Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Opis

Ciągnik pchany Shtenli 1030 to model przeznaczony do orki, uprawy, przetwarzania dowolnego rodzaju gleby, w tym wcześniej nieuprawianej. Moc ciągnika jednoosiowego Stanley 1030 wynosi 8.5 KM. Model ten nie posiada wałka odbioru mocy, nie wpływa to jednak na parametry techniczne urządzenia i jego funkcjonalność.Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Shtenli 1030 jest wyposażony w silnik M168F (Intec OHV). Jego objętość wynosi 270 cm3. Urządzenie należy do klasy ciężkich ciągników jednoosiowych, jego waga to 90 kg. Przy zastosowaniu odpowiednich osprzętu urządzenie pełni funkcje transportera, odśnieżarki, kosiarki, kultywatora. Nadaje się do przetwarzania upraw międzyrzędowych w szklarniach lub domkach letniskowych.

Cechy ciągnika prowadzonego Shtenli 1030

 • funkcja limitu, która pozwala urządzeniu nie przekroczyć dozwolonej liczby obrotów silnika na minutę;
 • racjonalna dystrybucja paliwa w silniku dzięki 5 kanałom przerobowym;
 • umiarkowane zużycie paliwa przy maksymalnej mocy;
 • obecność zaworu dekompresyjnego, aw rezultacie łatwy rozruch ciągnika Stanley;
 • balans uchwytu i napędu;
 • regulowany uchwyt;
 • noże pokryte są specjalnymi osłonami, co zwiększa bezpieczeństwo operatora, eliminując wnikanie ziemi i kamieni;
 • system antywibracyjny zapewniający bezpieczną pracę;
 • duże szerokie koła (5,00-12);
 • duża lista załączników (do tego modelu nadają się również wszelkie załączniki z białoruskiego ciągnika).

Specyfikacje

Specyfikacje Shtenli 1030 pozwalają na użycie tej techniki na każdej glebie i o każdej porze roku.

 1. Typ sprzęgła: sprzęgło.
 2. Typ reduktora: zębatka.
 3. Nie ma wału odbioru mocy, wał korbowy ma orientację poziomą.

Stosując Shtenli 1030 można osiągnąć maksymalną szerokość orki 90 cm, głębokość orki przy pracy kosami lub pługiem do 30 cm.

Shtenli działa w trzech trybach: 2 biegi do przodu, 1 do tyłu. Pojemność zbiornika gazu to 6 litrów. Start odbywa się ręcznie.

Zgodnie z zaleceniem producenta, do zatankowania jednostki należy użyć benzyny AI92.

Podstawowy pakiet zawiera następujące elementy:

 • ciągnik prowadzony Shtenli 1030 zapakowany;
 • gumowe koła;
 • noże;
 • zaczep typu uniwersalnego;
 • Instrukcja obsługi;
 • zestaw narzędzi do montażu ciągnika jednoosiowego;
 • karta gwarancyjna.Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje
Weiterlesen:
Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Okres gwarancji na urządzenie wynosi 2 lata. W celu przedłużenia żywotności urządzenia oraz prawidłowej pracy ciągnika z operatorem prowadzącym montaż i docieranie należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją. Do montażu użyj zestawu narzędzi dostarczonego z urządzeniem.

Postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi rodzajów oleju i paliwa dla urządzenia — niskiej jakości smary i materiały palne przyspieszają zużycie silnika i filtrów.

Aplikacje

Używaj Shtenli 1030 do celów domowych — czyli do przetwarzania gruntów o powierzchni nieprzekraczającej 30 akrów. Czas ciągłej pracy ciągnika jednoosiowego bez wyłączania silnika w sezonie letnim może wynosić 2 godziny, po czym silnik należy schłodzić, a następnie kontynuować pracę.

Nie włączaj ciągnika z operatorem prowadzącym przy niskim poziomie paliwa. Wymień olej w odpowiednim czasie i dodaj benzynę do zbiornika paliwa. Poziom oleju określa się za pomocą prętowego wskaźnika poziomu lub wizualnie.

Czas docierania ciągnika pchanego Shtenli 1030 i planowa konserwacja:

 • docieranie — 8-10 godzin po pierwszym uruchomieniu, obciążenie umiarkowane, jednostka musi pracować w trybie łagodnym, silnik nie uruchamia się z pełną mocą, a wózek lub przyczepa nie jest w pełni załadowana;
 • po docieraniu olej należy wymieniać co 50 godzin przed rozpoczęciem pracy w nowym sezonie;
 • raz w roku wykonuj konserwację silnika w centrum serwisowym;
 • używaj wysokiej jakości olejów i smarów;
 • w przypadku wykrycia zewnętrznych wibracji, dźwięków, dźwięków itp. skontaktuj się z serwisem lub serwisem naprawczym.

Po każdym zakończeniu pracy skontroluj ciągnik prowadzony Shtenley pod kątem uszkodzeń zewnętrznych, oczyść noże i korpus urządzenia z brudu, utrzymuj ciągnik w suchym miejscu o dodatniej temperaturze. Nie pozostawiaj urządzenia bez pracy przez dłuższy czas, jeśli w zbiorniku paliwa znajduje się benzyna. W stanie spoczynku sprzęt należy przechowywać bez oleju i benzyny w odpowiednich zbiornikach.

Opinie

Lidia, region Penza:

„Kupiłem dla mojej babci traktor prowadzący: teren był wcześniej traktowany śmigłowcami, grabiami, jednym słowem zwykłym sprzętem z naszego dzieciństwa. Teraz zarządzanie tym wszystkim stało się znacznie prostsze — traktor z operatorem prowadzącym wykonuje ciężką pracę. Nie narzekamy na jakość, mąż jest zadowolony, mówi, że taka technika przyda się nam w daczy. Pracowałem z tym urządzeniem, powiem, że jest ciężki dla kobiety, ale przy odpowiednim użyciu i pewnych umiejętnościach można pracować! Pamiętaj, aby nosić rękawiczki, ręce bardzo się męczą, szczególnie podczas pracy z pługiem.

Weiterlesen:
Brait Motoblock BR-75. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Zalety są oczywiste: stanley jest mocny, z dużymi kołami, wydaje się, że poradzi sobie z absolutnie każdą ziemią. Nie ma jeszcze wad.»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию