Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motobloki Vanguard AMB-1. Przegląd, charakterystyka, instrukcja obsługi

Motobloki Vanguard AMB-1. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Motobloki „Avangard” — nowy rozwój fabryki pojazdów samochodowych Kaługa „Kadvi”.

Motobloki Vanguard AMB-1. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Motoblok Vanguard AMB-1M5

Model ten wszedł do masowej produkcji w 2016 roku i od razu stał się popularny wśród użytkowników.

Podstawowy model Avangard Amb-1 wyposażony jest w silnik benzynowy Lifan 168F-2 (Lifah 168F-2) o mocy 6,5 KM. Pełna lista modyfikacji i typów silników ze wskazaniem mocy znajduje się na schemacie w dalszej części artykułu.

Silnik Lifan 168 F-2

Ciągnik prowadzony z tej linii jest lżejszy w porównaniu z innymi jednostkami wczesnych linii produkcyjnych (Ugra, Oka). Odnosi się do urządzeń o średniej wadze.

Na przykład waga flagowego modelu AMB-1 to tylko 65 kg. Takie parametry umożliwiają sterowanie ciągnikiem nawet kobietom, co czyni urządzenie uniwersalnym do zastosowania w domkach letniskowych, ogródkach warzywnych, małych działkach, w szklarniach, w przydomowych ogródkach.

Urządzenie wyposażone jest w przekładnię łańcuchową, która przenosi moc na koła.

Główne zalety modelu to:

  • manualna skrzynia biegów (dwie z przodu, jedna z tyłu);
  • Sprzęgło z paskiem klinowym (pasek typu A-1030 GOST 1284.1-89);
  • dźwignie sterujące umieszczone na kierownicy;
  • regulowana wysokość kierownicy;
  • niewielka waga;
  • mocny silnik fabryczny (Chiny);
  • kompaktowe wymiary (1520x600x1270);
  • rozwój prędkości do 5,3 km/h;
  • szerokość przechwyconej gleby do uprawy wynosi 70 cm;
  • ciągnik prowadzący może uprawiać glebę na głębokość 30 cm;
  • wysoki stopień stabilności, determinowany nisko położonym środkiem ciężkości;
  • możliwość stabilnej pracy nawet na niskooktanowych gatunkach benzyny;
  • wygodny schemat rozkładu masy, który zapewnia urządzeniu dodatkową stabilność.

Podstawowe wyposażenie

Podstawowy pakiet «Avangard» amb-1 zawiera koła pneumatyczne. Kultywatory frezujące, jeśli to konieczne, są kupowane osobno i mogą być dodatkowo instalowane na ciągniku jednoosiowym.

Istnieje również możliwość zakupu urządzenia w komplecie z już zainstalowanymi nożami, ale bez kółek pneumatycznych. Ta opcja jest najczęściej wybierana przez tych, którzy posiadają parę kół w rozmiarach 4,0-8 do traktora pchanego, na przykład po poprzednim urządzeniu oraz tych, którzy nie korzystają z kosiarki lub jednostek ciągniętych (wózki, przyczepy) , ale głównie używaj ucha.

Weiterlesen:
Przegląd kosiarek do ciągnika MTZ. Opis, rodzaje, przeznaczenie

Ruch noży odbywa się za pomocą reduktora biegów. Osprzęt działa dzięki wałkowi odbioru mocy, wprawianemu w ruch podczas pracy maszyny. To urządzenie jest przeznaczone do wykonywania prac rolniczych na skalę domową. W lunetach przemysłowych producent zaleca stosowanie mocniejszych, cięższych urządzeń.

Modyfikacje

Wszystkie modyfikacje Avangard Amb-1 produkowane przez producenta Kaluga Kadvi są wymienione w poniższej tabeli. Najpopularniejsze są dziś modyfikacje 1m5 i 1m10.Motobloki Vanguard AMB-1. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Modele 1m5 i 1m10 stały się popularne ze względu na zmniejszone zużycie paliwa (zmniejszona komora spalania; zmniejszona utrata ciepła do układu chłodzenia; skrócona droga od płomienia do świecy).

Załączniki

Producent „Kadvi” produkuje osprzęt do wszystkich linii markowych ciągników jednoosiowych, w tym do ciągnika jednoosiowego Avangard amb-1. Za pomocą uniwersalnego zaczepu i adaptera możliwe jest zamontowanie na urządzeniu następujących osprzętu:

Ten sprzęt nadaje się do wszystkich modyfikacji. Istnieje możliwość zastosowania przystawek firm trzecich produkcji krajowej lub zagranicznej pod warunkiem, że łączniki pasują lub jest dostępny zaczep uniwersalny.

Domowych przystawek można używać tylko wtedy, gdy ich wymiary są w pełni zgodne z fabrycznymi. W przeciwnym razie zużycie ciągnika jednoosiowego może być szybsze.

Funkcje aplikacji

Producent zaleca stosowanie oleju silnikowego na każdą pogodę do silników motobloków Avangard, na przykład SAE 10W-30 produkowanego przez dowolną firmę. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy: TAD-17I, TAP-15V według GOST 23652-79 itp.

Należy również pamiętać, że dla konkretnej modyfikacji, biorąc pod uwagę rodzaj zainstalowanego silnika, karta danych silnika wskazuje konkretne marki olejów, które najlepiej pasują do tego modelu. Weź pod uwagę te informacje podczas pracy z ciągnikiem z operatorem prowadzącym.

Weiterlesen:
Motobloki Fermer FD 905 PRO. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Obsługa i mocowanie ciągnika Avangard KADVI:

РZalecenia dotyczące pracy z motoblokiem Avangard:

  • w okresie docierania nie pracować na glebach gliniastych;
  • ładujmy 2/3 mocy silnika przez pierwsze 30 godzin pracy;
  • wymieniaj olej w odpowiednim czasie i dolewaj paliwa do zbiornika;
  • regularnie przeprowadzać codzienne przeglądy techniczne i konserwację podczas pracy (50, 100, 200 lub więcej godzin);
  • nie przekraczaj zalecanego poziomu pochylenia podczas pracy (do 15 stopni);
  • zimą stosuj oleje syntetyczne do silników 4-suwowych;
  • przechowuj urządzenie w ciepłym pomieszczeniu;
  • terminowo czyścić ruchome części urządzenia z brudu, kurzu, pozostałości oleju i ziemi;
  • sprawdź niezawodność elementów złącznych przed włączeniem maszyny;
  • nie zdejmuj osprzętu z pracującego ciągnika pchanego; podczas wykonywania jakichkolwiek manipulacji przy silniku, osprzętu lub zbiornikach oleju urządzenie musi być wyłączone.

Opinie

W sieci jest wiele recenzji na temat pracy serii amb-1, w większości są one pozytywne. Użytkownicy zwracają uwagę na jakość i wygodę pracy z nim. Oto przykład:

Irina, Włodzimierz

„Vanguard 1m5 został przekazany teście na jubileusz. Do tej pory używałem go tylko do uprawy zagonów i sadziłem nim ziemniaki. Musiałem zawiesić ciężarki na 1m5, ale generalnie wykonałem świetną robotę z moimi funkcjami!

Andrzej, Krasnodar:

„Wiosną kupiłem Vanguard 1m10 z chińskim silnikiem Lifan, słyszałem wiele pozytywnych opinii, w tym, że jest podobny do Hondy. Od razu kupiłem zaczep, pług, obciążniki i łapy. Działa szybko, bardzo podoba mi się jego kompaktowość. Podczas pracy nie było żadnych skarg: silnik pracował cicho, bez obcych dźwięków, nie wyciekł olej. Zobaczę jak będzie dalej działać. Przed uprawą zawiesiłem ciężarki, ponieważ moim zdaniem moja własna waga 65 kg to za mało. Dodatkowo trzeba trochę sterować, kiedy jedzie się pługiem. Vanguard 1m10 to dobry samochód, polecam!”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Minitraktor z motobloku Salut. Instrukcje, schematy, rysunki
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector