Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki Specyfikacje i zasady działania

Na rosyjskich szerokościach geograficznych obfite opady śniegu są typowe w zimie, a właściciele prywatnych działek potrzebują po prostu wysokiej jakości i niezawodnego sprzętu do czyszczenia terytorium. Doskonałą opcją byłyby domowe dmuchawy śnieżne „Foreman”, które są dość popularne nie tylko w Rosji, ale także w sąsiednich krajach. Firma produkuje wysokiej jakości odśnieżarki domowe w przyjemnej i przystępnej cenie.

Sama firma powstała w 2005 roku i do dziś aktywnie się rozwija. Asortyment „Foremana” to około 1000 sztuk sprzętu ogrodniczego o różnych specjalizacjach z napędem elektrycznym i benzynowym. Skupiając całą swoją uwagę na produkcji niedrogich narzędzi domowych, Prorab zyskał wiodącą pozycję na rosyjskim rynku sprzętu ogrodniczego.

Podstawowe wyposażenie i produkcja odśnieżarek „Foreman”

Kupując rosyjskie odśnieżarki „Prorab” otrzymujesz niezbędne części do montażu i konserwacji sprzętu.

  • sam odśnieżarka „Foreman”;
  • instrukcja obsługi z instrukcjami bezpieczeństwa;
  • usuwanie śniegu;
  • komplet kluczy do regulacji, regulacji i serwisowania mechanizmu.

Odśnieżarki są produkowane i montowane w Chinach. Dzięki temu koszt narzędzi jest niski, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi i przystępnymi dla kupujących.

Zakres modeli odśnieżarek

Firma Prorab produkuje wiele rodzajów pługów śnieżnych z napędem elektrycznym i benzynowym. Główną różnicą między nimi jest moc i koszt. Niektóre specyfikacje i dane dotyczące wydajności również różnią się w zależności od modelu odśnieżarki.

Odśnieżarka „Foreman” GST 45 S

Nowoczesna technologia ręcznego rozruchu silnika gwarantuje rozpoczęcie pracy już od pierwszego uruchomienia. Odśnieżarka Foreman model GST45 ma mocny czterosuwowy silnik, zaprojektowany dla 5,5 KM i 163 m2.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 45 S

Zapewnia użytkownikowi dwie prędkości dla największego komfortu podczas jazdy po różnym terenie i nawierzchniach. Metalowy świder chwyta śnieg o szerokości 53 cm i wysokości 40 cm, co pozwala szybko i skutecznie usunąć kopce śniegu z całego terenu. Kierunek i zasięg wyrzutu jest ustalany przez operatora i może sięgać 10 metrów.

Weiterlesen:
Chainsaw ECO CSP-234: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka „Foreman” GST 50 S

Szybka i wytrzymała czterosuwowa odśnieżarka krajowej firmy Prorab, model GST 50, ma mocny markowy silnik o mocy 5,5 KM i pojemności 163 cm3. Łatwy rozruch ręczny zapewnia uruchomienie silnika za pierwszym razem. Samochód pracuje dość oszczędnie, zużywając 0,8 litra benzyny na godzinę.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 50 S

Dwustopniowy żużel metalowy doskonale oczyści dużą powierzchnię z nowego, mokrego i oblodzonego śniegu. Szerokość uchwytu wynosi 53 cm, a wysokość 51 cm Operator może samodzielnie wybrać kierunek i odległość rzucania śniegu do maksymalnie 11 metrów.

Odśnieżarka „Foreman” GST 54

Samobieżna odśnieżarka domowa „Foreman” GST ma dobrą cenę za dość wysoką jakość. Lekki i niewielkich rozmiarów, łatwy w utrzymaniu. Zastrzeżony 5,5-suwowy silnik o mocy 5 KM zapewnia 2 prędkości do przodu i XNUMX prędkości do tyłu.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 54

Wysoka prędkość jazdy jest uzupełniana przez duży ząb o szerokości 51 cm, który sprawia, że ​​zbiory są jeszcze lepsze i szybsze. Operator może niezależnie zmieniać odległość i kierunek wyrzucania śniegu.

Odśnieżarka „Foreman” GST 55

Wspaniała odśnieżarka do użytku domowego krajowego producenta „Prorab” model GST 55. Markowy silnik o mocy 6 koni mechanicznych i pojemności 163 m3 gwarantuje jakość i dużą szybkość czyszczenia. System chłodzenia powietrzem ochroni silnik przed przegrzaniem, co znacznie wydłuży żywotność mechanizmu.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 55

Za godzinę ciągłej pracy można usunąć nawet 350 m3 śniegu. Taka szybkość i objętość pracy GST 55 są możliwe dzięki dużemu chwytakowi o szerokości 56 cm i długości 51 cm. Dostosuj własny kierunek i odległość odrzutu śniegu, gdzie maksymalna wydajność to 15 metrów.

Odśnieżarka „Foreman” GST 60 S

Kompaktowa i poręczna odśnieżarka z łatwością i niesamowitą prędkością oczyści niewielki obszar zarówno ze świeżego śniegu, jak i nieświeżego, oblodzonego śniegu. O „Foreman” GST 60 często pozostawiają pozytywne recenzje, które wskazują, że markowy czterosuwowy silnik o mocy 6,5 KM po raz pierwszy uruchamia się ręcznie.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 60 S

W jednym przejściu można usunąć pasek o szerokości do 60 cm. Metalowa śruba różni się zwiększoną trwałością i wydajnością. Operator sam ustala kierunek wyrzucania śniegu oraz zasięg, który ma długość do 11 metrów.

Weiterlesen:
Kosiarki do trawy wikingów. Instrukcje dotyczące podkaszarek i kosiarek VIKING, recenzje, filmy

Odśnieżarka Prorab GST 61 S

Potężna czterosuwowa odśnieżarka „Foreman” GST ma wysokiej jakości i trwały, opatentowany silnik o mocy 7 koni mechanicznych. Sprzęt obsługuje 6 prędkości, z których 4 to bieg do przodu, a 2 do tyłu.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 61 S

Szerokość świdra wynosi 51 cm, wysokość 41 cm, co gwarantuje szybkie i wysokiej jakości odbiór pokrywy śnieżnej. Zużyty śnieg jest wyrzucany 10-15 metrów od miejsca pracy. 13-calowe koła zapewniają dobrą manewrowość i zwrotność odśnieżarki GST 61, niezależnie od terenu i pokrycia terenu.

Odśnieżarka Prorab GST 65 ELV

Liczne recenzje modelu odśnieżarki GST 65 rosyjskiej firmy Prorab mówią o niezawodności, jakości i trwałości narzędzia. Za całkiem niezłą cenę kupujący dostaje potężny czterosuwowy silnik o mocy 7 koni mechanicznych, który obsługuje różne prędkości (tylko 7 biegów: 5 do przodu i 2 do tyłu), aby zapewnić jak największy komfort pracy z narzędziem.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka Prorab GST 65 ELV

Wyrzut śniegu jest możliwy do 15 metrów, a operator samodzielnie wybiera kąt wyrzutu. Silnik można uruchomić za pomocą rozrusznika elektrycznego lub ręcznego. Obie metody są bardzo szybkie i uruchamiają sprzęt za pierwszym razem.

Odśnieżarka „Foreman” GST 70 EL S

Jeśli potrzebujesz szybko i skutecznie usunąć obszar ze stęchłym i oblodzonym śniegiem, odśnieżarka „Foreman” modelu GST 70 poradzi sobie z tym w najlepszy możliwy sposób. Zastrzeżony 6,5-suwowy silnik pracuje z mocą XNUMX KM i zapewnia stabilne osiągi dzięki mocnemu i niezawodnemu narzędziu.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka „Foreman” GST 70 EL S

Użytkownik może sam wybrać prędkość odśnieżarki, ponieważ GST 70 obsługuje 5 prędkości do przodu i 2 do tyłu. System łatwego rozruchu w postaci rozrusznika elektrycznego 12 V zapewnia pierwsze uruchomienie silnika. Również na panelu sterowania operator ma możliwość wyboru kierunku i zasięgu wyrzucania przechwyconego śniegu.

Odśnieżarka Prorab GST 71 S

Dobra moc krajowa nowej jednostki napędowej rosyjskiej firmy Prorab, model GST 71, ma tylko pozytywne recenzje na forach iw sklepach. Markowy silnik o mocy 7 koni mechanicznych i pojemności 208 cm3 gwarantuje wysokiej jakości i szybkie czyszczenie zaśnieżonego terenu.

Odśnieżarki Prorab: recenzje właścicieli modeli, ich działanie

Odśnieżarka Prorab GST 71 S

Możliwość zmiany prędkości, regulacji kierunku i zasięgu wyrzutu zebranego śniegu sprawia, że ​​korzystanie z GST 71 jest jeszcze wygodniejsze i wygodniejsze. Duża waga 75 kg. doskonale wyważone w korpusie i kołach, zapewniające łatwą stabilność i zwrotność w każdym terenie, a nawet na jak wielu nawierzchniach.

Weiterlesen:
Gama modeli kosiarek i wykaszarek marki Mogilev KM: opis i charakterystyka

Obsługa i konserwacja odśnieżarek

Aby każdy sprzęt działał poprawnie, długo i niezawodnie, bardzo ważne jest przeprowadzanie terminowej konserwacji i prawidłowej obsługi odśnieżarki. Narzędzia Foreman są łatwe w użyciu i opłacalne w utrzymaniu. Jak to zrobić, można znaleźć w instrukcjach dołączonych do każdego modelu GST.

Wybór paliwa i oleju do odśnieżarek „Prorab”

Odśnieżarki Prorab GST są dostarczane bez oleju i paliwa w zbiornikach. Przed rozpoczęciem każdej pracy ważne jest sprawdzenie obecności płynów. Jeśli ich nie ma lub ich liczba jest niewystarczająca, musisz doprowadzić poziom oleju i benzyny do wymaganego poziomu. W przeciwnym razie wywołasz częste i poważne awarie.

Jako paliwo do GST zaleca się stosowanie świeżej, wysokiej jakości benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej co najmniej 90. Najbardziej odpowiednią opcją jest AI-92.

Do smarowania sam producent zaleca stosowanie markowego oleju syntetycznego SAE 5W-30 firmy Prorab.

Docieranie silnika odśnieżarek GST

Docieranie to ważny moment w użytkowaniu nowego sprzętu, który gwarantuje długą, sprawną i niezawodną pracę. W przypadku odśnieżarek „Foreman” GST czas docierania wynosi 20 godzin. Oznacza to, że w tym czasie narzędzie nie może być obciążone więcej niż 70%, a czas ciągłej pracy nie powinien przekraczać 2 godzin. Po docieraniu zaleca się całkowitą wymianę oleju i pracę na maksymalnych obrotach.

Główne awarie odśnieżarek Prorab i ich eliminacja

  1. Brak rozruchu silnika i jego słabe osiągi mogą wynikać z braku paliwa w zbiorniku lub jego złej jakości. Spróbuj wymienić benzynę na świeższą. Zaleca się również sprawdzenie świec zapłonowych, przewodu paliwowego pod kątem zatkania, położenia dźwigni sterującej.
  2. Jeśli podczas pracy poczujesz zwiększone wibracje, może to oznaczać, że świder został uszkodzony lub zatkany, mocowania się poluzowały.
  3. Trudności w eksploatacji odśnieżarki mogą być związane z zatkanymi kołami napędowymi lub niewłaściwym napięciem, zużyciem lub pęknięciem pasów.
  4. W przypadku, gdy po uruchomieniu silnika ślimak nie zacznie się obracać, istnieje możliwość zatkania go obcym przedmiotem. Może to być również spowodowane złamaną śrubą ścinaną, rozciągniętym lub zerwanym paskiem napędowym lub niewłaściwie napiętym torsem napędowym.
Weiterlesen:
Przegląd kosiarek i podkaszarek Parma. Specyfikacje, recenzje

Recenzja wideo pracy odśnieżarek „Foreman” GST

 

Opinie o firmie Prorab i produkowanych modelach GST

Na forach i w komentarzach wielu właścicieli pozostawia niezwykle pozytywne opinie zarówno na temat samej firmy Prorab, jak i jej linii odśnieżarek GST. Wielu właścicieli jest zadowolonych z niskich kosztów samych odśnieżarek, łatwej i niedrogiej konserwacji, wystarczającej mocy i wydajności. Spośród minusów użytkownicy często wskazują na brak gumowanych uchwytów i oświetlenia, dzięki czemu można pracować w ciemności.

Witalij, 44 lata, Rosvno

„Kupiłem Foreman GST 55 wyłącznie do letniego domku. Czasami bardzo mocno się zapełniał, wiosłowanie z łopatą nie wchodziło w grę. Cena bardzo mnie ucieszyła. Za takie pieniądze dostałem w zasadzie dobry sprzęt, z którego można korzystać tylko w dzień. I to chyba jedyny minus. Zimy są często mgliste. A jak na przykład pracować wieczorem?

Igor Vladislavovich, 56 lat, Perm

„Moja zwykła odśnieżarka zepsuła się i przez długi czas musiała być naprawiana. W tym czasie trzeba było czymś posprzątać podwórko i kupić GST 60 „Foreman” Dobry, niedrogi model. Bardzo podobała mi się jednostka napędowa i fakt, że można samemu wybrać zakres wyrzutu śniegu. Oświetlenie oczywiście nie wystarczy, ale nie jest bardzo krytyczne.

Plusy: dobra cena, dobra moc, płynna i długa praca.

Minusy: Brak reflektorów, brak podgrzewanych uchwytów.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию