pokazano na rysunku 1.Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Adapter, przyczepa i wózek

Adapter służy do przekształcenia ciągnika jednoosiowego w urządzenie zdolne do przenoszenia ładunków. Zazwyczaj na adapterach jest miejsce dla osoby, która prowadzi samochód. Często zdarza się, że słowo „adapter” oznacza zarówno przyczepę, jak i wózek. Przyczepa nie jest jednak wyposażona w siedzenie, podobnie jak wózek. Maksymalny ciężar ładunku dla jednostek o ciężarze własnym mniejszym niż 200 kg wynosi 300 kg. W przypadku cięższych ciągników pchanych maksymalna masa ładunku wynosi 500 kg.

 

Dla „Profi” zaleca się stosowanie przyczep TM-500, TM-360, TM-250 (gdzie ładowność jest wyświetlana w liczbach).

Dla «Profi» dopuszcza się montaż wózka Motor Sich TS-1, a także jednoosiowych i dwuosiowych wózków średnio obciążonych.

Kosiarka

Kosiarki różnych typów mogą być używane zarówno z ciągnikami pchanymi z WOM jak i bez WOM (połączenie przez koło pasowe). W każdym razie użycie kosiarki sprawia, że ​​Pro jest naprawdę uniwersalną techniką do ogrodu, letniej rezydencji, ogrodu kuchennego. Do Profi nadaje się kosiarka rotacyjna świtu, a także kosiarki segmentowe montowane na ciągniku pchanym Zirka, Centaur, Patriot lub Neva.

 

Koła i gąsienice

Niektórzy właściciele modyfikują swoje jednostki, na przykład montują na nich koła o większej średnicy. Profi ma koła w rozmiarach 6,5-12. Ten rozmiar jest uważany za duży, pozwala na to, aby sprzęt był stabilny, dobrze manewrował i radził sobie z jazdą w terenie, gliną, błotem. Montaż kół o dużej średnicy jest rzadko wykonywany przez właścicieli, jest to raczej wyjątek niż reguła.Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

W razie potrzeby kupujący może zakupić dodatkowy zestaw kół pneumatycznych w sklepie internetowym. Zdarzają się przypadki, gdy rolnicy przerabiają ciągniki jednoosiowe na koła z samochodów krajowych, na przykład z Zhiguli.

ostrogi

 

ostrogi

Grousers to powszechnie stosowane osprzęt, który poprawia przyczepność kół ciągnika prowadzącego do podłoża. Stosowane są w połączeniu z pługiem np. przy niewielkiej wadze sprzętu, na lekkich lub średnich maszynach.

Doświadczeni rolnicy zalecają stosowanie łap bezbłędnie na glebach dziewiczych lub złożonych, gęstych glebach, nawet na ciężkich kruszywach. Niektórzy dostawcy sprzedają zestawy do ciągników jednoosiowych, które zawierają łapy wraz z pługiem, a także narzędzia do mocowania tego sprzętu.

Pług

Pług to kolejny niezbędny dodatek, bez którego oranie dziewiczej gleby nie będzie możliwe. Może być dwojakiego rodzaju: ze zdejmowanym lub nieusuwalnym lemieszem, pojedynczym lub podwójnym korpusem, obrotowym lub prostym oraz obrotowym z kilkoma ostrzami. Zwykły pług typu „Kret” montowany jest do „Profi” w standardowy sposób, za pomocą stelaża przykręcanego śrubami i nakrętkami.

 

Na małych obszarach zaleca się stosowanie prostego pługa, jest tani i spełnia te same funkcje, co profesjonalne osprzęt.

Odśnieżarka i łopata

Wymiary standardowej wywrotki do Profi to 100 cm (szerokość). Za pomocą takiej łopaty operator ciągnika prowadzącego może oczyścić teren stoczni lub obszary osobiste ze śniegu, taki sprzęt jest przeznaczony do wysokości pokrywy śnieżnej do 20 cm.

 

Dmuchawa do śniegu

Odśnieżarka to jeden z najdroższych rodzajów osprzętu. Wielu rolników woli odśnieżać ręcznie, ale nowoczesne odśnieżarki naprawdę ułatwiają życie w prywatnym domu. W przypadku „Profi” można zastosować odśnieżarkę znakującą SM-1 lub dowolny inny model odpowiedni do ciągników jednoosiowych „Farmer”, „Patriot”, „Cascade”.

Kopaczka do ziemniaków, sadzarka do ziemniaków

Kopaczka do ziemniaków — przystawki do ekstrakcji bulw ziemniaka. Często klasyczne kopaczki do ziemniaków typu klasycznego są używane w gospodarstwach na małych i średnich ciągnikach jednoosiowych. Dozwolone jest używanie koparek przesiewających i wibracyjnych.

 

Sadzarki do ziemniaków «Profi»: model KS12, KSN-1 i inne.

Sprzęgła

Zaczep do podłączania osprzętu znajduje się w ciągniku Profi z operatorem prowadzącym. Za pomocą zaczepu urządzenie łączy się z przyczepą, wózkiem i innymi narzędziami. Do motobloków „Profi” zaleca się stosowanie specjalnych zaczepów do urządzeń z silnikami chłodzonymi powietrzem.

Do Profi pasuje zaczep firmy Centaur, Zubr, Aurora.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Przy zakupie ciągnika z operatorem prowadzącym właściciel otrzymuje instrukcję obsługi. Uważnie przestudiuj ten dokument, zmontuj i uruchom zgodnie z punktami opisanymi w instrukcji. Nie naruszaj zaleceń, aby nie uszkodzić urządzenia. Następnie opowiemy więcej o podstawowych zasadach konserwacji i eksploatacji ciągników z operatorem pchanym Profi.

olej

Wybierz olej i paliwo zgodnie z zaleceniami w instrukcji. Jeśli nie ma zaleceń, użyj wysokiej jakości olejów syntetycznych lub półsyntetycznych kategorii SAE30, od dowolnego producenta (Motul, Shell, TNK, Lukoil).

 

Do skrzyni biegów kup specjalny olej przekładniowy 75W90, 80W90. Nie mieszać oleju przekładniowego z olejem silnikowym. Te smary wlewa się do różnych zbiorników.

Benzyna do wszystkich ciągników jednoosiowych z silnikami 4-suwowymi i chłodzeniem powietrzem: AI95, AI92, AI93. Jeśli ciągnik prowadzący jest napędzany olejem napędowym, używaj oleju napędowego sprzedawanego w Twojej okolicy.

Uruchomienie i docieranie

Niektóre modele, na przykład diesel „Profi”, są dostarczane do sprzedaży w stanie gotowym do pracy, to znaczy napełnionym olejem i docierającym. Sprawdź te informacje w momencie zakupu.

Zasady pierwszego uruchomienia:

 • zmontować i zatankować ciągnik prowadzący;
 • płynnie posługuj się dźwigniami zmiany biegów i przyciskiem zasilania;
 • nie przykładaj siły do ​​dźwigni sprzęgła, ściśnij ją płynnie;
 • nie uruchamiaj ciągnika prowadzonego z mocą 100%;
 • pozostaw urządzenie w stanie bezczynności przez około 10 minut.

Docieranie trwa 5-8 godzin, po czym ciągnik prowadzący jest uważany za całkowicie gotowy do pracy.

Eliminacja awarii w ciągnikach jednoosiowych

W przypadku poważnej awarii skontaktuj się z centrum serwisowym, jeśli ciągnik jednoosiowy jest objęty gwarancją. Drobne usterki można wyeliminować samodzielnie, ale tylko wtedy, gdy właściciel ciągnika prowadzącego ma niezbędny poziom wiedzy technicznej.

Tabela 1. Lista głównych usterek ciągnika prowadzącego, rozwiązaniaMotobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Opinie

Wiktor, Zaporoże:

„Praktyczny ciągnik prowadzony z tyłu pro 1400. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, pracuje dla mnie już ponad dwa lata, z jego pomocą wykonuję: hilling, orka. Istnieją niuanse w jakości wykonania, ale biorąc pod uwagę cenę, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać więcej.

Plusy modelu: łatwy w prowadzeniu, nieporęczny, zwinny przy dostępnych prędkościach, atrakcyjny wygląd, łatwa zmiana biegów.

Wady to: niezbyt wygodne dyferencjały, a nie regulowany reflektor — świeci w jednym kierunku.

Aleksander, Bijsk:

„Moim marzeniem był ciągnik z silnikiem Diesla. Zrobił to i kupił traktor Pro i nie żałował zakupu przez jeden dzień. Instrukcja jest prosta. Pomimo wagi jednostka jest dość zwrotna. Używam go od roku. Jeżdżę z wózkiem, niosę ładunki, a nawet pomagam sąsiadowi w okolicy.

Plusy: za rok nie było awarii, tylko dolałem oleju. Silnik jest super niezawodny. Jak na razie jestem z niego całkowicie zadowolony. Z moich obserwacji wynika, że ​​przy takim ciągniku jednoosiowym ciągnik wcale nie jest potrzebny. Łatwy, naprawdę łatwy start.

Wady: po zakupie czekała na mnie niemiła „niespodzianka”. Mocowanie na redlicy zerwało się, zostało potraktowane spawaniem. Zakładam, że doszło do małżeństwa fabrycznego.

Link do głównej publikacji