Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Motorower z piłą łańcuchową. Porady & Triki

Motocykl z piłą łańcuchową „zrób to sam” to wyjście dla tych mężczyzn, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na samochód i jego późniejszą konserwację i nie lubią pedałować na rowerze. W takim przypadku motorower z piły łańcuchowej i roweru, który można złożyć własnymi rękami w garażu, będzie doskonałym wyjściem z sytuacji, kupując niezbędne, brakujące części i części zamienne. Sam proces konwersji nie jest szczególnie trudny.

Przed przystąpieniem do montażu lub w razie pytań zawsze można zapoznać się z rysunkami i licznymi recenzjami wideo dostępnych w Internecie.

Zasada domowego motoroweru z piły łańcuchowej

Jako podstawę dla przyszłego motoroweru możesz wybrać stary rower, w który chcesz tchnąć nowe życie. Będziesz także potrzebować piły łańcuchowej, aby zamontować silnik na rowerze. W ten sposób otrzymasz motocykl, który możesz ulepszyć: przemalować, zamontować szersze koła, zmienić kierownicę i wykonać inne czynności, które sprawią, że Twój domowy motocykl będzie bardziej przypominał motocykl.

Motorower z piłą łańcuchową: jak to zrobić sam?

Motorower piła łańcuchowa Ural

Wybór piły łańcuchowej do roweru

Najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu należy wybrać piłę łańcuchową do montażu motoroweru, jest moc jednostki napędowej. Najbardziej odpowiednia moc to 2 konie mechaniczne, ponieważ mniejsza moc nie wystarczy do uruchomienia roweru. Objętość silnika nie powinna przekraczać 50 cm3. Również doświadczeni kierowcy motorowerów domowej roboty zalecają wybór silników ze starych motorowerów lub kosiarek.

Czego potrzebujesz, aby zrobić motorower z piły łańcuchowej i roweru?

W większości przypadków przekształcenie roweru w motorower własnymi rękami poprzez dołączenie do niego silnika piły łańcuchowej nie wymaga specjalnych umiejętności mechanika lub inżyniera. Jeśli jesteś nowy w tej branży, pomogą Ci liczne rysunki motorowerów z piłą łańcuchową, a także szkoleniowe recenzje wideo. Ponadto nie każdy człowiek w garażu ma wszystko, czego potrzebujesz, aby własnymi rękami zrobić motocykl z piłą łańcuchową. Dlatego przed montażem zaleca się przestudiowanie listy niezbędnych części, elementów złącznych i części zamiennych oraz zakup brakujących elementów.

Motorower z piłą łańcuchową: jak to zrobić sam?

Motorower

W sklepach specjalistycznych można znaleźć całe zestawy zawierające gotowy do montażu silnik, elementy złączne i inne części potrzebne do przekształcenia roweru w motorower. Zestaw ten znacznie ułatwi proces montażu motocykla, ponieważ nie ma potrzeby dobierania silnika, odpowiedniej mocy, elementów złącznych, akumulatora, pasa transmisyjnego, kabla itp.

Mówiąc o narzędziach, naprawdę będziesz potrzebować wszystkich popularnych typów elementów zestawu mechanika samochodowego: śrubokrętów, szczypiec, kluczy, przecinaków do drutu itp.

Instrukcje montażu i rysunki motoroweru domowej roboty

Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Rotak-1000. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Najpierw przeanalizujemy najprostszą i najtańszą opcję wykonania motoroweru z piłą łańcuchową z powyższego zdjęcia. Podczas montażu często pojawia się pytanie, jak umieścić silnik z piły łańcuchowej na rowerze. Ważne jest, aby był bezpiecznie przymocowany i nie poruszał się podczas jazdy. W przypadku tego typu motocykla domowej roboty należy w określonych miejscach przymocować następujące części za pomocą zacisków:

  • bateria jest zamontowana na górnej rurze;
  • sam silnik rowerowy z piły łańcuchowej jest montowany na przecięciu dolnej przedniej i rurki podsiodłowej;
  • zbiornik paliwa — przy silniku.

Kolejnym etapem przeróbki będzie stworzenie i montaż bloczków na rowerze. Są potrzebne, aby praca silnika powodowała obrót tylnego koła. Z reguły do ​​bloczków stosuje się koła z zewnętrzną barierą, które mają wielkość płyty CD.

Motorower z piłą łańcuchową: jak to zrobić sam?

Motorower zrób to sam

Wybierając koła, weź pod uwagę wytrzymałość i niezawodność zarówno samego materiału, jak i elementów złącznych. Aby zainstalować koła pasowe, przednie koło jest przymocowane do wału silnika, a drugie koło pasowe jest przymocowane do piasty tylnego koła. Następnie musisz założyć pasek na koła pasowe. Czasami mężczyźni używają łańcuszka zamiast paska. W tym przypadku koła pasowe są zastępowane łańcuchem, a zasada jego instalacji nie różni się.

Sprawa pozostaje za mała — podłączenie silnika. Najpierw silnik jest podłączony do akumulatora, a następnie montowany jest zapłon. Aby to zrobić, musisz zainstalować dźwignię hamulca na kierownicy i podłączyć ją kablem do silnika.

Jeśli mówimy o bardziej złożonej opcji, w rezultacie otrzymasz domowy transport, który jest najbardziej podobny do prawdziwego motocykla. Główne różnice w stosunku do poprzedniego projektu to bardziej niezawodna i trwała rama, szersze koła, które można zdjąć ze starego motoroweru, obecność amortyzacji i montaż silnika z piły łańcuchowej.

Najwygodniejszym miejscem dla silnika będzie oddzielna platforma przyspawana w dolnej części ramy. Możesz też umieścić tam zbiornik paliwa. Do silnika przymocowana jest również rura wydechowa. Jeśli chodzi o akumulator, właściciele domowych motorowerów zalecają umieszczenie go bliżej kierownicy. Kolejnym krokiem będzie również skrzynia biegów i podłączenie silnika. Na filmie możesz zobaczyć wszystkie niuanse, jak zrobić motocykl z piły łańcuchowej własnymi rękami.

Weiterlesen:
Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Wskazówki i porady

Wielu użytkowników nalega, aby zwracać uwagę na to, jak pasek trzyma się na kołach. Stopień jego utrwalenia wpływa na przenoszenie siły z silnika, a w konsekwencji na proces jazdy. Łańcuch jest bardziej niezawodną i trwałą częścią, ale nie zapominaj, że podczas używania łańcucha na motorowerze domowej roboty zamiast kół pasowych stosuje się koła zębate.

Silnik, który dostałeś z piły łańcuchowej, musi być w pełni sprawny. W przeciwnym razie poświęć trochę więcej czasu na budowę własnego motoroweru i odbudowę silnika. Spróbuj naprawić uszkodzone części lub nawet wymienić je na nowe.

Wideo, jak zrobić motorower z piły łańcuchowej własnymi rękami

Recenzje motocykla z piłą łańcuchową domowej roboty

Wielu mężczyzn chcąc ulepszyć zwykły rower zastanawia się, jak zrobić rower z silnikiem piły łańcuchowej? Odpowiedź jest bardzo prosta: wymaga to sprawnego silnika, powyższych części, cierpliwości, planów i wolnego czasu. W rezultacie, jak mówi wiele recenzji, otrzymujesz wygodny i zwrotny pojazd, który nie wymaga dużych nakładów finansowych i kompleksowości

serwis.

Oleg, 67 lat, Rostov

„Mam dużo starych pił łańcuchowych i zawsze interesowałem się przeróbkami DIY. Dwa lata temu postanowiłem upewnić się, że będę mógł własnoręcznie złożyć skuter z silnikiem piły łańcuchowej i dostać działający motorower w drodze. Wziąłem piłę łańcuchową Drużba, koła ze starego skutera, ramę z motoroweru i kilka innych szczegółów z listy. Musiałem ciężko pracować nad rysunkami, ale okazało się, że to dobry pojazd przy minimalnych kosztach. Oczywiście prędkość nie pędzi i jest za dużo hałasu. Ale ogólnie wygodne i interesujące doświadczenie.”

Igor, 32 lata, Chersoń

„Było dużo wolnego czasu i postanowiłem własnoręcznie złożyć motocykl. Przeczytałem kilka artykułów, przestudiowałem konstrukcję i zbudowałem w głowie plan, jak zrobić motocykl z piły łańcuchowej. Kupiłem niezbędne części zamienne i części do skutera, znalazłem plany, podłączyłem mojego najstarszego syna do pracy i zmontowałem fajny motocykl w tydzień. Domowy motorower jeździ wystarczająco szybko, zawsze możesz go jakoś ulepszyć, ponieważ całkowicie znasz jego konstrukcję.

Weiterlesen:
Benzokosa „Kaliber” BK-1480: opis, charakterystyka i zasady działania

Zalety: zwrotność, niskie koszty gotówki, łatwość zarządzania i konserwacji.

Wady: trzeba poświęcić dużo czasu na montaż, dużo hałasu.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector