Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 2000E. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Huter SGC 2000E. Opis, instrukcje, recenzje

Opis

Model Huter SGC 2000E różni się od ogólnej gamy odśnieżarek Huter. Nie jest napędzany silnikiem benzynowym, ale prądem elektrycznym. Aby włączyć huter sgc 2000e, musisz podłączyć zasilanie do zwykłego gniazdka. Aby to zrobić, maszyna ma długie połączenie. I nie ma tu poważnych problemów.

Odśnieżarka Huter SGC 2000E. Opis, instrukcje, recenzje

Odśnieżarka elektryczna Huter SGC 2000E

Dlatego jeśli potrzebujesz elektrycznej odśnieżarki, huter sgc 2000e jest doskonałym rozwiązaniem. Jest wyprodukowany w Niemczech. Korpus wykonany jest ze stali i wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Prędkość obrotowa ślimaka wynosi 2600 obr./min.

Maksymalna wysokość pokrywy śnieżnej do czyszczenia wynosi 16 cm, a szerokość 40 cm, dlatego ten model jest wybierany tylko wtedy, gdy mieszkasz w regionie, w którym pada niewielka ilość śniegu.

To urządzenie jest łatwe w obsłudze, ponieważ waży tylko 12 kg. Dzięki temu można go swobodnie podnosić i instalować w żądanym kierunku.

Maksymalna odległość odśnieżania elektrycznej odśnieżarki Hooter wynosi 5 metrów.

Charakterystyka

Typ silnika
elektryczny (sieć)
Usuwanie śniegu
Szerokość robocza
40 cm
wysokość uchwytu
16 cm
Kontrola kierunku rzutu
+
Regulacja odległości rzutu
+
Maks. zasięg rzucania
5 m
mechanizm roboczy
gumowany ślimak
Charakterystyka konstrukcji
Ruch
na kołach
silnik
Moc silnika
2000 watów
Wspólny
Waga
12 kg

Funkcje aplikacji

Przede wszystkim należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, ponieważ właściciele są bezpośrednio odpowiedzialni za konsekwencje używania sprzętu do odśnieżania.

Surowo zabrania się pracy w stanie zmęczenia lub pod wpływem alkoholu.

Należy nosić wygodne i antypoślizgowe buty. Nie należy nosić szerokich spodni ani luźnej kurtki, aby przypadkowo nie wpadły do ​​ślimaka odśnieżarki.

Nie zaleca się używania elektrycznego Hutera SGC 2000E na pochyłości, ponieważ znacznie zwiększa to ryzyko obrażeń.

Nie przeprowadzaj samodzielnie napraw ani nie ulepszaj silnika. Takie działania mogą uszkodzić sprzęt, a po włączeniu zasilania istnieje duże ryzyko porażenia prądem.

Weiterlesen:
Recenzja piły łańcuchowej Zubr: opis i dane techniczne

Film ukazuje moment odśnieżania małej pokrywy śnieżnej za pomocą dmuchawy do śniegu.

Poczekaj, aż silnik ostygnie przed umieszczeniem odśnieżarki Huter SGC 2000E w pomieszczeniu.

Urządzenie

Elektryczne pługi śnieżne są proste w konstrukcji.

Jego urządzenie składa się z czerpni śniegu, świdra, zsypu do wyrzucania śniegu i reflektora.

Koła w tym modelu wykonane są z mocnego plastiku.

Odśnieżarka Huter SGC 2000E. Opis, instrukcje, recenzje

Zarządzanie jest umieszczone na pasku sterowania. Dźwignia sterująca znajduje się po prawej stronie, obok dźwigni napędu ślimaka.

Aby uczynić skręty elektrycznej odśnieżarki tak wygodnymi, jak to możliwe, na środku wysięgnika znajduje się uchwyt do obracania ślimaka.

Instrukcja obsługi

Do odśnieżarki powinna być dołączona instrukcja obsługi. Prosimy o uważne zapoznanie się z nią przed rozpoczęciem pełnoprawnej pracy. Ponieważ jest to sprzęt elektryczny, należy się z nim obchodzić ostrożnie.

Jeśli zgubiłeś instrukcję lub kupujesz używany samochód, a go brakuje, możesz go pobrać z tego  Informacje.

Bieganie

Pomimo tego, że silnik tutaj nie jest benzynowy, ale elektryczny, Huter SGC 2000E wymaga docierania przed pełną eksploatacją.

Nie można rozpocząć odśnieżania od samego początku. Należy pozostawić go na kilka minut bezczynności, a następnie powoli rozpocząć czyszczenie.

Te proste manipulacje mogą znacznie przedłużyć żywotność elektrycznej odśnieżarki.

Odśnieżarka elektryczna Huter sgc 2000E:

Serwis

Ta maszyna jest łatwa w utrzymaniu, łatwa do uporządkowania po odśnieżeniu. Po prostu wyłącz zasilanie i przejedź miotłą nad świdrem.

Należy uważać, aby kabel nie był zgięty ani ściśnięty. W takim przypadku urządzenie może ulec awarii i generować iskry, które mogą spowodować pożar.

Jeśli zima się skończyła i nie planujesz używać maszyny w najbliższej przyszłości, powinieneś przetrzeć wszystkie metalowe części naoliwioną szmatką. Dzięki tej obróbce na Huter SGC 2000E nie pojawią się kieszenie korozyjne.

Odśnieżarka HUTER SGC 2000E pracuje niemal bezgłośnie. Zalecany do utrzymania powierzchni do 150 mkw.

Weiterlesen:
Kosiarki do trawy benzynowe DAEWOO DLM 5100 - recenzja i opinie właścicieli

Poważne awarie

Nie zaleca się samodzielnej naprawy tej odśnieżarki, ponieważ jest to model elektryczny. Niewłaściwy montaż znacznie zwiększa ryzyko poparzeń i obrażeń. Dlatego zaleca się przeprowadzanie napraw wyłącznie w centrach serwisowych.

Często zdarza się sytuacja, że ​​silnik brzęczy, ale nie działa. Może się to zdarzyć, jeśli próbujesz usunąć warstwę śniegu, która jest zbyt twarda. Spróbuj czyścić luźne powierzchnie.

Jeśli ślimak jest zablokowany, odłącz zasilanie od odśnieżarki Hooter i ręcznie odblokuj ślimak.


Wibracje pojawiają się na skutek poluzowania połączeń śrubowych lub uszkodzenia ślimaka. W pierwszym przypadku wystarczy tylko dokręcić połączenia, a w drugim będziesz musiał całkowicie wymienić świder.

W przypadku pojawienia się dymu i charakterystycznego zapachu spalenizny należy natychmiast przerwać pracę. W tym przypadku wystąpiły problemy z uzwojeniem wirnika lub rozrusznika. Nie zaleca się samodzielnej naprawy tych usterek, lepiej skontaktować się ze specjalistycznymi centrami serwisowymi.

Opinie

Na forach jest wiele komentarzy na temat doświadczeń z odśnieżarką huter sgc 2000e.

Pete pisze:

„Kupiłem to zdemontowane. Początkowo obawiałem się, że nie będę w stanie wszystkiego poskładać i długo będę musiał się zastanawiać, gdzie wkręcić tę lub inną nakrętkę. W praktyce wszystko potoczyło się bardzo prosto. W zestawie znajdują się szczegółowe instrukcje, a także śrubokręt z kluczem. Cały montaż trwał nie więcej niż 30-40 minut.

Koperta wydaje się być wykonana z grubego plastiku, świder jest metalowy, rączka również wykonana jest z metalu, ale poczucie kruchości konstrukcji nie ustępuje. Podczas pracy nie jest głośny. Jest łatwy w obsłudze, nawet młodszy brat sobie z tym radzi. Odśnieżanie jest dobre. Tak, nie zabiera dużych zasp. Ale możesz go pokroić na kawałki, prawda? Główną wadą jest krótki przewód. Aby w pełni wyczyścić podwórko, musiałem wyciągnąć z domu wszystkie nośniki ”.

Oto komentarz Władimira:

„Kupiliśmy odśnieżarkę jakieś 3 lata temu, kupiliśmy ją, gdy już spadł śnieg i trzeba było pogodzić się z jej konsekwencjami. Zdecydowaliśmy się na elektryczność, ponieważ była tańsza. Huter sgc 2000e to stosunkowo mały samochód, ale bardzo zwrotny. Szybko odśnieża, a szerokość robocza 40 cm w zupełności wystarczy. Jedynym zastrzeżeniem jest krótki przewód, zdecydowanie potrzebujesz przedłużacza. Podczas pracy z mokrym śniegiem przykleja się do bloczka i często trzeba się zatrzymać, aby go oczyścić. Mimo wszystkich niedogodności w Twoim domu zimą jest to rzecz niezastąpiona.

 

Weiterlesen:
Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Champion. Opinie

 

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию