Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Champion ST1170E. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Champion ST1170E

Dla większości naszych współobywateli istnienie domowych pługów śnieżnych nie jest nowością, ale raczej koniecznością ze względu na ciągłą troskę o tereny sąsiadujące z budynkiem mieszkalnym, organizacją czy supermarketem. Im większa organizacja, tym większy parking, tym szersze i dłuższe wjazdy i wyjazdy oraz podjazdy…

Odśnieżarka Champion ST1170E

W warunkach ciągłych opadów śniegu ta maszyna jest niezastąpiona, ale jaki pług śnieżny wybrać, bo jest wielu producentów, których sprzęt zasługuje na uwagę? Skupmy się na pługu śnieżnym Champion ST1170E amerykańskiego producenta, ale wyprodukowanym w Chinach.

Opis

Ta jednostka, zgodnie ze swoimi właściwościami, jest jak najbardziej zbliżona do sprzętu profesjonalnego, jednak należy do sprzętu gospodarstwa domowego. Jego waga to już nie 50-70 kg, jak w poprzednich modelach, ale 135 kg.

Odśnieżarka Champion ST1170E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik Champion G390HK

Wydajność (moc silnika) nie wynosi 5,5-6,5 litra. s. i 11 l. Z. Większa przyczepność łyżki, zwiększona odległość rzutu (do 15 m), mocny napęd kół z głębokim bieżnikiem – to wszystko i wiele więcej sprawia, że ​​ta maszyna jest niezastąpiona na naszych podwórkach.

Za pomocą dmuchawy śnieżnej możesz usunąć pokrywę śnieżną:

  • świeżo upadły;
  • nieświeży;
  • mróz;
  • gruba skórka itp.

Czterosuwowy jednocylindrowy silnik odśnieżarki Champion ST1170E został dodatkowo wyposażony w funkcję chłodzenia powietrzem, dzięki czemu znacznie wydłuża się czas pracy z odśnieżarką. Zalecanym paliwem jest benzyna o liczbie oktanowej 92.

Silnik uruchamia się na dwa sposoby:

  • Z sieci elektrycznej 220V (jest specjalna wtyczka).
  • Ręcznie, dzięki specjalnej rączce.

Ten alternatywny start umożliwia pracę z odśnieżarką w różnych warunkach: z dostępem do sieci lub bez.

Charakterystyka

Moc (KM)8.1 / 11
Waga modelu121 kg
Szerokość uchwytu na śnieg, cm70
Wysokość przechwytywania, cm54.5
Koła (średnica/grubość) cale14 / 6
Blokada kołaautomatyczny
Liczba biegów (przód/tył)6 / 2
Rozmiar silnika (cmXNUMX)337
Pojemność zbiornika paliwa, l6.5
Objętość skrzyni korbowej, l1.1
Uruchomienie silnika230V/ręcznie
wyrzucanie śniegu2 prędkości
Reflektoryjest
Materiał śrubymetal
Zużyte paliwobenzyna
Kontrola kąta odrzutu śniegupilot, kabel
Weiterlesen:
Kosiarka Champion LM4630. Przegląd, instrukcje, recenzje

Instrukcja obsługi

Nie należy rozpoczynać odśnieżania bez wcześniejszego zapoznania się z głównymi elementami urządzenia i zasadami ich obsługi odśnieżarki Champion ST1170E. W instrukcji podano typowe awarie odśnieżarki Champion, a także ich przyczyny i rozwiązania.

Odśnieżarka Champion ST1170E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat odśnieżarki Champion ST1170E

Właściwa konserwacja systemów i komponentów maszyny będzie kluczem do długiej żywotności.

Ważne! Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie zapoznać się z poniższymi instrukcjami, w tym ze środkami ostrożności podczas pracy z maszyną.

Instrukcja Champion ST1170E zawiera szczegółowy opis przechowywania urządzenia pod koniec okresu zimowego, co zapewni bezproblemowe uruchomienie odśnieżarki w nowym sezonie.

Przejdź do instrukcji obsługi Champion ST1170E: Instrukcja obsługi odśnieżarki Champion ST1170E

Przed rozpoczęciem prac związanych z odśnieżaniem należy przestudiować urządzenie do odśnieżania, jego główne elementy, systemy, elementy i bloki o zwiększonym niebezpieczeństwie, elementy złączne itp. I dopiero po tym można rozpocząć montaż urządzenia.

Odśnieżarka Champion ST1170E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Główne elementy odśnieżarki Champion ST1170E

Dlaczego musisz znać urządzenie do odśnieżania:

  • Chroń siebie i swoich bliskich przed kontuzją.
  • Za możliwość przeprowadzenia prac naprawczych (nagle trzeba pilnie całkowicie zdemontować odśnieżarkę Champion ST1170E lub jej część).
  • Do wykrywania awarii.
  • Do wykonywania czynności pielęgnacyjnych (konserwacyjnych) maszyny itp.

Przegląd wideo

Przegląd odśnieżarek Champion ST1170E

Opinie właściciela

Jeśli nadal nie masz pewności, który model odśnieżarki Champion powinieneś kupić, zalecamy odwiedzenie forów, na których przeczytasz recenzje odśnieżarki Champion ST1170E i inne modyfikacje różnych osób. Dodatkowo będziesz miał świetną okazję do bezpośredniej rozmowy z właścicielami Mistrzów, co pomoże Ci w końcu zdecydować się na model odśnieżarki.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami naszych czytelników, którzy chcieli napisać swoje komentarze na temat tego pługu:

Oleg, 32 lata:

„Dostałem Championa ST1170E cztery lata temu. Auto jest mocne, dobrze jeździ na śniegu, rusza z pół obrotu. Wystąpiły problemy z reflektorem, konieczna była wymiana okablowania i odpowiednie przetworzenie go szczeliwem w punktach mocowania do urządzenia. No i co innego – w sezonie agrafki na wale mogą wylecieć (mam szutrową ścieżkę, więc kamyki często spadają). Aby nie męczyć się w długich poszukiwaniach ćwieków wykonuję je sam, aluminiowa listwa pasuje idealnie. Po odpoczynku odśnieżarka ruszyła dobrze, bez niespodzianek. Pod koniec trzeciego sezonu coś poszło nie tak i silnik zgasł, okazało się, że świeca się zepsuła. Sprawdziłem — działa, wyregulowałem szczelinę i odśnieżarka znów zaczęła działać. Jestem przyzwyczajony do robienia wszystkiego sam — w ten sposób jest to bardziej niezawodne, a niektóre szczegóły można sfinalizować ”.

Witalij, 41 lat:

„Robiłem ten krok przez długi czas, nie mogłem zdecydować się na model odśnieżarki. Chciałem czegoś mocniejszego i bardziej produktywnego, ale niektóre obszary, które musiały zostać oczyszczone, nie dawały możliwości pełnego zawrócenia, więc w końcu postanowiłem zatrzymać się przy „Championie” ST1170E, który choć kompaktowy, ma poważniejsze moc. Musimy oczyścić nie tylko nasze podwórko, ale także ulicę do autostrady, ponieważ drogi są bardzo zmiecione, a media wciąż muszą czekać (czasami czekamy 3 dni). A każdy musi pracować w mieście. Teraz problem został rozwiązany. Zdarzały się też awarie, gdy ostrze trafiło w kamień — wygięło się, wypoziomowali je najlepiej jak potrafili. Śruby ścinane często wylatują, ale w naszej wiosce rzemieślnik na rzemieślnika — i wtedy wyszliśmy z sytuacji. Kiedyś go przeoczyłem, zabrakło mi gazu, musiałem go ciągnąć do domu, bo nie było daleko. I w zasadzie bez mojej odśnieżarki — jakby bez rąk, nie tylko jestem zadowolony z przejęcia, ale wszystkich mieszkańców wsi.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarki do trawy DDE.Przegląd, instrukcje, opinie właścicieli
Ссылка на основную публикацию