Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki Patriot. Popularne modele, projekt, wideo, porównanie z innymi producentami

Odśnieżarki Patriot. Popularne modele, projekt, wideo, porównanie z innymi producentami

Odśnieżarki Patriot. Popularne modele, projekt, wideo, porównanie z innymi producentami

o nas

Patriot Garden rozpoczął swoją działalność w latach XNUMX. od warsztatu naprawy sprzętu ogrodniczego.

Następnie firma uruchomiła produkcję pił elektrycznych i łańcuchowych oraz narzędzi ogrodniczych.

W 2003 roku rozpoczęto produkcję sprzętu w Chinach w wynajętym zakładzie pod ścisłą kontrolą specjalistów z USA. Rok później w krajach WNP pojawiły się produkty wysokiej jakości.

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, współczynnik jakości i funkcjonalności produkowanych jednostek, a także koncentracja na konkretnym odbiorcy, pozwoliły marce Patriot zdobyć najszerszą popularność, która systematycznie rośnie.

Dziś Patriot Garden pozycjonuje się jako producent zaawansowanego technologicznie sprzętu w przystępnych cenach. Szeroka gama obejmuje kosiarki, piły łańcuchowe, betoniarki, kultywatory, grzejniki elektryczne, piły elektryczne i inne narzędzia ogrodowe.

Gama modeli odśnieżarek Patriot

elektryczny

Lekkie, niesamobieżne jednostki Patriot o wadze 12-14 kg, 2,7 KM. przeznaczone są do sprzątania lekkiego śniegu przy domu, garażu, wąskim chodniku.

Maszyny Patriot PS 2300E, PS 2200E rzucają śniegiem o wysokości 50 cm na odległość 6-8 m, pracują z domowego zasilania. Nie wymagają benzyny i oleju, nie mają spalin, a praca jest prawie bezgłośna.

Możliwości tej techniki są ograniczone jedynie odległością od wylotu, śnieg można usunąć nawet z dachu.

Przy stosowaniu przewodu dłuższego niż 100 m, w celu uniknięcia bezproduktywnych strat mocy, zaleca się stosowanie przewodu o średnicy 3 mm, biorąc pod uwagę, że przy mrozie poniżej -3 °C zwykła izolacja staje się krucha.

Rynna przy pługu jest plastikowa, regulowana. Ślimak posiada gumową powłokę, dzięki czemu nawierzchnia drogi nie ulega pogorszeniu podczas czyszczenia.

Mechaniczny

Odśnieżarka mechaniczna Patriot Arctic to poręczna i lekka odśnieżarka o szerokości roboczej 60 cm, która umożliwia szybkie odśnieżanie świeżego śniegu.

Jego główną zaletą jest łatwość obsługi i niezależność od źródła napędu. W rzeczywistości jest to ergonomiczna łopata mechaniczna.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Huter SGC 1000E. Opis, instrukcje, recenzje

Jeśli jednak właściciel woli jeździć odśnieżarką niż ją ciągnąć, należy wybrać jedną z linii jednostek samobieżnych.

Benzyna

Najbardziej wydajne są odśnieżarki benzynowe Patriot, są znacznie mocniejsze — od 5,5 do 16 KM.

Dzięki ząbkowanemu, kutemu metalowemu świdrowi są w stanie usunąć ubity śnieg, wyciąć i pomalować dno lodu. Wymiary świdra pozwalają uchwycić masę o wysokości 51 cm i szerokości 55-71 cm, niektóre modele poradzą sobie z metrowymi zaspami śnieżnymi.

Odśnieżarki Patriot. Popularne modele, projekt, wideo, porównanie z innymi producentami

Maszyny posiadają regulowany zsyp, który zrzuca śnieg na odległość 12-13 m. Dzięki wielobiegowej przekładni z 4 lub 6 biegami do przodu i 2 wstecznymi, operator może wygodnie ustawić optymalny tryb pracy.

Niektóre modele są wyposażone w elektryczną lampkę startową 220 V lub akumulator 12 V do pracy w nocy. Jest też blokada mechanizmu różnicowego i podgrzewane manetki. Odśnieżarki Patriot poruszają się na kołach z agresywnym zimowym bieżnikiem lub po torach.

maszyny wielofunkcyjne

Pługi śnieżne PATRIOT PS 888S i PRO XNUMKSY są wielofunkcyjne, nie tylko odśnieżają, ale skutecznie zamiatają teren, wystarczy zastąpić je specjalnym zaczepem dodatkowego zaczepu — zgarniaczem, szczotką lub pojemnikiem na śmieci.

Bestsellery

Odśnieżarki Patriot PS 791E, PRO 655E — topowe modele, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów.

Ocena marki Patriot Garden wśród innych producentów pługów śnieżnych jest niezmiennie wysoka – na równi z najlepszymi przykładami marki Hyundai.


Seria Patriot Syberia

Seria Patriot Siberia jest reprezentowana przez wysoce wydajne jednostki manewrowe o dużych gabarytach.

Odśnieżarki posiadają dużą moc, co pozwala skutecznie radzić sobie z odśnieżaniem w trudnych warunkach – ubity, gęsty śnieg, oblodzone zaspy.

Odśnieżarki Patriot Siberia wyposażone są w wysokiej jakości silniki Zongshen wyprodukowane w Chinach o mocy 6,5-13 KM. Dla nich producent zaleca oryginalne oleje własnej produkcji „Specific” i „Expert”, które zapewniają pracę w ekstremalnie niskich temperaturach do -38 ° C.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Huter bs-40. Specyfikacje. Recenzje właścicieli

Do czyszczenia niewielkiego obszaru ze świeżego i oblodzonego śniegu optymalnym modelem jest odśnieżarka Patriot Siberia 700 o szerokości roboczej 0,6 m, mocy 6,5 KM, zasięgu odśnieżania 10 m. W razie potrzeby prawidłowe czyszczenie na specjalnym powierzchnie, użyj modyfikacji Siberia 65E z elektrycznym rozrusznikiem i reflektorem.

Odśnieżarka Patriot Siberia 110E o mocy 11 KM ma wysoką wydajność. o szerokiej funkcjonalności (rozruch elektryczny, reflektor, podgrzewane uchwyty). Z imponującą wagą 108 kg. Odśnieżarka jest niezwykle zwrotna. Dzięki funkcji „Free Hand Control” maszynę można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Wyjątkowy jest pług śnieżny Patriot Siberia 85 ET na gąsienicach z mechanizmem różnicowym, dla którego nie ma przeszkód nie do pokonania w postaci śliskiego lodu i stoków.


O serii Syberia więcej szczegółów—>

Seria Patriot PS

Odśnieżarki serii PS charakteryzują się prostą konstrukcją. Kompaktowy, lekki (31,5 kg) PS 301 jest przeznaczony do łatwego czyszczenia świeżo opadłego śniegu.

Mocniejszy model PS 791E o mocy 6,5 KM. Posiada czterosuwowy, cichy silnik z długim zasobem silnika wynoszącym 2500 godzin, skutecznie usuwa stopiony i oblodzony śnieg na średnich i dużych powierzchniach.


Cechą charakterystyczną odśnieżarki Patriot Garden PS 650DE jest możliwość długiej pracy dzięki pojemnemu zbiornikowi paliwa (3,6 litra), model jest bardzo ekonomiczny — zużycie paliwa na godzinę to tylko 1,2 litra.

Zdaniem profesjonalistów i właścicieli odśnieżarka PS 631E wyróżnia się wyjątkową zdolnością produkcyjną, a mianowicie: wytrzymałym nadwoziem, lekką — 69 kg, mocną — 6,5 KM, reflektorem, elektrycznym rozrusznikiem i wysokimi osiągami niezależnie od stanu pokrywy śnieżnej.

O serii odśnieżarek Patriot PS więcej szczegółów—>

Seria Patriot PRO

W zaawansowanej linii odśnieżarek Patriot PRO znajduje się szereg modeli, które wyróżniają się swoim konkretnym przeznaczeniem, kilkoma cechami funkcjonalnymi i konstrukcyjnymi.

Model Patriot PRO 881E ma ergonomiczną konstrukcję — uchwyty sterujące są podgrzewane, maszyna łatwo uruchamia się na każdym mrozie, jest wyposażona w reflektor i jest przeznaczona do sprzątania dużych powierzchni. Mimo dużej mocy 7 KM ma obniżony poziom hałasu.

Weiterlesen:
Chainsaw Champion 142: opis techniczny, charakterystyka i zasady użytkowania

Imponująca odśnieżarka Patriot PRO1401ED 14 KM z łatwością radzi sobie z dużymi zaspami śnieżnymi o wysokości 107 cm.

W tej serii PRO występują dwa modele — Patriot PRO 951 ED oraz PRO 1150 ED, które poruszają się na platformie gąsienicowej, co pozwala odśnieżać stoki i powierzchnie lodowe.O serii PRO więcej szczegółów—>

projekt

Do produkcji pługów śnieżnych Patriot używa wyłącznie wysoce niezawodnych komponentów i wysokiej jakości materiałów.

Odśnieżarki Patriot mają następujące zalety:

 • Wiele modeli jest wyposażonych w oryginalne dwusuwowe silniki Patriot z ulepszoną rurą wydechową, otworami przelotowymi, konstrukcją komory spalania, co skutkuje znaczną oszczędnością paliwa.
 • Dzięki chromowanej powierzchni żywotność silników jest wielokrotnie zwiększona.
 • Gaźnik jest zamontowany w taki sposób, że dopływ paliwa odbywa się niezależnie od jego nachylenia, a pierścienie tłokowe stale zapewniają wysoki poziom kompresji.
 • Zjeżdżalnia śnieżna jest wykonana z metalu i można ją regulować w zakresie 190°. Kąt wyrzutu jest również regulowany w większości modeli — do 70°.
 • Ze względu na samobieżny charakter nie odczuwa się dużej masy sprzętu.
 • Dzięki znacznemu wychwytywaniu śniegu o szerokości 50-60 cm odśnieżarki są wygodne do pracy na dużych przestrzeniach.
 • Zastosowanie łożysk kulkowych w miejscach obrotu, a nie tulei.
 • Dzięki zamontowaniu przekładni z brązu znacznie zwiększono zasoby przekładni ślimakowej.
 • Pełny montaż, docieranie i regulacja wszystkich modeli odśnieżarek odbywa się w fabryce w zmontowanej formie.

Funkcje operacji

Wybierając konkretny model odśnieżarki, należy skupić się na konkretnych warunkach nadchodzącej operacji.

Każdy właściciel, biorąc pod uwagę te cechy, będzie mógł wybrać model o niezbędnych parametrach technicznych i dodatkowej funkcjonalności.

Wybierając model, weź pod uwagę:

 • Wielkość działki, stan nawierzchni, szerokość przejść i ścieżek.
 • Ilość śniegu w Twojej okolicy, częstotliwość sprzątania.

Ważny! Zaleca się eksploatację zimą i przechowywanie odśnieżarki w tych samych temperaturach.

Z powodu nagłych zmian temperatury wewnątrz obudowy silnika może tworzyć się kondensacja, co jest niedopuszczalne.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Stihl MS-180. Specyfikacje, urządzenie i działanie

Przestrzeganie prostych zaleceń eksploatacyjnych jest kluczem do trwałej i wydajnej pracy odśnieżarki:

 1. Dla każdego konkretnego modelu marka wymaganego paliwa i oleju jest zawsze podana w instrukcji obsługi.
 2. Po dłuższym użytkowaniu śnieg i lód mogą przylgnąć do korpusu odśnieżarki, dlatego wymagane będzie dokładne końcowe czyszczenie sprzętu.
 3. Podczas pracy najczęściej zawodzą paski napędowe i koła. Możesz go samodzielnie wymienić, jeśli masz określone umiejętności, lub skontaktować się z działem serwisu.
 4. Doświadczeni właściciele radzą, aby nie ładować odśnieżarki od razu, lepiej kupić samochód jesienią i mieć czas, aby go uruchomić przed zimowymi przymrozkami i śnieżycami.
 5. Po sezonie eksploatacji, przed przechowywaniem odśnieżarki, należy przeprowadzić zalecany przegląd urządzenia.
 6. Dobrze jest zachować minimalny zapas materiałów eksploatacyjnych (paski zapasowe, kołki aluminiowe lub mosiężne (śruby ścinane z nakrętkami) do ślimaków) na wypadek nieoczekiwanej awarii.

Recenzja wideo

Konfigurowanie nowej odśnieżarki Patriot:

Porównanie odśnieżarek Patriot z innymi markami

Trudno jednoznacznie określić, która marka zasługuje na większe zaufanie, każda marka na rynku mocno trzyma swoją niszę, ma oddanych właścicieli. Ale w oparciu o konkretne prośby i możliwości finansowe możesz nawigować między różnymi modelami.

Odśnieżarki Patriot. Popularne modele, projekt, wideo, porównanie z innymi producentami

Patriota czy czempion?

Wśród niedrogich odśnieżarek benzynowych do 50,0 tysięcy rubli. Patriot to najlepszy wybór.

W średnim segmencie cenowym mistrzostwa utrzymywane są pod marką Champion, dzięki dodatkowym opcjom technicznym – elektrycznej regulacji położenia zsypu, podgrzewanym uchwytom i właściwemu rozłożeniu ciężaru.

Champion prowadzi również w grupie najlepszych elektrycznych i najmocniejszych pługów śnieżnych.

Patriota czy Łowca?

Szwedzka marka Stiga produkuje w Chinach napędzane benzyną domowe odśnieżarki Snow Hunter.

Pod względem parametrów technicznych model ten odpowiada elektrycznej odśnieżarce Patriot PS 2200E, różnice dotyczą tylko napędu i ceny. Koszt odśnieżarki benzynowej Snow Hunter jest 1,5 razy wyższy.

Opinie właściciela

Eugene, Krasnojarsk:

„Dostałem Patriota 951 przed rokiem. Jestem bardzo zadowolona z pracy, zanim nie zdążyłem wyczyścić go ręcznie łopatą, śnieg wylany i wylany. Teraz odśnieżanie to przyjemność. Kilka razy zawleczka na mechanizmie obrotowym wyleciała, sam to zmieniłem ”.

max, Saratów:

„Od 700 lat mam odśnieżarkę Patriot PS 3. Działa dobrze, wydajnie. Nietrudny w obsłudze, niezawodny silnik, bez problemu odmalowuje śnieg lodem. Trochę niezręcznie, aby uruchomić samochód, musisz wyregulować, aby podczas uruchamiania nie uderzyć dłonią w manetkę. I wszystko jest super.”

Swietłana, obwód czelabiński:

„Kupiliśmy odśnieżarkę Patriot PHG 61 do odśnieżania na wsi. Ogólnie jednostka jest dobra, cena atrakcyjna. Z cech technicznych — 4-suwowy silnik o mocy 5,5 KM, duży zbiornik paliwa 3 litry, sześć biegów. W temperaturze -20°C rusza w ruchu, w ciągu pół godziny usunięto około 1 akra. Jedyną wadą jest konstrukcja rynny, uchwyt obrotowy był początkowo luźno zamocowany.”

Link do głównej publikacji