Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki HUSQVARNA: przegląd, instrukcje, recenzje serii 100 i 200

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Opis

Husqvarna nie jest obca produkcja sprzętu rolniczego. Od ponad 300 lat tworzy sprzęt dla rolników, ogrodników i po prostu ludzi, którzy dbają o tereny w pobliżu ich ukochanego domu.

Dacza stała się integralną częścią życia ludzi z krajów WNP. Większość z nich spędza na nim czas nawet zimą. W takich realiach pług śnieżny staje się niezbędnym warunkiem komfortu. Właściciel tej techniki nie będzie spędzał czasu z łopatą za każdym razem po opadach śniegu.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Odśnieżarki Husqvarna serii 100 i 200

Odśnieżarki Husqvarna ST 100 i 200 są znane ze swojej trwałości i niezawodności. Każda nowa jednostka to dzieło sztuki. Potężna konstrukcja, która nie tylko cieszy oko, ale ma również praktyczne zalety. Każda mała rzecz, która może wydawać się bezużyteczna, została przemyślana i umieszczona z jakiegoś powodu.

Pługi śnieżne Husqvarna zawsze były na najwyższym poziomie. Dla producenta reputacja jest cenniejsza niż oszczędności na częściach zamiennych. Części zamienne są wykonane z trwałych materiałów, które były testowane pod kątem wytrzymałości przez ponad jedną zimę.

Seria Husqvarna 100

Charakterystyczną cechą tej serii jest moc i kompaktowość w jednym urządzeniu. Ta seria bez wątpienia nazywana jest najlepszymi pługami do letnich domków. Czyszczenie placów zabaw, wąskich ścieżek, osiedli i dużych parkingów to dla tych maszyn łatwe zadanie.

Husqvarna ST 131

ST 131

Mały, ale mocny pług śnieżny zasilany benzyną do odśnieżania do 20 centymetrów wysokości. Ergonomiczna konstrukcja, łatwość obsługi, jakość czyszczenia i intuicyjna funkcjonalność sprawiają, że odśnieżarka jest idealnym wyborem dla początkujących.

Husqvarna ST 151

ST 151

Odśnieżarka spalinowa Husqvarna ST 151 jest łatwa w obsłudze i wydajna. Umożliwia czyszczenie nawet w nocy, ponieważ zamontowane są reflektory. Kompaktowa konstrukcja ułatwia transport i przechowywanie. Mimo całej swojej mocy maszyna jest cicha, a wibracje na uchwycie są bardzo niskie.

Weiterlesen:
Trymer Huter GGT 800S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Seria Husqvarna 200

Masywny i mocny sprzęt wykorzystujący dwustopniowy system odśnieżania. Ślimak rozdrabnia śnieg i przesyła go rynną do wentylatora. Dzięki takiej konstrukcji śnieg jest wyrzucany daleko. Wygodny system sterowania, regulowane, podgrzewane uchwyty, napęd samobieżny i duża łyżka, to wszystko jest charakterystyczne dla każdej maszyny z tej serii.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 224

ST 224

Wysokowydajna odśnieżarka odpowiednia zarówno do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Konstrukcja maszyny zwiększa jej stabilność. Rozrusznik elektryczny rozgrzewa silnik, gdy tylko maszyna zostanie podłączona do sieci. Działa ze śniegiem do 30 centymetrów wysokości.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 227P

ST 227P

Zainstalowana obudowa ślimaka o podwyższonej wytrzymałości, skuteczny tłumik, automatyczna regulacja prędkości — sprawia, że ​​maszyna idealnie nadaje się do użytku na wsi. Regulacja układu kierowniczego poprawia trwałość silnika i śruby ścinanej. Możliwość usunięcia blokady mechanizmu różnicowego w celu zwiększenia przyczepności.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 230P

ST 230P

Jedna z najmocniejszych maszyn z tej serii, zastosowano silnik o mocy 9.6 koni mechanicznych. Maszyna jest masywna i masywna, ale to nie czyni jej mniej zwrotną. Ślimak przechwytuje śnieg o wysokości do 30 centymetrów i szerokości do 76 centymetrów. Przekładnia posiada tarczę cierną.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 276EP

ST 276EP

Wydajna dmuchawa do śniegu. Trwałość zapewnia odporna na zużycie obudowa ślimaka wykonana z trwałego materiału. Istnieje możliwość regulacji wysokości obudowy nad podłożem, co chroni powierzchnię przed uszkodzeniem. Wymiana jakichkolwiek problematycznych części nie będzie trudna, a poradzi sobie z tym przeciętny użytkownik.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 261E

ST 261E

Ciężka i duża odśnieżarka, która mimo to nie straciła na zwrotności. Dzięki zwolnieniu mechanizmu różnicowego łatwo się obraca, a podgrzewane uchwyty i regulacja wysokości sprawiają, że maszyna jest łatwa w obsłudze. Model ten nie posiada reflektorów, ale jest to najtańszy model z tej serii.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Husqvarna ST 268EP

ST 268EP

Jedyna w tej serii odśnieżarka gąsienicowa. Obecność gąsienic poprawia płynność i stabilność tego specjalnego modelu szwedzkiej firmy Husqvarna. Praca z maszyną daje pierwszorzędne rezultaty i przyjemność. Dzięki dużej mocy sprzątanie terenu jest bardzo szybkie, odrzut śniegu jest regulowany i może osiągnąć 15 metrów.

Weiterlesen:
Kosiarka Stiga Turbo 53 6 opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Jakość wykonania

Firma zawsze stawiała na jakość i niezawodność swojego sprzętu. Każdy wydany przez nich pług śnieżny wytrzyma dłużej niż jeden sezon. Czasami urządzenia przychodzą z drobnymi problemami, ale zadzwoń do centrum serwisowego, a mistrzowie przybędą pod wskazany adres. Jeśli nie da się go naprawić na miejscu, zabiorą go i przyniosą z powrotem. W nowym aucie nie ma luzów.

Musisz stale monitorować poziom oleju w samochodzie.

Jeśli poziom oleju spadnie poniżej pożądanego poziomu, odśnieżarka zużyje się wielokrotnie szybciej. Przede wszystkim uderzy to w paski, a paski są „czułym” miejscem w projekcie.

Odśnieżarka HUSQVARNA: przegląd serii 100 i 200, instrukcja, recenzje

Szczotka Husqvarna

Naprawa odśnieżarki Husqvarna to prosta sprawa, jeśli nie są to istotne szczegóły, to sam właściciel sobie z tym poradzi. Aby zapobiec takim problemom, należy stale sprawdzać dokręcenie śrub i w razie potrzeby je dokręcać. Dzięki temu silnik jest chroniony przed przeciążeniami.

Szczotka do czyszczenia ślimaka powinna być używana stale, wydłuży to żywotność maszyny i zwiększy jej wydajność.

Zasada działania

Olej Husqvarna HP

Porównując serie 100 i 200 warto zauważyć, że 100 jest znacznie cichsza i praktycznie nie ma wibracji na uchwytach tych maszyn. Seria 200 ma więcej wibracji, podobnie jak hałasy, ale dzięki dopasowanym do nich tłumikom są znacznie cichsze.

Wymiana oleju jest ważna dla każdej odśnieżarki. Sami producenci zalecają napełnianie olejem do dwusuwów Husqvarna HP, został on opracowany specjalnie dla sprzętu tej firmy.

Olej w odśnieżarce Husqvarna należy uzupełnić do znaku wskazującego maksymalny możliwy poziom oleju. Więc samochód będzie się czasem zużywał mniej. Technik powinien regularnie sprawdzać olej i go wymieniać.

Eksploatacja

Korzystanie z techniki Husqvarna nie jest trudne, ale powinno być dokładnie monitorowane.

  • Do zestawu dołączona jest instrukcja. Opisuje montaż maszyny i pierwsze uruchomienie. Należy go dokładnie przestudiować, nawet chwile, które na pierwszy rzut oka są nieistotne, przydadzą się podczas pracy.
  • Po pracy pamiętaj o oczyszczeniu sprzętu z resztek śniegu;
  • Ważny! Warto poczekać, aż śnieg stopi się na rozgrzanej odśnieżarce i uruchomić silnik jeszcze przez kilka minut, aby wilgoć wyparowała i nie pojawiła się korozja.
Weiterlesen:
Chainsaw Champion 240: opis, charakterystyka, użytkowanie i bezpieczeństwo

Przegląd wideo

Recenzja odśnieżarki Husqvarna serii 100

Recenzja odśnieżarki Husqvarna serii 200

Wymiana paska ślimakowego w odśnieżarce Husqvarna serii 200

Opinie właściciela

Fora pełne są opinii o odśnieżarkach Husqvarna, każdy właściciel chwali swój samochód i radzi zabrać sprzęt tylko ze szwedzkiej firmy. Główną zaletą jest trwałość i moc.

Dmitrij:

„Długo zastanawiałem się, który model kupić, oglądałem recenzje wideo, a przede wszystkim podobało mi się, jak 131 modeli przeszło test. Kompaktowy, mocny, cichy — idealny do sprzątania okolicy. Po zakupie postanowiłem od razu przystąpić do czyszczenia, uruchomiłem się za pierwszym razem. Pierwsze wrażenie to łatwość obsługi. Płynna praca maszyny i sprawność odśnieżania od razu mnie kupiły. Teren został oczyszczony w ciągu godziny. Wcześniej był samochód innej firmy. Porównując z nim byłem zszokowany tym, jak wygodne i skuteczne jest to urządzenie. W sezonie nie jedno przeoczenie, radzę wszystkim, idealne dla początkujących.

Iwan:

„Kupiłem 268EP, przyniosłem go, zmontowałem, kiedy pierwszy raz zobaczyłem tego „potwora”, zacząłem wątpić w jego zwrotność. Jakże byłam mile zaskoczona, gdy zakręty były tak łatwe, jakby w moich rękach mały i kompaktowy samochód. Warto dodać, że próbowałem go przekręcić jedną ręką, nic się nie zmienia. Ręka płynnie obraca samochód, a Ty jesteś zaskoczony kompatybilnością mocy, masywności i łatwości ruchu.

Timur:

„To druga odśnieżarka szwedzkiej firmy, którą wypróbowałem. Porównując je chciałbym powiedzieć, że obie maszyny łatwo się uruchamiają, szybko czyszczą i są trwałe. Używam pierwszego ST 230P w kraju, muszę posprzątać podwórko i duży parking. Urządzenie jest mocne i masywne, ale łatwe w obsłudze, nie ma żadnych reklamacji w działaniu, tylko kilka razy wymieniałem już paski. Drugi ST 131, używam go w domu, bo podwórko jest małe i nie ma nic specjalnego do czyszczenia, ale ten „mały” czyści tak, jakby przed tobą był mini traktor. Jestem zadowolona i usatysfakcjonowana z zakupu, radzę wszystkim zakupić sprzęt tych firm”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Odśnieżarka Huter SGC 4000. Dane techniczne, instrukcje, opinie
Ссылка на основную публикацию