Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Wykorzystanie ciągnika jednoosiowego jako pługa śnieżnego

Terminowe i sprawne odśnieżanie ma szczególne znaczenie nie tylko dla mieszkańców, ale także mieszkańców wsi i właścicieli terenów podmiejskich. Na szerokich ulicach miasta do sprzątania zajmuje się specjalistyczny sprzęt, ale problematyczne jest czyszczenie małych wąskich obszarów, w których sprzęt nie ma możliwości zawracania. W takim przypadku najskuteczniejszą opcją jest przekształcenie ciągnika prowadzącego salut w pełnoprawny pług śnieżny.

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Ciągnik jednoosiowy Salut z pługiem śnieżnym SM-06

Osprzęt do pługów śnieżnych

Pług śnieżny to zamontowane urządzenie, które jest przymocowane do ciągnika prowadzonego i napędzane jego silnikiem. Sprzęt do odśnieżania wygląda jak prefabrykowana konstrukcja spawana.

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Schemat dmuchawy do śniegu

Jego głównym elementem jest świder ślimakowy, który odpowiada za pracę urządzenia. Jego noże działają na tej samej zasadzie co maszynka do mięsa. Podczas pracy urządzenia świder stale się obraca, przesuwając zebrany śnieg z krawędzi bliżej środka, do miejsca, w którym znajdują się małe ostrza. Ich zadaniem jest samotne wrzucanie śniegu do kadłuba. Kierunek wyrzucanego śniegu i jego wysokość można łatwo regulować, dzięki czemu praca z urządzeniem jest bardzo wygodna. Skuteczny i ergonomiczny rękaw wyrzutowy pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się śniegu podczas pracy.

Aktywacja odkurzacza następuje przez sprzęgło. Dla większej wygody ta dźwignia jest wyświetlana na uchwycie sterującym ciągnika. Ślimak obraca się z napędu ręcznego.

SM-2

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Odśnieżarka SM-2

Jedną z najlepszych opcji sprzętu do odśnieżania dla ciągników Salyut jest model SM-2. Należy zauważyć, że ta dysza dobrze pasuje do innych ciągników rosyjskich. Na przykład z takimi jak Agate.

Dane techniczne:

 • Maksymalna wysokość śniegu, z jaką sprzątaczka poradzi sobie bez problemów, to 17cm.
 • Szerokość chwytania jednorazowo wynosi 560 mm.
 • Po wyrzuceniu śnieg leci na odległość 5 m.
Weiterlesen:
Motoblok Brado. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Megalodon SM-0,6

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Odśnieżarka Megalodon SM-6

Inną dobrą opcją dla Salut i Agaty jest odśnieżarka Megalodon SM-0,6. Ten model pługu śnieżnego jest uniwersalny, dzięki czemu doskonale nadaje się do domowych ciągników Neva i Luch. W ostatnim 2013 roku SM-0,6 przeszedł poważną modernizację.

Cechy modernizacji odśnieżarki SM-6:

 • ślimak w odśnieżarce wykonany jest z wysokiej jakości wytrzymałej stali, która poddawana jest obróbce laserowej, dzięki czemu nie boi się gruzu, zamarzniętej ziemi, lodu i może wytrzymać duże obciążenia;
 • zmienił się projekt jednostki, w wyniku czego wysokość wyrzucania śniegu zaczęła sięgać 10 metrów;
 • w poprzedniej modyfikacji CM-0,6 łańcuch był najsłabszym punktem modelu. Wcześniej znajdowała się w obszarze roboczym, ale w tej chwili została wyjęta do końca i umieszczona w stalowej obudowie.
 • podczas mijania jednego pasa pług śnieżny chwyta odcinek 660 mm;
 • Maksymalna wysokość śniegu, z jaką może sobie poradzić urządzenie to 25 cm.

ostrze łopaty

Aby odśnieżać ciągnikiem Salute, nie trzeba kupować całej dyszy obrotowej. Czasem, gdy śniegu nie ma za dużo, można spokojnie poradzić sobie ze zrzutem łopaty. Ten osprzęt jest szeroko stosowany do prac związanych z odśnieżaniem chodników. Taki baldachim pozwoli ci oczyścić ścieżkę o szerokości do metra. Ostrze może być świetną alternatywą dla odśnieżarki, ponieważ kosztuje znacznie mniej.

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

ostrze łopaty

Łopata to uniwersalny baldachim. Służy nie tylko do odśnieżania, ale także do grabienia gruzu, ziemi, piasku itp.

Cechy pracy ze zrzutem łopaty:

 • położenie łopaty można łatwo regulować w zakresie 30 °, dzięki czemu możliwe jest grabienie padającego śniegu z różną intensywnością.
 • do ciągnika Salut 5 z tyłu zrzut łopaty jest przymocowany z tyłu wspornika, który znajduje się na ramie. W przypadku zabiegów z nożem, uchwyt ciągnika z operatorem prowadzącym jest rozłożony, a prace związane z czyszczeniem wykonywane są przy prędkości tylnej.
 • podczas pracy z ciągnikiem prowadzonym z łopatą na luźnym śniegu, zamiast standardowych kół montowane są ucha.
Weiterlesen:
Motobloki Rusich. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Szczotka komunalna

Odśnieżarka z motobloku Salut. Przegląd dysz, instalacja, recenzje

Szczotka komunalna

Do czyszczenia niewielkich ilości śniegu może pomóc również wspólna szczotka. Oczywiście został zaprojektowany do usuwania gruzu, ścinków trawy, liści itp. ale może być również używany do odśnieżania świeżego śniegu.

Cechy pracy ze wspólną szczotką:

 • szczotkę można łatwo przymocować z tyłu ciągnika prowadzonego;
 • podczas pracy kierownica musi być skręcana i operowana na biegu wstecznym;
 • szczotka jest regulowana w zakresie 20 °;
 • szerokość jednorazowo obrabianej powierzchni wynosi 90 cm.

Instalacja

Aby zainstalować sprzęt do usuwania śniegu SM-2 na ciągniku Salyut, musisz:

 1. Odłącz podnóżek od ramy. Zawleczkę oraz oś montażową zdejmowanego podnóżka należy zdemontować z uwzględnieniem zaleceń opisanych w instrukcji obsługi.
 2. Umieść sprzęt na płaskiej powierzchni i włóż zaczep do ramy Salute. Należy to zrobić tak, aby śruba z tuleją dystansową weszła w odpowiedni rowek zaczepu.
 3. Przymocuj zaczep do korpusu odśnieżarki za pomocą dwóch śrub, ale nie dokręcaj ich.
 4. Zdejmij zamknięcie ochronne z ciągnika z operatorem prowadzącym i załóż pasek klinowy odśnieżarki, który jest do niego dołączony. Zaczep należy powoli przesuwać wzdłuż belki kadłuba, co pozwoli na znalezienie odpowiedniego miejsca na ciągnik prowadzący i odśnieżarkę. To działanie jest konieczne do prawidłowego montażu uchwytu koła pasowego ciągnika prowadzącego, a także koła napędzanego i rolki napinającej pasek. Wymienione elementy muszą znajdować się w tej samej płaszczyźnie, a pasek musi być zahaczony równo, bez przeskoków i zniekształceń.
 5. Następnie dokręć dwie śruby zaczepu. Przesuwając zaczep wewnątrz ramy ciągnika prowadzonego, lekko naciągnij pasek klinowy i dobrze dokręć wszystkie śruby.
 6. Zainstaluj pokrywę ochronną na swoim miejscu.

Zasady działania

Obrotowe urządzenie czyszczące jest dość proste w obsłudze, ale należy przestrzegać pewnych zasad:

 • Przed użyciem nowego urządzenia sprawdź, czy wszystkie elementy są dobrze zamocowane. Jeśli podczas kontroli zostaną znalezione luźne części, należy dokręcić śruby.
 • Po naprężeniu paska bezpiecznie przymocuj obudowę napędu do wsporników.
 • W pobliżu pracującej odśnieżarki nie powinny znajdować się osoby postronne. Kawałki śniegu i ziemi oraz inne twarde przedmioty wyrzucone z polarki z dużą prędkością mogą spowodować poważne obrażenia.
 • Po pół godzinie użytkowania podłącz nowe urządzenie i sprawdź dokręcenie wszystkich mocowań.
 • Jeśli masz dużo pracy z dużymi ilościami śniegu, a tym bardziej, gdy jest mokry i ciężki, zaleca się zmianę szerokości rynny odbiorczej dla większej wydajności.
 • Ciągnik prowadzący, jak każdy inny sprzęt, nie powinien być przeciążony, w przeciwnym razie bardzo szybko ulegnie awarii. Po długim okresie pracy, ponad 2 godziny, powinien trochę odpocząć.
Weiterlesen:
Brait Motoblock BR-135. Przegląd modyfikacji, charakterystyka, opinie właścicieli

Postępując zgodnie z tymi zaleceniami, możesz znacznie przedłużyć żywotność swojej odśnieżarki.

Opinie właściciela

Sprzęt do odśnieżania z ciągnikiem Salute idzie w parze bardzo dobrze. Z recenzji zadowolonych właścicieli możemy wywnioskować, że odśnieżarka dobrze radzi sobie zarówno z luźnym, jak i mokrym śniegiem. Jest odporny na niskie temperatury. Urządzenie jest samobieżne, dlatego pomimo dużej wagi można nim łatwo manipulować. Odśnieżarka może usuwać duże ilości śniegu w częściach — najpierw górną, zamrożoną, a następnie dolną. Charakterystyczną cechą ciągnika salute jest to, że sprzęt do usuwania śniegu jest do niego przymocowany od tyłu.

Julia, Moskwa:

„Mamy Salute z zamontowaną odśnieżarką, podoba nam się. Jeśli śnieg jest luźny, uzyskuje się pewnego rodzaju opady śniegu, ale dobrze usuwa śnieg i lepiej radzi sobie z mokrym śniegiem (rzuca dalej). Dziecko ma się dobrze!”

Anna, obwód moskiewski:

„Potrzebowaliśmy ciągnika prowadzonego, aby można było do niego przyczepić wiele rzeczy, zajmował mało miejsca podczas przechowywania, było łatwe, niedaleko (w Moskwie) i niedrogie kupowanie części zamiennych i naprawa, było łatwe używać. Dlatego wybór padł na Salut, bo. fabryka w Moskwie. Jest samobieżna, więc nawet dziecko może pracować jako odśnieżarka. Jest odwrotność. Nie potrzebujemy bardzo dużej przyczepności na śniegu, ponieważ. co weekend usuwamy śnieg, a po drugie, odśnieżarkę można najpierw ustawić tak, aby usunąć górną warstwę śniegu, a następnie opuścić i ponownie chodzić, usuwając ją od dołu, wysokość można regulować. Jeśli śnieg na wierzchu jest zamarznięty, to nie stanowi dla niego problemu, jak mokry śnieg, a poza nami nikt inny śniegu nie sprząta.”

Taras, Kostroma:

„Proszę zauważyć, że odśnieżarka jest przymocowana do Salut z tyłu, a nie z przodu. Do Newy z przodu. Różnica, odpowiednio, w wyborze biegu, dźwignia w Salute będzie między ciągnikiem a odśnieżarką i prędkością. Cóż, w rozkładzie masy. Zdecyduj sam.»

Możesz również zostawić opinię na naszej stronie lub zadać pytanie, które Cię interesuje. Podziel się wrażeniami z nowo nabytego sprzętu i powiedz nam, co w wybranym modelu najbardziej Cię ucieszyło lub zdenerwowało.

Weiterlesen:
Kultywator silnikowy CHAMPION BC 7712. Charakterystyka, filmy i recenzje
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию