Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki RedVerg. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Urządzenia te są produkowane w nowoczesnej chińskiej fabryce na licencji amerykańskiej. Kontrola jakości w fabryce RedVerg odbywa się na każdym etapie produkcji. Produkt końcowy zawsze przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości. Dzięki temu producent gwarantuje niezmiennie wysoką jakość produktu.Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

W przeciwieństwie do innych producentów, RedVerg nie oferuje pojedynczych modeli różniących się modyfikacjami, ale całe serie ciągników pchanych.

Burłaka

Ta seria obejmuje potężne ciągniki z silnikiem Diesla, które mogą wykonywać szeroki zakres prac rolniczych, od frezowania i orki po transport ciężkich ładunków.

Na motoblokach RedVerg Burlak zainstalowany jest czterosuwowy silnik o mocy 12,5 koni mechanicznych. Silnik uruchamiany jest za pomocą rozrusznika elektrycznego.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Motoblock Redverg Burlak

W zestawie dostawczym znajdują się frezy, ich szerokość obróbki wynosi 100 cm, waga tych urządzeń wynosi od 300 kg, punkt kontrolny ma 8 pozycji: 6 do przodu i 2 do tyłu.

Charakterystyczne cechy Redverg Burlak:

 • Głębokość uprawy można ustawić za pomocą tylnego koła;
 • Opony pneumatyczne w rozmiarze 6,00×12;
 • Potrafi poradzić sobie z każdym rodzajem gleby;
 • Obecność reflektora, który pozwala pracować nawet o zmierzchu;
 • Wszystkie dźwignie sterujące są umieszczone na drążku kierowniczym lub w jego pobliżu.

Volgar

Te ciągniki prowadzone przez Redverg mogą pracować na średnio ciężkich i luźnych glebach na obszarach do 3 hektarów. Podczas wykonywania prac na dziewiczych ziemiach konieczne będzie kilkakrotne przejście.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Motobloki Redverg Volgar

Charakterystyczne cechy RedVerg Volgar:

 • Uniwersalny zaczep umożliwia agregowanie dowolnych załączników. Został również dodatkowo wzmocniony, aby wytrzymać duże obciążenia;
 • Wysokie koła z szerokim bieżnikiem pozwalają traktorowi prowadzonemu Redverg Volgar poruszać się po każdej glebie;
 • Z przodu montowany jest stopień teleskopowy, który pozwala na pochylenie urządzenia podczas rozgrzewania silnika lub przerw w pracy;
 • Kierownicę można regulować nie tylko na wysokość, ale także obracać na bok;
 • W konstrukcji ciągnika prowadzącego Volgar nie ma pasów napędowych, co eliminuje możliwe awarie tej części.
Weiterlesen:
Motobloki Aurora Country 900 Multi Shift. Przegląd, charakterystyka

Valdai

Te ciągniki pchane są kompaktowe i mają dużą moc.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Motoblok Redverg Valdai RD-32942BS/H/L

Spośród funkcji można zauważyć, co następuje:

 • Szeroka gama załączników;
 • Nisko położony środek ciężkości;
 • Koło odbioru mocy ma 2 strumienie, co umożliwia podłączenie odśnieżarek i kosiarek rotacyjnych;
 • Opony pneumatyczne mają agresywny wzór bieżnika, który poprawia drożność ciągnika prowadzonego RedVerg Valdai;
 • Reduktor łańcucha.

Goliat

Te ciągniki prowadzone z tyłu mają profesjonalny, jednocylindrowy silnik chłodzony powietrzem. Stosowane są przy uprawie działek do 1 ha.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Motoblock RedVerg Goliath-2-9D

Funkcje Goliata RedVerg:

 • Rozstaw osi został zwiększony. Daje to dodatkową stabilność podczas pracy;
 • Wysokość redlicy można dostosować do konkretnego rodzaju gleby;
 • Skrzynia biegów jest zamontowana w żeliwnej obudowie, co pozwala na pracę nawet na najcięższych glebach;
 • W czasie przestoju traktor pchany Redverg Goliath można oprzeć na teleskopowym podnóżku;
 • Ulepszony system filtracji powietrza z porowatym filtrem i kolektorem zanieczyszczeń.

Mrówka

Te ciągniki jednoosiowe mają szerokość uprawy do 80 cm, a przekładnia łańcuchowa umożliwia przenoszenie wysokiego momentu obrotowego na osprzęt. Dzięki temu traktor pchany RedVerg Ant poradzi sobie nawet na dziewiczych terenach.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Motoblok RedVerg Ant-3MF

Charakterystyczne cechy motobloków Redverg Ant:

 • Mocny czterosuwowy silnik benzynowy;
 • Dźwignia regulacji prędkości umieszczona jest na drążku kierowniczym, co pozwala regulować prędkość obrotów bezpośrednio podczas jazdy;
 • Podczas orki i kultywacji kierownicą można obracać w płaszczyźnie poziomej i nie deptać gleby;
 • Filtr powietrza składa się z 2 elementów: papieru i gumy piankowej. Razem pozwalają na lepsze czyszczenie strumienia powietrza;
 • Aby zapewnić właścicielowi bezpieczeństwo podczas uprawy, zainstalowano szerokie podwójne skrzydła ochronne.

 Załączniki

Motobloki Redverg mogą uruchamiać dużą liczbę załączników, automatyzując je w ten sposób. A każdy właściciel powinien znać możliwości swojego urządzenia. Dlatego przejrzyjmy załączniki do ciągników jednoosiowych RedVerg.

Frezy

Jest to standardowy zaczep, który jest dołączany do większości ciągników Redverg pchanych. Pozwala na ujednolicenie wierzchniej warstwy gleby, która odpowiada za żyzność.Najczęściej używa się noży do szabli. Ta wersja załączników została przetestowana przez czas pod kątem trwałości.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1013D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

pługi

Jeśli ciągnik jednoosiowy RedVerg ma pracować na ciężkich glebach, lepiej używać pługów. Wnikają w ziemię i umożliwiają równomierną obróbkę powierzchni. Frezy nie mogą zagłębiać się w ciężką glebę, zwłaszcza lekkie modele Redverg Ant.

Producent oferuje swoim klientom pług obracalny o szerokości lemiesza 18 cm, którego konstrukcja pozwala na rozbicie dużych bloków gleby i pozostawienie na powierzchni jedynie niewielkich brył.

Kosiarki

Gdy nadchodzi okres wiosenno-letni, wielu mieszkańców wsi zna problem bujnego wzrostu trawy, która musi być stale koszona. Ciągniki pchane RedVerg mogą wykonać tę pracę za Ciebie za pomocą kosiarek.Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Najpopularniejsza wersja tej przystawki jest obrotowa. Są w stanie obrabiać obszary nie tylko średniej wielkości trawą, ale także małymi krzewami. Kosiarki rotacyjne umożliwiają cięcie trawy za pomocą obrotowych noży.

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Praca z ziemniakami zawsze wymagała dużego wysiłku fizycznego. A jeśli jest to duża działka rolna, to bez specjalnego sprzętu staje się po prostu ciężką pracą.

Motobloki Redverg pozwalają zautomatyzować proces sadzenia i zbioru ziemniaków.

Dmuchawa do śniegu i łopata

W sezonie zimowym ciągniki prowadzone przez RedVerg mogą pomóc w oczyszczeniu terenu z pokrywy śnieżnej. Profesjonalne pługi śnieżne są używane przez firmy komunalne, które potrzebują szybkiego oczyszczenia dużego obszaru.

Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Dmuchawa do śniegu

Odśnieżarki za pomocą koła pasowego zbierają warstwę śniegu i przesyłają ją do wirnika, gdzie kręci się i jest odrzucana na bok. Ze względu na to, że ciągniki prowadzone przez Redverg mają większą moc, zasięg wyrzutu przy tylnym wietrze może sięgać 15-20 metrów.

ostrze łopaty

Jeśli konieczne jest odśnieżenie niewielkiego sąsiedniego obszaru śniegu, do tych celów idealnie nadaje się zwykła łopata, która jest instalowana przed ciągnikiem prowadzonym RedVerg i pozwala po prostu złożyć go na bok w kółko.

Weiterlesen:
Motobloki Kama. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Adaptery i przyczepy

Dużym problemem dla wielu właścicieli motobloków Redverg jest to, że trzeba je śledzić pieszo. I nie jest to do końca praktyczne, ponieważ przy długotrwałym użytkowaniu pojawia się duże zmęczenie.

Adapter

Aby zmniejszyć obciążenie fizyczne właściciela, producent oferuje adaptery z siedziskiem, które są połączone z ciągnikiem prowadzącym i pozwalają na sterowanie w pozycji siedzącej.

Przyczepa MP-480

Podczas transportu towarów ciągnikiem prowadzonym z tyłu RedVerg należy używać przyczep. Jest ich bardzo dużo, wybierając wózek należy zwrócić uwagę na maksymalną ładowność, wymiary oraz jego rodzaj (wywrotka lub nie).

Koła, klocki i gąsienice

Wszystkie ciągniki prowadzone przez Redverg mają wysokiej jakości opony, które pozwalają nie tylko dostarczyć ciągnik prowadzący do miejsca pracy, ale także wykonać większość prac z osprzętem.

Jeśli musisz pracować z lepkimi lub gliniastymi glebami, zaleca się zainstalowanie ucha. Znacznie zwiększą przyczepność na powierzchni.

ostrogi

Zimą pojawia się inny problem. Ziemia pokryta jest skorupą lodu i lepkim śniegiem. Z tego powodu sterowanie ciągnikiem prowadzonym Redverg jest trudne. Aby rozwiązać ten problem, możesz zainstalować przystawkę gąsienicową.

Instrukcja obsługi

Ten dokument musi zostać przestudiowany przez nowych właścicieli, aby zrozumieć zasadę konstrukcji i działania ciągników jednoosiowych RedVerg.

Pierwsze uruchomienie i docieranie

Na ten moment należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ niezawodność działania w przyszłości zależy od poprawności pierwszego uruchomienia.

Montaż należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją obsługi.

Następnie należy uzupełnić olej, benzynę i przystąpić do docierania.

Docieranie oznacza korzystanie z ciągnika prowadzonego Redverg przy minimalnej mocy. Odbywa się to tak, że części silnika są nasmarowane, pasują do ich rowków i zaczynają działać poprawnie.

Docieranie powinno trwać od 5 do 8 godzin.

Po zakończeniu tej procedury należy wymienić olej, ponieważ będzie on zawierał zanieczyszczenia mechaniczne, które mogą uszkodzić ciągnik prowadzący RedVerg.

Weiterlesen:
Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Serwis

Harmonogram konserwacji znajduje się w instrukcji obsługi.

 1. Olej należy wymieniać co 25 godzin pracy urządzenia. Do wymiany najlepiej nadają się opcje półsyntetyczne z klasyfikacją 10W-40.
 2. Olej przekładniowy należy wymieniać co 100 godzin. W tym celu zaleca się użycie Tap-15v lub TAD-17i.
 3. Dźwignie sterujące należy raz w miesiącu smarować Litolem lub Solidolem, aby się nie zakleszczyły.

Poważne usterki i naprawy

Każdy właściciel powinien wiedzieć, jak naprawić najpopularniejsze awarie ciągnika RedVerg:

Jeśli silnik nie uruchamia się:

 • Sprawdź paliwo;
 • Kurek paliwa musi być w pozycji ON;
 • Przełącznik silnika powinien być ustawiony w pozycji ON;
 • Sprawdź, czy benzyna dociera do gaźnika (w tym celu odkręć śrubę spustową);
 • Sprawdź układ zapłonowy pod kątem iskry.

Jeśli występują nadmierne wibracje z ciągników jednoosiowych Redverg, oznacza to, że połączenia śrubowe są poluzowane, sprawdź ich dokręcenie, a także sprawdź, czy zaczep z osprzętem jest prawidłowo zainstalowany.

Recenzje wideo

Oto przegląd wideo przedstawiający, jak ciężka ziemia jest orka za pomocą ciągnika Redverg Goliath:

A oto przegląd wideo frezowania dziewiczych gruntów za pomocą ciągnika RedVerg Ant:

Opinie właściciela

Oto właściciele motobloków Redverg na forach:

Nikita o Goliacie:

„Doskonały model bez problemu radzi sobie z przygotowaną glebą, ale problemy wynikają z gleby dziewiczej. Posiadam przyczepę na 500 kg załadowaną do maksimum i ciągnie bez zarzutu. Jedynym niuansem była jakość spawania na kołach. Nie pozostawia wrażenia, że ​​są kryształowe i mogą odpaść.

Plusy: Pomocnik jakości w rolnictwie.

Minusy: Jakość spawania jest nieco rozczarowująca”

Nikołaj o Mrówce:

„Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć o tym ciągniku jednoosiowym, jest jakość. Możesz maksymalnie załadować skrzynię biegów, wycisnąć maksimum z tego ciągnika, a przeżyje. Przez dwa lata użytkowania nie było awarii. Bez problemu podjeżdża pod górę, hałas silnika jest minimalny, pracuje jak zegar z zaczepem, zużycie paliwa jest stosunkowo niewielkie (ok. 1 litr na godzinę pracy). Była to jedna z najbardziej dochodowych inwestycji pieniężnych.

Plusy: Ekonomia, design, funkcjonalność.

Minusy: Nie znalazłem

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию