Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Pługi do motobloków Salut

Pług jest urządzeniem roboczym do spulchniania, barwienia i obracania warstw gleby o grubości 15-25 cm.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Motoblok Salut 100-BS-V

W zestawie osprzętu znajdują się różne agregaty, w tym pługi do głównych typów uprawy.

Rodzaje

Aby zapewnić wytrzymałość, niezawodność i zdolność do wytrzymywania wystarczających obciążeń, pługi wykonane są z wytrzymałej stali. Ich wspólną cechą konstrukcyjną jest specjalny metalowy grzebień, który służy do orki. Ze względu na specyficzny kształt, rozszerzając się ku górze, ziemia nie zasypuje się z powrotem do fosy, lecz jest wyrzucana na boki.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Schemat pługa

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy istnieją odrębne rodzaje pługów.

Rodzaje pługów:

 • pojedynczy przypadek — wyposażony w jeden lemiesz, przeznaczony do orki gleby lekkiej. Niezastąpiony w połączeniu z lekkim ciągnikiem prowadzonym przy obróbce małej powierzchni.
 • do negocjacji — przeznaczony do orki ciężkiej twardej gleby za pomocą średnich lub ciężkich ciągników pchanych. Lemiesz wykonany jest w formie wygiętego ku górze pióra, które podczas pracy unosi i podwija ​​dolną warstwę gleby. Dlatego takie pługi mają inną nazwę — rewers. Ziemia po orce staje się krucha, dalsza obróbka jest znacznie uproszczona.
 • Obrotowy — wyposażony w kilka lemieszy, działa na średnich i ciężkich ciągnikach pchanych. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji zapewnia najwyższą wydajność, pozwala na orkę gleb twardych jak i glebowych.
 • Dysk – wykonuje cięcie warstw nadmiernie wilgotnej ciężkiej gleby. Talerz talerzowy służy do przedsiewnego przygotowania gleby, powierzchniowego spulchniania ścierniska po zbiorze.

Modele

Osprzęt jest markowy od bezpośredniego producenta i uniwersalny, który nadaje się do ciągników jednoosiowych o różnych modyfikacjach. W takim przypadku producenci wskazują, które marki są kompatybilne z określonymi modelami.

Pługi przystosowane do ciągnika rolniczego Salut

Weiterlesen:
Osprzęt do motobloków Kaskada

Istnieje szereg zasad, które pomogą Ci nie popełnić błędu przy wyborze oprawy wysokiej jakości. Przestrzeganie ich pomoże obniżyć koszty, zapobiec uszkodzeniom i lepiej wykorzystać możliwości maszyny.

Kryteria doboru pługa

 • stojak nie powinien być wąski i cienki;
 • skracanie ostrza jest surowo zabronione;
 • korpus musi być wykonany z wysokiej jakości stali o wystarczającej grubości;
 • Wymagane są instrukcje użytkowania.

Rozważ rozmiar samego pługa. W przypadku lekkich ciągników pchanych stosuje się sprzęt o małej szerokości roboczej do 15 cm, odpowiednio dla średnich i ciężkich modeli o dużych rozmiarach.

Sprzęgła

Pługi i obsypniki są połączone z ciągnikiem Salyut przez belkę C-13 i wspornik C-20 za pomocą uniwersalnego zaczepu. Regulację najlepiej wykonać przez zaczep.

Ważne! Obowiązkowa koincydencja osi podłużnej regulatora i ciągnika, a także pionowe położenie łóżka, pomoże w optymalnym ustawieniu sprzętu.

Zaczep uniwersalny

Dla optymalnej regulacji pługa bez zaczepu wskazane jest najpierw wyrównanie minimalnych parametrów głębokości i szerokości orki.

Regulacja pługa bez zaczepu:

 1. Wyrównaj minimalne parametry głębokości i szerokości orki;
 2. Trójkąt odniesienia musi znajdować się w pozycji poziomej;
 3. Ustaw planszę polową równolegle do ruchu.

W przyszłości głębokość orki, w zależności od gleby, będzie można prawidłowo regulować za pomocą specjalnych otworów w nodze pługa lub zmieniając kąt korpusu.

Wyposażenie opcjonalne

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Silnik Honda GX270

„Salute” ma specyficzną cechę konstrukcyjną – jego silnik jest przesunięty do przodu, co doskonale równoważy pług zawieszony z tyłu. W porównaniu z Neva i Oka środek ciężkości ciągnika Salut jest przesunięty znacznie bliżej podłoża, co ułatwia sterowanie ciągnikiem, w wyniku czego nie ma potrzeby dodatkowego wyważania, a obciążenie rąk podczas ruchu jest znacznie zmniejszone.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

ostrogi

Według opinii właścicieli i mechaników ciągników jednoosiowych najwygodniejsza i najwydajniejsza jest praca z japońskimi silnikami. Zwróć uwagę na materiał wideo — ciągnik prowadzący pewnie idzie wzdłuż bruzdy, bez większego wysiłku ze strony właściciela. Na filmie widać, kiedy operator zwalnia kierownicę, ciągnik z pługiem nadal jedzie dokładnie po torze i pługuje w tym samym tempie.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2091D luksusowe. Przegląd, charakterystyka, recenzje

W zależności od różnych zadań stosuje się przedłużenia półosi oraz metalowe koła z obciążnikami. Koła mocowane są na łapach, które mają dużą powierzchnię nośną, aby nie wypadły na luźnym podłożu.

Również uchwyty do ciągnika z operatorem prowadzącym umożliwiają regulację żądanej odległości między rzędami.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Wagi

Tryb uniwersalnego zaczepu zapewnia stabilną pozycję maszyny podczas pracy oraz ułatwi regulację kątów pługa w trzech płaszczyznach. Istnieje wariant kół z dociążeniem, wtedy pług zagłębia się jeszcze głębiej w glebę.

Recenzja wideo orki głębokiej za pomocą ciągnika Salut-100

Opis pracy

Dołączone wyposażenie umożliwia rozszerzenie zakresu ciągnika Salut. Możesz skutecznie wykonywać absolutnie wszystkie prace związane ze wsią. Niewątpliwie przed rozpoczęciem pracy będziesz musiał dokładnie zapoznać się z instrukcją, ponieważ wydajność sprzętu to przede wszystkim prawidłowe ustawienia i regulacje.

Pług obrotowy

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Pług obrotowy

Za pomocą pługa obrotowego, który ma w konstrukcji lewy i prawy wielokierunkowy pług, można orać w kierunku do przodu i do tyłu. Do najbardziej wydajnej pracy lepiej wybrać model z ustawieniem pługa, czyli możliwością regulacji głębokości cięcia i kąta nachylenia.

Instalacja pługa:

 • wciśnij pedał;
 • napraw stojak;
 • po obróceniu całej konstrukcji o 90 °.

Pług Żyków

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Pług Żyków

Pług Zykova znacznie różni się od innych modeli. Filmowa recenzja wyraźnie pokazuje, że jej głównymi różnicami są starannie dobrane kąty i zupełnie inny profil powierzchni zrzutu, co umożliwia lepsze malowanie gleby i odwracanie warstwy. Taka orka prawie całkowicie eliminuje chwasty.

Recenzja orki odwróconej Zykowa na ciągniku Salut

pług dwustronny

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Okay

Obustronny pług (górnik) służy do kopania upraw z niszczeniem chwastów. Za pomocą takiego urządzenia gleba jest uprawiana, wycinana jest bruzda do sadzenia roślin. Kolejne zasypywanie odbywa się poprzez włączenie biegu wstecznego ciągnika prowadzącego. Kruszywa wyróżniają się zmienną i stałą szerokością roboczą.

Weiterlesen:
Motobloki Aurora Space-Yard 1050 Łatwy. Przegląd, charakterystyka

Urządzenie o nieregulowanej szerokości współpracuje z lekkim ciągnikiem prowadzonym, regały 12 mm niezawodnie chronią go przed przeciążeniami. Najpopularniejsze hillery o zmiennej szerokości, które można dostosować. Takie pługi doskonale współpracują z ciągnikami pchanymi Salut 5DK. Mają jednak jedną wadę — zrzucanie gleby po przejściu.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Holenderski hiller

Holenderski hiller

Mniej znany jest pagórek holenderski, który na skutek ruchu skrzydeł nie tylko na boki, ale i ku górze tworzy wąskie bruzdy w kształcie klina. W uformowanym łóżku zapewniony jest najlepszy kontakt materiału sadzeniowego z glebą. Konstrukcyjnie prosty, łatwy w produkcji, tańszy kosztowo.

Orka pługiem na ciągniku Salut. Przegląd, modele, regulacja

Hiller dysku

Okoń dyskowy

Hiller dyskowy jest znacznie bardziej wydajny, ale jego cena jest 3-4 razy wyższa niż zwykle. Jednak według opinii właściciele nie wracają do swoich poprzednich urządzeń po pracy jako hiller dysków.

Ważne! Wszystkie hillery działają najlepiej na pierwszym niskim biegu. Ponieważ prędkość jazdy do przodu maleje, co jest wygodne dla operatora, zwiększa się trakcja ciągnika prowadzącego.

Motoblok „Salyut” z japońskim silnikiem to najbardziej udany wybór sprzętu rolniczego pod względem połączenia sprawdzonej jakości i rozsądnej ceny.

Kupując wszelkiego rodzaju osprzęt i zaczep, możesz znacznie rozszerzyć możliwości ciągnika, z powodzeniem uprawiając ponad sto metrów kwadratowych ziemi.

Opinie właściciela

Andriej Nesterenko, obwód kijowski:

„Ile rozmawiałem z właścicielami motobloków, byłem przekonany, że z rosyjskim silnikiem Salut 5 DK 6 KM. gorszy od chińskiego Lifang 6,5 KM czasami — ciągle się przegrzewa, traktor prowadzący skacze. Jest to szczególnie widoczne podczas pracy z pługiem obrotowym.

Siergiej Kowalczuk, Zaporoże:

„Przez 5 lat współpracy z Salutem byłem przekonany, że ciągnik prowadzony z profesjonalnym silnikiem Honda-CX 200, choć kosztuje przyzwoicie, jest znacznie trwalszy. Przy dobrym obciążeniu sezonowym — orka, spulchnianie, kopanie ziemniaków itp. tani silnik nie wytrzyma za kilka lat, będzie wymagał naprawy. Po dwóch latach pracy musiałem przesiąść się na nowy.”

Protasov Ivan, region Sumy, s. Jabłko:

„Silniki dzielą się na profesjonalne, półprofesjonalne i amatorskie, różnią się znacznie ceną. Jeśli zostaną zainstalowane na ciągniku prowadzonym zgodnie z przeznaczeniem, to znaczy zgodnie z obciążeniem, będą działać niezawodnie i przez długi czas. Jestem zadowolony z mojego Saluta 100-BS-V z amerykańskim silnikiem Briggs & Stratton Vanguard. Uwaga — to oznaczenie Vanguard oznacza profesjonalny silnik, nie radzę kupować innego — pieniądze w błoto.

Ponomarenko Ilja, Saratów:

„Polecam pług obracalny, który można zdemontować – najlepszy wybór, ponieważ nóż można naostrzyć lub w razie potrzeby wymienić.”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 907 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector