Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST556

Wraz z nadejściem zimy wielu właścicieli domków letniskowych i wiejskich (a także mieszkańców wsi, właścicieli małych sklepów i organizacji) myśli o zakupie kompaktowego automatycznego urządzenia do czyszczenia małych obszarów ze śniegu. Nacisk kładziony jest właśnie na kompaktowość urządzenia i jego zwrotność.

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST556

Samojezdna odśnieżarka spalinowa Champion ST556 jest idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Producentem tego pługu śnieżnego jest amerykańska firma Champion, która posiada zakłady produkcyjne w Chinach.

Chiński montaż odśnieżarek wyróżnia się amerykańską jakością i wysoką niezawodnością.

Opis

Snowplow Champion ST556 jest wyposażony w czterosuwowy jednocylindrowy silnik (5,5 KM) z funkcją chłodzenia powietrzem. To dzięki możliwości chłodzenia silnika odśnieżarka może pracować kilka godzin z rzędu bez obawy o przegrzanie silnika.

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik (5.5 KM) Champion G160HK

Silnik uruchamiany jest ręcznie za pomocą specjalnego uchwytu. Mistrz ST556 jest wyposażony w sześć biegów, z których cztery są do przodu, a dwa do tyłu. Kompaktowe wymiary, niewielka waga (62,5 kg) i mocny bieżnik opon sprawiają, że jest niezastąpiony w ciasnych przestrzeniach i trudno dostępnych miejscach.

Snowplow Champion usuwa każdy rodzaj śniegu:

  • nieświeży;
  • świeżo upadły;
  • Skorupa;
  • lód itp.

Ząbkowane łopatki świdra umożliwiają łatwe podkopywanie śniegu o dowolnej gęstości i nieświeżości oraz oczyszczanie terenu w ciągu kilku minut. Zasięg odśnieżania tego modelu odśnieżarki wynosi do 15 metrów.

Charakterystyka

Moc (KM)4.1 / 5.5
Waga modelu62.5 kg
Szerokość uchwytu na śnieg, cm56
Wysokość przechwytywania, cm42
Koła (średnica/grubość) cale12 / 4
Blokada kołanie
Liczba biegów (przód/tył)4 / 2
Rozmiar silnika (cmXNUMX)163
Pojemność zbiornika paliwa, l3
Objętość skrzyni korbowej, l0,6
Uruchomienie silnikaручной
wyrzucanie śniegu2 prędkości
Regulacja kąta odrzutu śnieguRęka
Materiał śrubymetal
Zużyte paliwobenzyna
Kontrola kąta odrzutu śniegupilot, dźwignia
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Taiga BP-3850. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy odśnieżarki konieczne jest dokładne przestudiowanie jej urządzenia — wszystkich głównych elementów, systemów, elementów złącznych i powierzchni roboczych.

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat odśnieżarki Champion ST556

Nie zapomnij zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi pracy z odśnieżarką, ponieważ nieumiejętne obchodzenie się z urządzeniem może prowadzić do obrażeń i zagrozić życiu operatora.

Idealną opcją paliwową dla Champion ST556 jest benzyna 92-oktanowa.

Aby zapewnić długotrwałą, prawidłową pracę odśnieżarki Champion, należy uważnie monitorować poziom i jakość oleju w skrzyni korbowej i paliwie, stan filtra powietrza, świec zapłonowych, śrub mocujących itp.

Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Główne elementy odśnieżarki Champion ST556

Nie dopuszczaj do zatykania się głównych komponentów i systemów. Po zakończeniu sezonu zimowego należy odpowiednio konserwować odśnieżarkę, wtedy po długim okresie bezczynności nie będzie problemów z uruchomieniem.

Tutaj znajdziesz główne kroki konserwacji dmuchawy do śniegu: Instrukcja obsługi odśnieżarki Champion ST556

Przegląd wideo

Przegląd odśnieżarki Champion ST556

Opinie właściciela

Władimir Kuźmicz, 49 lat:

„Dostałem tego „chińskiego” dwa lata temu. Kusiła mnie jego kompaktowość i cena. Przez dwa lata eksploatacji nie było żadnych problemów, pokonałem wydajność pługu śnieżnego i jego możliwości terenowe (mocne bieżniki, posłuszna kontrola). Mam działkę o powierzchni 25 arów, musiałem ręcznie spędzić dzień wolny od śniegu, teraz z pomocą Mistrza ta procedura trwa od 2,5 do 3 godzin (w zależności od gęstości i wysokości śniegu). Dbam o «chińczyka» jak o małe dziecko — odpowiednio, zwrot z konserwacji wychodzi bez problemów, z pierwszej fabryki. Ale reflektory nie zaszkodzą! Zimą godziny dzienne są krótkie, często trzeba pracować po ciemku, trzeba szamanować oświetleniem. Dobra odśnieżarka, żadnych skarg.”

Dmitrij Aleksiejewicz, 57 lat:

«Witam. Chcę również zainwestować swój wkład, by tak rzec, aby potwierdzić, że odśnieżarka z kampanii Champion naprawdę zasługuje na uwagę i w pełni uzasadnia jej koszt. Mój Champion orka od 4 lat i obsługuje nie tylko moje podwórko, ale całą ulicę. Płynna praca bez poślizgu, podnoszenie łyżki, 6 biegów (4+2) i ekonomiczne zużycie paliwa to zalety, które mogę wymienić. Właściciele aut benzynowych z pewnością docenią, że Champion zjada również solidną benzynę 92 (nie trzeba na nią wydawać dodatkowych pieniędzy). Przez cały czas pracy raz zmieniłem magneto (bez powodzenia) i kilka razy wymieniłem śrubę ścinaną. Ratuję się przed lodem na ślimaku za pomocą suszarki budowlanej, ale jest to problem dla wszelkich pługów śnieżnych. Brak reflektora mi nie przeszkadza, moja strona jest dobrze oświetlona ze wszystkich stron.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka Bosch ARM 33. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli
Ссылка на основную публикацию