Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Fabryczny pług do ciągnika jednoosiowego Oka. Główne cechy, parametry i zastosowanie

Charakterystyka

Zawieszany pług do ciągnika jednoosiowego to uniwersalne narzędzie rolnicze, bez którego wysokiej jakości uprawa jest po prostu niemożliwa. Od momentu wynalezienia służył człowiekowi do przygotowania gleby do dalszych prac. Proces pracy z pługiem nazywa się orką.

Podczas orki górna warstwa ziemi obraca się, staje się bardziej miękka, trawa chwastów wchodzi w dolną warstwę gleby, a górna warstwa przygotowuje się do siewu roślin.

Pług do motobloku „Oka”. Charakterystyka, ustawienie

Pług Standard z zaczepem

Producent pojazdów silnikowych Kaluga — OJSC «Kadvi» — oferuje producentom nie tylko bloki silnikowe i kultywatory, ale także osprzęt do nich. Na przykład w przypadku popularnego ciągnika jednoosiowego Oka i jego modyfikacji producent zaleca stosowanie pługa z zaczepem.

Ogólna charakterystyka
masa:7,8 kg.
Wymiary ogólne:535mm/310mm/410mm.
Szerokość przechwytywania:190 mm.

Do orki lub nawożenia gleby zaleca się stosowanie pługa do ciągnika jednoosiowego Oka. Urządzenie przeznaczone jest do pracy na glebach, których powierzchnia nie przekracza 0,4 ha.

Sprzęt innych producentów

Oprócz oryginalnego fabrycznego pługa firmy Kadvi, na ciągniku prowadzącym Oka można zainstalować osprzęt innych producentów.

Aby zapewnić prawidłową instalację i dalszą bezpieczną eksploatację, upewnij się, że wszystkie elementy złączne mają odpowiednią średnicę odpowiednią do agregacji z ciągnikiem prowadzonym.

Pług «Kret»

Pług wyprodukowany przez takie rosyjskie firmy może być dostarczony do Oka: LLC MOBIL K, Gagarin, CJSC Vsevolzhsky RMZ, PK Rusich. Jednym z nich jest Mole wyprodukowany przez Mobil K, sprzedawany bez zarzutu. «Kret» nadaje się do montażu na blokach silnikowych i kultywatorach silnikowych różnych producentów.

Ustawienie i regulacja przed pracą

Aby urządzenie działało tak, jak powinno, musi zostać skonfigurowane. Przed ustawieniem urządzenie należy połączyć z ciągnikiem prowadzącym. Następnie należy go wyregulować i dopiero wtedy zabrać się do pracy.

Weiterlesen:
Kultywator CHAMPION BC 5712. Recenzja wideo modelu, recenzje właścicieli

Jaki zaczep jest potrzebny do pługa?

Zakład Kadvi produkuje pługi już z zaczepem, ale w sprzedaży często można znaleźć tylko jednostkę, bez mocowania. Następnie zaczep należy zakupić osobno, w specjalnych sklepach rolniczych. Kadvi ma śrubowy zaczep. Za jego pomocą można płynnie regulować głębokość wnikania zębów w grunt, a także kąt, pod jakim wnikają w glebę.

Dzięki śrubowemu zaczepowi zapewniona jest najbardziej płynna regulacja głębokości i kąta nachylenia (kąta natarcia), co z kolei znacznie ułatwia pracę i obniża koszty pracy operatora.

Pług do motobloku „Oka”. Charakterystyka, ustawienie

Zaczep może być używany w połączeniu z obsypnikiem lub dwoma obsypnikami zamontowanymi na trawersie (ramie), a także z różnymi kopaczkami, pługami i innymi osprzętem.

Jak skonfigurować i dostosować?

Przed montażem zdejmij koła z ciągnika z operatorem prowadzącym i zamontuj ucha na osiach. Następnie zamontuj zaczep, jeśli pług nie jest w niego wyposażony. Do montażu potrzebny jest tylko klucz, pług, zaczep i ciągnik jednoosiowy. Stojak łączy się z otworami montażowymi, łączonymi śrubami, nakrętkami za pomocą klucza.

Wskazówka: aby ułatwić montaż pługa, ustaw ciągnik na stojakach, którymi mogą być cegły, deski lub kamienie.

Teraz możesz zamontować pług na ciągniku jednoosiowym i zamocować go zawleczkami.

Przejdźmy do korekt:

  • urządzenie stoi na wzniesieniu, np. na stojakach o wysokości 15 cm. Dzięki temu będzie można regulować głębokość orki — zgodnie z normą wynosi od 15 do 18 cm;
  • kąt nachylenia reguluje się śrubą umieszczoną na zaczepie. Im wyższa pięta pługa, tym głębsza będzie głębokość orki i odwrotnie;
  • odległość od ziemi do pługa powinna wynosić 3-5 cm, ponadto zaleca się wykonanie orki próbnej — w ten sposób sprawdzana jest głębokość utworzonej bruzdy, skok i płynność ruchu ciągnika prowadzącego z urządzeniem na zawiasach;
  • po przejściu pierwszej bruzdy, w razie potrzeby, zaczep jest rekonfigurowany na najdokładniejszą głębokość zanurzenia w glebie i chwytania warstwy gruntu.
Weiterlesen:
Motoblock Havert. Charakterystyka, załączniki, recenzje

Recenzje wideo

Motoblock Oka z pługiem

Motoblok Oka MB1

Motoblok Oka MB-1. Sprzęt do orki jesiennej

Opinie

Andrzej, Omsk:

„Wiosną pracuj z pługiem na Oka, która ma już 4 lata. Wcześniej używałem tylko frezów, orki nie robiłem zbyt wiele. Za pierwszym razem chodziłem po terenie — minitraktor dobrze ciągnie pług, ziemia wychodzi luźno. Po drugim przejściu bardzo podobała mi się jakość ziemi — nie potrzebuję nawet grabi. Nie polecam powtarzania mojego błędu — nie używaj pługa tam, gdzie rośnie darń. Płótno nie przetnie małych gałązek, a paski mogą się zerwać, jak to się stało u mnie. W przeciwnym razie polecam używać pługa, bardzo ułatwia to pracę!”

Valentin, Kazań:

„Oczywiście do pracy z pługiem musiałem się przystosować. Po pierwsze orka okazała się najtrudniejszym rodzajem pracy, dlatego w ogóle nie używałbym pługa do kultywatora. Ale jeśli ciągnik jest ciężki, to całkiem. „Ok” ma wystarczającą wagę i czasami ciężko jest jechać. Radzę zrobić częściowe obciążenie na koła, wtedy środek ciężkości opadnie niżej, a obciążenie na łożyskach osi zmniejszy się.

Dmitrij, Tuła:

„Może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia z pługiem na Oka. Regulację zawsze wykonuję tak, aby lemiesz i pięta pługa stykały się z podłożem, a stojak musi być w pozycji pionowej. Następnie przechodzę przez pierwsze rzędy, ponownie ustawiam zębatkę do pełnej pionu i za pomocą śruby na zaczepie zmieniam wielkość wgłębienia w ziemię. WAŻNE: tylna krawędź lemieszy znajduje się na tym samym poziomie co ostrogownica, z jej wewnętrznym wymiarem, gdy mijamy trzecią i kolejne bruzdy!

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию