Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Funkcjonalne ciągniki jednoosiowe „Celina”. Różnorodne modele do każdego zadania.

o nas

Od 2006 roku firma Akademiya Instrumenta zlokalizowała w mieście Perm produkcję sprzętu ogrodniczego pod marką Tselina.

Wśród oferowanych produktów znajdują się ciągniki jednoosiowe, kultywatory oraz różne urządzenia, które mają na celu rozszerzenie funkcjonalności urządzeń. Ponadto mocowanie dodatkowych przystawek produkowanych przez to przedsiębiorstwo nadaje się nie tylko do produktów własnej produkcji, ale także do innych marek.

Tym samym firma ugruntowała swoją pozycję na rynku produktów ogrodniczych jako dostawca niezawodnego, kompaktowego i wysokiej jakości sprzętu.

Krótki opis modeli Tselina i ich charakterystyk

Motoblock Celina MB-400D – ciężarówka z silnikiem wysokoprężnym, która bez problemu radzi sobie z uprawą gleby o dowolnej złożoności. Moc silnika — 4 KM, a skrzynia biegów ma 4 biegi, z których 2 są tylne. Zużycie paliwa wynosi 0,9-1 l/h.

Motoblock Celina MB-902F 117 — model na poziomie profesjonalnym. Całość uzupełnia reflektor, dzięki któremu możliwa jest praca w nocy. Agregat przeznaczony jest do uprawy i uprawy roli o różnym stopniu skomplikowania. Samochód posiada chiński silnik o mocy 9 KM.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblock Celina MB-801 — małe, ale zwrotne urządzenie z silnikiem o mocy 8 KM. Przeznaczony do prac polowych, które obejmują kultywację, kopanie, bronowanie i inne. Dzięki pneumatycznym kołom ciągnik prowadzący jest stabilny na podłożu. Skrzynia biegów ma 4 biegi, co zwiększa zwrotność jednostki.

Motoblock Celina MB-501 — moc silnika benzynowego tego ciągnika jednoosiowego jest niewielka i wynosi tylko 6,5 KM, ale to wystarczy do pracy na małej powierzchni. Możliwe jest zastosowanie dodatkowego wyposażenia, które znacznie rozszerzy możliwości ciągnika jednoosiowego. Głębokość obróbki gleby wynosi 30 cm, a szerokość 60 cm Skrzynia biegów ma 4 prędkości: 2 do przodu i 2 do tyłu.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblock Dziewiczy MB-601. Wyposażony w silnik benzynowy o mocy 6,5 KM. i objętość 196 cmXNUMX. Osiąga to najniższy możliwy poziom hałasu i wibracji. Szerokie koła pokryte są ochronnymi skrzydełkami, które chronią część napędową jednostki przed brudem i wodą.

Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 903 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblock Celina MB-901 — przedstawiciel ciężkiej serii ciągników jednoosiowych z mocnym silnikiem benzynowym o mocy 9 KM. Dzięki swojej konstrukcji i znacznej wadze (100 kg) zachowuje się stabilnie na każdym podłożu. Przy zastosowaniu dodatkowego wyposażenia znacznie zwiększa się jego funkcjonalność. Uprawa gleby odbywa się na głębokość do 30 cm, a szerokość waha się od 70 do 110 cm Takie wymiary są uważane za optymalne do tworzenia rzędu.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblock Celina MB-800 — przeznaczony do obróbki małych i średnich działek o różnej gęstości. Ciągnik jednoosiowy wyposażony jest w silnik benzynowy o mocy 8 KM. Wszystkie elementy sterujące znajdują się na kierownicy, dzięki czemu operator będzie mógł wygodnie sterować maszyną.

Motoblock Celina MB-600 — służy do uprawy gruntów na terenach parkowych, przydomowych i ogrodach, gdzie obowiązują surowe wymagania co do poziomu wytwarzanego hałasu. Silnik benzynowy 8 KM działa cicho, dlatego jest uważany za najbardziej odpowiedni model do pracy w pobliżu osiedli. Średnie zużycie paliwa wynosi 1,6 l/h.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblock Celina MB-602 — kompaktowy model z silnikiem o mocy 6,5 KM, przeznaczony do użytku na obszarach do 80 akrów. Różni się bezpretensjonalnością w użytkowaniu paliwa, które zużywa zaledwie 1,6 l/h.

Motoblock Celina MB-802 — budżetowy model z chińskim silnikiem o mocy 8 KM. dobrze zagregowane z dodatkowymi załącznikami. Skrzynia biegów ma 4 biegi (2 do przodu i 2 do tyłu). Zużycie paliwa — 1,9 l/h.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblok Tselina NMB-601. Ma kompaktowe wymiary. Wyposażony w silnik benzynowy Lifan o mocy 6,5 KM. i ręczny start. Zaprojektowany do pracy na małej powierzchni.

Motoblock Celina NMB-603 — niewielka, ale zwrotna jednostka z silnikiem LIFAN o mocy roboczej 6,5 KM. Dobrze nadaje się do stosowania dodatkowych załączników. Zużycie paliwa nie jest duże, wynosi 1,6 l/h.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

Motoblock Celina NMB-901 — dostosowany do rosyjskich warunków pogodowych, w tym do różnych ekstremalnych temperatur. Silnik LIFAN o mocy 9 KM jest w stanie poradzić sobie nawet z najgęstszą glebą. Zużycie paliwa wynosi 2,1 l/h. Przy użyciu specjalnego sprzętu może stać się doskonałą odśnieżarką.

Weiterlesen:
Skuter śnieżny (pojazd terenowy) z traktora z własnymi rękami. Recenzje wideo załączników do skuterów śnieżnych

Motoblock Celina MB-900 — flagowy model linii wagi ciężkiej, który wyposażony jest w silniki Lifan o mocy 9 KM. Zużycie paliwa wynosi 2,3 l/h. Skrzynia biegów ma 4 biegi: 2 do przodu i 2 do tyłu.

Motobloki Tselina: przegląd wideo modeli i załączników, recenzje właścicieli

pompa silnikowa

Nie wszystkie ciągniki z operatorem prowadzącym są wyposażone w silniki LIFAN produkcji chińskiej. W niektórych modelach montowane są Subaru lub Vympel. Pod względem parametrów technicznych nie ustępują Chińczykom.

Przegląd załączników

  • Cutter — służy do uprawy roli. Z reguły jest dostarczany jako zestaw i instalowany zamiast kół. Regulując redlicę można zmienić głębokość roboczą. Ten załącznik umożliwia szybkie wykonanie pracy.
  • Adapter — zaprojektowany w celu ułatwienia operatorowi sterowania ciągnikiem prowadzącym
  • Przyczepa jest niezbędna do przewozu towarów. Przyczepa jest połączona za pomocą elementów złącznych i przewożone są na niej ładunki do 400 kg.

  • Kosiarki — występują dwa rodzaje: rotacyjne i segmentowe. Trawa koszona rotacyjnie dzięki obrotowym nożom i przeznaczona do koszenia młodej niskiej trawy. A segmentowana, skoszona trawa dzięki nożom, które poruszają się w płaszczyźnie poziomej i radzą sobie nawet z niewielkimi krzewami
  • Spodenki. W przypadku, gdy koła ślizgają się po powierzchni ziemi podczas frezowania lub ślizgają się podczas transportu towarów, można je zastąpić metalowymi uchami. Zamiast bieżnika posiadają stalowe płytki, które znacznie poprawiają przyczepność podczas ruchu. Możesz je kupić gotowe lub zrobić własne.
  • Pług — Jeśli gleba jest ciężka, a siła noża jest niewystarczająca, do wymieszania wierzchniej warstwy gleby można zastosować konwencjonalny pług. W przypadku lekkich modeli konieczne będzie zabranie dodatkowych ciężarów.

  • Odśnieżarka — przydatna na terenach, gdzie zimom towarzyszą obfite opady, gdyż z jej pomocą łatwo odśnieżać teren. Stalowy świder w przystawce do pługa śnieżnego ciągnika Tselina SP-60 jest w stanie rozdrabniać nawet zamarznięty śnieg i zrzucać go na odległość do 20 m. Po podłączeniu łopaty śnieg jest po prostu grabiony do Strona
  • Kopaczka/sadzarka do ziemniaków to osobne urządzenie, które znacznie ułatwia zarówno sadzenie, jak i zbiór warzyw. Sadzarka do ziemniaków robi wąskie bruzdy, a specjalna dysza umieszcza nasiona w pewnej odległości. Koparka podważa i podnosi bulwy, które następnie leżą z dala od urządzenia
Weiterlesen:
Szczotki do ciągników jednoosiowych do czyszczenia terytoriów. Przegląd, modyfikacje

 • Środki obciążnikowe — stosowane na gęstych glebach, gdy ciężar ciągnika prowadzącego jest niewystarczający do efektywnej orki
 • Przystawka do skutera śnieżnego to nowość w dziedzinie modernizacji ciągników jednoosiowych. Służy do ułatwienia przejścia jednostki przez zaspy śnieżne. Na zdjęciu wygląd urządzenia wyposażonego w gąsienice

Funkcje operacji

Aby Twój ciągnik Tselina działał przez długi czas i nie pękał, musisz przestrzegać pewnych zasad obsługi.

Wśród nich: przeprowadzanie regularnej konserwacji, sprawdzanie poziomu oleju przed każdym uruchomieniem, sprawdzanie wszystkich elementów i elementów złącznych.

Producent zaleca stosowanie wyłącznie sprawdzonych olejów (RAVENOL) i paliwa (92 benzyna i olej napędowy).

Bieganie

Kluczem do długiej żywotności ciągnika jednoosiowego jest praca. Musi być przeprowadzona po zakupie lub długotrwałym przestoju zgodnie z określonymi zasadami. W tym przypadku używany jest tryb oszczędzania, co oznacza średnią prędkość i pracę w ciągu pierwszych 10 godzin przy 60% maksymalnej mocy.

Poważne awarie

Z reguły konstrukcje ciągników jednoosiowych nie różnią się zbytnio, więc awarie są podobne. Wśród najczęstszych mogą być:

 • Spadki mocy silnika
 • Całkowite wyłączenie silnika
 • Bezczynny, działa z przerwami
 • Możliwy dym z ciągnika jednoosiowego
 • Rozrusznik wydaje niezwykłe dźwięki
 • Nieprawidłowo napięty pasek

Jeśli silnik nie uruchamia się, to w poszukiwaniu usterek i ich dalszej eliminacji należy podjąć następujące kroki w celu zidentyfikowania przyczyn:

 1. Włącz zapłon
 2. Sprawdź paliwo w zbiorniku
 3. Sprawdź ssanie gaźnika (podczas uruchamiania zimnego silnika ssanie powinno być zamknięte)
 4. Sprawdź dopływ paliwa do gaźnika.

Instrukcja obsługi opisuje możliwe metody rozwiązywania problemów i podaje adresy punktów serwisowych na wypadek, gdyby sam właściciel nie był w stanie poradzić sobie z usterką.

Recenzja wideo

Poniżej oficjalna recenzja wideo firmy „Celina”

Recenzja wideo pracy ciągnika Tselina MB901:

Recenzje wideo z pracy nad ciągnikiem Tselina MB-600

Opinie właściciela

Zapraszamy wszystkich czytelników naszego internetowego magazynu do zapoznania się z istniejącymi recenzjami lub pozostawienia komentarza na temat prezentowanych modeli. Na forach poświęconych sprzętowi ogrodniczemu właściciele modeli Tselina zgodzili się, że główną zaletą jest silnik Lifan, który ma dużą moc i wydajność.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Tselina MB-501. Charakterystyka, wyposażenie przyczepy, film dotyczący orki, opinie właścicieli

Michael

„Długo zastanawiałem się, jaki traktor prowadzić i rok temu kupiłem Tselinę MB601 i nie mam dość silnika. Wysoki moment obrotowy, uruchamia się szybko i ma wystarczającą moc, aby przetworzyć witrynę. Orka była łatwa i szybka. Kłopot pojawił się po 2 miesiącach, gdy pękł łańcuch w skrzyni biegów. Naprawa została jednak wykonana w ramach gwarancji. Seria awarii psuje ogólne wrażenie — hamulce są słabe, trzeba je dokręcać, mocowanie do wózka odpadło 2 razy, problemy z paskami sprzęgła.»

maksyma

„Od roku pracuję nad Tselina 601. Zobaczyłem zdjęcie modelu i charakterystykę i postanowiłem je zrobić. Docieranie przeprowadzono ściśle według instrukcji. Operacja jest intensywna. Na wózku przewożę dużo towaru. Podoba mi się, że zaczyna się od pół obrotu i ma dobrą manewrowość. Z niedociągnięć — po 3 miesiącach pękła pokrywa zaworów i zaczął wyciekać olej. Złamana śruba rozrusznika elektrycznego.

Valery

„Motoblock Tselina MB-901 to idealne rozwiązanie do sprzątania osobistej działki. Silnik pracuje jak w zegarku i uruchamia się z pół obrotu. W temperaturze -20 stopni lepiej zastąpić rodzimy olej sezonowym. Bieżnik na kołach szybko się zużywał, więc wymieniłem go na samochodowe. W przypadku lodu sam spawałem łańcuchy i ciągnik prowadzący stał się bardziej stabilny.

Link do głównej publikacji