Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka elektryczna Champion STE1650. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka elektryczna Champion STE1650. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka elektryczna Champion STE1650

Jedną z najmniejszych odśnieżarek z napędem elektrycznym jest elektryczna odśnieżarka Champion STE1650.

Odśnieżarka elektryczna Champion STE1650. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka Champion STE1650

Cechy:

 • Bardzo lekka waga, tylko 16 kg.
 • Pomimo kompaktowych wymiarów odśnieżarki szerokość łyżki wynosi 50 cm, a wysokość 33 cm.
 • Moc silnika elektrycznego to 1600 W. Maszyna jest podłączona do sieci 220 W, a specjalna ochrona uchroni operatora przed porażeniem prądem. Rozpoczęcie następuje po naciśnięciu przycisku „start”. Dzięki temu, że silnik jest elektryczny, maszyna pracuje niemal bezgłośnie.
 • Odśnieżarka Champion STE1650 przeznaczona jest do odśnieżania małych powierzchni ze świeżego śniegu. Obsługa odśnieżarki jest maksymalnie uproszczona, przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa.
 • Silnik wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 • Materiały, z których wykonana jest odśnieżarka mają zwiększoną wytrzymałość i odporność na zużycie (plastik, metal, guma).
 • Zasięg wyrzutu masy śniegu wynosi około 5-7 m.

Charakterystyka

Moc (KM)1600
Waga modelu16 kg
Napięcie sieciowe, (V, Hz)76
Wysokość przechwytywania, cm33
Szerokość przechwytywania, cm50
Regulacja zsypu śnieżnegoramię dźwigni
Regulacja kąta zsypu śnieżnegoручной
Materiał śrubyMetal, guma
Materiał obudowy śrubyplastikowy
Koła, średnica/grubość (cale)5 / 5.1

Instrukcja obsługi

Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi przed uruchomieniem urządzenia.

Odśnieżarka elektryczna Champion STE1650. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Schemat odśnieżarki Champion STE1650

Ważne rozdziały instrukcji:

 • urządzenie do odśnieżania;
 • zasady i wymagania bezpieczeństwa (ogólne i podczas pracy z określonymi węzłami);
 • przygotowanie sprzętu do pierwszego uruchomienia i dalszych prac;
 • Konserwacja.

Możesz przejść do bardziej szczegółowych instrukcji dotyczących pługa śnieżnego Champion STE1650 pod linkiem: Instrukcja obsługi odśnieżarki Champion STE1650

Przegląd wideo

Przegląd odśnieżarki Champion STE1650

Opinie właściciela

Igor, lata 35:

„Kupiłem to dziecko dwa lata temu, wybrałem ten model ze względu na jego niewielkie rozmiary i lekkość – jest łatwy w transporcie, wygodny w przenoszeniu i zajmuje bardzo mało miejsca do przechowywania. Śnieg rzuca zaskakująco mocno, idealnie współpracuje ze świeżo opadłym śniegiem — leci w wachlarzu do 6 m. Ale lekko roztopiony i nieświeży wymaga dodatkowego wysiłku człowieka. Odśnieżarka jest bardzo lekka (tylko 16 kg), więc jeśli śnieg jest gęsty, stęchły, jedzie na górę bez czyszczenia. Muszę mocno naciskać na samochód, jednocześnie go popychając. Nie jest to zbyt wygodne i męczące, dlatego wolę zajmować się świeżo opadłym śniegiem. Uzależnienie od sieci nie stanowi problemu, od razu kupiłem specjalny drut o wymaganej długości i teraz spokojnie jeżdżę po podwórku. Tak, ważny punkt – podwórko musi być idealnie płaskie, bez wybojów i przeszkód w postaci kamieni itp. Wyboje nie pozwolą na jakościowe oczyszczenie powierzchni śniegu, a kamienie mogą uszkodzić łopatki świdra. Sprawdziłem to w pierwszym roku eksploatacji. Odśnieżarka nie jest zła, usprawiedliwia koszty, przy okazji cena jest bardzo przystępna.”

Vadim, 39 lat:

„Do tego modelu odśnieżarki przyciągnęła mnie przede wszystkim cena, a następnie jej niewielkie rozmiary. Pracowała — i schowana, nie zajmuje dużo miejsca. Poza tym nie ma dla Ciebie problemów ze świecami, benzyną. olej i inne rzeczy — podłączyłem do sieci, wcisnąłem przycisk i odjechałem. Zaczyna się łatwo przy każdej pogodzie i temperaturze, choć na 15 minut pracy tyle samo przypada na przerwę. Odzyskuje świeżo spadły śnieg w ciągu minuty, ale będę musiał się pocić ze stęchłym śniegiem (dla mnie), ponieważ odśnieżarka jest lekka i nie ugina się pod jej ciężarem, a zatem nie usuwa całego śniegu. A potem z całych sił wciskam go w śnieg, z wysiłkiem popychając go do przodu. Ciężko, ale czego chcesz – za taką cenę i żeby to było zupełnie bezwysiłkowe? Wciąż lepsze niż łopata. Urządzenie pasuje, nie ma narzekań, kto szuka właśnie takiego maluszka — można spokojnie kupić.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Chainsaw Poulan 2150: opis, dane techniczne i zasady użytkowania
Ссылка на основную публикацию