Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Huter SGC 4000. Dane techniczne, instrukcje, opinie

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 4000. Opis, dane techniczne, instrukcje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Huter SGC 4000. Dane techniczne, instrukcje, opinie

Opis

Huter SGC 4000 jest opracowywany w Niemczech. Przeznaczony jest do odśnieżania niewielkich powierzchni, takich jak: tereny przydomowe, parkingi czy ciągi piesze.

Odśnieżarka Huter SGC 4000 samojezdna. Oznacza to, że silnik napędza nie tylko samo koło pasowe do czyszczenia, ale także koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca z tym sprzętem dla właścicieli staje się znacznie łatwiejsza.

Odśnieżarka Huter SGC 4000. Dane techniczne, instrukcje, opinie

Odśnieżarka Huter SGC 4000

Odśnieżarka Huter SGC 4000 posiada silnik benzynowy o mocy 5,5 KM. Działa na wysokooktanowe paliwo AI-92. Objętość zbiornika gazu jest zaprojektowana na 3 litry paliwa.

Skrzynia biegów ma 6 pozycji: 4 do przodu i 2 do tyłu. Zadaniem operatora jest dobranie optymalnej prędkości i rozpoczęcie pracy.

Charakterystyczne cechy odśnieżarki Huter SGC 4000:

 • Jest to urządzenie samobieżne z oponami zimowymi. Mają szeroki i wyraźny bieżnik ułatwiający poruszanie się po każdej warstwie śniegu;
 • Właściciele mogą regulować kierunek rzucania śniegu bezpośrednio podczas jazdy;
 • Świder wykonany jest z wysokiej jakości stali, która jest w stanie rozdrabniać sklejony śnieg i lód bez uszkadzania części;
 • Rama wokół ślimaka ma dużą wysokość, co pozwala właścicielom usunąć grubą warstwę pokrywy śnieżnej. Szerokość pojedynczego uchwytu wynosi 56 cm, a maksymalna wysokość 42 cm;
 • Potężny czterosuwowy silnik benzynowy jest w stanie zapewnić wydajność odśnieżarki huter sgc 4000 w każdych warunkach;
 • Łatwo dostępny zbiornik paliwa dla łatwego tankowania. Ponieważ tankowanie to duży problem w wielu podobnych urządzeniach, a odśnieżarka huter sgc 4000 ma szeroką szyjkę w zbiorniku. Pozwala to nie rozlewać benzyny podczas jej napełniania;
 • Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu ani źródeł zasilania. Działanie pługa śnieżnego jest całkowicie autonomiczne.

Specyfikacje

ModelSGC4000
silnik4-suwowy, jednocylindrowy
Moc6.5
prędkość4 do przodu / 2 do tyłu
Szerokość przechwytywania, cm56
Wysokość przechwytywania, cm42
Pojemność zbiornika paliwa, l3.0
Rodzaj ruchuz własnym napędem
Weiterlesen:
Pilarki Comfort: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Urządzenie

Konstrukcja odśnieżarki spalinowej Huter SGC 4000 jest prosta i intuicyjna.

Na pasku sterowania znajdują się dwie dźwignie, które uruchamiają koła i ślimak. Nieco niżej znajduje się przełącznik prędkości.

Odśnieżarka Huter

Kierunek wyrzutu ustawia się za pomocą dźwigni, a jego położenie można regulować nawet w ruchu.

Zasada działania odśnieżarki jest prosta. Ślimak podnosi śnieg i kieruje go do wirnika, który obraca się i wyrzuca go przez zsyp.

Jeśli śnieg jest zatkany, można go usunąć za pomocą specjalnego narzędzia do czyszczenia. Jest dostarczany w standardzie i jest zamocowany na górze wiadra.

Krótki przegląd odśnieżarki Huter SGC 4000 można znaleźć poniżej w filmie:

montaż

Aby odśnieżarka działała długo i prawidłowo, należy ją odpowiednio zmontować i wyregulować przed użyciem zgodnie z instrukcją użytkowania. Aby to zrobić, powinieneś znać szczegóły komponentów pługa śnieżnego Huter 4000.

 1. Montaż uchwytu sterującego

  Za pomocą czterech śrub zamontuj dźwignię sterującą na korpusie odśnieżarki. Jego detale składają się z dwóch części. Dlatego najpierw zmontuj pierwszą część urządzenia na obudowie, a następnie przymocuj do niej drugą.
 2. Instalowanie zsypu śnieżnego

  Rynna montuje się mocując ją do urządzenia za pomocą wkrętów. Na początek należy zamontować wspornik w samej rynnie. Jest potrzebny do dodatkowej ochrony podczas pracy. Następnie należy zamontować rynnę na miejscu. Pamiętaj, aby nasmarować połączenia śrubowe przed ich dokręceniem.

  Instalowanie zsypu śnieżnego
 3. Montaż dźwigni obrotu zsypu

  Aby zmienić kierunek wyrzucania śniegu, konieczne jest przestudiowanie szczegółów i wyregulowanie działania dźwigni, aby go kontrolować. Aby to zrobić, konieczne jest zamocowanie go na ramie odśnieżarki za pomocą zawleczki i zamocowanie na uchwycie sterującym za pomocą wspornika.

  Montaż dźwigni obrotu zsypu
 4. Montaż dźwigni prędkości

  Dźwignię należy zamontować w otworze znajdującym się w tablicy. A następnie przymocuj go do rury za pomocą dwóch śrub i nakrętek.
 5. Montaż kabli napędowych odśnieżarki

  Zainstaluj końcówki kołków w kształcie litery Z w otworach w dźwigniach i przykręć do nich tuleje kabli napędowych, jak pokazano na rysunku.

Regulacja butów odśnieżarki

Według instrukcje w zależności od zastosowania należy wyregulować położenie butów tak, aby świder nie sięgał podłoża. Podczas dokonywania korekt należy wziąć pod uwagę właściwości obrabianej powierzchni.

Weiterlesen:
Kosiarki spalinowe Briggs and Stratton - przegląd modeli, opinie właścicieli, instrukcje

Jeśli prace będą prowadzone na nierównych i miękkich obszarach, pozycja urządzenia powinna znajdować się na maksymalnej wysokości. Jeśli powierzchnia jest płaska i gęsta, ustaw minimalną pozycję.

Instrukcja obsługi

Sprzedam odśnieżarkę Huter SGC 4000 bez benzyny i oleju!

Przed pierwszym użyciem konieczne jest przelanie tych płynów do specjalnych zbiorników. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko uszkodzenia urządzenia i należy je naprawić jeszcze przed rozpoczęciem normalnej pracy.

Huter sgc 4000
 • Do smarowania silnika należy użyć oleju syntetycznego z serii 5W-30. Objętość skrzyni korbowej wynosi 0,6 dm3. Poziom oleju należy sprawdzać przed każdym uruchomieniem silnika.
 • Ciśnienie w oponach musi być takie samo. W przeciwnym razie właściciele odśnieżarki zauważają, że samochód zaczyna jechać w jednym kierunku, a sterowanie w tym przypadku jest trudne. Zalecane ciśnienie w oponach to 1 bar.
 • Dostosuj położenie butów ograniczających w oparciu o charakterystykę powierzchni, na której będą wykonywane prace. Jeśli zostaną zainstalowane nieprawidłowo, mechanizm może ulec uszkodzeniu i zostaną przeprowadzone wymuszone naprawy.

Nasmaruj zsyp obrotowy za pomocą Litol-24 wyprodukowanego zgodnie z GOST 21150-87.

Wymiana oleju

Ważnym punktem jest stałe utrzymywanie poziomu oleju w skrzyni korbowej. Należy go sprawdzać przed każdym rozpoczęciem pracy, a także wymieniać po każdych 25 godzinach pracy. Jeśli nie zostanie to zrobione i zaoszczędzone, naprawa będzie droższa.

Zalecamy przestrzeganie planu konserwacji:Odśnieżarka Huter SGC 4000. Dane techniczne, instrukcje, opinieAby wymienić olej, rozgrzej odśnieżarkę, aby olej stał się mniej lepki i łatwiej wychodził. Następnie wyciągnij blokadę zbiornika oleju, zastąp pojemnik do opróżniania i całkowicie spuść wszystkie odpady. Po zainstalowaniu urządzenia blokującego. Instrukcja obsługi zaleca stosowanie świeżego oleju 5W-30.

Porównanie modeli odśnieżarek Huter SGC 4000 i 4100

Te dwa modele pochodzą z mniej więcej tego samego segmentu cenowego. Są podobne w swojej strukturze i cechach, ale istnieją niewielkie różnice, a mianowicie:

 • Model 4100 ma pięć biegów do przodu. 4000 ma cztery.
 • Huter SGC 4000 poradzi sobie z śniegiem o głębokości do 42 cm, a 4100 poradzi sobie z śniegiem o głębokości do 52 cm.
 • W związku z tym różnią się ogólne wymiary i waga. Huter 4000 waży 61 kg, a 4100 waży 73 kg;
 • Różna i objętość zbiornika paliwa. W modelu 4000 jest to 3 litry, a w 4100 jest to 3,6 litra. Dzięki temu możesz dłużej pracować bez tankowania.
Weiterlesen:
Demontaż i wymiana sprzęgła na piły łańcuchowej. Przegląd, instrukcja

Odśnieżarka Huter SGC 4100 w pracy:

Opinie

Przeważnie odśnieżarka spalinowa Huter 4000 jest używana do użytku prywatnego, ponieważ nie jest przeznaczona do profesjonalnego i ciągłego odśnieżania. Oto kilka opinii szczęśliwych posiadaczy tego modelu.

Stanisław pisze:

„Używam tego urządzenia dokładnie od roku i tyle mogę o nim powiedzieć. Z minusów można zauważyć niewygodne sterowanie ślimakiem i niewystarczającą prędkość maszyny poruszającej się do tyłu. Ale wszystko inne działa z hukiem. Śnieg młóci szybko i jakościowo, wystarczy tylko pokierować rynną. Posuwanie się naprzód jest świetne. Jest cofnięty o około 5-7 m, a ponadto nie ma znaczenia, jakie to warunki śniegowe. W ciągu około godziny intensywnej pracy wypadają 3 litry paliwa. Uruchamia się szybko i sprawnie, nigdy nie miałem z tym problemów, mimo zimna. Niczego nie regulowałem i nie robiłem żadnych napraw, nie licząc wymiany i uzupełnienia oleju, ale kilka razy naciągnąłem pasek. Pracuję na 4 akrach ziemi i trochę pomagam sąsiadom”.

Władimir pisze:

„To tylko potwór odśnieżający. Używam tego modelu od dawna i stał się niezastąpionym pomocnikiem sprzątania w kraju. Jest wygodna w użyciu, ponieważ odśnieżarka Huter 4000 ma doskonałą zwrotność i stabilność. Dlatego zarządzanie nim jest przyjemnością. Dzięki dużej mocy zużycie paliwa jest stosunkowo niewielkie. Bazując na doświadczeniu możemy powiedzieć, że pełny bak starczy na od 40 minut do półtorej godziny. Działa dobrze i dobrze czyści za pierwszym razem. Oznacza to, że właściciele nie muszą dwa razy chodzić po tym samym miejscu. W życiu codziennym też jest proste. Po użyciu wystarczy wysuszyć i naoliwić wszystkie części.

 

Link do głównej publikacji