Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST1170BS

Zanim nadejdzie zima, każda służba komunalna w mieście przygotowuje swoje pługi śnieżne na sezon. A nawet jeśli nie jesteś przedstawicielem żadnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej, ale reprezentujesz siebie jako zwykłego mieszkańca wsi, właściciela sklepu, stacji benzynowej, dyrektora przedszkola lub szkoły, nie będzie to dla ciebie zbyteczne wzorem użyteczności publicznej i zadbaj o czystość i bezpieczeństwo otoczenia.

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST1170BS

Pomoże Ci w tym odśnieżarka Champion ST1170BS. Ta napędzana na koła samobieżna odśnieżarka spalinowa usunie śnieg w krótkim czasie i bez większego wysiłku z Twojej strony.

Odśnieżarka ST1170BS zabiera każdy rodzaj śniegu:

 • Skorupa;
 • mróz;
 • nieświeży:
 • świeżo upadły itp.

Odśnieżarka jest równie skuteczna zarówno na terenach asfaltowych, jak i na glebach piaszczystych, ścieżkach żwirowych, chodnikach betonowych.

Opis

Model ST1170BS jest wyposażony w potężny jednocylindrowy silnik Briggs & Stratton o mocy 16,5 KM (wyprodukowany w Ameryce). Z. Chłodzenie silnika powietrzem umożliwia pracę z samojezdną odśnieżarką benzynową Champion przez długi czas bez zatrzymywania się.

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik Briggs & Stratton 2100

Grube opony odśnieżarki Champion ST1170BS są wyposażone w mocne bieżniki, które zapewniają niezawodną przyczepność i stabilny ruch urządzenia do przodu bez poślizgu i poślizgu.

Zastosowanie automatycznego mechanizmu różnicowego zwiększa zwrotność odśnieżarki Champion (pomimo wagi jednostki 121 kg) i ułatwia wykonywanie ostrych zakrętów w dowolnym kierunku. Odśnieżarka Champion ST1170BS ma osiem biegów, z których sześć to przód, a dwie tylne.

Uruchomienie odśnieżarki odbywa się na dwa sposoby:

 • Z rozrusznikiem elektrycznym, po podłączeniu do zasilacza 220 W.
 • Ręcznie, za pomocą specjalnego uchwytu.

Producent pługów śnieżnych wyposażył swoją samobieżną jednostkę w reflektor, który pomoże w sprzątaniu w nocy. Niskie temperatury nie przeszkadzają w uruchomieniu i płynnej pracy odśnieżarki.

Charakterystyka

Moc (KM)12.1 / 13.5
Waga modelu121 kg
Szerokość uchwytu na śnieg, cm70
Wysokość przechwytywania, cm54.5
Koła (średnica/grubość) caleKoła/14/6
Blokada kołaautomatyczny
Liczba biegów (przód/tył)6 / 2
Rozmiar silnika (cmXNUMX)420
Pojemność zbiornika paliwa, l5.6
Objętość skrzyni korbowej, l1.1
Uruchomienie silnika230V/ręcznie
wyrzucanie śniegu2 prędkości
Reflektoryjest
Materiał śrubymetal
Zużyte paliwobenzyna
Kontrola kąta odrzutu śniegupilot, dźwignia
Ogrzewanie uchwytuJest

Instrukcja obsługi

Sugerujemy, aby odpowiedzialnie zapoznać się z instrukcją obsługi odśnieżarki, ponieważ pomoże to uniknąć obrażeń (wiele obracających się części zwiększa ryzyko amputacji kończyn w przypadku nieoczekiwanego kontaktu) i wydłuży żywotność odśnieżarki.

Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat odśnieżarki Champion ST1170BS

Konieczne jest również dokładne przestudiowanie struktury jednostki ST1170BS, co pomoże w szybkim identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów.

Niniejsza instrukcja pomoże Ci w montażu odśnieżarki własnymi rękami: Instrukcja obsługi odśnieżarki Champion ST1170BS

Główne usterki i sposoby ich wyeliminowania:

 • problemy z uruchomieniem agregatu (sprawdzić świece, paliwo, poziom oleju, czy zawór paliwa jest otwarty);
 • silne wibracje z powodu awarii ślimaka, wirnika, w najlepszym razie poluzowane elementy złączne;
 • utrata mocy — albo zabierasz dużo śniegu, albo tłumik jest zatkany;
 • problemy ze zmianą biegów mogą być spowodowane przez przedłużony kabel;
 • ślimak przestał się obracać — wymienić śrubę ścinaną;
 • odśnieżarka uruchamia się, ale nie porusza się — wymienić koło cierne.
Odśnieżarka Champion ST1170BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Główne elementy odśnieżarki Champion ST1170BS

Nie zapomnij o konserwacji odśnieżarki. Właściwa konserwacja odśnieżarki jest kluczem do jej bezproblemowego startu w nowym sezonie po długim przestoju.

Przegląd wideo

Przegląd gamy odśnieżarek Champion (ST1170BS)

Opinie właściciela

Konieczne jest zapoznanie się z opiniami właścicieli urządzenia jeszcze przed zakupem odśnieżarki, ponieważ wtedy będzie za późno, aby coś zmienić. Wszystkiego o tej jednostce można dowiedzieć się na forach, komunikując się bezpośrednio w korespondencji na żywo.

Zapraszamy również do zapoznania się z opiniami właścicieli pługa Champion ST1170BS:

Vladislav, lata 27:

„Kupiłem samochód w lutym ubiegłego roku, byłem zmęczony zatrudnianiem pracowników do odśnieżania mojej bazy. Ponieważ teren jest przyzwoity, postanowiłem nie oszczędzać i wybrałem model odśnieżarki ST1170BS. Jednostka jest naprawdę mocna, rzuca śniegiem co najmniej 15 metrów. Nie było problemów z zarządzaniem (choć używałem go tylko półtora miesiąca). Dziś w sprzątanie całego terytorium zaangażowana jest tylko jedna osoba, plus dmuchawa do śniegu. Wachman chwalił się, że jego rączki są rozgrzane – dobrze zrobiony Chińczyk, zadbali o to. W lutym-marcu nastały silne mrozy, myślałam, że przeleciało, trzeba by znowu przyciągnąć ludzi, ale samochód posłusznie odpalił pierwszy i wszystkie kolejne razy. Czytałem na forach o problemach ze śrubami ścinanymi, znalazłem je w Internecie za 35 rubli. i już zamówiłem, więc nie widzę problemu.»

Oleg Iwanowicz, 55 lat:

«Dobre zdrowie! Postanowiłem więc podzielić się swoją opinią na temat pługu Champion ST1170BS. Cena jest jednak trochę droższa, ale i tak wybrałem ten konkretny model. Przekupiłem jej siłę i wytrzymałość, bo z jej pomocą muszę odśnieżać zatory w mojej małej farmie. Terytorium jest duże, wiek, siła nie są takie same. Odśnieżarka Champion służy mi dobrze od 4 sezonów. Były problemy, nie chcieli normalnie przełączać prędkości, musiałem wymienić kabel i wszystko odpowiednio wyregulować. Autko śledzę ściśle według instrukcji, więc „odpoczynek” zostawiamy bez strat, jak to mówią – od pierwszego startu. Nie żałuję zakupu, zapłaciłem za cenę.”

Link do głównej publikacji