Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST656BS

Zimą większość obywateli naszego kraju ma dotkliwe pytanie o usuwanie śniegu z terytoriów przylegających do domu, garażu, na obwodzie podwórka, na podejściach do kompleksów mieszkalnych i innych, a także na placach i parkach.

Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion ST656BS

Jeśli decyzję o problemie postawimy wyłącznie na wycieraczkach, na ostateczny wynik będzie trzeba długo czekać, ponieważ człowiek nie jest w stanie usunąć śniegu z prędkością, jaką może zapewnić zmechanizowane urządzenie.

Opis

Zapraszamy do zapoznania się z odśnieżarką Champion ST656BS, która wielokrotnie przyspiesza i ułatwia tę ciężką pracę.

Pług śnieżny Champion ST656BS przeznaczony jest do odśnieżania:

 • świeżo upadły;
 • nieświeży;
 • gęsta skorupa;
 • lód itp.

Specjalna konstrukcja łyżki i ślimaka z nacięciami pozwala na podważanie masy śniegu o dowolnej gęstości. Wirujący wirnik kruszy nawet lód, po czym jest wyrzucany wraz ze śniegiem na odległość do 15 m. Kąt nachylenia i obrotu odśnieżarki jest regulowany.

Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik Briggs & Stratton 7,5 l. Z.

Samobieżna odśnieżarka benzynowa Champion ST656BS jest wyposażona w mocny, chłodzony powietrzem, jednocylindrowy silnik Briggs & Stratton (7,5 KM), co wydłuża żywotność jednostki.

Silnik uruchamia się na dwa sposoby:

 • ręcznie, dzięki specjalnemu uchwytowi;
 • z rozrusznikiem elektrycznym.

Wysoka wydajność silnika umożliwia użytkowanie odśnieżarki Champion ST656BS w trudnych warunkach pogodowych, w tym przy silnym spadku temperatury.

Ten model odśnieżarki ST656BS jest wyposażony w reflektory, które umożliwiają wykonywanie prac odśnieżających w nocy.

Kolejną cechą wyróżniającą odśnieżarkę ST656BS jest obecność sześciu biegów do przodu (zamiast zwykłych pięciu) i dwóch tylnych. Mocne opony mają duży bieżnik, który poprawia przyczepność odśnieżarki Champion do podłoża oraz zapobiega ślizganiu się i ślizganiu.

Charakterystyka

Moc (KM)4 / 7.5
Waga modelu42 kg
Szerokość uchwytu na śnieg, cm55.9
Wysokość przechwytywania, cm32
Koła (średnica/grubość) cale8 / 2
Blokada kołanie
Liczba biegów (przód/tył)6 / 2
6/2 Rozmiar silnika (cmXNUMX)205
Pojemność zbiornika paliwa, l2.8
Objętość skrzyni korbowej, l0,59
Uruchomienie silnika230/ręczne
wyrzucanie śniegu1 prędkości
Reflektoryjest
Materiał śrubyguma
Zużyte paliwobenzyna
Regulacja kąta wyrzutupilot, kabel
Weiterlesen:
Trymer spalinowy „Kaliber” BK-1980. Specyfikacje i zasady działania

Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy z odśnieżarką należy zapoznać się z jej urządzeniem i środkami ostrożności dotyczącymi pracy z nią.

Głównym warunkiem działania odśnieżarki jest stosowanie ściśle zgodnie z jej przeznaczeniem, do czyszczenia mas śniegu o dowolnej gęstości.

Ścisłe przestrzeganie zasad eksploatacji i środków bezpieczeństwa usuwa obrażenia i chroni życie.

Sugerujemy zapoznanie się z głównymi elementami urządzenia, a także wszystkimi informacjami związanymi z obsługą i konserwacją odśnieżarki, pobierając instrukcje z linku: Instrukcja obsługi odśnieżarki Champion ST656BS

Rozwiązywanie problemów

W przypadku wykrycia którejkolwiek z opisanych poniżej awarii konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny awarii w celu dalszych manipulacji.

Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat odśnieżarki Champion ST656BS

Typowe podziały to:

 • Nagła utrata mocy jednostki.
 • Brak możliwości uruchomienia silnika.
 • Nagła utrata prędkości.
 • Silne wibracje odśnieżarki.
 • Śruba przestała się obracać.
 • Problemy ze zmianą biegów.
 • Dźwignia jazdy jest wciśnięta i nie ma ruchu.

Nagła utrata mocy pracującej odśnieżarki powoduje:

 • Tłumik urządzenia jest zatkany sadzą. Niezbędnym działaniem jest oczyszczenie tłumika lub jego wymiana.
 • „Weź więcej, rzuć dalej, póki leci, odpocznij”. To właśnie ta taktyka pracy z odśnieżarką pomaga zmniejszyć moc i zwiększyć obciążenie silnika. Wychwytywanie zbyt dużej ilości śniegu jest szkodliwe dla wszystkich systemów maszyny. Konieczne jest zmniejszenie prędkości dmuchawy śnieżnej, zmniejszając w ten sposób wychwytywanie śniegu. Dodatkowo slajdy wymagają regulacji.
 • Zwracamy się do układu paliwowego i badamy filtr, przewody doprowadzające paliwo, gaźnik itp. W razie potrzeby czyścimy lub wymieniamy elementy.
Odśnieżarka Champion ST656BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat silnika Champion ST656BS

Jeśli silnik nie chce się uruchomić:

 • Sprawdź, czy zawór paliwa jest otwarty. Jeśli jest zamknięty, po prostu go otwórz.
 • Brak zbiornika paliwa uniemożliwi również uruchomienie silnika. Sprawdź zbiornik i napełnij wysokiej jakości paliwem. W przypadku odśnieżarki Champion modelu ST656BS jest to benzyna A-92.
 • Złej jakości, długo przechowywane paliwo traci swoje właściwości i dlatego silnik nie uruchamia się. Konieczne jest spuszczenie przeterminowanej benzyny i uzupełnienie świeżej.
 • Podkład jest pokryty. W takim przypadku pomoże tylko jego wymiana.
 • Magneto nie działa. Wymiana magneto przywróci bohatera do życia.
 • Problemy ze świecami zapłonowymi. Może się wypalić, zabrudzić, zamoczyć, być nieprawidłowo zainstalowany (nie są ustawione przerwy) itp. Wymiana świecy (jeśli się przepaliła), czyszczenie świecy (jeśli jest sadza), wymiana końcówki świecy (jeśli jest zamoczy), a także wyrównanie szczeliny.
Weiterlesen:
Ropa i benzyna: przygotowanie mieszanki paliwowej do piły łańcuchowej

Powodem gwałtownego spadku prędkości odśnieżarki Champion ST656BS jest zużyty lub po prostu naciągnięty pasek napędowy. W pierwszym przypadku konieczna jest jego wymiana, w drugim — dokręcenie.

Jeśli odśnieżarka wibruje nienaturalnie:

 • zużyty wirnik;
 • złamana śruba;
 • poluzowanie zapięć.

Jeśli wirnik lub świder stały się przyczyną silnych wibracji, pomoże tylko jedna rzecz — ich wymiana. Luźne elementy mocujące (śruby i nakrętki) wystarczy dokręcić kluczem, a odśnieżarka znów będzie działać.

Nagłe zatrzymanie obrotów ślimaka oznacza, że ​​śruby ślimaka zostały wycięte. Wkręć nowe, a problem zostanie rozwiązany.

Biegi włączają się, ale bardzo źle, jakby z wysiłkiem. Oznacza to, że linka sprzęgła została rozciągnięta. Wymiana linki z późniejszą regulacją pomoże przywrócić odśnieżarkę do stanu roboczego.

Jeśli obserwujesz obraz, gdy dźwignia jazdy jest wciśnięta i nie ma ruchu, to zużyte koło cierne jest przyczyną awarii. Zastąpienie go rozwiąże ten problem.

Ważne! Odśnieżarkę Champion ST656BS należy odpowiednio zakonserwować na koniec sezonu śnieżnego.

Przegląd wideo

Przegląd odśnieżarki Champion ST656BS

Opinie właściciela

Iwan Kuźmicz, 53 lata

„Pracuję jako woźny w przedszkolu w naszej dzielnicy. Zawsze bardzo boleśnie czekałam na nadejście zimy, bo każdego ranka i wieczoru musiałam z łopatą w rękach odgarniać ogromne terytorium ze śniegu! Ręce, plecy, głowa — wszystko ucierpiało! Ale kierownictwo przedszkola postanowiło unowocześnić swoje narzędzia i teraz pod moją opieką otrzymałem zupełnie nową odśnieżarkę Champion model ST656BS. Oczywiście musiałam trochę cierpieć, dopóki nie zrozumiałam, jak sobie z tym radzić, ale moje studia nie trwały długo! Instrukcja pomogła super, a kolega pomógł, jak mówią – wszystko opowiedział i pokazał. Teraz odśnieżanie to świetna zabawa! Wyszedłem rano, kiedy wszyscy jeszcze spali, włączyłem reflektory i cicho pracowałem … Do siódmej piękna, czystość, wszyscy są szczęśliwi, a ja jestem bardziej. W razie potrzeby czynność powtórzyć wieczorem (podczas opadów śniegu). Tak szczęśliwie zakończyła się moja „smutna historia” z łopatą! Urządzenie jest fajne, niezawodne!”

Valentin, 42 lata

„Witam, chcę opowiedzieć historię mojej znajomości z Mistrzem. Mając duże podwórko i kilka garaży (odpowiednio, samochody), zaistniała pilna potrzeba dmuchawy do śniegu — mój syn i ja po prostu nie byliśmy w stanie odgarnąć padającego śniegu na czas (mieszkamy w zaśnieżonym obszarze, gdzie pada śnieg rzadziej niż upadki), często spóźniliśmy się do pracy ze względu na dużą złożoność procesu. I tak po konsultacjach zdecydowaliśmy się na zakup Championa. Ojciec chrzestny pomógł mi wybrać konkretny model, który rzucił ten pomysł z odśnieżarką (jeździ nią od 3 lat). Zdecydowałem, wybrałem — kupiłem. Przywieziony do domu ojciec chrzestny oczywiście zapraszał, że tak powiem, do procesu uczenia się. Jak się okazało — nic skomplikowanego, odśnieżarkę łatwo uruchomić. Natychmiast zabrali się do pracy iw ciągu kilku minut usunęli zatory śniegowe! Wszystko! Nigdy więcej problemów ze śniegiem! Kum ostrzegał przed możliwymi awariami, mówił o środkach ostrożności (nie wkładaj tam rąk, nie wchodź tutaj …), radził sprawdzić elementy złączne przed rozpoczęciem pracy itp. Awaria była tylko jedna — odcięła śruba, no cóż, szybko to rozwiązaliśmy, co było potrzebne — przykręcona i praca ruszyła. Gorąco polecam tę odśnieżarkę wszystkim.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka MTD optima smart 38E. Parametry, parametry techniczne, przeznaczenie urządzenia
Ссылка на основную публикацию