Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opis

Motoblock diesel Zubr PS-Q74 (4 KM) to uniwersalna ciężka maszyna rolnicza przeznaczona do obróbki wszystkich rodzajów gleb (w tym dziewiczych i gliniastych), a także do innych prac rolniczych. Dodatkowe przystawki do ciągnika jednoosiowego ułatwią i przyspieszą pracę, od przygotowania gleby do sadzenia po zbiory.

W zestawie z ciągnikiem jednoosiowym sprzedawane są:

 • noże;
 • koła;
 • dźwignia ciągu.

Olej napędowy „Żubr” przeznaczony jest do wysokiej jakości obróbki działek o powierzchni do 1 ha. Idealny do szklarni, domków letniskowych, małych ogrodów.

Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblock diesel Żubr PS-Q74

Motoblock diesel Zubr PS-Q74 jest wyposażony w jednocylindrowy czterosuwowy silnik wysokoprężny o mocy 4 koni mechanicznych, z funkcją ochrony przed przegrzaniem. Chłodzenie silnika powietrzem pozwala na kilkukrotne wydłużenie czasu pracy z jednostką.

Silnik jest uruchamiany ręcznie za pomocą sprężynowego rozrusznika ręcznego. Dzięki skrzyni biegów z przekładnią ślimakową moment obrotowy przenoszony jest na dyszel lub koła.

Motoblock diesel Żubr PS-Q74

Przekładnia ślimakowa to najbardziej niezawodny sposób przenoszenia momentu obrotowego, stąd doskonałe właściwości trakcyjne Zubr PS-Q74. Specjalny pasek przenoszący moment obrotowy z silnika wysokoprężnego na skrzynię biegów zapobiega uszkodzeniu momentu obrotowego w przypadku nagłego pojawienia się przeszkody i wymuszonego zatrzymania ciągnika pchanego.

Schemat skrzyni biegów to 2 * 2, co oznacza, że ​​​​istnieją zarówno niskie, jak i wysokie rzędy. Dostępne są zarówno prędkości do przodu, jak i do tyłu.

Posiada funkcję regulacji kierownicy, dzięki której można ją ustawić zarówno w pionie, jak i poziomie. Regulacja pozioma pozwoli operatorowi urządzenia obsługiwać maszynę z boku, a nie na świeżo zaoranym gruncie.

Specyfikacje

Liczba biegów do przodu:1
Liczba biegów wstecz:1
Szerokość uprawy:220-600 mm
Głębokość uprawy:30-160 mm
Rodzaj paliwa:diesel
Zużycie paliwa:0.95 l / h
Pojemność zbiornika paliwa:4.5 l
Pojemność zbiornika oleju:1.1 l
Rodzaj napędu:Przekładnia z paskiem klinowym
Przenoszenie:przekładnia ślimakowa
Model silnika:R170F
Moc:4 HP
Rozruch silnika:ручной
Obroty silnika:3600 / min
Typ silnika:4-suwowy
Chłodzenie:chłodzenie powietrzem
Objętość silnika:269 cm³
Średnica cylindra:70 mm
Weiterlesen:
Motobloki Shtenli. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Funkcje aplikacji

Przed rozpoczęciem pracy z ciągnikiem Zubr należy zapoznać się ze szczegółową instrukcją obsługi urządzenia. Niemożliwe jest poddanie ciągnika prowadzącego zwiększonemu obciążeniu bez wstępnego docierania, co z pewnością doprowadzi do awarii silnika. Docieranie ciągnika jednoosiowego trwa kilka godzin, po czym stopniowo zwiększając moc urządzenia, można wytworzyć 100% obciążenia.

Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblock diesel Żubr PS-Q74

Masa netto ciągnika z silnikiem wysokoprężnym Zubr PS-Q74 podczas pracy wynosi 104 kg. Dzięki temu możliwe jest ustawienie głębokości uprawy od 3 do 16 cm Do tego urządzenia agrotechnicznego oferujemy następujące przystawki:

 • kutry (czynne i kurze łapki);
 • pługi obrotowe;
 • hillery (dysk itp.);
 • brony;
 • sadzarka do ziemniaków;
 • kopaczka do ziemniaków (wibracyjna i pasywna);
 • kosiarka;
 • płaskie noże;
 • wózek na przyczepę (ładowność do 300 kg) itp.

Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Motoblock diesel Żubr PS-Q74

Zanim zaczniesz prace agrotechniczne przy pomocy Zubra, musisz dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania, a zwłaszcza jej rozdziałami, takimi jak:

 • urządzenie jednostkowe;
 • konserwacja urządzenia;
 • Środki ostrożności;
 • możliwe problemy i jak je naprawić.

Nie zapomnij o regularnej wymianie oleju w układzie, pomoże to utrzymać wydajność głównych elementów i mechanizmów. Opis wymiany oleju jest szczegółowo opisany w dołączonej instrukcji ciągnika jednoosiowego.

Sugerujemy zapoznanie się z przeglądem wideo działania ciągnika Zubr, model PS-Q74:

Opinie właściciela

Niektórzy właściciele tego modelu motobloków postanowili podzielić się swoją opinią, co mówią:

Wasilij, lata 39:

Ciągnik prowadzący jest dobry, uruchamia się bez problemów, jest bardzo wygodny w szklarni, z jego pomocą pracuję w alejkach malin. Wygodne w ogrodzie, w ogrodzie, załączniki do łapówek. Ale jako wadę mogę wymienić tylko dwa punkty: małe kółka i tępe frezy. Wymieniłem koła, ostrzyłem noże, po tych manipulacjach mój „żubr” został sprawdzony ze wszystkich stron — zaorał i posadził, potem ziemniaki wykopano, wykopano itp. Planuję też przekupić kosiarkę — to będzie’ boli.

Stepan, lata 46:

Samochód jest świetny! Żadnych problemów z fabryką lub zarządzaniem. Kupiłem diesel «Żubr», zużycie paliwa jest niewielkie. Wszystkie prace ogrodnicze wykonuję ciągnikiem jednoosiowym, przez 7 lat kupiłem prawie wszystkie osprzęt. Była dmuchawa do śniegu, ale. Najprawdopodobniej zrobię to sam. Koła mi odpowiadają, auto nie ślizga się, płynnie jedzie do przodu.

 
голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Salut 100K-M1. Recenzje właścicieli
Ссылка на основную публикацию