Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd osprzętu do motobloków Kaskada

Osprzęt do motobloków Kaskada

Motobloki Kaskada zyskał ogromną popularność ze względu na szeroki zakres wykonywanych prac. Ich wszechstronność osiąga się za pomocą załączników. Ponieważ minimalizują koszty pracy przy wykonywaniu określonych zadań.

Osprzęt do motobloków Kaskada

Kaskada motobloków

Motoblock Cascade został opracowany w Związku Radzieckim. Jego konstrukcja jest prosta, niezawodna i sprawdzona w czasie.

Głównym czynnikiem przy wyborze zaczepu jest ich zaczep. W Cascade przyczepność ciągnika prowadzonego z osprzętem jest podobna do przyczepności Nevy i Oki. Dzięki temu bez problemu można korzystać ze sprzętu przeznaczonego do tych maszyn.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu rodzajowi mocowania do ciągnika z operatorem prowadzącym Cascade.

Pług

Ten mechanizm służy do orki ziemi po zbiorach lub przed siewem. Jego głównym celem jest odwracanie wierzchniej żyznej warstwy ziemi w celu zwiększenia jej żyzności, usunięcia chwastów i ujednolicenia wierzchniej warstwy gleby.

Wcześniej do wykonania tego zadania wykorzystywano konie i drewniane pługi, teraz w dobie przemysłu istnieją ciągniki jednoosiowe, które sobie z tym poradzą.

Istnieje kilka modyfikacji pługów. Na przykład mogą być jedno-, dwu- i trzyrzędowe. Wszystko zależy od mocy ciągnika prowadzonego Cascade oraz liczby pługów, które może jednocześnie wprawić w ruch.

Istnieją pługi standardowe i obrotowe.

  • Standardowe zapadają się w glebę i podczas ruchu odrzucają ziemię na bok
  • Pługi obrotowe poprawiają jakość orki dzięki temu, że ziemia nie jest tylko wyrzucana na bok, ale unosi się wzdłuż lemiesza, miesza się i dopiero potem odsuwa.

Pracując z ciągnikiem Cascade, należy wyrównać pierwsze zagonie, a następnie umieścić jedno koło w tym śladzie i kontynuować orkę. To znacznie ułatwi pracę.

Frezy

Jeśli pług nie radzi sobie i musisz pracować na twardych, dziewiczych ziemiach, na których znajduje się duża liczba chwastów i twardych przedmiotów, lepiej jest użyć nożyc do wymieszania gleby. Są one głębiej zanurzone w ziemi i podczas ich pracy górna warstwa ziemi jest znacznie lepiej wymieszana.

Weiterlesen:
Motobloki Seria Shtenli 1900 Pro. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Standardowa forma noży ma kształt szabli. Jest to uważane za klasykę. Zamiast kółek mocowane są 2 specjalne noże. Dużym plusem tego modelu jest wysoka wytrzymałość i łatwość konserwacji. Jeśli nóż jest zepsuty lub niesprawny, możesz kupić nowy i łatwo go wymienić.

Nowsza wersja noża to „kurze łapki”. Przetwarzają glebę na większą głębokość niż szabla.

Ich konstrukcja składa się z przyspawanych do nich wałków i nóg zakończonych trójkątami. Zewnętrznie są bardzo podobne do nóg gęsi. Są jednak mniej trwałe. Kiedy zderzają się z solidnym ciężkim przedmiotem, odrywają się. Można je po prostu przyspawać na miejscu. Jednak ta konstrukcja potrwa do pierwszego solidnego kamienia.

Okuchniki

Ziemniaki wymagają starannej pielęgnacji. Hilling jest jednym z głównych czynników pielęgnacyjnych podczas uprawy ziemniaków.

Motoblock Cascade pomoże w przeprowadzeniu tych prac przy pomocy skoczków.

Mogą być talerzowe, obrotowe lub wykonane w formie pługa.

Ostatnią opcją jest najprostszy hiller. Zasada jego działania polega na tym, że pług po prostu zrzuca ziemię na dwie strony z przestrzeni międzyrzędowej.

Hillery talerzowe pozwalają na lepsze wykonywanie hillingów. Wyglądają jak dwa krążki zamontowane na pręcie. Podczas ruchu dyski obracają się, zbierają ziemię z obu stron łóżka i zrzucają ją na ziemniaki.

Modele obrotowe są bardziej zaawansowane niż modele talerzowe. Zewnętrznie są do nich podobne, ale mają zęby tylko wzdłuż krawędzi.

Dzięki tym ulepszeniom obsypniki obrotowe nie tylko zrzucają ziemię na ziemniaki, ale ją wstępnie kruszą. Dzięki tej technologii łodygi ziemniaków nie są uszkadzane podczas hilling, ale pozostają nienaruszone.

sadzarki do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków

Przed wypłukaniem ziemniaków należy je posadzić. Trudno to zrobić ręcznie.

Weiterlesen:
Przegląd gamy motobloków Varyag. Specyfikacje, recenzje

W wykonaniu tych prac pomogą sadzarki do ziemniaków do ciągników jednoosiowych Cascade.

To cały mechanizm sadzenia ziemniaków.

Przed sadzarką do ziemniaków znajduje się pług, który tworzy bruzdę do dalszego sadzenia ziemniaków. Za nim zbiornik z taśmowym systemem podawania owoców.

Na tej taśmie w regularnych odstępach są instalowane kosze do chwytania i podawania ziemniaków do bruzdy. Oznacza to, że podaż roślin okopowych przechodzi przez równy przedział.

A z tyłu są dwa talerze (zgodnie z zasadą hillersów), które zakopują bruzdę z ziemniakami.

kopaczki do ziemniaków

Ten osprzęt do ciągnika prowadzonego Cascade umożliwia bezproblemowe kopanie ziemniaków.

Najprostszą wersją kopaczki do ziemniaków jest pług. Bez problemu radzi sobie z tym zadaniem. Jednak tnie dużą liczbę bulw.

Wibracyjne kopaczki do ziemniaków pozwalają to robić wydajniej. To urządzenie, które swoją przednią częścią zakopuje się w ziemi na około 15-17 cm (bulwy ziemniaka znajdują się wyżej), tnie ziemię i podaje ją do specjalnego sita. To z kolei wibruje, przesiewa ziemię i pozostawia korzenie na powierzchni.

Kosiarki

Kosiarki do traktorów pchanych Cascade umożliwiają usuwanie chwastów i niewielkich krzewów. Często znajdują zastosowanie nie tylko na działkach ogrodowych, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

Istnieją dwa rodzaje kosiarek: rotacyjne i segmentowe.

Osprzęt do motobloków Kaskada

Rodzaje kosiarek do ciągników pchanych

Kosiarki rotacyjne do traktorów pchanych Cascade koszą trawę za pomocą ostrzy obrotowych. Wirnik je kręci i kosi trawę. W zderzeniu z twardym przedmiotem nóż obraca się w przeciwnym kierunku i nie łamie się. Jeśli jest nudny lub niesprawny, można go łatwo wymienić na nowy.

Modyfikacje obrotowe są skuteczne w przypadku małych i średnich chwastów na każdej powierzchni, ze względu na ich zwrotność.

Kosiarki segmentowe to sprzęt cięższy. Koszą trawę jak piłą. W pozycji poziomej dwa rzędy zębów są ustawione blisko siebie, co umożliwia ścinanie dużych chwastów i krzewów.

Weiterlesen:
Motobloki Profi 1800. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Działają jednak tylko na płaskich powierzchniach. Ponieważ długość takiej kosiarki przekracza 1 metr. Podczas pracy na pochyłej powierzchni nie będzie w stanie ciąć. Kosiarka segmentowa do ciągnika prowadzonego Cascade nie nadaje się do pracy z młodą cienką trawą. Ponieważ takie chwasty po prostu pełzają pod kosiarką bez koszenia.

Kosiarka rotacyjna w pracy na następującym filmie:

Sprzęt do odśnieżania

Zimą większość ciągników jednoosiowych stoi bezczynnie w garażu, ponieważ roboty ziemne się skończyły.

Jednak za pomocą osprzętu do usuwania śniegu, ciągnik Cascade może być używany również w zimnych porach roku do odśnieżania.

Urządzenie jest świdrem, który zbiera śnieg, kieruje go do wirnika, gdzie kręci się i jest wyrzucany na bok. Jednocześnie właściciel musi uważać, aby żadne obce przedmioty nie dostały się do świdra, ponieważ w przypadku przebicia wirnika kamienie mogą wylecieć znacznie dalej niż śnieg i spowodować szkody na zdrowiu lub mieniu.

Osprzęt do motobloków Kaskada

Sprzęt do odśnieżania

Taki prefiks jest w stanie poradzić sobie nie tylko ze świeżym śniegiem, ale także zakleszczonym, ponieważ zanim trafi w rotor, świder go zmiażdży.

Zasięg wyrzutu pługa śnieżnego z ciągnikiem prowadzącym Cascade może wynosić od 7 do 15 m. W zależności od mocy silnika i kierunku wiatru.

Sprzęt do odśnieżania jest po prostu niezbędny na obszarach wiejskich lub podmiejskich, gdzie nie ma nadziei na media, a odśnieżanie trzeba wykonać samemu.

Wysypisko

ostrze łopaty

Tańszą opcją sprzętu do odśnieżania jest lemiesz. To tylko wiadro ustawione pod kątem, które jest umieszczone przed ciągnikiem prowadzącym i pozwala rzucać śnieg na bok i oczyszczać przejście.

Główną cechą ostrza jest szerokość chwytu. To określi obszar terytorium, który można usunąć na raz.

Wysypiska wykorzystywane są również podczas budowy, podczas wyrównywania materiałów sypkich (piasek, drobny żwir itp.).

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 320 PRO. Specyfikacje, recenzje

Moduły śledzenia

Podczas wykonywania prac zimowych głównym problemem jest przyczepność do podłoża. Zwykłe koła często się ślizgają, a ciągnik prowadzący Cascade ślizga się. Dlatego, aby poprawić efekt, można wymienić opony pneumatyczne na gąsienice.

Pozwalają na bezpieczne zaczepianie o podłoże i jazdę ciągnikiem jednoosiowym wraz z pługami śnieżnymi.

Przy wyborze torów należy zwrócić uwagę na ich szerokość. Im jest większy, tym lepszy będzie chwyt. Utrudni to jednak silnikowi napędzanie go, ponieważ gąsienice są bardzo ciężkim sprzętem.

Adaptery

Główną niedogodnością dla operatora podczas pracy z ciągnikiem Cascade jest fakt, że sprzęt trzeba obsługiwać na stojąco i stale za nim poruszać i kierować nim.

Aby ten proces był wygodniejszy, projektanci wymyślili adaptery.

Osprzęt do motobloków Kaskada

Adapter przedni do motobloków Cascade

Stanowią stelaż z zamontowanym siedziskiem. Następnie wszystkie załączniki są przymocowane do adaptera. Oznacza to, że adaptery są łącznikiem pośrednim między zaczepem ciągnika prowadzącego Cascade a zaczepem do niego.

Takie przystawki znacznie przyspieszają pracę i zmniejszają fizyczne obciążenie operatora.

Zaczep

Głównym czynnikiem prawidłowego użytkowania osprzętu z ciągnikiem jednoosiowym Cascade jest jego właściwe sprzężenie z urządzeniem.

Najczęściej stosowany jest zaczep uniwersalny, który pasuje do 90% zaczepu oficjalnego producenta.

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się na zakup sprzętu od innego producenta, koniecznie sprawdź u sprzedawcy, czy potrzebny jest dodatkowy zaczep, jeśli urządzenie będzie współpracować z ciągnikiem Cascade.

pnącze

pnącze

Głównym problemem przy korzystaniu z ciągników jednoosiowych z mocnymi silnikami jest ich prędkość.

Ponieważ w przypadku większości prac nie ma potrzeby dużej prędkości, a operator musi stale biegać za sprzętem. I często te działania prowadzą do kontuzji.

Specjalne biegi pełzające zmniejszają prędkość skrzyni biegów, dzięki czemu operator ma nad nią kontrolę.

Ze względu na to, że prędkość spada, moc ciągnika prowadzącego Cascade wzrasta. Za pomocą pnącza można wykonywać wysokiej jakości prace nawet na najcięższych glebach.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2060D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Kup nowe czy zrób to sam?

To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli ciągników Cascade. Z jednej fabryki konsole są bardziej niezawodne, wysokiej jakości i z gwarancją. Z drugiej jednak strony są dość drogie.

Prawie wszystkie załączniki można wykonać niezależnie. Aby to zrobić, na różnych forach znajduje się duża liczba różnych rysunków i schematów montażowych, zgodnie z którymi możesz zrobić wszystko sam.

Musisz zrozumieć, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za jakość i dalsze użytkowanie załącznika.

Recenzje wideo

Film pokazuje działanie ciągnika prowadzącego Cascade z różnymi osprzętem:

Poniższy film przedstawia działanie ciągnika Cascade podczas frezowania gleby za pomocą noża do szabli:

I kurze łapki:

A oto praca ciągnika Cascade w zimie z lemieszem:

Opinie właściciela

Fora to główne miejsce, w którym ludzie dzielą się swoimi opiniami na dany temat. Tutaj ludzie doradzają w rozwiązywaniu wielu problemów, a także doradzają w działaniu w oparciu o swoje doświadczenie. Poniżej kilka z nich.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию