Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd wyposażenia fabrycznego do ciągników jednoosiowych Oka

Dołączone wyposażenie do motobloków Oka

Załączniki wyprodukowane przez producenta motobloki «Oka», znacznie rozszerza możliwości tego typu pojazdów mechanicznych. Poniżej znajduje się przegląd wszystkich fabrycznych elementów dodatkowych do ciągnika jednoosiowego Oka, ich charakterystyka i opis zasady działania.

Wszystkie osprzęty Kadvi w połączeniu z ciągnikiem jednoosiowym Oka nadają się również do Ugry.

Sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków to urządzenie służące do automatyzacji procesu sadzenia bulw ziemniaka.

Sadzarka osadza rośliny okopowe w glebie, tworząc na powierzchni gruntu wałek glebowy.

produktywność0,25 ha/godz.
Waga34 kg
Pojemność zbiornika do sadzenia33 l
Odstępy między bulwamiod 30 cm do 50 cm
Szerokość toru0,7 m.

Młyn-kultywator

Młyn-kultywator FR.40.000

Ten sprzęt jest przeznaczony do spulchniania ziemi. Frezy rozdrabniają chwasty, a podczas wrzucania nawozów do gruntu są dokładnie wymieszane. Montaż odbywa się na wale wyjściowym.

Kultywator młynowy (UGRA, sześciokąt)

Produkowane przez Kadvi frezy o średnicy 34 cm są przystosowane do głębokości uprawy do 20 cm, a szerokość przechwyconego toru wynosi 10 cm, a łączna waga dwóch frezów wynosi 5 kg.

Należy pamiętać, że ciągnik prowadzony Ugra ma sześciokątne noże bez palców łączących — eliminuje to nawijanie się włókien trawy na części podczas procesu uprawy. Taki sprzęt jest dodatkowo wyposażony w tarcze ochronne.

Poniższy schemat przedstawia schemat montażowy frezu do ciągnika prowadzonego Oka

Osprzęt fabryczny do ciągnika jednoosiowego Oka

Schemat montażu noża dla ciągnika z operatorem prowadzącym Oka

Orka nożami — recenzja wideo:

ostrogi

ostrogi

Zastosowanie łap daje ciągnikowi prowadzonemu z tyłu możliwość lepszej przyczepności do wierzchniej warstwy gleby, automatycznie stabilizując jednostkę i dając większą siłę podczas orki lub kopania.

Sprzęt tego typu jest mocowany w miejscu położenia kół lub frezów. Niektóre ciągniki pchane wymagają do montażu dodatkowych długich piast.

Średnica fabrycznych uchwytów od Kadvi do ciągników jednoosiowych Oka wynosi 350-500 mm i zależy od modyfikacji pojazdów silnikowych. Limit wagi — 18,8 kg.

Rysunek pokazuje proces instalowania występów na ciągniku prowadzącym.

Weiterlesen:
Pług do motobloku „Oka”. Charakterystyka, ustawienie

Osprzęt fabryczny do ciągnika jednoosiowego Oka

Schemat instalacji uchwytów na ciągniku Oka

Wagi

Wagi

Motobloki „Oka” należą do ciężkiego sprzętu, sama nazwa mówi sama za siebie — ciągnik prowadzący jest zawsze cięższy od kultywatora. Jednak nawet podczas pracy z ciężkim sprzętem może być wymagany dodatkowy ciężar. Do tych celów przeznaczone są wagi.

Masa takich ładunków może osiągnąć 5-17 kg. W przypadku zawiasów domowej roboty waga może być większa niż standard fabryczny.

Pług

Pług na Oka MB-1D1M10

Pług do „Oka” nadaje się, podobnie jak inne rodzaje osprzętu, do ciągnika jednoosiowego „Ugra”. Służy do orki i nawożenia gleby.

Niektóre sklepy z narzędziami sprzedają pługi z zaczepem lub bez. Pług mocowany jest do ciągnika za pomocą zestawu elementów złącznych, zaczepu i klucza.

Wymiary fabrycznego produktu to 535x310x410 mm. Szerokość warstwy ziemi, którą może uchwycić pług, sięga 21,5 cm, waga — 7,8 kg.

Raspashnik, hiller

Okay

Okuchnik lub pług — przystawki, za pomocą których do łóżek dodaje się świeżą glebę, a także jej rozluźnienie.

Okuchnik może być jednorzędowy lub dwurzędowy, tarczowy, śmigło. Najprostszy i najtańszy jest jednorzędowy.

Ponadto urządzenia te są podzielone przez szerokość przechwytywania (stałe lub regulowane).

Poniższy rysunek przedstawia schemat instalacji dwurzędowego obsypnika na ciągniku Oka.

Osprzęt fabryczny do ciągnika jednoosiowego Oka

Schemat instalacji dwurzędowego obsypnika na ciągniku prowadzącym Oka

Dyferencjał OEM

Dyferencjał to urządzenie, które wykonuje kilka funkcji.

Dyferencjał BPU
  • Pierwszym zadaniem jest zablokowanie przedłużenia obrotowego.
  • Drugim jest zmniejszenie promienia ruchu ciągnika prowadzącego podczas skręcania.
  • Trzeci to zwiększenie zwrotności sprzętu.

Za pomocą dyferencjału blokowane jest jedno koło, dzięki czemu ciągnik prowadzący może skręcić w sumie o 240 stopni. Dyferencjał może być wykorzystany jako samodzielna część do przedłużenia osi, na przykład do zawieszenia frezów, a w sumie z innymi przystawkami.

Weiterlesen:
Motoblock MTZ: przegląd osprzętu i wyposażenia ciągniętego

Brona

Brona do Oka MB-1D1M10

Klasyczna wersja brony do ciągnika jednoosiowego Oka, wyprodukowana przez Fabrykę Motocykli Kaluga, służy do całego szeregu prac na polu: może służyć do wyrównania powierzchni ziemi po orce, do uprawy gleby między rzędami wysiewu, a także do usuwania śmieci z rzędów po zbiorach.

Standardowe wymiary narzędzia: szerokość przechwyconej gleby wynosi 80-90 cm, waga 12 kg.

Koparka do korzeni

Koparka do korzeni

Zwykła kopaczka służy do wydobywania plonów z ziemi, takich jak buraki, ziemniaki. Urządzeń tego rodzaju jest wiele, najprostsze agregowane jest z ciągnikiem jednoosiowym Oka, mocowanym do maszyny rolniczej za pomocą prostych łączników. Możesz nawiązać to połączenie ręcznie.

Większe koparki są droższe, ale plon roślin okopowych przy ich użyciu będzie oczywiście wyższy.

Zasadę działania koparki przedstawia poniższy rysunek.

Osprzęt fabryczny do ciągnika jednoosiowego Oka

Zasada działania koparki

Mały przegląd przerobionej łapy koparki do ziemniaków do ciągnika prowadzącego OKA:

Zaczep

Urządzenie sprzęgające SUM-1

Dodatkowe wyposażenie, bez którego nie byłoby możliwe podłączenie wielu jednostek pomocniczych do ciągnika prowadzonego Oka. Do połączenia minitraktora z narzędziami takimi jak kopaczka do ziemniaków, pług, obsypnik i inne niezbędne jest urządzenie sprzęgające.

Waga produktu — 5,2 kg, wymiary 435x130x175mm.

Samochody ciężarowe

Wózek towarowy

Sprzęt typu przyczepa niezbędny do przewożenia ładunku, zbierania śmieci i innych czynności związanych z przenoszeniem czegoś na ciągniku jednoosiowym. Wózek jednoosiowy można załadować maksymalnie 300-350 kg.

Wózki wielu producentów są agregowane z ciągnikiem prowadzonym Oka, przy wyborze takiego sprzętu należy wziąć pod uwagę wagę ciągnika lub kultywatora, a także kupić zaczep.

Motoblock Oka z wózkiem TM 500:

Odśnieżarki obrotowe

Odśnieżarka obrotowa

To urządzenie dla Oka, które nadaje się również do Ugry. Dzięki niemu możesz oczyścić teren domku, podwórka, działki ogrodowej ze śniegu. W motobloku Oka napęd odbywa się za pomocą przekładni z paskiem klinowym, w Ugrze — za pomocą wału odbioru mocy.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Caiman Vario 60S TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Odśnieżarka może rzucać śniegiem do 15 metrów, całkiem do przyjęcia jest praca z wysoką warstwą śniegu (do 75 cm).

Łopata do motobloków

ostrze łopaty

Stosuje się go zamiast lub za odśnieżarką. Cel główny: wyrównanie pokrywy śnieżnej lub warstwy wykopanej ziemi itp.

Wymiary: 1000x280x370 mm, waga — 13 kg.

Adaptery

Adapter AMPK-500

Adapter napędu na wszystkie koła Motoblock AMPK-500 może być używany z ciężkimi ciągnikami pchanymi, w tym Ugrą, a nie tylko z Oką. Ten model jest wyposażony w napęd na tylne koła. Ciało można łatwo usunąć.

Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia operator może transportować ładunki o wadze do 500 kg.

Kosiarka «Zarya»

Kosiarka rotacyjna o wydajności 0,2 ha na godzinę. Działa w połączeniu z wieloma ciężkimi ciągnikami pchanymi, m.in. Oka, Ugra i innymi.

Kosi trawę i jednocześnie składa ją na boki, jak po użyciu zwykłej kosy. Nakłada się go na specjalną szpilkę z przodu maszyny. Wyposażona jest w dwa dyski z czterema nożami. Dostarczany w komplecie z napinaczem.

Ogólna charakterystyka
masa:24 kg.
Wymiary ogólne:810mm/930mm/780mm.
Materiał obudowy:stal
Szerokość cięcia:800 mm.
Ściółkowanie:nie
Odbiór w koszu na trawę:nie

Opinie

Na jakie recenzje zasłużyły załączniki do Oka? Co więcej — bardziej szczegółowo o tym, jak działają ciągniki jednoosiowe w połączeniu z takimi produktami.

Aleksiej, Kaługa:

„Kosiarkę kupiłem dawniej w 2010 roku, używam jej od 7 sezonów. Co mogę powiedzieć: wziąłem to za 27 tysięcy rubli. Od razu zauważę, że urządzenie jest ciężkie, nie jest zbyt wygodne do przenoszenia, ale kiedy zacznie działać, można mu wybaczyć wszelkie niedociągnięcia! W mojej pamięci poradziła sobie z trawą o dowolnej wysokości i gęstości, to, co skosiła, umieszcza między dyskami. Przepracowałem nim kilka hektarów — wszystko jest w porządku! Minus — podczas koszenia na nierównej powierzchni pasek szybko się zużywa, ale jest to bardziej koszt pracy niż duża wada. Noże odlatują z ciał obcych (z kamieni, dużych patyków), dyski czasami się wyginają, ale to nie problem, ponieważ części zamienne do nich można kupić wszędzie.

Jurij, Perm:

„Pracowałem z ciągnikiem DM1 Oka na kosiarkach. Na początku było to niezwykłe, jak mówią doświadczeni rolnicy — po prostu przyzwyczaj się, inaczej nic. Na kosach porusza się szarpiąc, następnie zagłębia się w ziemię, a następnie kultywuje na płytkiej głębokości. Z porad, które naprawdę pomogły: zawsze musisz pracować na wysokim biegu, a także prawidłowo wyregulować dwójnóg na sprzęcie dogłębnie, wtedy ciągnik prowadzący będzie szedł płynnie bez wgryzania się w ziemię.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Zmiana motobloku MTZ na minitraktor. Opis, etapy, rysunki
Ссылка на основную публикацию