Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
1 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Huter SGC 4100. Opis, instrukcje, opinie

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 4100. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Huter SGC 4100. Opis, instrukcje, opinie

Opis

Jednostka ta powstała w Niemczech. Huter SGC 4100 jest przeznaczony do odśnieżania stosunkowo niewielkich obszarów zaśnieżonych. Najczęściej znajduje zastosowanie na parkingach, szlakach turystycznych czy ogrodach przydomowych. Napęd z silnika trafia nie tylko na koło pasowe, ale także na koła. Oznacza to, że poruszanie się po nim staje się znacznie łatwiejsze, nie trzeba ręcznie pchać urządzenia.

Odśnieżarka Huter SGC 4100. Opis, instrukcje, opinie

Odśnieżarka Huter SGC 4100

Huter SGC 4100 jest wyposażony w jednocylindrowy czterosuwowy silnik benzynowy o mocy 6,5 KM. Skrzynia biegów ma 7 biegów: 5 do przodu i 2 do tyłu. Zbiornik paliwa przeznaczony jest na 3,6 litra benzyny.

Charakterystyka

 • To urządzenie ma napęd na koła, które mają zimowe bieżniki, a ich charakterystyka została zaprojektowana do pracy z dowolną warstwą śniegu;
 • Kierunek wyrzutu może regulować bezpośrednio podczas pracy właściciel odśnieżarki;
 • Główną częścią roboczą jest ślimak. Wydajność całego urządzenia zależy od jakości jego wykonania. Ślimak Huter 4100 wykonany jest z wysokiej jakości stali, która jest w stanie wytrzymać długie, ciągłe czyszczenie nawet lepkiego śniegu i lodu;
 • Rama ślimaka ma wysokość 54 cm, co oznacza, że ​​maksymalna wysokość śniegu do czyszczenia nie powinna przekraczać 54 cm;
 • Silnik benzynowy Huter 4100 jest w stanie zapewnić nieprzerwaną pracę w każdych warunkach pogodowych;
 • Konstrukcja urządzenia zapewnia dogodną lokalizację zbiornika paliwa. Dlatego jeśli konieczne będzie tankowanie, nie spowoduje to żadnych problemów. Zbiornik paliwa ma szerokie usta;
 • Huter 4100 jest całkowicie autonomiczny, a dzięki swoim właściwościom jest w stanie wykonywać pracę w najtrudniejszych i najtrudniej dostępnych warunkach.
CharakterystykawskaźnikiJednostka pomiary
silnikbenzyna, marka HUTER
szaluparozrusznik ręczny
Rodzaj olejuSAE 5W-30
Moc silnika4,05KW
Pojemność zbiornika paliwa3,6л
Szerokość obróbki powierzchni56cm
Wysokość usuniętej zaspydo 54cm
Liczba prędkości do przodu/do tyłu5 / 2
Waga75kg
Wymiary opakowania (długość, szerokość, wysokość)89h62h66cm
Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST1074BS. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Udogodnienia

Zgodnie z instrukcją użytkowania odśnieżarki Huter istnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę podczas pracy:

 • Używaj odśnieżarki Huter tylko zgodnie z jej przeznaczeniem;
 • Właściciel musi stale monitorować kierunek wyrzucania śniegu z reflektora;
 • Aby zapewnić bezpieczeństwo operatora, konieczne jest stosowanie odzieży ochronnej i butów z szerokim bieżnikiem;
 • Niepotrzebnie zabrania się wykonywania prac na pochyłych płaszczyznach, ponieważ istnieje możliwość utraty kontroli nad maszyną i spowodowania uszczerbku na zdrowiu lub mieniu;
 • Tankuj przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy. W razie potrzeby dodaj benzynę, gdy się skończy. Konieczne jest wyłączenie silnika, a dopiero potem tankowanie;
 • Po każdym czyszczeniu odśnieżarkę Huter należy dokładnie wytrzeć. Można to zrobić szmatką lub wodą. Jeśli użyjesz tego ostatniego, po przetworzeniu należy wytrzeć całe urządzenie do sucha, aby nie zaczął tworzyć się lód i korozja.

Urządzenie

Urządzenie i konstrukcja odśnieżarki benzynowej Huter SGC 4100 są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

 • Na wysięgniku znajdują się dwie główne dźwignie sterujące dla użytkownika. To jest napęd ślimaka i kół.
 • Poniżej na korpusie znajduje się dźwignia zmiany biegów.
 • Kierunek zrzutu śniegu reguluje się za pomocą dźwigni znajdującej się po lewej stronie drążka sterowniczego. Regulację można wykonać bezpośrednio podczas czyszczenia.
 • Zadaniem odśnieżarki Huter jest wciąganie śniegu do świdra i kierowanie go na wirnik, który kręci się i wyrzuca go przez wylot.
 • Ale w wiadrze znajduje się specjalna łopata, która pozwala usunąć resztki przyklejenia na elementach pługa śnieżnego.
  Odśnieżarka Huter SGC 4100. Opis, instrukcje, opinie

  Huter SGC 4100

Instrukcja obsługi

W konfiguracji startowej odśnieżarka Huter SGC 4100 sprzedawana jest bez oleju i benzyny w odpowiednich przedziałach!

Dlatego przed rozpoczęciem pracy konieczne jest napełnienie tych płynów. Jeśli nie ma wystarczającej ilości benzyny, urządzenie po prostu się nie uruchomi. Ale jeśli zapomnisz o oleju, w częściach może wystąpić silne tarcie, w najlepszym razie stracą one swoje właściwości, w najgorszym mogą zawieść. W takiej sytuacji naprawa Hutera będzie znacznie droższa niż zakup oleju.

Silnik benzynowy należy smarować olejem syntetycznym, który zgodnie z klasyfikacją SAE odpowiada marce 5W-30. Jednorazowo do skrzyni korbowej można wlać 0,6 dmXNUMX3. Powinieneś stale monitorować poziom oleju w silniku, zarówno przed użyciem, jak i podczas pracy.

Koła Huter SGC 4100

Huter SGC 4100 ma opony pneumatyczne, które muszą być utrzymywane pod tym samym ciśnieniem. W przeciwnym razie odśnieżarka będzie stale jechać w jednym kierunku.

Weiterlesen:
Przegląd gamy kosiarek Gardena. Krótki opis modeli i ich charakterystyk

Opony nie mogą być napompowane i podczas pracy muszą znajdować się pod ciśnieniem 1 bara.

Ważnym punktem jest dostosowanie pozycji butów ograniczających. Ich regulację należy przeprowadzić w oparciu o charakterystykę obrabianej powierzchni. Jeśli jest parzysty, ustaw je na ich minimalną pozycję. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie maksymalnej ilości śniegu.

Jeśli jednak powierzchnia nie jest płaska, lepiej ustawić wyższy stojak. W takim przypadku istnieje większa szansa, że ​​odśnieżarka Huter pozostanie nienaruszona, a tym samym uniknie kosztownych napraw.

Wymiana oleju

olej silnikowy 5W-30

Do wszystkich silników do odśnieżarek Huther zaleca się stosowanie oleju silnikowego z serii 5W-30. Te oleje syntetyczne mają doskonałe właściwości w niskich temperaturach i są wydajne w temperaturach do minus 30 C.

Właściciel powinien regularnie wymieniać olej, po każdych 25 godzinach pracy maszyny. Dzięki temu możesz znacznie zwiększyć zasób korzystania z urządzenia bez naprawy.

Instrukcja obsługi nie wskazuje jak wymienić olej, ale na forach jest wiele takich opisów.

 1. Najpierw musisz rozgrzać dmuchawę śnieżną. Z tego powodu olej w skrzyni korbowej stanie się mniej lepki i będzie stamtąd swobodnie spływał.
 2. Następnie umieszcza się pod nim pojemnik i wyciąga korek ze zbiornika oleju. Zwykle wypływ całego wydobycia zajmuje nie więcej niż 15 minut.
 3. Po wlaniu nowego oleju pozostaw odśnieżarkę trochę na biegu jałowym. Dzięki temu nowy płyn równomiernie nasmaruje wszystkie części silnika.

Konieczne jest również sprawdzanie stanu filtrów powietrza co 25 godzin pracy, czyszczenie świec zapłonowych i regulacja szczeliny w nich.

Serwis

Konserwacja Hutera SGC 4100 nie stanowi problemu. W życiu codziennym jest bezpretensjonalny.

Wystarczy przeprowadzić prace profilaktyczne.

 • Przed każdą jazdą właściciel powinien sprawdzić, czy śruby są dobrze dokręcone. W przeciwnym razie mogą wystąpić wibracje, które mogą spowodować znaczne uszkodzenie całego urządzenia.
 • Silnik odśnieżarki Huter SGC 4100 benzynowy. Nie wolno używać paliwa niskiej jakości. Z tego powodu części silnika mogą ulec awarii. Wybór paliwa należy kierować się instrukcją obsługi. Zaleca stosowanie wyłącznie wysokooktanowego paliwa AI-92 lub AI-95.
 • Konieczne jest również stosowanie wyłącznie wysokiej jakości oleju. Zaleca się stosowanie marek importowanych, mają one wyższe parametry fizykochemiczne.
Weiterlesen:
Tajga piły łańcuchowej. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Testowanie odśnieżarki Huter SGC 4100:

Smarowanie przekładni Huter SGC 4100

Ważne jest, aby okresowo smarować skrzynię biegów. Aby to zrobić, odkręć specjalną śrubę i włóż tam smar. Idealną opcją dla tej maszyny jest krajowa marka Graphite według GOST 3333-80.

Śruba zamykająca skrzynię biegów powinna ciasno przylegać do ścian, ale niezbyt mocno.

Jeśli szczelina jest duża, do środka dostanie się kurz, śnieg i woda. W żadnym wypadku nie powinno to być dozwolone. Konieczne jest wybranie śruby o większej średnicy.

Jeśli śruba jest za duża, istnieje szansa na zerwanie gwintów gearboxa i uczynienie całego mechanizmu bezużytecznym.

Recenzje wideo

Film pokazuje, jak łatwe jest czyszczenie odśnieżarką Huter SGC 4100:

Poniżej znajduje się kolejna recenzja wideo Hutera 4100:

Opinie

W większości przypadków odśnieżarka Huter SGC 4100 jest używana przez osoby prywatne. Nie jest to profesjonalny sprzęt do odśnieżania przez firmy komunalne czy firmy sprzątające. Poniżej kilka recenzji z forów dotyczących tej maszyny:

Melred pisze:

„Niedawno kupiłem Hutera SGC 4100 i to właśnie mogę powiedzieć na podstawie mojego doświadczenia. Samochód świetnie startuje w każdych warunkach. Zarówno na zimno, jak i na gorąco. Aby ułatwić rozruch na gorąco, zamknij ssanie mniej więcej do połowy. Gdy świder chwyta śnieg, nie obserwuje się żadnych obcych dźwięków. Mała warstwa (5-10 cm) doskonale zbiera, ale nie może jej rzucać daleko, ponieważ nie ma stałego przyklejania się do rotora. Dlatego szybko się zapycha. Można wyczyścić nawet nierówne powierzchnie. Jeśli strona jest zbyt zaniedbana, czasami trzeba naciskać. Jeśli warstwa jest większa niż 10 cm, to śnieg przestaje przyklejać się do rury, a zasięg wyrzutu wzrasta do około 7-8 m. Zimą jest po prostu niezastąpionym pomocnikiem przy rzucaniu śniegiem.”

Ogrodnik pisze:

„Po mojej pierwszej zimie z odśnieżarką chciałbym podzielić się moją recenzją odśnieżarki Huter 4100. Urządzenie pracuje cicho i bezawaryjnie. Przez całą zimę nigdzie nie było ognisk korozji. Nawet w najgłębszym mrozie rozruch silnika był doskonały. Nie ma sobie równych w swoim przedziale cenowym.”

Link do głównej publikacji