Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 1000E. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Opis

Huter SGC 1000E to pierwszy i najprostszy model pługu śnieżnego, który może pracować tylko przy świeżym śniegu.

Odśnieżarka Huter SGC 1000E. Opis, instrukcje, recenzje

Odśnieżarka elektryczna Huter SGC 1000E

Huter SGC 1000E to elektryczna odśnieżarka zasilana z publicznej sieci elektrycznej.

Koło pasowe tego urządzenia wykonane jest z tworzywa sztucznego. Oznacza to, że nie jest przeznaczony do pracy ze sklejonym śniegiem lub dużymi zaspami śnieżnymi. Guma również nie jest w stanie wytrzymać dużego obciążenia.

  • Moc silnika wynosi 1000 watów lub 1,36 koni mechanicznych.
  • Szerokość pojedynczego uchwytu wynosi 28 cm, a wysokość 15 cm.
  • Maksymalna odległość zrzucania śniegu sięga 6 m.

Charakterystyka

Typ silnika
elektryczny (sieć)
Usuwanie śniegu
Szerokość robocza
28 cm
wysokość uchwytu
15 cm
Maks. zasięg rzucania
6 m
mechanizm roboczy
gumowany ślimak
Charakterystyka konstrukcji
silnik
Moc silnika
1000 watów
Wspólny
Waga
7 kg

Funkcje aplikacji

Huter SGC 1000E to elektryczna odśnieżarka, dlatego należy zachować jak największą ostrożność podczas jej użytkowania i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Właściciele są odpowiedzialni nie tylko za własne zdrowie, ale także za zdrowie innych.

  1. Przed rozpoczęciem pracy należy wzrokowo sprawdzić integralność kabla zasilającego, aby uniknąć zwarcia, zwłaszcza że praca Hutera SGC 1000E wiąże się ze śniegiem, który po stopieniu dobrze przewodzi prąd.
  2. Podczas pracy należy nosić wygodne, obcisłe ubranie, aby nie wpadło ono przypadkowo do ślimaka.
  3. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z Hutera sgc 1000e na pochyłym terenie, ponieważ może to spowodować utratę kontroli nad maszyną.
  4. Jeśli wystąpi jakakolwiek usterka, zabrania się samodzielnej regulacji lub modernizacji elektrycznej odśnieżarki.

Urządzenie

Odśnieżarka ma prostą konstrukcję i składa się z kilku podstawowych części: silnika, ślimaka, zsypu śnieżnego i teleskopowego uchwytu.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 137. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Odśnieżarka Huter SGC 1000E. Opis, instrukcje, recenzje

Dzięki wysuwanej rękojeści elektryczna odśnieżarka Huter SGC 1000E może być wygodnie obsługiwana przez osoby o każdym wzroście.

Na uchwycie znajduje się dźwignia napędu ślimaka.

Odśnieżarkę obsługuje się jedną ręką, ponieważ ma lekką konstrukcję i waży zaledwie 7 kg.

Instrukcja obsługi

Przed użyciem przeczytaj  instrukcja do pracy. Zawiera przydatne informacje dotyczące niuansów pracy z odśnieżarką Huter SGC 1000E.

Instrukcja obsługi zawiera główne cechy modelu, możliwe awarie i sposoby ich rozwiązania, zasadę działania i adresy centrów serwisowych do prac naprawczych.

Bieganie

Jest to model elektryczny i bieganie w najszerszym tego słowa znaczeniu nie jest potrzebne. Wystarczy podłączyć odśnieżarkę Huter SGC 1000E do zasilania i rozpocząć odśnieżanie.

Serwis

System mechanizmu śrubowego

Elektryczna odśnieżarka Huter SGC 1000E jest bezpretensjonalna w konserwacji. Upewnij się, że kabel nie jest nigdzie zagięty. W przeciwnym razie może się zepsuć i wymagać wymiany na całej długości.

Po zakończeniu wszystkich prac czyszczących usunąć pozostały śnieg ze zsypu i ślimaka. To znacznie wydłuży żywotność maszyny.

Poważne awarie

  1. Producent nie zaleca samodzielnej naprawy silnika odśnieżarki elektrycznej Huter SGC 1000E. Istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia uzwojenia silnika. Należy to robić tylko w wyspecjalizowanych centrach serwisowych.
  2. Jeśli jednak rynna jest zatkana, nie ma potrzeby chodzenia do serwisu, wystarczy po prostu wyczyścić nagromadzenie szczotką.
  3. Jeśli podczas pracy występują wibracje, najprawdopodobniej problemy są związane ze ślimakiem. Sprawdź go pod kątem integralności, jeśli wystąpi deformacja lub naruszenie integralności, konieczne jest jego całkowite zastąpienie.

Opinie

Głównym źródłem informacji w naszych czasach jest Internet. Na forach pojawiło się wiele recenzji dotyczących doświadczeń związanych z użytkowaniem Hutera SGC 1000E. Poniżej kilka z nich.

Pete pisze następującą recenzję:

„W pierwszym dniu pracy płyty na spodzie obudowy odpadły z powodu zwiększonych wibracji. Mają służyć poprawie poślizgu, ale w moim przypadku coś poszło nie tak. Przewód nie jest w żaden sposób zamocowany w gnieździe. Ze względu na to, że przewód jest mały, trzeba użyć przedłużacza, a wtyczka ciągle z niego wypada, musiałem go związać.

A głównym bólem jest świder. To plastik!!! Pękł dla mnie podczas drugiego odśnieżania, kiedy trochę się stopił. I okazało się, że śnieg nie jest dużo gęstszy. W końcu to tylko pieniądze wyrzucone w błoto.

Plusy: Tania dmuchawa do śniegu.

Minus: Wyjątkowo nieudany model pod każdym względem, lepiej zapłacić trochę więcej i wziąć normalny.

Oto komentarz Władimira:

„Wiele stron pisze o gumowanym ślimaku, nie wierz w to. Najpopularniejszy plastik! Szukałem modelu gumowanego, bo jest bardziej praktyczny w życiu codziennym. Zdecydowałem się na Hutera sgc 1000e. Teraz traktuję to jak „szkło”. Nie daj Boże, że gdzieś wpadnie, uderzy lub coś stałego dostanie się do świdra.

Plusy: Cena, dobrze czyści miękki śnieg, silnik elektryczny nadal pracuje bezawaryjnie.

Minus: Ślimak z tworzywa sztucznego, krótki przewód do włączania.

 

Weiterlesen:
Kosiarki do trawy DDE.Przegląd, instrukcje, opinie właścicieli

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию