Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, właściwości, osprzętu, instrukcji

Opis

Motobloki zyskały dużą popularność wśród mieszkańców wsi ze względu na to, że są w stanie zautomatyzować szeroki zakres prac. Urządzenia TechProm prezentowane są w sektorze średniej energetyki.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu modelowi.

Motoblok TechProm MZR 800

To urządzenie jest wyposażone w czterosuwowy silnik benzynowy o mocy 8 koni mechanicznych. Jest zasilany ręcznym rozrusznikiem.

Motoblok TechProm MZR 800
 • Skrzynia biegów została zaprojektowana na 3 stopnie: 2 do przodu i jeden do tyłu.
 • Szerokość cięcia można regulować w zakresie od 800 do 1000 mm.
 • Układ kierowniczy można regulować na wysokość, dla każdego właściciela.
 • Masa MZR 800 wynosi 78 kg.

Do tego urządzenia nadają się wszystkie przystawki z bloków silnikowych Cascade i Tselina.

Motobloki TehProm MZR 800 przeznaczone są do stosowania na małych i średnich powierzchniach z każdym rodzajem gleby.

Motoblok TechProm MZR 820

To urządzenie ma ulepszoną żeliwną skrzynię biegów w porównaniu do TekhProm MZR 800. Dzięki temu ciągnik prowadzony przez dłuższy okres czasu.

Motoblok TechProm MZR 820

Zwiększono również objętość zbiornika paliwa do 5,6 litra. Z tego powodu waga TekhProm MZR 820 wzrosła do 80 kg.

Motoblok TechProm MZR 830

To urządzenie jest wyposażone w ulepszony silnik benzynowy o mocy 8,3 KM, który jest w stanie pracować na średniej wielkości działkach z każdym rodzajem gleby, w tym z gruntu dziewiczego.

Motoblok TechProm MZR 830

Liczba biegów pozostała taka sama -3.

Masa ciągnika prowadzonego TechProm 830 wynosi 118 kg.

Załączniki

Motobloki TehProm MZR zyskały popularność dzięki temu, że są analogami minitraktorów, ale tylko bardziej ekonomicznymi, zwrotnymi i tanimi. Efekt ten osiąga się dzięki szerokiej gamie nasadek.

Nóż

W komplecie z ciągnikami pchanymi TechProm jest zestaw frezów, które są podstawowym zaczepem. Służą do mieszania wierzchniej warstwy gleby, zwiększając w ten sposób żyzność gleby.

Weiterlesen:
Kultywator benzyny Ludowej California-2 Patriot. Parametry modelu, praca wideo, recenzje

Szerokość obróbki można regulować, instalując dodatkowe noże. W motoblokach TekhProm MZR może wynosić od 80 cm do 100 cm.

Proces montażu frezów przedstawiony jest w instrukcji obsługi. Są one połączone śrubami i montowane zamiast standardowych kół pneumatycznych.

Pług

Przed pojawieniem się profesjonalnych kosiarek używano pługa do mieszania wierzchniej warstwy gleby. Ten prostszy osprzęt jest nadal używany w ciągnikach jednoosiowych TekhProm MZR.

Pługi są dwojakiego rodzaju: proste i odwracalne.

Proste pługi wyprowadzają dolną warstwę gleby na powierzchnię.

Odwracalne mają specjalny kształt lemieszy, dzięki czemu gleba przewraca się na niej kilkakrotnie, bloki są łamane, a dopiero potem pozostają na powierzchni.

Właściwa orka odbywa się w następujący sposób: powstaje równy pierwszy ślad, następnie umieszcza się w nim jedno koło, zwiększa się głębokość pługa i orka jest kontynuowana.

Kosiarka

Motobloki TechProm mogą pomóc w zbiorze siana na zimę za pomocą kosiarek.

Najczęściej spotykane są kosiarki rotacyjne. Wykorzystywane są nie tylko w rolnictwie, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Kosiarki rotacyjne tną trawę dzięki obrotowym nożom. Pod wpływem siły odśrodkowej rozwijają się i ścinają chwasty. Ten typ kosiarki usuwa średniej wielkości trawę i drobne chwasty.

Jeśli konieczne jest oczyszczenie gęściej zarośniętego obszaru, zaleca się skorzystanie z opcji segmentowych. Ich konstrukcja ma dwa rzędy noży, które poruszają się naprzemiennie w płaszczyźnie poziomej.

Jednak kosiarki segmentowe mają znaczną wadę. Nie są w stanie pracować na nierównych powierzchniach.

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Ziemniak jest powszechną uprawą rolniczą. Ale pracy z nim towarzyszy znaczny wysiłek fizyczny. Mogą to ułatwić nowoczesne ciągniki jednoosiowe TekhProm MZR za pomocą specjalnych osprzętu.

Sadzarki do ziemniaków przeznaczone są do sadzenia ziemniaków. Zwykle ich konstrukcja ma następującą strukturę: przedni pług wykonuje wykop, następnie ziemniaki są podawane ze zbiornika (za pomocą przenośnika taśmowego z koszami) i sadzone w wykopie, a następnie dwa wzgórza kopią powstałą koleinę.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Kopaczka do ziemniaków przeznaczona jest do szybkiego wykopywania ziemniaków z ziemi. Głównie używane opcje przesiewowe. Działają zgodnie z następującą zasadą: z przodu aktywny nóż przecina warstwę ziemi, następnie spada ona na spawane stalowe pręty (w trakcie ruchu wibrują i rozbijają duże stosy ziemi), po czym tylko te owoce, które trzeba zebrane pozostają na powierzchni.

Kopaczki do ziemniaków i sadzarki do ziemniaków są aktywnie wykorzystywane przez mieszkańców obszarów wiejskich, na których duże obszary obsadza się ziemniakami.

Dmuchawa do śniegu i łopata

Zimą ciągniki jednoosiowe TekhProm MZR mogą pomóc w odśnieżaniu za pomocą specjalnych osprzętu.

Odśnieżarki są w stanie poradzić sobie z warstwą śniegu o wysokości do 30 cm Za pomocą koła pasowego podnoszą warstwę śniegu i kierują ją na wirnik, który obraca się i wyrzuca przez zsyp na bok. Zasięg wyrzutu wynosi średnio około 10 metrów.

Zamiast dmuchawy do śniegu można użyć konwencjonalnej łopaty. Służy również do wyrównywania mieszanek piasku i żwiru.

Adaptery i przyczepy

Podczas pracy z ciągnikami prowadzonymi TekhProm MZR na dużych obszarach następuje szybkie zmęczenie. Adaptery mogą się tego pozbyć. Stanowią one specjalny prefiks z siedziskiem, które dodatkowo wyposażone jest w hamulec ręczny.

Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Adapter

Motobloki TechProm MZR mogą pomóc w transporcie towarów za pomocą przyczep. Wyposażone są w wysokie burty, dzięki którym można przewozić ładunki wielkogabarytowe.

ostrogi

Podczas pracy na mokrej lub gliniastej glebie koła pneumatyczne szybko utkną w ziemi i ślizgają się. Grousers mogą rozwiązać ten problem. Są to stalowe felgi z przyspawanymi metalowymi płytkami. Podczas ruchu wchodzą w ziemię i poprawiają przyczepność.

Wagi i sprzęgi

Inną opcją poprawy przyczepności ciągników jednoosiowych TekhProm MZR do powierzchni jest zwiększenie masy, ponieważ urządzenia te są lekkie. Obciążniki wykonane są w formie naleśników i zawieszone na osi koła.

Weiterlesen:
Przegląd motobloków Khoper MT 120E. Opis, charakterystyka

Dołączone wyposażenie jest połączone z ciągnikiem jednoosiowym TekhProm MZR za pomocą zaczepu. Model fabryczny pozwala na stosowanie przystawek z maszyn Kaskad i Tselina.

Obsługa i konserwacja

Przed użyciem ciągników jednoosiowych TekhProm MZR należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Pozwala zapoznać się z konstrukcją urządzenia, jego charakterystyką, cechami aplikacji oraz eliminując główne wady.

Ta recenzja wideo przedstawia ciągnik TekhProm MZR 820:

Serwis

Aby ciągnik jednoosiowy TekhProm MZR działał jak najdłużej bez awarii, należy go odpowiednio monitorować.

Najczęściej wykonywaną pracą jest wymiana oleju.

Olej przekładniowy TAD 17
 • Olej silnikowy należy wymienić po 25 godzinach pracy. W tym celu zaleca się stosowanie półsyntetycznych modeli 10W-40 lub 10W-40.
 • Olej przekładniowy należy wymieniać co 100 godzin pracy ciągnika jednoosiowego TekhProm MZR. Najbardziej odpowiednie opcje to Tap-15v lub TAd-17i.
 • Okresowo dźwignie sterujące należy smarować wodoodpornymi smarami. Odbywa się to tak, aby nie rdzewiały i ułatwiały przełączanie.
 • Nie używaj benzyny niskiej jakości lub brudnej. Konieczne jest stosowanie czystego paliwa AI-92.

Instrukcje pierwszego uruchomienia

Prawidłowe rozpoczęcie pracy jest kluczem do długotrwałego użytkowania ciągników jednoosiowych TekhProm MZR. Prawidłowy montaż i uruchomienie ciągnika jednoosiowego opisano w instrukcji obsługi.

Przed użyciem należy koniecznie wlać olej silnikowy i benzynę.

Potem przychodzi okres docierania. Ta procedura polega na użyciu ciągników jednoosiowych MZR przy połowie mocy maksymalnej.

Podczas docierania części silniki są smarowane, ocierają się o siebie i wyraźnie wpasowują się w swoje rowki.

Jeśli nie wykonasz tej procedury, silnik może natychmiast ulec awarii.

Poważne usterki i naprawy

Każdy właściciel motobloków TekhProm MZR powinien wiedzieć, jak naprawić poważne awarie.

Jeśli ciągnik prowadzący nie uruchamia się:

 • Sprawdź obecność oleju i benzyny w odpowiednich przedziałach (w razie potrzeby dodaj);
 • Sprawdź obecność iskry ze świec zapłonowych (jeśli jej nie ma, ustaw odpowiednią szczelinę, sprawdź zamocowanie zacisków lub wymień świece);
 • Sprawdź układ paliwowy, aby zobaczyć, czy paliwo dociera do gaźnika (jeśli układ paliwowy jest zatkany, wyczyść go);
 • Przeprowadzić regulację mieszanki paliwowej w gaźniku (regulacji dokonuje się poprzez regulację napięcia odpowiednich śrub);
Weiterlesen:
Motobloki Fermer FD 905 PRO. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Jeśli podczas pracy występują duże wibracje z motobloku TekhProm MZR:

 • Główną przyczyną tego niepowodzenia jest poluzowanie połączeń śrubowych;
 • Drugim niuansem może być zawodność dołączania załączników.

Opinie

Forum to obecnie główne miejsce, w którym ludzie dzielą się swoimi opiniami.

Oto, co właściciele mówią o ciągnikach jednoosiowych TekhProm MZR:

Konstantin :

„Niezawodny samochód z własnymi niuansami. Początkowo nie było problemów operacyjnych. W momencie dostawy połączenia śrubowe były luźno dokręcone, musiałem je dokręcić (po chińskim montażu niczego więcej się nie spodziewałem), potem wjechałem i uruchomiłem. Podczas frezowania gleby występują silne wibracje (choć moja gleba nie jest ciężka). Pług radzi sobie z tym bez wibracji, ale praca z nim wymaga dużego wysiłku.

Plusy: Cena i wydajność

Minusy: Konstrukcja nie jest bardzo niezawodna, czasami występują problemy z rozrusznikiem ”

Michał:

„Świetny samochód w tej cenie. Dla mnie to po prostu niezastąpiony asystent. Zużycie paliwa, podobnie jak w przypadku modelu benzynowego, jest niewielkie (ok. 2,5 litra paliwa na godzinę pracy nożycami). Moc silnika wystarcza do transportu 5 worków ziemniaków. Okazuje się, że nawet zarobisz dodatkowe pieniądze na sąsiadach (frezowanie dla nich). Wychodzą taniej niż traktor, a ja dostaję niezły grosz dla mojej rodziny.

Plusy: Mnóstwo mocy, szeroka gama osprzętu, działa jak w zegarku

Minusy: Wystąpiły drobne awarie: pękł pasek i linka rozrusznika. Ale to jest technika i bez wymiany materiałów eksploatacyjnych w żaden sposób ”

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию