Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Powołanie ostrza

Surowe rosyjskie zimy z obfitymi śniegami zmuszają ludzi do dostosowania się do realiów życia. A dla wielu Rosjan odśnieżanie jest nieodłączną częścią zimowego życia. Ręczne odśnieżanie jest kłopotliwe, długie i trudne. Dlatego w tej pracy pomoże ciągnik Neva w komplecie z zamontowanym pługiem śnieżnym.

Ta marka ma szeroką gamę różnych przystawek, które są przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju prac.

Odśnieżanie nie stanowi problemu dla tych, którzy mają do tego specjalny sprzęt. W końcu praca fizyczna nie ma już znaczenia, a w XXI wieku technologia przychodzi z pomocą w wielu aspektach życia.

Możesz oczywiście kupić i specjalnie zaprojektowany do odśnieżania pług śnieżny, ale zwykle jego koszt nie jest wysoki, poza tym oprócz odśnieżania nie użyjesz go nigdzie indziej w gospodarstwie.

Budżetową i uniwersalną opcją byłby zakup ostrza do ciągnika prowadzącego. Jest to wiadro bez boków i można je przechylać na jedną stronę.

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Nóż montowany na motoblokach HNM

Podczas jazdy po śniegu pług odrzuci śnieg na bok, oczyści ścieżkę, pozostawiając za sobą płaski pas bez śniegu.

Ale oprócz odśnieżania istnieją inne możliwości wykorzystania lemiesza — może również służyć jako łopata do wyrównywania mieszanek piasku i żwiru w budownictwie lub po prostu pomóc wyrównać luźną powierzchnię.

Na oficjalnej stronie producenta motobloków Neva prezentowany jest jeden model ostrza.

Nóż montowany na motobloku (ННМ)

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Konfiguracja i regulacja NHM Neva

Pozycja noża jest regulowana. Może być prosty lub pod kątem.

  • Istnieje możliwość obrócenia ostrza w lewo lub w prawo pod kątem do 25°.
  • Podczas pracy nożem prostym szerokość obrabianej powierzchni wynosi 90 cm, a podczas obracania zbocza zmniejsza się do 81 cm.
  • Średnia prędkość ciągnika jednoosiowego z zamontowanym nożem wynosi 3-4 km/h.
  • Na tej podstawie wydajność może wahać się do 0,36 ha/h (przy pracy nożem prostym) i do 0,33 ha/h przy pracy z nożem pochyłym.
  • Nóż wykonany jest z wytrzymałej stali wysokiej jakości. A cała konstrukcja ma następujące wymiary gabarytowe: 90 cm długości, 42 cm szerokości i 50 cm wysokości.
  • Przed rozpoczęciem pracy sprawdź wszystkie połączenia. Muszą być dobrze dokręcone.
Weiterlesen:
Przegląd ciągników pchanych Pubert. Charakterystyka popularnych modeli, praca wideo, recenzje właścicieli

„Czerwony Październik” przy prawidłowym działaniu gwarantuje nieprzerwaną pracę noża przez 5 lat.

Ostrze zrób to sam do motobloku Neva, detale, schematy

Jeśli masz pod ręką szlifierkę, spawarkę, wiertarkę i niektóre materiały eksploatacyjne, możesz zrobić ostrze własnymi rękami.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • Beczka o pojemności 200 l (może być wyjęta spod oleju);
  • Rozmiar rury kwadratowej 40×40;
  • Uchwyt montażowy;
  • Półokrąg do tworzenia kątów obrotu.

Proces produkcyjny

Główną częścią roboczą jest samo ostrze. Aby to zrobić, możesz wziąć zwykłą stalową beczkę, a następnie pociąć ją na trzy części. Następnie weź dwa z nich i zespawaj je ze sobą wzdłuż krawędzi. Rezultatem jest ostrze o grubości stali 3 mm, co zwykle wystarcza, aby wytrzymać obciążenia domowe.

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Aby zapewnić lepsze wychwytywanie śniegu, od dołu montuje się nóż. Umożliwia cięcie dolnych warstw śniegu. Do jego produkcji pobierana jest stalowa płyta o grubości 5 mm. Ponieważ na nim spada główny ładunek, należy go wzmocnić. Otwory wiercone są w odległości 10 cm, są niezbędne do zainstalowania gumowego bezpiecznika. Jest to specjalna uszczelka pomiędzy nożem a samym wiadrem, dzięki której nie występuje tarcie metal-metal.

Mniej więcej na środku wysypiska należy przyspawać kwadratową rurę o wymiarach 40 × 40. Do rury przyspawane jest półkole, które jest niezbędne do obrócenia ostrza. Następnie w półokręgu i rurze wierci się otwory, które będą niezbędne do stworzenia kąta obrotu i zamocowania ostrza w pożądanej pozycji.

Ostrze do motobloków Neva. Przegląd przystawek Neva do odśnieżania

Kolejny element to uchwyt. Do jego produkcji konieczne jest spawanie konstrukcji w kształcie litery L i połączenie jej z rurą ze zrzutu. Służy do mocowania wspornika.

Ten wspornik łączy traktor z operatorem prowadzącym i łopatę tnącą. Jego wysokość można regulować za pomocą śrub i zaczepu.

To tylko ogólne wskazówki, nie bój się eksperymentować z rozmiarami i ulepszeniami projektu.

Weiterlesen:
Motoblok Lynx MBR-16. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Recenzje wideo

Poniżej znajduje się wideo na temat działania fabrycznego lemiesza z ciągnikiem Neva:

Oto przykład wideo, w jaki sposób można „szybko” wdrożyć i używać lemieszy do traktorów pchanych:

Recenzje z forów

Oto, co udało nam się znaleźć na forach tematycznych:

Stepan pisze:

„Najważniejsze podczas pracy z ostrzem nie jest ładowanie w drodze na śnieg. Silnik powinien wstępnie się rozgrzać i przygotować do pracy. W przeciwnym razie silnik może nie wytrzymać wysokiego napięcia i mogą wystąpić problemy.

Andrzej pisze:

„Pamiętaj, aby sprawdzić, czy ostrze jest bezpiecznie zainstalowane. Bo kiedyś wyszedłem i zapomniałem sprawdzić, czy wszystkie śruby są dokręcone, mając nadzieję, że wczoraj wszystko działało poprawnie i dzisiaj nic się nie zmieniło. W rezultacie, gdy tylko zaczął pracować, został wyciągnięty ze sprzęgła. Na szczęście nie cierpiał, ale nauka jest na całe życie.

Ссылка на основную публикацию