Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Opis

Ten model Huter SGC 4800 to półprofesjonalny sprzęt do odśnieżania sypkiego lub lepkiego śniegu w dowolnym miejscu. Maksymalna wysokość pokrywy śnieżnej, która zostanie usunięta przez odśnieżarkę, może osiągnąć 51 cm.

Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Odśnieżarka Huter SGC 4800

Aplikacje odśnieżarka Huter SGC 4800:

 • Opracowała dwustopniowy system ślimakowy, dzięki któremu śnieg może być zrzucany na odległość 10-15 m. Odległość wyrzutu zależy bezpośrednio od jego gęstości;
 • Podczas pracy konieczne jest ciągłe dostosowywanie kierunku wyrzutu. W Huter SGC 4800 można to zrobić bezpośrednio podczas jazdy za pomocą specjalnej dźwigni;
 • Podczas pracy na nierównej powierzchni należy ustawić wysokość chwytu tak, aby kamienie i inne twarde przedmioty nie wpadały do ​​ślimaka. Odbywa się to poprzez dopasowanie butów ograniczających. Zmniejsza to zużycie części pługów śnieżnych;
 • Silnik odśnieżarki Huter SGC 4800 jest wyposażony w rozrusznik elektryczny i jest zasilany z pokładowego akumulatora. Jeśli jest rozładowany lub niesprawny, możesz ręcznie uruchomić odśnieżarkę za pomocą kabla;
 • Jest to model samobieżny, to znaczy napęd z silnika przechodzi nie tylko na ślimak, ale także na obrót kół;
 • Wszystkie dźwignie sterujące odśnieżarki Huter znajdują się na drążku kierowniczym i właścicielowi nie będzie trudno ustawić go do pracy „dla siebie”.

Charakterystyka

CharakterystykawskaźnikiJednostka pomiary
silnikbenzyna, marka HUTER, typ OHV
szaluparozrusznik ręczny lub elektryczny z akumulatora
Rodzaj olejuSAE 5W-30
Moc silnika4,78KW
Objętość robocza0,179л
Pojemność zbiornika benzyny3,6л
Obrabialna szerokość taśmy do0,56м
Wysokość odśnieżaniado 0,5м
Rzut śniegiem do15м
Liczba prędkości do przodu/do tyłu6 / 2
Waga78kg
Wymiary opakowania (długość, szerokość, wysokość)91h60h72cm
Weiterlesen:
Chainsaw Champion 254-18: dane techniczne, opis, zasady użytkowania i bezpieczeństwo

Udogodnienia

Surowo zabrania się używania odśnieżarki Hooter niezgodnie z jej przeznaczeniem.

 • Zawsze kontroluj kierunek odrzutu śniegu. Na jego drodze nie powinno być żadnych żywych stworzeń ani delikatnych przedmiotów. Na forach pojawia się wiele opinii na temat niepowodzeń w tym przypadku;
 • Jeśli konieczne jest prowadzenie prac na pochyłej powierzchni, zaleca się czyszczenie od dołu do góry, w przeciwnym razie właściciel może stracić kontrolę nad sprzętem do odśnieżania;
 • Silnik benzynowy należy zatankować przed uruchomieniem. Jeśli musisz zatankować, najpierw zatrzymaj odśnieżarkę Hooter i wyłącz silnik. Zabrania się wykonywania tych prac w ruchu;
 • Przed czyszczeniem sprawdź dokręcenie wszystkich śrub;
 • Po zakończeniu użytkowania odśnieżarki konieczne jest oczyszczenie jej koła pasowego i odbłyśnika z przyklejenia.

Urządzenie

Cała gama odśnieżarek Huter ma podobne urządzenie, ale każda z nich różni się charakterystyką techniczną.

Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Wspornik kierownicy Huter SGC 4800 ma dwie dźwignie. Po lewej stronie operatora znajduje się dźwignia napędu ślimaka, a po prawej napęd kół samobieżnych.

Nieco niżej pośrodku znajduje się dźwignia zmiany biegów, a po lewej stronie silnika dźwignia regulacji kierunku deflektora.

Skrzynia biegów posiada 7 pozycji: 5 do jazdy do przodu i XNUMX do jazdy do tyłu. Fora twierdzą jednak, że szybkość cofania się nie wystarczy.

Huter SGC 4800 ma opony pneumatyczne z szerokim bieżnikiem, które zapewniają lepszą przyczepność nawet w ciężkim śniegu.

Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Huter SGC 4800

Poziom ślimaka nad ziemią można regulować, regulując płozy ograniczające. Są regulowane za pomocą dwóch śrub.

Odśnieżarka Huter SGC 4800 posiada reflektor, który pozwala na pracę nawet o zmierzchu.

Instrukcja obsługi

Po zakupie odśnieżarki Huter SGC 4800 należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Jest zawarty w podstawowym pakiecie dostawy.

Jeśli kupisz odśnieżarkę Huter SGC 4800 z własnych rąk, poproś sprzedawcę o jej dostarczenie.

Instrukcja obsługi szczegółowo opisuje charakterystykę techniczną, konserwację i wszystkie niuanse pracy z tym sprzętem oraz sposoby rozwiązywania ewentualnych problemów. Jeśli nie ma, to informacje można znaleźć na forach lub pobrać ze strony  powiązanie.

Weiterlesen:
Chainsaw Champion 240: opis, charakterystyka, użytkowanie i bezpieczeństwo

Odśnieżarka do docierania Huter SGC 4800

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem Hutera SGC 4800, zaleca się, aby trochę go uruchomić. Odbywa się to tak, że części silnika i mechanizmu ślimakowego wchodzą w niezbędne rowki, przyzwyczajają się do siebie, a sprzęt pracuje z maksymalnymi parametrami technicznymi. Rzeczywiście, w fabrycznym montażu sprzętu do odśnieżania możliwe są drobne błędy.

Przed dotarciem należy napełnić odpowiednie komory olejem i benzyną.

Wjeżdżanie oznacza używanie sprzętu do odśnieżania w trybie delikatnym. Najlepiej robić to latem, zanim spadnie śnieg. Po prostu rzuć Hootera na ziemię. Jeśli śnieg już spadł, przed dotarciem pozostaw silnik na biegu jałowym przez 5-10 minut, a następnie powoli i przy minimalnych obrotach rozpocznij czyszczenie.

Recenzja odśnieżarki Huter SGC4800:

Po zakończeniu docierania odśnieżarki Huter SGC 4800 zaleca się wymianę oleju silnikowego.

Wymiana oleju

Ważna jest terminowa wymiana oleju w silniku odśnieżarki. Zgodnie z instrukcją obsługi należy to robić co 25 godzin pracy maszyny. Po tej szczelinie w oleju tworzą się zanieczyszczenia mechaniczne i inne szkodliwe cząstki, które mogą nie tylko zatkać układ olejowy, ale także prowadzić do bardziej szkodliwych problemów.

Podczas napełniania zaleca się stosowanie olejów silnikowych 5W-30. Mają najlepsze właściwości w niskich temperaturach i są w stanie zapewnić wydajność w temperaturach do minus 30 °C.

Kolejny przegląd wideo pokazuje, w jaki sposób olej jest spuszczany z silnika.

Serwis

Huter SGC 4800 jest bezpretensjonalny w służbie.

Fora twierdzą, że możesz używać tego sprzętu przez długi czas, jeśli wymienisz olej na czas i użyjesz wysokiej jakości paliwa.

Silnik benzynowy Huter SGC 4800 pracuje na paliwie AI-92 lub AI-95. Nie używaj starej lub brudnej benzyny.

Jeśli nie planujesz wykonywać pracy w ciągu 1 miesiąca, konieczne jest spuszczenie oleju i benzyny z urządzenia, usunięcie resztek śniegu i lodu, nasmarowanie świec olejem silnikowym i zdjęcie z nich korków, a następnie przykryć i umieścić w miejscu chronionym przed opadami atmosferycznymi.

Weiterlesen:
Chainsaw Champion 142: opis techniczny, charakterystyka i zasady użytkowania

Regulacja reduktora

Jedną z głównych części odśnieżarki Huter jest skrzynia biegów. Napędza świder i koła samobieżne. Aby skrzynia biegów działała prawidłowo, konieczne jest napięcie pasów na skrzyni biegów. Jeśli są osłabione, ruch będzie niemożliwy. Jeśli jest zbyt ciasny, to przy przyjmowaniu ładunków istnieje duże ryzyko zerwania paska napędowego ze skrzyni biegów.

Regulacja kabli ślimaka i skoku jest szczegółowo opisana w przeglądzie wideo:

Poniższy przegląd wideo pokazuje, jak łatwo jest dostosować wyrzut śniegu:

Poważne awarie

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek producent huter sgc 4800 zaleca skontaktowanie się z centrum serwisowym i nie samodzielne wykonywanie napraw. Jednak często rozwiązanie problemu może leżeć na powierzchni i zająć kilka minut.

Jeśli silnik pracuje, a koła samobieżne nie poruszają się lub poruszają się powoli:

 • Sprawdź linkę sprzęgającą napęd

Jeśli jest rozdarty, należy go wymienić, jeśli jest nienaruszony, wyregulować jego napięcie.

 • Sprawdź stan kół odśnieżarki

Często takie zachowanie jest związane z płaskimi lub przebitymi kołami. Spróbuj pompować, jeśli nadal opróżniają się, musisz wymienić gumę.

Jeśli silnik pracuje szarpie

 • Ustaw gaźnik

Aby to zrobić, musisz wyregulować położenie śrub doprowadzających paliwo i powietrze. Jeśli w gaźniku nie ma wystarczającej ilości paliwa, maszyna nie będzie pracować z pełną mocą, jeśli jest jej nadmiar, odśnieżarka będzie działać w szybkich wstrząsach, ponieważ podczas pracy silnika będzie emitowana duża ilość energii spalanie.

 • Luźny kontakt na świecy zapłonowej

W takim przypadku konieczne jest bezpieczne zamocowanie drutu wysokiego napięcia na świecy.

 • Słabej jakości benzyna, woda lub brud w układzie paliwowym

Konieczne jest spuszczenie starego paliwa, wyczyszczenie filtrów i zatankowanie nowej benzyny dobrej jakości.

 • Zatkany filtr powietrza odśnieżarki

Jeśli to możliwe, wyczyść filtr, jeśli nie jest to możliwe lub jest niesprawny, to naprawa nie jest możliwa i należy go wymienić.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa CS-353es Echo. Specyfikacje. Przygotowanie pilarki do pracy, pierwsze uruchomienie i docieranie

Koło pasowe zbiera śnieg, ale reflektor nie emituje:

 • Zatkana rynna

Nie jest to usterka, ale raczej niuans działania, który pojawia się podczas pracy. Ponieważ śnieg może się trochę stopić i przykleić do ścian rynny. Dlatego należy go okresowo czyścić. W tym celu wyłącz silnik i wyjmij kabel ze świecy zapłonowej, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu silnika. W końcu w tym przypadku możesz poważnie zaszkodzić zdrowiu właściciela. Jeśli śnieg jest luźny, usuń go szczotką, jeśli utknie, użyj szpatułki.

 • Luźny kabel świdra

W takim przypadku należy sprawdzić jego stan i w razie potrzeby dokręcić.

Błąd wibracji:

 • Luźne zapięcia

Sprawdź dokręcenie wszystkich śrub, jeśli okaże się, że niektóre są luźne, dokręć je.

 • Śruba zdeformowana

Często, gdy twardy przedmiot dostanie się do świdra, może się odkształcić. Dlatego zaleca się, aby zawsze dopasować buty regulacyjne. Jeśli deformacja już wystąpiła, dalsza naprawa ślimaka nie jest możliwa, należy skontaktować się z centrum serwisowym w celu naprawy.

Opinie

Poniżej znajdują się opinie z forów właścicieli Hutera SGC 4800.

Siergiej pisze na forum:

„Z plusów można zauważyć, że urządzenie ma wysoką wydajność, a śnieg jest rzucany daleko, zwłaszcza na wietrze. Jest prosty w zarządzaniu. Stosunek jakości do ceny na wysokim poziomie. Zsyp jest łatwo regulowany. Silnik benzynowy może pracować nawet przy głębokim śniegu (nie gaśnie).

Jednak w chłodne dni pojawiają się niewielkie problemy z rozruchem. Rozrusznik elektryczny wyłącza się po pierwszym wydechu i najlepiej powinien działać do momentu uruchomienia silnika.

Wysokość drążka kontrolnego nie jest regulowana i jest przeznaczona dla osoby o średnim wzroście, a przy moich 205 cm muszę pracować w stanie zgarbionym, a plecy często mi drętwieją.

Oto komentarz Władimira:

„Śnieg w nasze zimy pada dużo i obficie. Mieszkam na przedmieściach i poza sobą nie ma na kim polegać, a nie mam siły, żeby ręcznie grzebać zaspy. Dlatego kupiłem Hutera 4800. Doskonale wykonuje swoją pracę. Auto eksploatuję głównie wieczorem, bo w dzień muszę pracować. W tym przypadku reflektor bardzo pomaga. Maszyna usuwa nawet sklejoną zaspę śnieżną. Sąsiad z ulicy ma odśnieżarkę o mniejszej mocy i ślizga się. I mój pęd jak czołg. Jestem w 100% zadowolona z zakupu»

Link do głównej publikacji